Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları ve Başvuru Formu

Türkiye’nin en büyük kargo şirketlerinden biri olan Yurtiçi Kargo, bayilik almak isteyen kişilerin ilk tercih ettiği firmalar arasında yer alır. Hem riski az bir yatırım şansı sunması hem de taşımacılık alanında oldukça popüler bir isim altında çalışma imkanı vermesi Yurtiçi kargonun daha fazla tercih edilmesini sağlar. Yurtiçi Kargo bayilik şartları yerine getirildiğinde firmanın adı altında Kargo hizmetini kolaylıkla verebilirsiniz. Son yıllarda giderek daha da büyüyen kargo şirketleri arasında Yurtiçi Kargo oldukça üst sıralarda yer alır.

Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları

Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları

1982’den bu yana Lojistik sektöründe yer alan Yurtiçi Kargo Türkiye’nin her köşesine hizmet veriyor. Aynı zamanda geopost ile yurtdışına da güvenli bir şekilde kargo ulaştırma hizmeti sunar. 17 Bölge Müdürlüğü ve 33 aktarma merkezi yanında binden fazla şubesi ve acentesi bulunan Yurtiçi Kargo binlerce çalışanı ile sektördeki dev firmalar arasında yer alır. 2003 yılından bu yana da Avrupa’nın en önemli kargo şirketleri arasında yer alan Yurtiçi Kargo bayilik alma konusunda sizlere önemli avantajlar sağlar.

Yurtiçi Kargo bayilik şartları yerine getirilerek şube açmanın birçok önemli avantajı bulunur. Sahip olmuş olduğu kalite standardı sertifikaları ile sektörde sizler de önemli bir yer edinme şansı bulabilirsiniz. Bununla birlikte TS EN ISO 9002 belgesi alan ilk kargo şirketi olarak öne çıkan Yurtiçi Kargo bayilerine birçok avantajı bir arada sağlar.

 

Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları

Yurtiçi Kargo bayilik şartları kişilerin bayilik alabilmek için mutlaka yerine getirmesi gereken önemli prosedürlerdir. Bu kriterlerin sağlanmaması durumunda kişilere herhangi bir şekilde bayilik vermez. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken en önemli konu bayilik işlemleri sırasında sizlerden istenilen kriterler konusunda titiz ve ilgili olmanızdır. Yurtiçi Kargo bayilik şartları arasında şunları saymak mümkündür:

 • Öncelikle en fazla 10 yaşında panelvan bir aracınız olmalıdır.
 • Bayilik kurulduktan sonra doğabilecek şekilde masraflarınızı karşılayabilecek bir sermayenizin bulunması zorunludur.
 • Başvuru sırasında en az 400 bin TL sermaye tutarınız banka hesabınızda bulunmalıdır.
 • En az 60 80 bin TL kredi çekebilecek durumda olmalısınız.
 • En az 25 yaşında olma zorunluluğu bulunur.
 • Kargo firmasının sizlerden teminat olarak istediğim bayilik bedeli de hesabınızda bulunmalıdır.

Tüm bunu şartları karşılayabiliyorsanız Yurtiçi Kargo firmasına telefonla ya da mail adresi üzerinden ulaşarak bayilik başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu süreçte en çok dikkat etmeniz gereken konu sermayenizin yeterli miktarda olması ve firmanın sizlerden istemiş olduğu kredi notunuzun en az 1500 olmasıdır. Kredi notu 1500 altında olan kişilerin bu firmadan herhangi bir şekilde bayilik alabilme gibi bir duruma olmamaktadır.

 

Yurtiçi Kargo Bayilik Veriyor Mu

Yurtiçi Kargo bayilik konusunda oldukça yüksek standartlarda firmalardan biridir. Özellikle e-ticaret sisteminin gelişmesi ile birlikte kargolara daha fazla ihtiyaç duyulması bu sektörü oldukça dinamik bir sektör haline getirir. Bu süreçte Yurtiçi Kargo sizlere oldukça geniş avantajlarla bayilik açma imkanı sunabilir. Ancak Yurtiçi Kargo bayiliği açabilmek için mutlaka bu firmanın çalışma saatlerine uygun hareket etmeniz gerekir.

Tüm Yurtiçi Kargo bayileri sabah saat 09:00’da açılır. Ancak bu saat dilimi yalnızca hizmet vermeye başlanan saattir. Personellerimizin en az 8.30 gibi şubeyi açması gerekir. Bununla birlikte tüm şubelerin akşam kapanış saati 18:00’dir. Firmanın hiçbir şubesi pazar günü çalışmaz ancak diğer günlerde 9 saat çalışma mesaisi vardır. Birçok kişi için bayilik almak son derece avantajlı olabilir. Bu süreçte hem kendi işletmenizi kolaylıkla kurabiliyor hem de çok bilindik bir firmanın ismi altında daha güvenilir bir şekilde hizmet verebilme imkanı bulabiliyorsunuz.

Yurtiçi Kargo bayilik şartları yerine getirildiğinde firma sizlerden belli konularda teminatlar beklemektedir. Yeri geldiğinde kredi çekebilecek nitelikle olmanın ve firma imajını zedeleyecek hiçbir faaliyette bulunmamanız bu süreçte son derece önemli bir konudur. Bununla birlikte konum olarak da oldukça iyi bir lokasyon seçmeniz gerekir. Seçtiğiniz lokasyonda başka bir Yurtiçi Kargo bayisinin olmaması oldukça önemli bir konudur.

Okuyunuz: Kargo Bayiliği Veren Firmalar

 

Yurtiçi Kargo Bayilik Almanın Avantajları

Yurtiçi Kargo bayilik almanın birçok sektörel anlamda birçok avantajı bulunuyor. Öncelikle bu kargo firması Türkiye’de çok geniş bir hizmet ağına sahiptir. Aynı zamanda yurt dışına da hizmetler veren önemli kargo firmaları arasında yer alır. Bu firmanın adı altında bir işletme açmak sizleri yüksek kazançlar getirebilir.

Yurtiçi Kargo bayilik şartları yerine getirildiğinde firma sizlere her konuda önemli destekler sunar. Lokasyon seçimi ve personel eğitimi gibi konularda detaylı destekler veren firma bunun yanında birçok farklı konuda daha sizlere yardımda bulunur. Yurtiçi Kargo firmasından bayilik almak müşteri potansiyelinizin de hazır olmasını sağlar. Çünkü Türkiye’de en fazla tercih edilen kargo firmaları arasındadır. Bu da size hazır bir müşteri akışı sağlar.

 

Yurtiçi Kargo Bayilik Ne Kadar Kazandırır?

Yurtiçi Kargo bayilik şartları konusunda detaylı araştırma yapıyorsanız mutlaka bu firmanın hangi alanlarda hizmetler verdiğini de bilmeniz gerekir. Yurtiçi Kargo firması müşterilerine şu alanlarda hizmetler sunar:

 • Askılı taşımacılık hizmeti
 • Paletli taşıma hizmeti
 • Tahsilatlı gönderi hizmeti
 • Teslim raporlama hizmeti
 • Çift yönlü Kargo hizmeti

Gibi birçok farklı kargo bayilik hizmetiniz bulunur. Müşterilerin güvendiği ve öncelikli olarak tercih ettiği Yurtiçi Kargo firmasından bayilik almak sizin için önemli bir kazanç kaynağıdır. 5 binin üzerinde araç filosuna sahip olan Yurtiçi Kargo firmasında aylık net olarak 40 bin liranın üzerinde gelir elde edebilirsiniz. Aynı zamanda bir şubede ortalama 6 tane personel çalıştırmanız gerektiğini de bilmelisiniz.

Okuyunuz: Bayilik Veren Firmalar

 

Yurtiçi Kargo Bayilik Başvurusu

Yurtiçi Kargo bayilik başvurusu yapacaksanız firmanın genel merkez bilgilerinden ulaşım sağlamanız gerekir. Yurtiçi Kargo bayiliği alarak ilk kurmak isteyen kişiler firmanın istemiş olduğu şartları eksiksiz olarak yerine getirmelidir. Bununla birlikte firma çok zaman bayilik açmak isteyen yatırımcılarının tekliflerini kabul eder. Yurtiçi Kargo bayilik şartları yerine getirildiği takdirde firmadan bayilik almanız kolay olabilir.

Bu süreçte firmaya başvurunuzu yaptığınızda öncelikle bayilik işletmecileri firmadan belli konularda işletme eğitimi alırlar. Sonrasında staj işlemleri gerçekleştirilir. Son olarak ise sahip olduğunuz işletmenin lokasyon alanına firmanın değerlendirmesini beklemelisiniz.

Eğer şartlar uygun ise firma size bayilik verilecektir. Bunun için firmanın web sitesi üzerinden başvuru yapmanız gerekir. Aynı zamanda şirkette iletişime geçmeniz ve niyetiniz hakkında ciddi olduğunuz konusunda firmayı ikna etmelisiniz. Yurtiçi Kargo firması sizi birebir görüşmeye çağırarak bayilik işlemleri konusundaki ciddiyetinizi öğrenmek isteyecektir.

 

Yurtiçi Kargo Genel Merkez İletişim

Yurtiçi kargo bayilik şartları ve başvuruları konusunda bilgi almak isterseniz firmanın şu iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Bilgilerini kullanarak firmaya ulaşabilirsiniz. Bayilik konusunda standartları yüksek olan Yurtiçi Kargo firması beklentilere en iyi şekilde yanıt vermektedir. Kalite standartları son derece yüksek olan kargo firması müşterilerini memnun etme aşamasında bayilerinden de aynı şekilde yüksek standartlarda hizmet kalitesi bekler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.