Bijuteri Bayiliği Veren Firmalar 2023 | Bijuteri Bayilik

Takı ve aksesuar özellikle kadınlar için vazgeçilmez bir hale gelmiştir. Bijuteri sektörü geçmişi çok uzun yıllar öncesine dayanan bir sektördür. Tarihte kadınlar takılara hep ilgi duymuştur ve takılar yıllardan ilgi odağı halindedir. Bijuterinin popüler bir sektör olması bijuteri bayiliği açmak isteyen girişimcilere de güzel imkanlar tanımaktadır. Bijuteri bayiliği açarak sektöre giriş yapmak isteyen girişimciler, bijuteri bayiliği veren firmalar aracılığıyla bayilik alıp sektöre girebilirler.

"<yoastmark

Bijuteri oldukça zengin bir sektördür, ürün çeşitliliği oldukça fazladır. Özellikle de özel günlerde hediye olarak takı ve aksesuarlar alındığı için bijuteri işi yapan insanlar bu günlerde daha fazla kazanırlar. Bijuteri her zaman iş yapan bir sektör olsa da bazı zamanlarda bu sektörün işleri artar. Yıl dönümleri, anneler günü, sevgililer günü, doğum günleri, yılbaşı, düğünler, nişanlar gibi durumlar söz konusu olduğunda bijuteri işi yapan insanlar daha fazla kazanır duruma gelirler.

 

Bijuteri işi yapmak istiyorsanız öncelikle bu sektör hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bijuteri bayiliği almak bu işe sıfırdan girmekten daha kolay ve risksizdir. Bu yüzden bijuteri bayiliği veren firmalardan bayilik alarak bijuteri sektörüne girebilirsiniz. Bijuteri bayiliği veren firmaları şu şekilde sıralayabiliriz:

 

1. So Chic Bijuteri Bayiliği

So Chic kaliteli ürünler üreten popüler bir markadır. Sezgin Group çatısı altında kurulan firma 1950 yıllarından beri gümüş takı sektöründe varlık göstermeye başlamıştır. Ürün çeşitliliği ve kalitesiyle müşterilerin sıkça tercih ettiği firma adını kısa sürede duyurmayı başarmıştır.

 

Oldukça popüler bir firma olan So Chic, bayilik açan girişimcilere yüksek kazanç garantisi veriyor. Bu firmadan bayilik açmak için sahip olmanız gereken yatırım bedeli 500 bin TL ile 750 bin TL arasında değişiklik gösterebiliyor. Firma genellikle bayiliklerinin AVM içerisinde ya da işlek caddelerde açılmasını tercih ediyor. Girişimcilerine bayilik konusunda oldukça yardımcı olan firma personel, iş yeri, reklam gibi konularda da bayiliklerine destek sağlıyor.

 

2. Trendmood Bijuteri Bayiliği

Trendmood firma olarak bijuteri sektörüne 2017 yılında girdi. Henüz yeni sayılan bu firma kısa zamanda müşteri ağını oluşturmayı başardı. Bayilik vererek büyümeyi hedefleyen firma bijuteri bayiliği veren firmalar arasında yerini aldı.

 

Bu firmadan bayilik alabilmeniz için öncelikle en az 15 metrekare büyüklüğünde bir dükkanınız olması gerekiyor. Bu dükkanın AVM’lerde ya da kalabalık caddeler üzerinde olması size avantaj sağlıyor. Girişimcilerinden yüksek öz güven ve iyi pazarlama stratejileri bekleyen firmanın şube açılış maliyeti yaklaşık 40 bin lira iken işletme için toplam yatırım bedeli 100 bin TL’ ye ulaşabiliyor. Firma size bu yatırımınızın 6-12 ay içerisinde geri döneceğini garanti ediyor.

 

3. Mochka Bijuteri Bayiliği

2013 yılında kurulan bu firma takı ve aksesuar alanındaki geniş ürün yelpazesi ile dikkat çekiyor. Firma, bayilik vererek büyümeyi ve adını duyurmayı hedefliyor. Bu firmadan bayilik almak isteyen girişimciler online olarak firmanın web sitesinden ya da iletişim ağlarından firma yetkililerini arayarak bayilik başvurusunda bulunması gerekiyor. Başvurunuzda tüm bilgilerinizi doğru ve eksiksiz vermeniz gerekiyor. Marka başvurusunu uygun gördüğü girişimcileri yüz yüze görüşmeye çağırıyor ve bu görüşmede girişimciden iş planını sunması bekleniyor. Bu görüşme de olumsuz geçerse bayilik için işlemler başlatılıyor.

 

4. Küppeli Accessories Bijuteri Bayiliği

Kübra Nur Bijuteri sektörünün bir parçası olan Küppeli Accessories, 27 yıldan fazla süredir bu sektörde hizmet vermektedir. 5 ülkede 65 mağazası bulunan firma daha fazla bayilik açmak için bijuteri bayiliği veren firmalar arasına girmiştir.

 

Bu firmadan bayilik açmak isteyen girişimcilerin öncelikle kendilerine bir dükkan seçmeleri gerekiyor. Bu dükkanın işlek caddeler üzerinde olması firma tarafından daha kabul edilebilir oluyor. Ürün çeşitliliği konusunda oldukça zengin olan firmanın kendine ait bir müşteri kitlesi bulunuyor. Firma, kendisinden bayilik alan yatırımcıların yatırım bedellerinin 8-16 ay içerisinde kendilerine geri döneceğini garanti ediyor.

Okuyunuz: Bijuteri Dükkanı Açmak

 

5. Takıştır Bijuteri Bayiliği

20 yıllık bir sektör geçmişi bulunan firmanın Türkiye’ de 60’ dan fazla satış noktası bulunuyor. Firma kendisinden bayilik almak isteyen girişimcilerden bayilik ücreti ve reklam bedeli almıyor. Ayrıca firma bayiliklerine mimari destek de sunuyor.

 

Takıştır Bijuteri Bayiliği açmak isteye girişimcilerin ilk olarak en az 30 metrekarelik bir dükkan edinmesi gerekiyor. Bu firmadan açılacak olan bayilik için yatırım bedeli 35 bin TL’ den başlıyor ve firma bu bedelin size 3 ay içerisinde geri döneceğini vadediyor.

 

6. Zen Pırlanta Bijuteri Bayiliği

Adını duyurmuş ve oldukça tecrübeli bir marka olan Zen Pırlantanın Türkiye’de 61 yurt dışında da 8 mağazası bulunuyor. Daha da büyümek isteyen firma bayilik açtırmaya devam ediyor. Firma bayilik verirken giriş bedeli talep etmiyor. Firmanın bayilerle imzaladığı sözleşme en az 5 yıllık oluyor.

 

Bu firmadan bayilik almak isteyen girişimcilerin öncelikle kendisine mağaza edinmesi gerekiyor. Firma yoğunluklu olarak AVM mağazalarını tercih ediyor. Bu mağazanın en az 35 metrekare olması isteniyor. Firma bayiliklerine eğitim ve personel desteği de sunuyor.

 

7. Ariş Pırlanta Bijuteri Bayiliği

Toplamda 22 bayiliği bulunan firma daha çok bayilik açarak büyümeyi planlıyor. Bu mağazadan bayilik açmak için bazı şartlar bulunuyor. Açacağınız mağaza AVM’ de olacak ise giriş katında olması bekleniyor. Mağaza cadde üzerinde olacak ise bu caddenin işlek bir cadde olması isteniyor. Bu şubelerin büyüklüklerinin 40 metrekare ile 100 metrekare arasında olması isteniyor. Bu metrekareye bağlı olarak 350 bin dolar civarı yatırım bedeli gerekebiliyor. Yeni konsept yatırımda ise metrekare için fiyat 1000 dolar ile 1500 dolar arası değişiklik gösterebiliyor.

 

8. Altınbaş Kuyumculuk Bijuteri Bayiliği

1975 yılında Gaziantep’ te Altınbaş ailesi tarafından kurulmuştur. 100’ den fazla bayisi ile Türkiye’ nin her yerinde satış yapan firmanın sadece Türkiye’ de değil yurt dışında da bayilikleri bulunuyor. Firma bayilik açmak isteyen giriçimcilerden isim bedeli talep etmiyor. Ancak dükkan, dekorasyon ve ürün alımı için bayilik açmak isteyen girişimcilerin belirli bir yatırımı olması gerekiyor. Altınbaş, bayiliklerine ürün satışını sürdürmeleri için her ay düzenli ürün temin etme şartı koşuyor. Bayilerine hukuki destek, reklam desteği ve personel desteği sunuyor.

 

9. Lizay Pırlanta Bijuteri Bayiliği

Toplamda 27 mağazası bulunan Lizay Pırlanta mağazalarından bazılarını da bayilik yöntemi ile açıyor. Bu firmanın avantajlarından biri de kendi bünyesindeki mağazaları da bazı girişimcilere bayi olarak verebiliyor. Bayilik açmak isteyen girişimcilerden hiç bir marka bedeli istemeyen firma yatırımcıların aylık ve yıllık iş planlarını da toplantılarla belirliyor.

 

Diğer firmalarda olduğu gibi Lizay Pırlantanın da kendine ait bir konsepti bulunuyor. Bayilik için açılan dükkanlar da bu konsepte göre dekore ediliyor. Bayi sahipleri konsepte bağlı kalarak tadilat yapabiliyorlar. Lizay Pırlanta yatırımcılara personel, ürün, reklam gibi konularda destek sağlıyor. Adı duyulmuş ünlü bir firma olduğu için yatırımınızın bedelini kısa sürede çıkarmanız mümkün oluyor. Lizay Pırlantanın müşteri kitlesi de neredeyse hazır bulunuyor.

 

10.  Storks Bijuteri Bayiliği

Firmanın henüz 9 bayisi bulunuyor ancak firma daha çok bayilik vererek büyümeyi amaçlıyor. Storks yatırımcılarından isim hakkı talep etmiyor. Firmanın yürüttüğü ‘Dükkan içinde dükkan’ projesi ile 40 bin TL ile bayiliğin dekorasyonu yapılabiliyor. Ancak bu firma bu proje için 300 bin TL’lik Storks marka ürün alma şartı koyuyor. Firma ile bayilik için görüşmeler yaptıktan sonra gereken sermayeyi toplayıp bayinizi açabilirsiniz.

Bijuteri bayilik

Bijuteri bayilik

Bijuteri bayiliği veren firmalar ” başlıklı makalemizin sonuna geldik. Yorum yaparak bizlere destek olabilirsiniz.

Yorumlar

  1. Burak dedi ki:

    Ben Axesua Takı’nın franchise işletmiciliğini yapıyorum oldukça memnunum yatırımcılara Axesua Takıyıda araştırmalarını öneririm.