Ne İmal Edip Satabilirim Diyenlere 70+ Küçük Üretim Fikirleri

Herhangi bir ürünü alıp satarak para kazanmanız oldukça zor. Zira perakende ticareti piyasada büyük sermayeli şirketler tarafından yürütülmektedir. Para kazanmak istiyorsanız, üretim yapmak sizin için en iyi seçenek. Pek ne imal edip satabilirim diyorsanız, önünüzde yüzlerce seçenek mevcut. Bu yazımızda düşük sermaye ile yapabileceğiniz küçük üretim fikirleri listesini sizler için derledik. Listede yer alan bir çok ürünü; evde, terasta ya da küçük bir dükkanda üretebilirsiniz.

Ne İmal Edip Satabilirim Diyenlere Küçük Üretim Fikirleri

Ne İmal Edip Satabilirim Diyenlere Küçük Üretim Fikirleri

Peki imalat fikirleri arasında seçim yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Evet, yazı içerisinde kolaylıkla üretimini yapabileceğiniz 70+ Adet fikri mevcut. Bu üretim fikirleri arasında seçim yapabilmek için aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmalısınız.

 • Üretimini yapacağınız işin sermaye tutarı
 • İmal Edeceğiniz ürünün rekabet durumu
 • Ürün ortalama kâr marjı
 • Yapacağınız üretime olan yatkınlığınız
 • Üreteceğiniz ürünü nerede satacağınız
 • Yurtdışına satış yapabilme durumu
 • Üretim için personel ihtiyacı
 • Fabrikalara satış yapabilme durumu
 • İmal Edilen Ürünlerin Nakliye Gideri

Yukarıda listede yer alan faktörler, üretim fikirleri arasında seçim yapamadan önce kendinize sormanız gerekenlerdir. Bu maddeler ”ne imal edip satabilirim” sorusunda önce gelir. Örneğin; ürettiğiniz ürünün yurtdışına satış potansiyeli var ise, oyuna 3-0 önce başlayacaksınız. Zira döviz kurunun yüksek olduğu bir ülke olduğumuz için, yurtdışında kolaylıkla ürün satabilmekteyiz. Eğer bir bijuteri üretimi yapıyorsanız, yurtdışına düşük kargo ücretleriyle satış yapabilirsiniz. Eğer ürettiğiniz ürün gıda türü ise, yurtdışına satış yapmanız oldukça zor olacaktır.

İmalat fikirleri arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken diğer konu ise, sermaye gerekliliğidir. Listede sermayesiz üretim fikirleri yer alsa da, büyük bir bölümü için sermayeye ihtiyaç duyacaksınız. Kaliteli bir üretim yapabilmek için, bu ekipmanlardan tasarruf etmeniz mümkün değil. Üretimi zenginleştirebilmeniz için her ekipmanın elinizin altında olması gerekir. Ürettiğiniz ürünleri satabilmek için, fotoğraflarını çekeceğiniz ekipman bile buna dahil. Şimdi ne üretip satabilirim diyenlere için tüm listeyi detaylı bir şekilde sıralayalım.

Not: Üretim fikirleri dışında, evde para kazandıran farklı bir iş yapmak istiyorsanız, 60+ Adet İnternetten Para Kazanma Yolları başlıklı makaleyi inceleyebilirsiniz.

 

Ne Üretebilirim Diyenlere Küçük Üretim Fikirleri

Listede yer alan imalat fikirleri arasında, sizler için en uygun olan seçeneği değerlendirebilirsiniz. Eğer herhangi bir tecrübeniz yok ise, kolay üretilen ürünler seçmeniz sizin için daha avantajlı olacaktır. Üretim fikirleri ile ilgili herhangi bir bilginizin olması sizi korkutmasın. Bu durum sadece sizin için değil, herkes için geçerlidir. Herhangi bir fikre başlamak, başarmanın yarısıdır.

 

1.Kravat Üretimi Yapmak

Kravat Üretimi Yapmak

Kravat Üretimi Yapmak

Kolay üretim fikirleri ile ilgili araştırma yapıyorsanız, kravat üretimi ilk sırayı alır. Kravat yapmak için, hazır kalıp ile satın almış olduğunuz kumaşı kesmelisiniz. Ardından iç kalıba uygun olan kravat el ile dikilir. Bu işlemlerden bazıları makine yardımı ile de yapılır. Ancak bu sektörden para kazanmak istiyorsanız, mutlaka el üretimi yapmalısınız. Zira sadece ETSY sitesinde bile el yapımı kravatlar 25$’dan başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Bir çok imalat fikrini göre başlangıç maliyetiniz oldukça uygun olacaktır.

 

2.Duvar Saati Üretimi

Duvar Saati Yapımı

Duvar Saati Yapımı

İnternette en çok satılan ürünleri araştırdığınız zaman, duvar saatlerinin ön planda olduğunu görebilirsiniz. Tabi bunu fark eden girişimciler farklı tasarımlar ile piyasaya katkı sunmaktadır. Sizde özel tasarımlar ile duvar saati üretebilirsiniz. Ancak rakiplerinizin arasından sıyrılmak için yaratıcılığa önem vermelisiniz. Bu noktada ahşap, kumaş ve camdan yapılmış olan saatler ön plana çıkmaktadır. Yapmış olduğunuz saatler ile ortalama %100 üzeri kâr yapmanız mümkün.

 

3.Avize Üretimi Yapmak

Avize Üretimi

Avize Üretimi

Avize imalatından ziyade, avize montajı yapmak olarak düşünebilirsiniz. Piyasada satın alabileceğiniz bir çok avize, hazır parçaların monte edilmesi ile yapılır. Yani bu işlem atölyelerde yapılır. Daha basit olan ahşap tasarımlı avizeler ise, marangozlarda yaptırılan kesim işlemi ile birleştirilmektedir. Avize üretimine yeni başlayacaksanız, öncelikle basit tasarımları seçmelisiniz. Eğer evde üretim yapacaksanız, bu durum size büyük bir maliyet avantajı kazandıracaktır.

 

4.Mantı İmal Etmek

Mantı Üretimi

Mantı Üretimi

Ne üretebilirim diyen ev hanımları için, sermayesiz üretim fikirleri arasında yer alır. Tabi hamur, kıyma ve ekstra malzemeleri saymazsak. Bir çok üretim fikrinin başlangıç sermayesi, denemek adına çekinmenize neden olur. Örneğin; dikiş dikmek için bir makine satın almak en az 5000 TL sermaye harcamanıza neden olacaktır. Ancak mantı üretip satmak için, temel malzemeler yeterlidir. Üretmiş olduğunuz mantıyı, çevrenizde bulunan restoranlara ya da Instagram üzerinden ilgili müşterilere pazarlayabilirsiniz. Sadece evde üretim yaparak başlayıp, 1 yıl içinde imalathane açmış olan girişimciler mevcut. Bu noktada KOSGEB destek kredileri sizlerin yanında olacaktır.

5.Butik Tatlı Üretimi

Butik Tatlı İmalatı

Butik Tatlı İmalatı

Bir çok lokanta ve restoran, müşterilerine vermiş oldukları tatlıları dışarıdan satın almaktadırlar. Bu tatlıların işletme içerisinde yapılması hem zaman hem de personel açısından büyük maliyet oluşturmaktadır. Bu doğrultuda dışarıdan daha kolay satın alınabilir. Sizde profiterol, kazandibi, sütlaç ve puding gibi tatlıları üretip, mini ambalajlama makinesi ile satışa hazır hale getirebilirsiniz. Bu tarz bir imalat fikrini hayata geçirmek için, mutlaka soğutucu dolabınız ve pazarlama alanında uzman bir personeliniz olmalıdır. Başlangıç aşamasında tüm işleri tek başına yapabilecek olsanız bile, bu durum sizin için yorucu olabilir.

 

6.Kokulu Sabun Üretimi

Kokulu Sabun Üretimi

Kokulu Sabun Üretimi

Evde üretim yapmak isteyenler için, sabun üretimi en kolay fikirler arasında yer alır. Evet, bir sabun üretmek için kimyager olmanıza gerek yok. Sadece Yağ + Kostik ve su birleşimi ile sabun üretmeniz mümkün. Tabi sıcaklık değerini v PH derecesini ölçerek üretim yapmanız gerekiyor. Aksi taktirde yapmış olduğunuz sabunlar yanma ve tahrişe neden olabilir. Bu noktada özel dereceli kazanlar ve profesyonel ölçüm aletleri size destek olmaktadır. Yapmış olduğunuz sabunları Instagram’da ya da online satış siteleri üzerinden satabilirsiniz. Bitkisel sabun fiyatları ortalama 5 TL’den başlamaktadır.

 

7.Reçel Üretimi 

Reçel Üretimi

Reçel Üretimi

Evde ne üretebilirim diyenler için kolay bir yöntem daha. Reçel yapımı bir çok kişi için basittir. Ancak basit olması para kazanmayacağınız anlamına gelmesin. Ambalajı güzel yapılmış ve farklı lezzetlere sahip reçeller, internet üzerinden yüksek talep görmektedir. Damla sakızlı, avokadolu, mangolu çeşitler en çok talep görenler arasındadır. Ambalaj açısından ise, süslü kavanozlar kullanmak size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Yaratıcı fikirler bulmak adına, bu alanda faaliyet gösteren kişilerin ürünlerini inceleyebilirsiniz.

 

8.Organik Peynir Yapımı

Organik Peynir Üretimi

Organik Peynir Üretimi

Köyde ya da köye yakın bir kasabada yaşıyorsanız, üretim fikirleri arasında en çok talep görendir diyebiliriz. Artık fabrikalarda yapılan üretimin maliyeti çok yüksektir. Evde yapılan üretimlerde ise, hem maliyet düşük hem de kaliteli üretim ortaya çıkmaktadır. Uygun fiyatlara tedarik edeceğiniz süt ile peynir yapımına başlayabilirsiniz. Katkısız organik peynir fiyatı kg olarak 80 TL ile 200 TL arasında değişmektedir. Müşteriyi nereden bulacağım diye endişelenmenize gerek yok. Bu tarz ürünler arayan müşteri kitlesi oldukça geniş. Forum siteleri, Instagram ve Dolap gibi uygulamalar üzerinden, vergi mükellefi olmadan ürün satabilirsiniz.

 

9.El Yapımı Cüzdan Üretimi

El Yapımı Cüzdan Üretimi

El Yapımı Cüzdan Üretimi

En çok satılan erkek aksesuarları arasında yer alır. Özel günlerde  ya da birisine hediye almak istenildiği zaman, cüzdan ilk seçenektir. Tabi satın almaya değer bir cüzdanın %100 deri olması gerekiyor. Mağazadan %100 deri olarak alınacak olan ürünler 250 TL’den başlamaktadır. Ancak bu ürünü siz yaptığınız taktirde, maksimum maliyet 30 TL ile 50 TL arasında olacaktır. Satış fiyatları ise 150 TL ile 300 TL arasında değişmektedir. Tüketiciler tarafında ise, el yapımı cüzdanlara olan talep, mağaza ürünlerine göre daha fazladır.

 

10.Özel Baskılı Tişört Satmak

Özel Baskılı Tişört

Özel Baskılı Tişört

Baskıya ve tasarıma hazır olarak satılan tişörtler 10 TL’den satılmaktadır. Satın alacağınız sublimasyon baskı makinesi ile, bu tişörtlere istediğiniz baskıları yapmanız mümkün. Peki ne tarz baskılar yapabilirsiniz? İnternette tişörtler için hazır tasarımlar tanesi 5 TL’den satılmaktadır. Bir bilgisayar, 1 sublimasyon baskı makinesi ve yazıcı ile bu işe adım atabilirsiniz. Instagram üzerinden bir sayfa açmak, ticaret yapmak için ilk adım olabilir.

 

11.Butik Parfüm Üretimi

Parfüm Üretimi

Parfüm Üretimi

Sadece ithal parfümler değil, aynı zamanda markalaşmış açık parfümler de pahalı olmaya başladı. Bir çok tüketici, parfüm alışverişi için butik markalara ya da üreticilere yönelmiş durumdu. Butik üreticiler, ünlü parfüm markalarının ikamesini üreterek satışa sunarlar. İnternet üzerinden bu şekilde satış yapan bir çok marka görmeniz mümkün. Sizde parfüm üretimi yaparak, bu sektörde marka olabilirsiniz. Ancak öncelikle bu konuda eğitim almanız gerekir. Başlangıç aşamasında workshop ile başlamak ise iyi bir fikir olabilir.

 

12.Evde Tespih Yapmak

Tespih Yapımı

Tespih Yapımı

Tek bir ürün üretmek ve o ürün üzerine markalaşmak, daha hızlı para kazanmanızı sağlayabilir. Tespih yapmak, üretim fikirleri arasında en kolay başlangıç yapabileceğiniz yöntemdir. Hazır olarak satılan doğal taşları ve yapım malzemelerini satın almanız, başlangıç için yeterli. Yaklaşık 50 Adetlik farklı tasarımlarla yaptığınız üretimleri internet üzerine yükleyip, satışa hazır hale getirebilirsiniz. Doğal olarak yapılmış olan tespih fiyatları 50TL’den başlayıp, 1500 TL’ye kadar çıkmaktadır. Tabi kullanmış olduğunuz taşların kalitesi ve imamesinin gümüş olması değerini daha da arttırabilir.

 

13.Bijuteri Üretimi

Bijuteri Üretimi Yapmak

Bijuteri Üretimi Yapmak

Tespih üretiminde olduğu gibi, bijuteri ürünlerine olan talepte yüksek. Farklı tasarımların yapılmasıyla, büyük firmalarla rekabet etmekten sıyrılabilirsiniz. Özellikle burçlara özel bileklik, kişiye özel kolye, hal-hal yapımı vb. fikirler sizi rakiplerinizin önüne çıkarabilir. Tabi en önemli kısım üretmiş olduğunuz bijuteri ürünlerini nasıl satacağınızdır. Bu noktada internet en büyük pazar. Shopier, Dolap, Gardrops ve İnstagram başlangıç için büyük bir fırsat olacaktır. Eğer fiili bir iş yer açmak isterseniz de, bijuteri dükkanı açmak başlıklı makaleyi inceleyebilirsiniz.

 

14.Kişiye Özel Ürünler Üretimi

Kişiye Özel Üretimler

Kişiye Özel Üretimler

Fabrikasyon ürünler ile rekabet etmenizin zor olduğundan yazı içerisinden bir çok kere bahsettim. Bu tarz ürünler büyük oyuncular tarafından imal edilip, satılır. Yani büyük rekabetin olduğu ürünlerdir. Rekabetten uzaklaşmak demek, para kazanabileceğiniz anlamına gelir. Bu noktada ne üretebilirim diyenler için, kişiye özel ürünler en iyi alternatif. Örneğin; resimli kupa bardak, isimli ürünler, resimli tişört vb. gibi listeyi uzatmak mümkün. Tabi kişiye özel üretim yapacak olan tek siz olmayacaksınız. Bu nedenle farklı imalat fikirleri değil de, tasarım fikirleri olarak üretiminizi geliştirebilirsiniz.

 

15.Nikah Şekeri Üretimi

Nikah Şekeri Yapımı

Nikah Şekeri Yapımı

En kolay üretim fikirleri arasında yer alır. Özellikle matbaalar tarafından nikah şekeri üretimi için evlere iş verilmektedir. Tabi sizin iş almanıza gerek yok. Farklı nikah şekeri tasarımları ile kendi markanız altında ürün satabilirsiniz. Bunun için öncelikle nikah şekeri yapım malzemeleri satın almanız gerekiyor. Toptan hobi malzemeleri satın alabileceğiniz internet siteleri ya da İstanbul’da yaşıyorsanız Eminönü üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Ortalama kâr marjı ise  %150’ye kadar çıkmaktadır.

 

16.Hamburger Ekmeği İmalatı

Hamburger Ekmeği Üretimi

Hamburger Ekmeği Üretimi

Çevrenizde yeni açılan butik hamburgercileri fark ettiğinizi düşünüyorum. Bu dükkanları açanlardan çok, malzeme tedarik edenler daha çok kazanıyor diyebiliriz. Özellikle hamburger ekmekleri, tüm piyasaya 1-2 firma tarafından dağıtılmaktadır. Tabi aynı ekmeklerin kullanılıyor olması, lezzete farklılık katmamaktadır. Farklı tarifleri deneyerek, üretimini yapacağınız hamburger ekmekleri ile, işletmelerin tedarikçisi konumuna gelebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, farklı tarifler ile sürekli hamburger ekmeği yapımını denemek. İdeal lezzeti oluşturduğunuz zaman, pazarlama faaliyetlerine başlayabilirsiniz.

 

17.Tel Sanatı Ürünleri Yapımı

Tel Sanatı

Tel Sanatı

Sanatsal olarak ne üretebilirim diyorsanız, tel sanatı bunlar arasında en kolayıdır. Üstelik başlangıç maliyeti açısından sizi zorlamayacak bir sermaye ile bu üretim fikrini gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız farklı şekiller ve tablo haline getireceğiniz süsler ile kendinize bir Instagram hesabı açmalısınız. Peki ne imal edebilirim diyorsanız, ”Line Art” diye araştırma yapmanız yeterli. Üretmiş olduğunuz bu ürünleri 20$ ile 40$ arasında yurtdışı siteleri üzerinden de satmanız mümkün.

 

18.Turistik Hediyelik Eşya İmalatı

Turistik Hediye İmalatı

Turistik Hediye İmalatı

Türkiye çevre ülkelere göre oldukça ucuz bir ülke. Tatile gelen bir çok turist ülkesine hediyelik eşyalar ile dönmeyi istemektedir. Ancak piyasada farklı hediyelik ürünler bulmak zor. Neredeyse hepsi; ahşap ve seramik tasarımlardan ibaret. Bu noktada katacağınız farklılık ile, toptan sipariş almanız mümkün. Eğer bu tarz turistik bölgelerde yaşıyorsanız, yapabileceğiniz en zevkli üretim fikirleri arasında yer alacaktır. Yapmış olduğunuz ürünleri numune olarak yerel satıcılara pazarlamalısınız.

 

19.İçli Köfte Üretmek

İçli Köfte Üretimi

İçli Köfte Üretimi

Bir çok restoranın menüsünde içli köfte ya da farklı yan ürünler görebilirsiniz. Bu tarz ürünler restoranlarda aşçılar tarafından üretilmez. Bunun nedeni günlük üretim yapmanın zor olması ve ekstra zaman maliyeti oluşturmasıdır. Bu maliyetlerden tasarruf etmek için dışarıdan hazır olarak yapılan içli köfteleri satın almak daha mantıklı. Eğer siz bu tarz bir üretim yapabilirseniz, emin olun çevrenizdeki işletmelere büyük bir katkınız dokunacaktır. Zira fabrikasyon ürünlerin lezzeti, el yapımı olanların yerini tutmamaktadır. Toptan satış fiyatı 4 TL’den başlayan içli köfte ile kısa zaman içerisinde atölye kurmanız mümkün olacaktır.

 

20.Yastık Kılıfı Üretimi

Yastık Kılıfı Üretimi

Yastık Kılıfı Üretimi

En kolay üretim fikirleri arasında yer alır. Kullanacağınız kumaşları yastık kalıplarına uygun olarak kesip dikmeniz yeterli. İsteğe bağlı olarak uygun fiyatlı ürünler ya da lüks yastık kılıfları üretebilirsiniz. Burada mantıklı olan hangisi derseniz, her zaman lüks ve değerli ürünler üretmeniz olacaktır. Ucuz ürünlerde fabrikalarla rekabet etmeniz zor. Ancak özel tasarım olarak yapılmış olan yastık kılıflarını, katma değerli olarak  yüksek fiyatlardan satabilirsiniz.

 

21.Organik Oyuncak Üretimi

Organik Oyuncak Üretimi

Organik Oyuncak Üretimi

Daha sağlıklı oyuncaklar için fabrikasyon ürünlerden uzak durulması gerekiyor. Bunun için anne ve babalar çocukları için organik oyuncaklar tercih etmektedir. Özellikle ahşap ve peluştan yapılan oyunca üretimleri talepte yüksek bir paya sahip. Bu tarz bir üretime başlamak tercihinize göre farklı maliyetler içerir. Ahşap oyunca üretimi başlangıç aşamasında maliyetli olacakken, peluş oyuncak üretimine 1000 TL sermaye ile başlayabilirsiniz. Üretmiş olduğunuz oyuncakları satmak için önünüzde büyük bir pazar sizi bekliyor olacak.

 

22.Alışveriş Poşeti Üretimi

Alışveriş Poşeti Yapımı

Alışveriş Poşeti Yapımı

Poşetlerin ücretli olması ile birlikte, tüketiciler özel tasarlanmış poşetler kullanmaya başladı. Marketlere satılan özel tasarımlı poşetler market logoları içermektedir. Bunun dışında ise, internette bez çanta tasarımları ile karşılaşabilirsiniz. Baskıya hazır olan bu çantalara logo ile farklı tasarımlar yapıştırabilirsiniz. Ya da örgü ile yapılmış alışveriş poşeti üretip, online olarak satabilirsiniz.

 

23.Dolap Süsü Üretimi

Dolap Süsü Yapımı

Dolap Süsü Yapımı

En çok kullanılan ev eşyası nedir diye sorsalar, cevabı mutlaka dolap süsleri olur. Neredeyse tüm evlerde dolap süsleri ile karşılaşabilirsiniz. Sizde talebin bu denli yüksek olduğu dolap süsü sektörüne kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Tabi bunun için hangi materyali kullanacağınıza karar vermelisiniz. Seramik, polyester, ahşap, sünger ve alçıdan yapılmış üretimler mevcut. Üretim fikirleri arasında en çok talep gören bu ürünü yaparken, mutlaka uygun maliyetli materyaller seçmeniz sizin avantajınıza olacaktır.

 

24.Evde Ahşap Yakma Ürünler Yapımı

Ahşap Yakma Üretimi

Ahşap Yakma Üretimi

El yapımı ürünler her zaman fabrikasyon ürünlerden değerli olmaya devam edecektir. Bu tarz ürünlerin satıldığı sitelerde ahşap yakma ürünleri görebilirsiniz. Yakma işlemi ile yapılmış portre, çizim ve isim yazma gibi tasarımlar mevcut. Bu alanda faaliyet göstermek için İSMEK kurslarına ya da bulunduğunuz illerdeki Halk Eğitim Merkezi kurslarına katılabilirsiniz. 3 aylık eğitim sonrasında, resimdeki gibi değerli sanat eserlerini oluşturup satmanız mümkün olacaktır.

Not: Ne imal edip satabilirim diyenler aynı zamanda evlere iş veren firmalar başlıklı makalemizi inceleyerek, bu tarz firmalar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

25.Mücevher Kutusu Yapmak

Mücevher Kutusu Üretimi

Mücevher Kutusu Üretimi

Ahşap ile yapılabilecek ve sanat içeren bir üretim fikri. Yüksek fiyatlı ürünler satmak istiyorsanız, bu ürünlerin içinde sanat ve el işçiliğinin olması gerekiyor. Mücevher kutusunun küçük olması, başlangıç aşamasında evde bile üretim yapabileceğiniz anlamına gelir. Tabi kullanacağınız ahşap parçaları, fason olarak bir atölyede kestirmelisiniz. Bu parçaları evde birleştirdikten sonra, ilave boyama ve tel süslemesi ile satışa hazır hale getirebilirsiniz. Günümüzde mücevher kutusu fiyatları 200 TL ile 1500 TL arasında değişiklik göstermektedir. Eğer yapmış olduğunuz ürünleri yurtdışına satacak olursanız, bu fiyat daha da artacaktır.

 

26.Mutfak Önlüğü Üretimi

Mutfak Önlüğü Üretimi

Mutfak Önlüğü Üretimi

Kolay üretim fikirleri açısından ilk sıralarda yer alır diyebiliriz. Hazır bir kalıp üzerinden önlük bezini kesmeniz ve dikim yapmanız yeterli. Tabi ilave olarak ön kısmına baskı ya da ek tasarımlar ekleyebilirsiniz. Özel günler için yapılmış olan mutfak önlükleri büyük ilgi görmektedir. Eğer tek bir ürünle yetinmek istemiyorsanız, mutfak önlüğü yanında, kişiselleştirilmiş havlu ve bezler de yapabilirsiniz. Hediye seti şeklinde yapmanız anneler günü gibi özel günlerde daha çok satış yapmanızı sağlayacaktır.

 

27.Reçine Ürünler Yapımı

Reçine Ürünler Yapımı

Reçine Ürünler Yapımı

Reçine ile yapılmış bir çok küçük süs eşyası ya da daha büyük ev eşyaları görebilirsiniz. Saydam cam şeklinde gözüken bu ürün ile yapılmış takı tasarım ürünleri daha çok tutulmaktadır. İnternette bir çok sitede hazır olarak reçine kalıpları satılmaktadır. Bu kalıpların içine koyabileceğiniz farklı ürünler ile farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Örneğin; kolye içine konulmuş mektup veya özel anlamları olan özel taşlar olabilir. Daha detaylı fikir edinmek için, online satış sitelerindeki ürünlere göz atabilirsiniz.

 

28.Sırt Çantası Üretmek

Sırt Çantası Üretimi

Sırt Çantası Üretimi

Çanta imalatı yapmak için bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Hangi kumaşı ya da ne tip malzeme kullanacağınızı bilmek kadar işçiliği de önemli. Bu nedenle çanta imalatı yapmak istiyorsanız, öncelikle gerekli eğitimi  almalısınız. Peki neden çanta üretmelisiniz? İnternet üzerinden en çok satılan ya da ilgi gösterilen ürünlere baktığınız zaman, bu listenin başında çanta olduğunu anlayabilirsiniz. İlgi çekici ve insanların severek kullanabileceği bir çanta ürettiğiniz taktirde, yılda tek bir ürünü 5000+ adetten fazla satabilirsiniz.

 

29.İsimili Yüzük ve Kolye Yapımı

İsimli Kolye

İsimli Kolye

Kişiselleştirilmiş ürünlerin başında kolye ve yüzükler gelir. Eğer insanların kullandığı aksesuarlara dikkat ediyorsanız, bu fikir aklınıza gelmiş olabilir. İmalat fikirleri arasında bir değerlendirme yapacaksak da, ustalık gerektirdiğini bilmeniz gerekir. Zira piyasada bulunan bir çok isimli kolye ya da yüzük, fabrikasyon gibi gözükse de işçilik istemektedir. Yani el yordamıyla işlemeler ve şekillendirme çalışmaları yapılır. Bu işi girmek için başlangıç aşamasında sadece tel ürünler ile üretimi başlayabilirsiniz.

 

30.Anahtarlık Üretimi

Anahtarlık Üretimi

Anahtarlık Üretimi

Yazı içerisinde turistler için hediyelik eşya konusunda bir alt başlık oluşturmuştuk.  Anahtarlık ise bu listenin ilk sırasında gelir. Tabi anahtarlık üretimini sadece turistler için yapmanız gerekmiyor. Belirli bir kitleye hitap eden üretim fikirleri, diğer fikirlere göre daha başarılı olurlar. Örneğin; polisler, doktorlar ve öğretmenler için yapılmış özel anahtarlıklar. Bu ürünler hem hediye olarak, hem de meslek sahibinin kendini iyi hissetmesi açısından talep görmektedir.

 

31.Dijital Ürün Yapımı

Dijital Ürün Satışı

Dijital Ürün Satışı

Kargo maliyeti olmayan bir ürün geliştirmek istiyorsanız, dijital ürünler önünüzdeki tek seçenek. Bu tarz ürettiğiniz ürünleri hem yurt içi hem de yurtdışında kolaylıkla satabilirsiniz. Pek bu ürünler ne olabilir? Özel tasarlanmış vektörler, dijital portre çizimi, logo yapımı, Notion taslakları vb. fikirler. Tabi daha detaylı fikir edinmek için Google üzerinden yüzlerce fikir bulabilirsiniz. Önemli olan kısmı ise, bu işin size uygun olması. Eğer grafik tasarım bilmiyorsanız, yapacağınız ilk hamle gerekli eğitimleri almak olmalıdır.

 

32.Sakal Tarağı Üretimi

Sakal Tarağı Yapımı

Sakal Tarağı Yapımı

Bazı erkekler için, sakal en önemli aksesuardır. Bu nedenle özel yağ, krem ve tarak kullanılarak bakım yapılır. Bu noktada özel olarak üretilmiş tarak kullanmak, kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacaktır. Hatta bu taraklara isim yazabiliyorsanız, hediye olarak dahi satışa konulabilir. Ahşap olarak üreteceğiniz bu tarakları Instagram üzerinden satışa çıkabilirsiniz.

 

33.Fitness Havlusu Üretimi

Fitness Havlusu Yapımı

Fitness Havlusu Yapımı

Ne imal edip satabilirim diyenler için en kazançlı ürün diyebilirim. Herhangi bir satış sitesinde fitness havlusu diye arama yaptığınız zaman, genellikle promosyon ürünlerine benzeyen havlular ile karşılaşacaksınız. Üstelik bu havluların pamuk seviyesi pek iyi de sayılmaz. Örneğin; havluların üzerinde bedava ürün izlenimi yaratan protein tozu markaları bulunmaktadır. Eğer tek bir renkten ya da farklı renk karışımları ile kaliteli bir havlu üretirseniz, bu probleme bir çözüm üretmiş olacaksınız.

 

34.Bandana Üretmek

Bandana Yapımı

Bandana Yapımı

Ünlü markaların bandana fiyatlarının 80 TL ile 250 TL arasında satıldığını görebilirsiniz. Temelde sadece kesilmiş parçaların birleştirilmesinden üretilerek yapılır. Ancak burada kullanılan kumaşın kalitesi ve yumuşaklığı önemlidir. Tabi marka olması da insana kendini iyi hissettirmektedir. Markalar ile mücadele etmek için, bandana logosu ve kullanılan figürler özel olarak tasarlanmalıdır. Hatta bandanaların üzerine kişiye özel sözler de yazdırabilirsiniz. Bu doğrultu da büyük markalar ile mücadele etmeniz kolay olacaktır.

 

35.Kişiye Özel Kitap Ayracı

Kişiye Özel Kitap Ayracı

Kişiye Özel Kitap Ayracı

Kitap severler için yapılabilecek basit bir üretim fikri. Bu tarz ürünlerin ünlü kitap mağazalarında 30 TL’den satıldığını görmeniz mümkün. Uygun fiyatlı olanlardan farkı ise, tek kullanımlık olmamasıdır. Kitap ayracı üretiminde önemli olan nokta, okurlar için değer ifade etmesi gerekiyor. Bir çok kez aynı örneği vermiş olsak da, kişiye özel olması ve farklı tasarımlara sahip olması, o ayracı ilgi çekici yapacaktır.

 

36.Doypack Bitki Çayları

Doypack Bitki Çayı Üretimi

Doypack Bitki Çayı Üretimi

Doypack ambalajlar ile herhangi bir ürünü kolaylıkla satılabilir haline getirebilirsiniz. Özellikle bitki çayları bu noktada yüksek kâr marjı sunmaktadır. Özel olarak toplamış olduğunuz ya da tedarik ettiğiniz bitki çaylarını bu doypack ambalajlara koyarak satışa hazır hale getirebilirsiniz. Diğer üreticilerden farklı olmak için sadece bitki yapraklarının yer aldığı ürünler hazırlamalısınız. Ortalama kâr marjı %300 ile 1000 arasında değişiklik gösterecektir.

 

37.Kartonpiyer Üretimi

Kartonpiyer Üretimi

Kartonpiyer Üretimi

Maliyetlerin artması ile birlikte alçıdan yapılan ürünlerin yerine kartonpiyer kullanılmaya başlanmıştır. Eğer bir atölyede üretim yapmak istiyorsanız, kartonpiyer kazançlı bir iş modeli olarak karşınıza çıkacaktır. Hazır olarak satın almış olduğunuz kalıpları hammadde ile doldurmanız yeterlidir. Tabi üretim dışında pazarlama da başarılı olmanızı sağlayacak olan diğer bir etmen. Bunun için mutlaka bir personelinizin olması gerekir. Ya da internet üzerinden bireysel olarak satış yapıp, pazarlama departmanı kurmadan üretim yapabilirsiniz.

 

38.Hazır Sandviç Üretimi

Sandviç Üretimi

Sandviç Üretimi

Evde ne üretebilirim diyorsanız, sandviç yapma fikri sizin için zevkli olacaktır. Sandviç ekmeği ve kahvaltılık ürünleri bir araya getirip, özel vakumlama makinesi ile ambalajlayın. Ardından kendi markanızın olduğu poşetlere yerleştirin. Bu şekilde hem bireysel satış yapabilir, hem de çevrenizde bulunan işletmelere pazarlayabilirsiniz. Bireysel olarak esnaflardan sipariş almanız da mümkün olacaktır. Eğer bir dükkan açmak isterseniz de, sandviç dükkanı açmak başlıklı makaleyi inceleyebilirsiniz.

 

39.Barbekü İmalatı

Barbekü İmalatı

Barbekü İmalatı

Yaz aylarının vazgeçilmez eğlencesi olan barbekü için, iyi bir ekipmana ihtiyacınız var. Yani sacdan imal edilmiş olan mangal. Nasıl üretebilirim diye düşünmenize gerek yok. Yapacağınız tasarımı sadece çizin. Çizmiş olduğunuz sacları bir demir atölyesinde kestirin. Ekstra olarak kaynak makinesi almanız ve kullanmayı öğrenmeniz sizin avantajınıza olacaktır. Kestirmiş olduğunuz ürünleri kaynak yapıp, birleştirdikten sonra satışa çıkabilirsiniz. Tabi ekstra olarak gravür oyma makinesi ile kendi markanızı kazıyabilirsiniz.

 

40.İş Kıyafetleri Dikimi

İş Kıyafetleri Dikimi

İş Kıyafetleri Dikimi

Tek bir sektörde boy göstermek marka değerinizi arttıracaktır. İş kıyafetleri konusunda bir çok firma mevcut. Eğer yüksek sermayeli üretimler yapmak istiyorsanız, bu firmalar ile rekabet etmeniz mümkün olacaktır. Eğer düşük sermayeli bir üretim modeli istiyorsanız, sadece kişiye özel olarak iş kıyafeti dikimi yapabilirsiniz. Bu konuda terziler ya da fason dikim yapan konfeksiyonlar sizlere yardımcı olacaktır.

 

41.Ahşap Çerçeve Üretimi

Ahşap Çerçeve Üretimi

Ahşap Çerçeve Üretimi

Üretim fikirleri arasında, toptancı olmanızı sağlayacak bir üründür. Bir çok üretici duvar dekorları yaparken, uygun fiyatlı ya da farklı çerçevelere ihtiyaç duyarlar. Bu noktada toptancılardan ziyade imalat yapan atölyelerle iletişime geçerler. Sizde küçük imalat fikirleri arasında yer alan bu iş modelinde kolaylık faaliyet gösterebilirsiniz. Yapmanız gereken toptan olarak ürünleri satın alıp, satışa hazır hale getirmektir. Özellikle ahşaptan yapılmış olan çerçeveler %100’ün üzerinde kâr etme fırsatı sunmaktadır.

 

42.Kokulu Mum Üretimi

Kokulu Mum Üretimi

Kokulu Mum Üretimi

Sadece parafin yardımı ile istediğiniz tarzda mum üretimi yapabilirsiniz. Mum üretmek emin olan en kolay imalat fikirleri arasında yer alır. Tabi bu durum sizin gibi bir çok üreticinin var olduğu anlamına gelir. Farklı marka parfümlerin esanslarını kullanarak yapacağınız mumlar ile rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Bu durumda üreteceğiniz ürünlerin maliyeti yüksek olacaktır. Ancak endişelenmenizi gerektiren bir durum olmasın. Bu fiyat yüksekliği sizin marka olmanızı sağlayacaktır.

 

43.Hediye Setleri Yapımı

Hediye Setleri Yapımı

Hediye Setleri Yapımı

Seri üretim ile yapılmış hediyeler artık demode diyebiliriz. Ayrıca bu ürünleri satarken büyük firmalar ile rekabet etmek imkansıza yakın. Bu nedenle özel olarak seçilmiş olan ürünlerin bir hediye kutusuna konularak satışa sunulması, sizlere avantaj sağlayacaktır. Renkli bir hediye kutusu ve içine kırıntı kağıtlar koyarak, farklı hediyeler üretmeyi deneyebilirsiniz. Çevrenizde bulunan züccaciye dükkanları ile anlaşma yaparak, stok tutmadan satış yapmayı da deneyebilirsiniz.

 

44.Kutu İmalatı Yapmak

Kutu İmalatı Yapmak

Kutu İmalatı Yapmak

Bir üst maddede bahsettiğim hediye setlerini satan onlarca marka mevcut. Eğer o markalar ile rekabet etmek istemiyorsanız, hediye kutusu üreterek onların tedarikçisi konumuna gelebilirsiniz. Tabi karton ile yapılmış olan kutular matbaalar tarafından üretilmektedir. Yani üretim maliyeti o noktada yüksektir. Ancak sizin tarafınızdan ahşap hediye kutuları üretilebilir. Bu nokta bir çok büyük üretici ile rekabet edebilirsiniz. Ayrıca ahşap üretim fikirleri noktasında farklı ürünler de yapma şansınız olacaktır.

 

45.Arıcılık ve Bal Üretimi

Arıcılık ve Bal Üretimi

Arıcılık ve Bal Üretimi

Bal üretimi KOSGEB tarafından verilen destekler arasında yer almaktadır. Tabi bulunduğunuz şehir destek kapsamında olmalıdır. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Tekirdağ gibi büyük şehirlerde yaşıyorsanız bu destek kapsamında olmazsınız. Ancak destek almasanız bile organik bal üreticiliği  en kazançlı üretim fikirleri arasında yer alır. Bu işe başlamadan önce mutlaka arıcılık ile ilgili eğitim almalısınız.

 

46.Tabaka İmalatı

Sigara Tabakası Üretimi

Sigara Tabakası Üretimi

Tütün mamullerinin üzerinde caydırıcı fotolar olması ve paketlerin siyah olması nedeniyle tabakalara olan ilgi artmıştır. Hatta bir yılda satış rakamları 20’ye katlanmıştır diyebiliriz. Durum böyle olunca pazar payını değerlendirmek isteyen üreticiler için bir fırsat doğdu diyebiliriz. Sıfırdan bir tabaka üretmek yerine, siz de var olan tasarımları zenginleştirerek bu sektörde yerinizi alabilirsiniz.

 

47.Özel Baskılı Kapı Paspası

Özel Baskılı Kapı Paspası

Özel Baskılı Kapı Paspası

Baskıya hazır olarak satılan paspasları satın alıp, üzerine istediğiniz baskıyı yapabilirsiniz. Tabi bunun için ekipmana ihtiyaç duyacaksınız. Tabi bu ekipmanları satın alacak sermayeniz yok ise, fason UV baskı yapan işletmelerle iletişime geçebilirsiniz. Hem ev hem de iş yerlerine özel olarak farklı tasarımlara sahip baskılı paspaslar ile satış rakamlarını arttırabilirsiniz. Bunun için mutlaka Trendyol, Hepsiburada ve N11 gibi sitelerde satış yapmalısınız.

 

48.Lokum İmalatı

Lokum İmalatı

Lokum İmalatı

Turkish Delight olarak markalaşmış olan Türk Lokumunun imalatı diğer tatlılara göre kolay sayılır. Bunun için bir imalathane kurmanız gerekiyor. Kurmuş olduğunuz imalathane üzerinden farklı lezzetlerde lokumlar üretebilirsiniz. Tabi üretim yapmak kadar satış yapmanız da önemli. Hem satış hem de üretim noktası olan bir yer açarak bu sektöre giriş yapabilirsiniz. Merkezi lokasyonlar seçmek ve internetten satış yapmak, kısa zamanda para kazanmanızı sağlayacaktır.

 

49.Evcil Hayvan Yatağı

Evcil Hayvan Yatağı

Evcil Hayvan Yatağı

Evde kedi ya da köpek besliyorsanız, bu hayvanlara ait yatakların 6 ay da bir değiştirilmesi gerektiğini bilmelisiniz. Bu durum pet yatakları için bir pazar oluşturmaktadır. Standard pet yatakları genellikle yuvarlak ve puf şeklinde yapılmaktadır. Tekerlekler ile yapılmış farklı tasarımlarda mevcut. Sektöre farklı pet yatağı tasarımları kazandırabilirseniz, pastadan büyük pay alabileceğinizi emin olabilirsiniz.

 

50.Ambalajlı Patlamış Mısır

Amblajlı Patlamış Mısır

Ambalajlı Patlamış Mısır

Piyasada bir çok cips markasının patlamış mısır ürettiğini görebilirsiniz. Ancak bu markaların yapmış olduğu patlamış mısır yerine daha yerel markalar tercih edilmektedir. Özellikle ballı, çikolatalı ya da farklı lezzetlerle birleştirilmiş olan mısırlar ilgi çekmektedir. İhracat potansiyeli de bulunan bu ürünler ile para kazanmak için bir atölye kurmak iyi bir başlangıç olacaktır. Kazandığınız taktide fabrika kurmak sizin için en mantıklı seçenek olacaktır.

 

51.Baskılı Ahşap Telefon Kılıfı

Baskılı Ahşap Telefon Kılıfı

Baskılı Ahşap Telefon Kılıfı

Telefon aksesuarları bitmeyecek sektörler arasında yer alır. Telefon kılıfları da bunlar arasında en çok kullanılanıdır. Ahşap telefon kılıfları baskıya hazır şekilde satılır. Sizin yapmanız gereken ya ahşap yakma tekniği ya da baskı makinesi ile tasarımı işlemek olacaktır. Toptan olarak ahşap kılıfları bulmanız kolay olacaktır. Ancak bir çok üretim fikrinde olduğu gibi, zor olan kısım pazarlaması ve satışıdır. Bunun için bir internet sitesi açmanız, tüketicilerin gözünde daha güvenilir olduğunuz anlamına gelebilir. Bu durumda satış rakamlarınız artacaktır.

 

52.Arka Fon Üretimi

Arka Fon Üretimi

Arka Fon Üretimi

Ürün fotoğrafı çekmek isteyen bir çok kişi arka fona ihtiyaç duyar. Bu fonlar internette satılsa da, en büyük dezavantajı kalitesiz olmalarıdır. Evet, yorumlara baktığınız zaman kalite yönünden yapılmış olumsuz yorumlar görebilirsiniz. Bu soruna bir çözüm sağlamak için, kaliteli kumaş tedarik edip, farklı boyutlarda kesmelisiniz. Yanlarını iyi bir şekilde kaplamanız ve ek aparat ile asılabilir duruma getirmeniz kazancınızı arttıracaktır.

 

53.Bebek Evi Yapımı

Bebek Evi Yapımı

Bebek Evi Yapımı – Üretim Fikirleri

Satıcılara ait başarı hikayelerini izlerken, bebek evi ile ilgili bir örneğe denk geldim. Türkiye’de organik olarak yapılmış olan bebek evi yok denecek kadar az. Bu problemi görüp çözen bir girişimci ise, 3 ayda 500 Bin TL’lik ciro rakamına ulaşıyor. Tabi bunu tek bir ürün çeşidi ile yapmayı başarıyor. Bu sektörde bir ne üretebilirim, nasıl katkı sağlayabilirim diyorsanız, yurtdışı sitelere bakmanız yeterli olacaktır.

 

54.Fıstık Ezmesi Üretimi

Fıstık Ezmesi Üretimi

Fıstık Ezmesi Üretimi

Üretim fikirleri arasında uygulanması en kolay olanıdır. İnternete bu işi yapan bir çok girişimci ile karşılaşmanız mümkün. Tek yapmanız gereken, fıstık öğütme makinesi almak olacaktır. Toptan olarak ya da çiftçiden tedarik ettiğiniz fıstıkları makineye atın. Çekilen fıstıkları kendiniz için ürettirmiş olduğunuz ambalajlara doldurup, satışa çıkarın. %100 organik ve katkısız fıstık ezmesi üretmek, tüketici tarafında talep edilmenizi sağlayacaktır.

 

55.Ahşap Mutfak Eşyaları Üretimi

Ahşap Mutfak Eşyaları Üretimi

Ahşap Mutfak Eşyaları Üretimi

Ahşap yapım ürünler, teknolojik ürünlere göre daha kolay üretilebilir. Bu konuda uzun bir süre eğitim almanız gerekmiyor. Temel yetenekleriniz var ise, gerekli aletleri alarak üretime başlayabilirsiniz. Önemli olan kısım ise bir atölyeye sahip olmanızdır. Zira evde ya da terasta ahşap üzerine üretim yapmak zor. Açmış olduğunuz atölyede; mutfak tahtası, bıçak sapı, askılık, ahşap kaşık vb. ürünler yaparak bu alanda marka olabilirsiniz.

 

56.Özel Ayna Üretimi

Özel Ayna Üretimi

Özel Ayna Üretimi

Düzenli olarak kullanılan eşyalar üzerine üretim yapmak, satış rakamlarınızın yüksek olmasını sağlayacaktır. Evlerde ayna kullanım oranı %99’un üzerindedir. Bazı tüketiciler fabrikasyon aynalar kullanırken, bazıları da özelleştirilmiş olmasını isterler. Özellikle altın varaklı gibi yapılmış olan aynalara bazı kesimler tarafından talep yüksektir. Tabi sizin de aynı şekilde üretim yapmanız gerekmiyor. Farklı imalat fikirleri için internette bir çok örnek görebilirsiniz. Üretmiş olduğunuz ürünleri esnaflara pazarlayabilir ya da internet üzerinden satışa çıkabilirsiniz.

 

57.İstiridye Mantarı Üretimi

İstiridye Mantarı Üretimi

İstiridye Mantarı Üretimi

Son 10 yıldır en çok konuşlan üretim fikirleri arasında yer almaktadır. Evet, istiridye mantarı üretimi yaparak para kazanmak mümkün. Ancak bu üretimi yapmak için profesyonel olmanız gerekiyor. Yani üretim için gerekli olan tüm ekipmanları bir araya getirmelisiniz. Bunlardan en önemlisi nem ölçüm, nemlendirme cihazları, klima ve yalıtım malzemeleridir. Bu tarz ekipmanlara yatırım yapmadığınız taktirde, küflenme ve tamamının yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalacaksınız.

 

58.Ev Yapımı Çikolata Üretimi

Ev Yapımı Çikolata Üretimi

Ev Yapımı Çikolata Üretimi

Marketten hazır olarak satılan çikolatalar maalesef orijinal olarak kakao yağından yapılmamaktadır. Bunun nedeni maliyetlerin yüksek olmasıdır. Tabi tadı da o ölçüde farklı olmaktadır. Premium ve butik çikolata üretimi ise, bu soruna çözüm üretmektedir. Yani orijinal çikolata lezzetini tatmak isteyenlere hitap etmektedir. 100 gram fiyatı 30 TL’den başlayan bu ürünleri sipariş geldikçe üretip, stoksuz üretim yaparak olarak para kazanabilirsiniz.

 

59.Brownie Üretimi Yapmak

Brownie Üretimi Yapmak

Brownie Üretimi Yapmak

Sadece brownie üretimi yaparak marka olmuş olan üreticiler mevcut. Bu üreticilerin sayfasınız Instagram’da bulabilirsiniz. Düşünce anlamı olarak sadece kek olsa da, yapımı için eğitim almanız gerekiyor. 1 aylık eğitim ile en iyi brownie lezzetini oluşturmanız mümkün. Tabi kullandığınız malzemelerde lezzetinin artmasını sağlayacaktır. Özel ambalajlara koyacağınız bu lezzetleri kafelere toplu olarak satabilir ya da kendi işletmenizde perakende satabilirsiniz.

 

60.Boxer İmalatı ve Özel Baskı

Boxer İmalatı ve Özel Baskı

Boxer İmalatı ve Özel Baskı

Sadece boxer üretimi yapmak ne kadar zor olabilir? Ya da hazır olarak satın aldığınız iç çamaşırları için özel baskı yapmak? Erkekler tarafından kullanılan bu ürün, hem hediyelik hem de ihtiyaç olarak satın alınmaktadır. Özellikle hediyelik olarak baskılı iç çamaşırları yüksek satış rakamlarına sahiptir. Normal bir boxer üreterek yüksek rekabete maruz kalabilirsiniz. Ancak kişiye özel ve baskılı iç çamaşırı üretmek, daha çok para kazanmanızı sağlayacaktır.

 

61.Farklı Küllük Tasarımları

Farklı Küllük Tasarımları

Farklı Küllük Tasarımları

Tütün mamulleri kullanan kişilere özel olarak yapılan tasarımlar, onların kendilerini iyi hissetmelerini sağlar. Ya da hediyelik olarak satın alacak olan kişiler fikir edinmiş olur. Küllük üretimi seramik ürünler dışında pek rekabetçi sayılmaz. Piyasada bulunanların geneli yurtdışından ithal olarak getirilen ürünlerden oluşur. Bu nedenle farklı materyallerden yapacağınız ürünler ile rakiplerinizin önüne çıkmanız daha kolay olacaktır.

 

62.El Yapımı Bıçak

El Yapımı Bıçak

El Yapımı Bıçak – İmalat Fikirleri

Bıçakların fabrikasyon ya da el yapımı olması kullanıcı açısından önemlidir. Değer açısından da el yapımı olan daha pahalıdır. Bunun nedeni kalite algısı ve verilen emekten kaynaklanır. Farklı türde üretilecek olan bıçaklar rakipleri arasında sıyrılarak yüksek satış rakamlarına sahip olabilir. Tabi bıçak yapmak için bir atölye yatırımı yapmanız gerekiyor. Ayrıca eğitim almak ise en önemli şart. Özellikle Bursalı ve Trabzonlu imalatçılar bu konuda sizlere yardımcı olabilir.

 

63.Abajur İmalatı

Abajur İmalatı

Abajur İmalatı

İnternette satış fiyatları 80 TL ile 1500 TL arasında değişen ürünlerdir. Bu ürünlerin satış rakamlarına baktığınız zaman 25.000 üzeri rakamlar görebilirsiniz. Yani hem üretimi hem de satışı kolay. Ancak en önemli kısım fiyatlarınızın rakiplere göre uygun olması. Eğer fiyatta rekabet sağlayamıyorsanız, tasarım zenginliği size avantaj sağlayabilir. Bunu kullanmış olduğunuz renkler ve malzeme kalitesi ile sağlayabilirsiniz.

 

64.Organik Krem Üretimi

Organik Krem Üretimi

Organik Krem Üretimi

Balmumu kullanarak kolaylıkla krem ya da krem parfüm gibi ürünler yapabilirsiniz. Bu konuda Youtube üzerinde yüzlerce video mevcut. Tıbbi olmayan, kozmetik kremler yaparak bu alanda marka olmayı başarabilirsiniz. Eğer düzenli olarak kullandığınız ürünler var ise, bu ürünlerde bulunan eksiklikleri düşünerek üretim yapmaya başlayın. Örneğin; cilt kremlerinin aloe vera içermesi ya da ekstra vitamin barındırması gibi.

 

65.Mantar Pano Üretimi

Mantar Pano Üretimi

Mantar Pano Üretimi

Okul başlangıç zamanlarında zincir marketlerde mantar pano satışlarının arttığını görebilirsiniz. Ancak bu ürünler sadece okul başlangıç döneminde değil, düzenli olarak satışı yapılan malzemelerdir. İmalat fikirleri arasında kâr marjı da oldukça yüksektir. Sadece 5 parça malzeme ile üretimi başlayabilirsiniz. Mantar panoyu renkli yapmanız ise, sizi rakiplerinizden farklı kılacaktır.

 

66.Maske Üretimi

Maske Üretimi

Maske Üretimi

Pandemi sonrasında maske üretimi yaparak zengin olmuş yüzlerce girişimci mevcut. Bu kişiler arasında olmadığınıza üzülmeyin. Ancak halâ maske üretimi yaparak para kazanmanız mevcut. Bunun için 50 tanesi 20 TL’ye satılan maskelerden üretmeniz gerekmiyor. Daha çok kişiye özel ve lüks malzemelerden yapılmış maskeler yapmalısınız. Bunun bir çok tasarımcının ürünlerine bakıp, fikir edinebilirsiniz.

 

67.Turşu İmalathanesi Kurmak

Turşu İmalatı

Turşu İmalatı

Ne üretip satabilirim diyenler için en avantajlı gıda üretim fikirleri arasında yer alır. Tabi açık olarak ürün satmak şartıyla. Nasıl yani? Turşucu dükkanları eskiye nazaran yok denecek kadar az. Turşu almak için ya marketteki kapalı ürünleri almalısınız ya da açık ürün satışı yapan turşucu bulmalısınız. Rekabetin bu kadar az olduğu sektöre giriş yapmak, kazançlı çıkmanızı sağlayacaktır. Ürettiğiniz ürünleri pazarda sattığınız taktirde ciro rakamlarınız daha yüksek olacaktır.

 

68.Gelin Çiçeği Üretimi

Gelin Çiçeği Üretimi

Gelin Çiçeği Üretimi

Gelin çiçeği katma değeri yüksek üretim yöntemleri arasında yer alır. Özel günler için değerli olan bu ürün için harcanacak olan paraya pek bakılmaz. Tabi tasarımın güzel olması şartıyla. Ortalama gelin çiçeği fiyatları 150 TL’den başlayıp, kullanılan malzemeye göre 2000 TL’ye kadar çıkmaktadır. İsteğe bağlı olarak daha premium ürün yapmak da mümkün.

 

69.Hamak Üretimi Yapmak

Hamak Üretimi

Hamak Üretimi

Sadece ahşap tahta ve halat ipi kullanarak hamak üretimi yapabilirsiniz. Bunun için hamak tahtalarını hazır olarak kestirin ve CNC makinasında deliklerini açtırın. Bu işlemler bittikten sonra gelen siparişe göre ipleri örüp, hamak tahtasına geçirmeye başlayabilirsiniz. Yapmış olduğunuz ürünleri hem internetten satabilir hem de toptan olarak milyoncu dükkanlarına verebilirsiniz. Farklı renkler üretiminize zenginlik katacaktır. Üretim maliyeti 30 TL olan bu ürünün, satışı fiyatı 150 TL’den başlamaktadır.

 

70.Sucuk İmal Edip Satmak

Sucuk İmalatı

Sucuk İmalatı – Üretim Fikirleri

Sucuk ürünlerinde uygun maliyet sunmak adına yağ ve baharat oranı arttırılır. Bu durum tüketicinin damak tadının bozulmasına neden olur. Bazı tüketiciler kaliteli ürünler için istenilen bedeli ödemeye hazırdır. Tabi bunun için üretim yapan marka yok denecek kadar az. Tek çözüm butik üreticilerden tedarik etmek. Sizde bu alanda faaliyet göstermek ve kaliteli üretimler yapmak için öncelikle eğitim almalısınız. Sadece bir haftalık eğitimle emin olun en iyi lezzetleri oluşturmanız mümkün olacaktır.

Ne İmal Edip Satabilirim diyenler için üretim fikirleri başlıklı yazımızda sizlere ilham olacak fikirleri paylaştık. İmalat yapabileceğiniz daha fazla fikir olabilir. Ancak öncelikli olarak bu fikirleri kâr marjı, rekabet durumu ve yurtdışına satış yapılabiliyor olmasına dikkat etmelisiniz. Son aşama ise ortaya koyacağınız sermaye miktarı olacaktır.

Sizde bizlere destek vermek adına, aklınıza gelen yaratıcı üretim fikirlerini yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Döndü dedi ki:

  Merhaba,Kıravat ürettiğimizde kimlere yada hangi ülkeye nasıl pazarlama yapmalıyız lütfen bukonuda yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. patronoldum dedi ki:

   Merhaba Döndü Hanım, eğer küçük üreticiyseniz, ETSY.COM sitesini açın inceleyin. Yurtdışına 20 Dolara, 40 Dolara satış yapabilirsiniz.

   1. Neslihan dedi ki:

    Özel ayna üretimi yapmak istiyorum ama nasıl satacağımı bilmiyorum ilgilenenler bana mail atabilir mi

    1. ilhan dedi ki:

     Ortak çalışa biliriz

  2. levseker dedi ki:

   Merhaba, kravat üretiminiz ile ilgilenebilirim. Görüşmek isterseniz lütfen tel. numaranızı e-mail ile gönderiniz.

 2. İpek dedi ki:

  Baskı makineleri hakkında bilginiz var mı hangileri iyi ve metal üzeri baskı yapan makine hangileri kullanmayı nasıl öğrenebilirim pek bir bilgi yok internette siz yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. patronoldum dedi ki:

   Merhaba İpek Hanım, metal üzerine yapacağınız baskıya göre değişir. Ayrıca maliyetlerde seçimde önemli bir etken. Fason baskı yapan işletmeler var. Onlardan daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Sonuçta işin uzmanı olan onlar.

  2. ilhan dedi ki:

   Ortak yapa biliriz

 3. Doğan dedi ki:

  Boxer üretimi yapsak nereye satabiliriz ki? Yardımcı olabilecek var mı bu konuda?

  1. Patron Oldum dedi ki:

   Zor olan üretim kısmı. Satmak istiyorsanız internette bir çok site mevcut.

 4. Remzi kırmızı koyun dedi ki:

  Mantar pano üretip satmak istiyorum, bana yardımcı olur musunuz?

  1. Patron Oldum dedi ki:

   Nasıl yardımcı olabilir acaba?

 5. Hasan Baran dedi ki:

  Merhaba uzun bir iş planım var ne yapacağımı kestiremiyorum iyi niyetli oluşunuzudan sizlere danışmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz

 6. Zeynep Sevde dedi ki:

  Baskılı tişört üretimi yapmak istiyorum ne kadar bütçe gerekir nerde satabilirim yardımcı olur musunuz

  1. Rıza dedi ki:

   selamlar tişort üzerine baskı yapan makinalar var piyasada mevcut satılıyor. En ucuzu 5,000 TL civarında daha ucuzu varmı bilmiyorum. Hem bardak üzerine baskı yapan hem tshirt üzerine baskı yapan aynı zamanda tabak üzerine de baskı yapan makinalar mevcut. Bunların fiyatları ise 10,000 TL civarlarında. Makina aslında çok pahalı değil ancak öğrendiğiniz takdirde sanıyorum ki çok güzel para kazanabilirsiniz. Bende bir zaman çok araştırmıştım yapmak için ama coronoya yakalandıktan sonra malesef bu işi yapmaktan vazgeçtim. İş potansiyeli çok yüksek ve hem toptan olarak hemde perakende olarak bu işi bence yapabilirsiniz. Elbette ayrıca bir makina alıyorsunuz ve bazı kağıtlar lüzumlü ekipmanlar alıyorsunuz. Sanırım yazıcı da almanız gerekiyor. Renkli. Sonrasında kaliteli mesela tutku marka veya berrak veya yasemin marka iç çamaşırları alıp elbette siyah veya kırmızı vs. renkler üzerinde çok güzel şeyler yapabilirsiniz. Böyle yapanlarda vardı. Bilgisayarınız yoksa elbette bir tanede bilgisayar şart. Baskılar kaliteli ve silinmeyen solmayan cinsten olursa ki bu çok önemli aldığınız ürünler kaliteli olmalıdır. Yolunuz açık olsun inşallah.

   1. Ayse dedi ki:

    Acaba mantı içli köfte satışını nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim..biyerden başlamak istiyorum

 7. C. Cemre dedi ki:

  Tesekkurler

 8. Bilal dedi ki:

  Evim fırın ve unlu mamülleri yanında ve insan sirkülasyonu çok olan biyerde bu bölgede ne satılır ne gider bi türlü karar veremiyorum bana yardımcı olur musunuz. Teşekkür ederim.

 9. Nalan dedi ki:

  Yapmasina yaparım ama nasıl pazar bulacağımı bilemiyorum . Polimer kil ve kartonla mücevher kutuları el boyaması tablolar yapiyorum kendim için pazarlamada ayrı bir yetenek .dükkanlar faturasız ürün almak istemiyo ki fikriniz nedir