SORU: İş Kurmak İstiyorum Ama Param Yok

İş kurmak isteyen ancak sermaye konusunda sorun yaşayan girişimciler bu kılavuz aracılığıyla iş kurmak istiyorum ama param yok sorusuna net bir yanıt bulma fırsatı elde edecektir. Siz de sermayesiz olarak iş kurmak istiyorsanız bu kılavuzdaki süreci adım adım incelemeli ve hayata geçirmelisiniz.

Sermayesiz iş kurmak için emin olun “zor demek” bile iyimserlik olur. Ancak yine de iş kurmak istiyorum param yok diyenler için fikirler başlıklı bir yazı oluşturduk. Bu yazımızda yer alan fikirleri sermayesiz ya da az sermaye ile uygulamanız mümkündür.

İş Kurmak İstiyorum Ama Param Yok Diyenler İçin Fikirler

 

Not: Günümüzde bir çok girişimcinin yaptığı gibi, online para kazanmak istiyorsanız, 60+ Adetİnternetten para kazanma yolları başlıklı makaleyi inceleyebilirsiniz.

 

İş Kurmak İstiyorum Diyenlere Fikirler

Listemizde yer alan iş fikirlerini uzun vadeli ya da kısa vadeli yapmanız konusunda bir kural yoktur. Sadece ne kadar hızlı sermaye kazanırsanız, o kadar hızlı büyürsünüz. İş kurma konusunda başarıyı ortaya konulan sermaye etkilemektedir. Sermayeniz kadar güçlü, sermayeniz kadar başarılı olursunuz. Her zaman nihai hedef sermaye odaklı olduğu taktirde başarılı olmaya yakınsınız diyebiliriz.

1.Emlakçılık Yapmak

Emlakçılık yapmak

Kendi işinin sahibi olmak isteyenler için akla gelen ilk iş fikirleri arsında yer alır. Sermayeniz yok ancak pazarlama kabiliyetinize güveniyorsanız, kısa zaman yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Özellikle İngilizce ya da Arapça biliyorsanız, bu iş üzerinden kariyer yapmanızı tavsiye ederiz. Biliyorsunuz ki son yıllarda özellikle yabancılara yapılan konut satışları artmış durumda. Yapılan 1 satıştan en az 15 bin Dolar komisyon alma fırsatı sizi bekliyor. %20 komisyon ortaklığı ile bir çok emlak firmasında çalışmanız mümkün.

 

2.Su Arıtma Bayiliği

Su Arıtma Bayiliği

İnternet üzerinden, broşür dağıtarak ya da farklı satış kanallarını kullanarak pazarlama yapabilirim diyorsanız, su arıtma cihazı kurulum işine girebilirsiniz. Öncelikle başlangıç aşamasında sadece sipariş geldikçe ürün alma maliyetiniz olacaktır. Kuruluma hazır su arıtma cihazlarını N11.com ve Trendyol.com üzerinde inceleyebilirsiniz. Bu cihazların satış fiyatı toptan 4300 TL’dir. Sök tak şeklinde satılan bu ürünlerin kurulumu en fazla 30 dakikayı almaktadır. Satış fiyatı ise en az 7000 TL. Kar marjı yüksek olan bu işe yatırım yaparak neredeyse sermayesiz olarak iş kurabilirsiniz.

 

Not: İş kurmak isteyenler için hazırlamış olduğumuz 112+ Adet Dükkan Açma Fikirleri başlıklı makalemizi okuyarak farklı fikirler edinebilirsiniz.

 

3. Tadilat Şirket Kurmak

Tadilat Şirket Kurmak

Tadilat Şirket Kurmak

Boya-Badana, PVC, fayans, parke yapımı, su tamircisi vb. konularda tanıdığınız ustalar var ise, toplu tadilat işi alabilirsiniz. Tadilat işi almak için Armut.com, broşür dağıtımı, online reklam, Sahibinden.com gibi siteler büyük bir kaynak. Bu pazarlama kanalları üzerinden her gün yüzlerce kişi komple tadilat yapacak usta ve şirketler aramaktadır. Siz ise her işi yapacak farklı ustaları bir araya getirip, bu alanda anahtar teslim hizmet sunabilirsiniz.

 

4.Kalorifer Petek Temizleme İşi

Kalorifer Petek Temizleme İşi

Kalorifer Petek Temizleme İşi

Sadece 3 Bin TL sermaye ile kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Nasıl mı? Petek temizleme makinesinin fiyatı 8500 TL’den başlamaktadır. En uygun maliyetler ile alacağınız bir cihaz ve bunların solüsyonları ile petek temizleme işine başlayabilirsiniz.

Üstelik 1 saat süren bu işin kazancı en az 400 TL’den başlıyor.

Size maksimum maliyeti ise solüsyon ve sizin harcadığını emek. Bu işten anlamıyorum daha önce yapmadım demeyin. Bu cihazı kullanmak süpürge çalıştırmak kadar kolay. Youtube üzerinden gerekli videoları izleyip fikir edinebilirsiniz.

 

5.Alarm Satış İşi Yapmak

Alarm Satış İşi Yapmak

Alarm Satış İşi Yapmak

Piyasada görmüş olduğunuz bir çok alarm şirketi, saha satışı ile ürünlerini satmaktadır. Alarm cihazlarının çalışma mantığı aynıdır. Bir çok alarm cihazı ise sök tak şeklinde çalışır. Kimi firma aylık abonelik şeklinde hizmet verirken, kimi firmalarda kolaylıkla takıp kurabileceğiniz ürünler sunar. Sizde kolaylıkla montajı yapılabilecek ürünleri, tek tek dükkanları gezerek satabilirsiniz.

 

6.Tabela Temizliği İşi

Tabela Temizliği İşi

Tabela Temizliği İşi

Bir çok esnaf ve iş yeri için tabela temizliği yapmak oldukça zor bir iş. Bunun için ekstra özel malzemelerin olması gerekiyor. Ancak tabela temizliği yapan bazı kişiler, işyeri sahiplerine bu hizmetleri sayesinde kolaylıklar sunmaktadırlar. Sadece temizleme suyu + deterjan ve silecek yardımı ile bu işe girmeniz kolay. Tek bir dükkan için 225 TL olan bu hizmet ile, günlük en az 2500 TL kazanmanız mümkün. Tabela temizliği yanında vitrin temizleme hizmeti de verebilirsiniz. İş kurmak istiyorum sermayem yok diyenler için en iyi fikirler arasında yer alır.

 

7.Çiğ Köfteci Açmak

Çiğ köfteci açmak

Çiğ köfteci açmak

Etrafımızda artık bakkal dükkanlarından çok çiğ köfteci dükkanı görmek mümkün. Bu kadar çiğ köfte dükkanının olması bayilik veren firmalar açısından da rekabeti arttırmış durumda. 55 Bin TL’ye çiğ köfte dükkanı açmak ya da sadece iş gücünüzü ortaya koyarak çiğ köfte dükkanı sahibi olmanız mümkün. Tabi bunun için firmalar ticari geçmişinizi araştırmaktadır. Karşılıklı kazan-kazan politikası ile size verilen bu şansı değerlendirirseniz, kısa zamanda yüksek sermaye rakamlarına ulaşabilirsiniz.

Okuyunuz: Osmanlıca Dükkan İsimleri ve Anlamları

 

8.Pazarda Satış Yapmak

Pazarda Satış Yapmak

Pazarda Satış Yapmak

Pazarda bir ürün satıp ticarete başlamak, en uygun sermaye ile başlanacak işler arasında yer alır. 1 pazar tezgahının kirası ortalama 1200 TL’dir. Sadece 5000-6000 TL arasında ürün alıp satarak günlük en az 2300 TL kar etmeniz mümkün.

Pazar tezgahları ve alanları en büyük iş yapma potansiyeline sahip alanlardan birisidir. Pazara gelen insanlar belirli bir bütçe dahilinde para harcamak için orada yer alırlar. Sattığınız ürün dahilinde daha fazla kazanma potansiyeline sahipsiniz.

 

9.İçli Köfte Üretip Satmak

İçli Köfte Üretip Satmak

İçli Köfte Üretip Satmak

Bir çok işletme içli köfte satışı yapmaktadır. Ancak bu işletmelerin %90’lık kısmı bu ihtiyaçlarını dışarıdan karşılar. Hazır içli köfte satışı yapan firmaların ürünü seri üretim olduğu için pek beğenilmez. Restoran sahipleri de genellikle ev tipi üretimleri tercih etmektedir. Evde içli köfte yapmayı öğrenmek pek bir zamanınızı almayacaktır. Bu işi öğrendikten  sonra kolaylıkla sipariş almaya çıkabilir, aldığınız siparişleri de üretime dönüştürüp gelir elde edebilirsiniz.

 

10.İnstagram’dan Satış Yapmak

İnstagram'dan Satış Yapmak

İnstagram’dan Satış Yapmak

Online ticarete başlamanın en kolay ve hızlı yolu instagram’dan satış yapmaya başlamaktan geçiyor. Üstelik Shopier sayesinden kolaylıkla ödeme alabilirsiniz. Vergi levhası sahibi olmadan bunu yapabilirsiniz. Eğer evde üretebileceğiniz, ya da hazır olarak alıp satabileceğiniz ürünler mevcut ise, bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. İstanbul’da yaşıyorsanız, İstoç, Tahtakale veya Merter Tekstil Merkezi gibi yerlerde bulunan toptancılar ile anlaşma yapabilirsiniz.

 

11. Nikah Şekeri Satmak

Nikah Şekeri Satmak

Nikah Şekeri Satmak – İş Kurmak İstiyorum

Sadece yaz aylarında değil, mevsim bu işi yaparak para kazanmanız mümkün. Nikah şekeri ise bir çok girişimcinin geçim kaynağı. Eğer sıra dışı nikah şekeri üretiminde yaratıcı çözümler sunabilirim diyorsanız, mutlaka bu işte yerinizi almalısınız. Peki nasıl? Öncelikle çevrenizde bulunan toptancıları tek tek gezip, nasıl ve hangi ürünler ile çözüm sağlayabileceğinizi planlayın. Tüm planlarınızı yaptıktan sonra bir üst maddede yer alan instagram üzerinden satış yapabilirsiniz. Tabi ürünlerinizi satabileceğiniz tek pazar instagram değil. Bunun yanında Sahibinden.com ve Letgo gibi yerlerde de ürünlerinizi sergileyip sipariş alabilirsiniz.

 

12.Blog Sitesi Açmak

blog sitesi açmak

blog sitesi açmak

Son  yıldır blog yazarlığı yaparak para kazanmak oldukça popüler. Hatta blog yazarak aylık 50 bin TL kazanıyorum tarzı yazılarda karşınıza çıkacaktır. Hiç kod bilmeden basit bir blog sitesi yazabilirsiniz. Tabi bunun için karar verip, nasıl blog yazılır konusunda araştırma yapmanız gerekiyor. Bir blog sitesi açmak yapacağınız araştırma süresine bağlı olarak en fazla 2 haftanızı alacaktır. Bunun için internet üzerinden bir çok kaynağa ulaşabilirsiniz.

 

13.Takı Üretimi Yapmak

Takı Üretimi Yapmak

Takı Üretimi Yapmak

Takı ürünlerine karşı ilginiz var ise, farklı tasarımlar yapabileceğiniz düşünüyorsanız takı üretimi yapmak size göre olabilir. Sermayesi en az olan iş fikirleri arasında yer olur. Takı yapımı için hazır setlere internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Takım halinde satılan bu setler yardımıyla, seçeceğiniz malzemelere göre sıra dışı tasarımlar üretmeniz mümkün. Üretimini yaptığınız takıları online kanallar üzerinden yüksek kar marjı ile satabilirsiniz. Farklı tasarımlar konusunda bilgi almak için yurtdışı siteleri incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Okuyunuz: İş Kurmadan önce Mutlaka Bunları Yapmalısınız

 

14.Saha da Ürün Satmak

Saha da Ürün Satmak

Saha da Ürün Satmak

Kendi işini kurmanın en kolay yollarından birisi saha satışı yapmaktır. Dikkat ederseniz yukarıda yer alan bir çok sermayesiz iş fikri saha satışından oluşuyor. Yani bir ürün temin edip, bu ürünü kapı kapı dolaşarak satmak, en düşük maliyetle başlayacağınız işler arasında yer alır. Ne satacağınızı bilmiyorsanız, internet sınırsız bir kaynak. Ancak esnaflara yönelik ürünler satmak sizin işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Örneğin; sahte kamera, alarm kutusu, işyeri parfümü vb.

 

15.Sosyal Medya Danışmanlığı Yapmak

Sosyal Medya Danışmanlığı Yapmak

Sosyal Medya Danışmanlığı Yapmak – İş Kurmak İstiyorum

Sosyal medya ve bilgisayar ile aranız iyi ise, bu işi yaparak aylık en az  50 Bin TL gelir elde etmeniz mümkün. Ya da herhangi bir bilginiz yok ise, eğitim alarak bu sektöre adımınızı atabilirsiniz. Bir çok şirket ve işletme , sosyal medya hesap yönetimini dış firmalardan satın almaktadır. Bir personel çalıştırmaktansa dışarıdan hizmet almak, daha karlı bir seçenektir. Sizde bu konuda yeteneklerinizi sergileyip, işletmelerin sosyal medya hesaplarını yönetmeye talip olabilirsiniz.

 

Okuyunuz: Dünyanın En Çok Kazandıran 10 İş Sektörü

 

İş Kurmak İstiyorum Ama Param Yok Diyenler İçin Fikirler ” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Beğendiyseniz yorum yaparak bizlere destek olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.