Kozmetik Bayiliği Veren Firmalar 2023 | Kozmetik Bayilik

Sosyal medyanın, özellikle de Instagram’ın yaygınlaşması ile insanlar kendilerine daha da özenmeye başladı. İnsanda bulunan kendini başkalarıyla kıyaslama dürtüsü güzellik sektörüne de yön vermeye başladı. Kozmetik firmaları giderek çoğalırken kozmetik bayiliği veren firmalar da azımsanamayacak ölçüde arttı.

Kozmetik Bayiliği Veren Firmalar

Kozmetik Bayiliği Veren Firmalar

Kozmetik sektörü oldukça büyük bir sektördür. Yıllardır süregelen güzellik ihtiyacı kozmetik sektörünün doğmasını sağlamıştır. Kozmetik her ne kadar ihtiyaç gibi görülmese de günümüzde özellikle de kadınlar için vaz geçilmez hale gelmiştir. Şu an oldukça büyük bir sektör haline gelmiş olan kozmetik sektörü gelecekte de büyümeye devam edecektir. Bu nedenle iş fikri arayan girişimciler için kozmetik bayiliği açmak iyi bir fikir olabilir.

 

Kozmetik bayiliği açmak için sektör hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Kısa bir araştırma ile sektördeki firmalara hakim olabilir ve kozmetik bayiliği veren firmalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kozmetik bayiliği veren firmalar hangileridir sorusuna ise şu firmaları sayarak cevap verebiliriz:

 

1. L’ACTONE Kozmetik Bayiliği

L’ACTONE Amerika’ da kurulmuş ve daha sonra ülkemize de gelmiş olan bir kozmetik firmasıdır. Şu an Türkiye’ de 30 kadar bayisi bulunan L’ACTONE daha fazla bayilik vererek büyümeyi hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda kendisinden bayilik almak isteyen girişimcilere oldukça kolaylık sağlayan firma ilk 100 bayisine kadar marka bedeli almayacağını açıklamıştır.

 

L’ACTONE kozmetik bayiliği alabilmeniz için sahip olmanız gereken yatırım miktarı yaklaşık 150 BİN TL civarındadır. Bu miktar bazı etkenlerle değişebileceği için bu firmadan bayilik almak isteyen girişimcilerin firma yetkilileriyle görüşe yaparak net bir rakam belirlemeleri gerekmektedir. Yatırım bedeliniz bayiliğinizin yerine göre de değişiklik gösterebilir. Firma genellikle bayiliklerinin AVM içerisinde ya da işlek bir cadde üzerinde olmasını tercih etmektedir.

 

2. Watsons Kozmetik Bayiliği

Watsons, bir çok kozmetik markasını bünyesinde müşterilerle buluşturan bir kozmetik firmasıdır. Tükiye’de 60 ilde 230 adet bayisi bulunan firmanın dünya çapında tanınırlığı da oldukça fazladır. Oldukça büyük bir kozmetik firması olan Watsons’dan bayilik almak pek de kolay değildir. Firma kendisinden bayilik almak isteyen girişimcilere bir kaç şart sunmaktadır.

 

Öncelikle Watsons bayilik açılacak dükkanın en az 300 metrekare büyüklüğünde olmasını şart sunuyor. Bu dükkanın ön kısmında en az 8 metrelik boş alan da olması gerekiyor. Watsons bayiliği almak isteyen girişimcinin 500 bin dolarlık bir sermayesi olması gerekiyor ve bu sermayenin banka dökümleri ile firmaya belirtilmesi gerekiyor. Firmaya ödeyeceğiniz isim hakkı bedeli ise sizinle yapılacak yüz yüze görüşmelerden sonra belirleniyor.

 

3. New Well Kozmetik Bayilik

Bir Türk markası olan New Well uzun yıllardır sektörde varlığını sürdüren köklü bir kozmetik markasıdır. Yıllar içerisinde bir zincir haline gelen New Well bayilik veren kozmetik firmaları arasındadır. Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan firmanın 4000’ den perakende satış noktası bulunmaktadır.

 

New Well kozmetik bayisi açmak istiyorsanız yaklaşık olarak 520 bin TL sermayeniz olması gerekmektedir. Firma bu yatırımınızın yaklaşık 9-12 ay içerisinde size geri döneceğini belirtmiştir. Bayilik açacağınız iş yerinin büyüklüğü en az 60 metrekare olmalıdır. Bayilik talebiniz değerlendirildikten ve onaylandıktan sonra yaklaşık 21 iş günü içerisinde iş yeriniz satışa hazır olacaktır.

 

4. Flormar Kozmetik Bayilik

Kozmetik sektöründe oldukça popüler bir firma olan Flormar, 1970 yılında kurulmuş olan oldukça köklü bir firmadır. Kozmetik bayiliği veren firmalar arasında bulunan Flormar’ın dünya üzerinde 650’ den fazla bayisi bulunmaktadır. Neredeyse her dört günde bir Flormar bayisi açılmaktadır.

Genellikle renkli kozmetik satan firma cilt bakım ürünü de satmaktadır. Flormar, bayi açmak isteyen girişimcilerden bayilik ücreti almıyor ancak belirli bir cironun üzerinde komisyon yüzdesi talep edebiliyor. Flormar bayisi açmak istiyorsanız firma yetkililerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Okuyunuz: Dünyanın En Çok Kazandıran 10 İş Sektörü

 

5. Yves Rocher Kozmetik Bayiliği

Bir Fransız firması olan Yves Rocher 2010 yılından itibaren Türkiye’ de de sektöre giriş yaptı. Ürünlerinde tamamen doğal ürünler kullanan marka bu sayede müşterilerinin de güvenini kazandı. Firma bünyesinde hem renkli kozmetik hem de cilt bakımı ürünleri bulundurmakta.

 

88 ülkede 4 binden fazla satış noktası bulunan firma Türkiye’ de daha fazla mağaza açmayı planlıyor. Bu nedenle girişimcilere bayilik veren firmadan siz de bayilik almak istiyorsanız firma yetkilileri ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

6. M.A.C Kozmetik Bayiliği

Kanada’ da kurulan M.A.C Kozmetik 2004 yılından itibaren Türkiye’de de mağaza açmaya başladı. Bayilik veren kozmetik firmalarından olan M.A.C Kozmetik Türkiye’ de daha fazla bayilik açmayı planlıyor. Önceleri Kanadalı iki makyaj sanatçısı tarafından kurulan firma daha sonra Estee Lauder Companies tarafından satın alınarak dünya çapında tanınır hale geldi. Bu firmadan bayilik almak istiyorsanız firma yetkilileri ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Okuyunuz: Yeterli Sermayeniz Yok ise İşte Size Çözüm!

 

Kozmetik Bayiliği Açmak İsteyenlere Öneriler

Kozmetik Alanında Bayilik Veren Firmalar

Kozmetik Alanında Bayilik Veren Firmalar

 • Kozmetik, her kadın ve erkeğin ihtiyacı olan bir sektördür. Kozmetik müşterileri genelde kadınlar gibi görülse de erkekler de kozmetik için müşteri olarak görülmelidir. Bir kozmetik bayisi açmak istiyorsanız dükkanınızda sadece kadınlara yönelik ürünler satmamalısınız. Erkek kozmetik ürünlerini de bünyenizde bulundurmalısınız.
 • Kozmetik sektörü sürekli gelişim ve değişim halindedir. Bu nedenle sürekli sektörü takip halinde olup yeni ürünler hakkında bilgi edinmelisiniz. Teknoloji hızla ilerledi ve artık internet üzerinden bir çok bilgiye ulaşmak mevcut. Kozmetik sektörü hakkında bilginiz yetersizse internetten yardım alarak kısa sürede bu eksiliğinizi giderebilirsiniz.
 • Kozmetik sektörüne girdiyseniz organik kozmetik sektörüne yönelebilirsiniz. Organik ürünler özellikle de sağlığına önem veren insanlar tarafından çok tercih edilmektedir. Tamamen doğal içerik kullanan firmalar daha çok dikkat çekmekte ve insanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Siz de kozmetik bayiliği alacaksınız firma tercihinizi doğal içerikli ürünler üreten bir firmadan yana kullanarak bu avantajı elde edebilirsiniz.
 • Kozmetik bayisi açmak az riskli bir iştir. Çünkü kozmetik sektörü çok satılan ve çok kârı olan bir sektördür. Bayilik alacağınız firmanın isminin bilinir olması satışlarınızı olumlu yönde etkileyecektir. Bu sektörde yatırdığınız parayı kısa sürede elde etmeniz mümkündür. Reklamını iyi yapmış ve adı duyulmuş bir firmanın bayiliğini alırsanız kısa zamanda daha fazlasını da kazanmanız mümkündür. Burada dikkat etmeniz gereken adı duyulmuş bir firmanın bayiliğini almaktır.
 • Kozmetik firmaları bayilik açtırmak için girişimcilerden farklı yatırım taleplerinde bulunabilir. Küçük firmaların bayilikleri küçük yatırımlarla açılabilir ancak daha büyük firmalar için daha büyük yatırımlar gerekecektir. Bu durumda seçimizi yapmanız gerek. Küçük bir firmanın bayiliğini daha düşük bir ücretle açabilirsiniz fakat bu firma adı duyulmamış bir firmaysa size kısa zamanda kazanç sağlamayabilir. Büyük firmalar için daha büyük bedeller ödersiniz ancak bu bedeli firmanın bilinirliği sayesinde kısa zamanda elde edebilirsiniz. Böyle bir durumla karşı karşıyaysanız hangi firmayı seçeceğinizi iyi düşünmeniz gerekir.
 • Kozmetik bayiliği açarken belirli bir sermayeye ihtiyacınız vardır. Bu sermayenin size ait olması her zaman avantajdır. Kredi ve borçlarla oluşturduğunuz bir sermaye size zorluk çıkaracaktır. Daha sonra bu borçları kapatmanız gerekecektir. Bu da ilk etapta zorlanacağınız anlamına gelmektedir. Bu nedenle sermayenizi oluştururken kredi ya da borçlardan faydalanmamanız sizin yararınıza olacaktır

 

Kozmetik bayiliği veren firmalar ” başlıklı makalemizin sonuna geldik. Yorum yaparak bizlere destek olabilirsiniz.

Yorumlar

 1. ALİ dedi ki:

  Teşekkürler. daha ayrıntılı tavsiyeler sunarsaniz iyi olur.

 2. Mehmet Emin yurekli dedi ki:

  Şanlı Urfa Suruç ilçesinde açmak istiyorum burda kozmetik ürünleri merdiven altı dir nüfusu 200bine yakın açmayı dusunuyorum

  1. patronoldum dedi ki:

   Firmalar sizinle mutlaka iletişime geçecektir.

 3. Mehmet dedi ki:

  Değerli bilginizi palastiginiz için teşekkür ederim

  1. patronoldum dedi ki:

   Teşekkürler güzel yorumlarınız için.

   1. Birkan dedi ki:

    Şanlıurfa birecik bayilik almak istiyorum iletişime gecerseniz sevinirim iyi gunler

    1. Patron Oldum dedi ki:

     Merhabalar, doğrudan firmaların sayfası üzerinden iletişim sağlayabilirsiniz.

  2. Zeliha kesmepalidi dedi ki:

   Bende düşünüyorum nasıl iletişim kurabilirim

 4. Mikahil Güner dedi ki:

  32 senelik bayan kuaförlüğü deneyimim var. Kozmetik bayiliği almak istiyorum.

 5. Fatih kayıklık dedi ki:

  Merhaba Antalya/kemer de açmayı düşünüyorum yardımcı olur musunuz teşekkür ederim.

  1. patronoldum dedi ki:

   Nasıl yardımcı olabilirim size? Bayilik almanız sizin için mantıklı olabilir.

 6. Ahmet çelik dedi ki:

  Xml üyelik varmi

  1. patronoldum dedi ki:

   XML üyeliği için firmaların web sitesini kontrol etmeniz gerekmektedir.

 7. Ozer dedi ki:

  İzmir Kemalpaşa da 40 mt2 kare dükkanımda bayilik almayı düşünüyorum ve teminat olarak fiyatı yüksek gayri menkullerim var ama hangi firmayi tercih etmeliyim karar veremedim

 8. Suat dedi ki:

  Ben şanlurfanin siverek ilçesinde bayilik almak istiyorum 180metre karedir sivergin en işlek cadesidir

 9. Kadir dedi ki:

  Ankara 60 bin nüfuslu öğrenci bulunan üniversite de dükkanımız var kozmetik açmak düşünüyoruz

  1. Patron Oldum dedi ki:

   Güzel bir yatırım olabilir Kadir. Açabildiniz mi bir gelişme var mı bizimle paylaşırsanız memnun oluruz. Başarılar dileriz.