Boyner Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Boyner Türkiye’de en önemli mağazalar zincirleri arasında yer alır. Binlerce çalışanı bulunan Boyner mağazaları sürekli olarak çalışan sayısını da artırıyor. Boyner çalışma şartları da bu bakımdan büyük bir merak uyandırır. Beklentilere yanıt veren bir çalışma ortamı bulunması Boyner mağazalarına olan ilgiyi artırır. Boyner kurumsal iş yeri arayışında olan kişilerin başvurduğu bir firmadır. Çünkü Boyner mağazalarında herkesin çalışma saatleri bellidir.

Boyner Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Boyner Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Boyner çalışan yorumları incelendiğinde çalışanlarının firmadan memnun olduğu görülebilir. Çalışma şartları ve maaş durumu çalışanların firmadan memnun kalmasını sağlıyor. Boyner Mağazacılık A.Ş. 1981 senesinde ilk mağazasını açmıştır. Sektöre girişi İstanbul Bakırköy’de Çarşı isimli açılan mağaza ile olmuştur. Firma son derece başarılı satış politikaları ile geniş bir kitleye hitap edebilmeyi başarmıştır. Kurulduğu dönemden itibaren kaliteli birçok kürünü hesaplı fiyatlarla satarak müşterilerine ulaştırıyor.

2004 senesinde bugünkü ismini alan firma Türkiye’nin 37 şehrinde mağaza açmıştır. Yaklaşık olarak mağaza sayısı 117’ye ulaşmıştır. 10 binin üzerinde çalışan sayısı ile sektördeki en fazla çalışan sayısına sahip firmalardandır. Boyner Mağazalarında çalışmak isteyen kişi sayısı da her geçen gün biraz daha artış gösteriyor. Hem Boyner personel maaşları hem de çalışma şartları bu ilginin en temel nedenleri arasında bulunuyor.

 

Boyner Çalışma Şartları

Boyner Mağazalarında çalışmak istiyorsanız firmanın çalışma şartlarını bilmelisiniz. Boyner Mağazalarında farklı çalışma pozisyonları bulunuyor. Mağaza müdürü, müdür yardımcısı, kasiyer, satış danışmanı, depo personeli pozisyonlarında çalışabiliyorsunuz. Bunların yanında genel merkezde de çalışmak için farklı iş pozisyonları bulunuyor. En çok personel arayışı ise mağazalar için oluyor. Boyner çalışma şartları incelendiğinde şunlar söylemek mümkün olabilir:

 • Boyner mağazalarında çalışma saatleri genelde AVM’ler ile aynıdır.
 • Haftalık olarak çalışma saatleri yasalarda belirlendiği şekli ile 45 saattir.
 • Günlük olarak çalışma süresi ise 8.5 saat olarak belirlenmiştir.
 • Bu günlük çalışma saatine yemek ve çay molası da dahildir.
 • Personeller sabah ve akşam olmak üzere iki vardiya şeklinde çalışır.
 • Her personel haftada bir gün izin kullanır.
 • Haftalık izinleri genelde çalışanlar hafta içinde kullanırlar.
 • Yılını dolduran kişilerin 14+2 gün yıllık izni bulunur.

Bu şartlara bakıldığında Boyner oldukça iyi standartlarda bir firma olarak görülebilir. Mağazacılık sektörünün yoğun temposu bu mağazalarda görülebilir. Bu nedenle işe giriş yapmadan önce başvurduğunuz şubenin yoğun çalışma temposu hakkında bilgi edinmelisiniz. Boyner Mağazalarında çalışırken sürekli ayakta durmanız gerektiğini de bilmelisiniz.

 

Boyner Çalışan Yorumları

Mağazacılık sektöründe çalışmak isteyen kişilerin yoğun bir iş temposuna alışık olması gerekir. Eğer bu tempoya uyum sağlayamayacağınızı düşünüyorsanız bu süreç zorlanabilirsiniz. Boyner Mağazaları da son derece yoğun olan iş ortamlarıdır. Boyner çalışan yorumları incelendiğinde genel olarak olumlu olduğu söylenebilir. Ancak yine de çalışma ortamlarından şikayet eden kişiler de olduğu söylenebilir.

Bu durum sektörün genel olan sorunlarından biridir. Çünkü mağazacılık sektörü her zaman ayakta kalmayı gerektiren bir alandır. Bu alanda yeterli deneyimi olmayan kişiler ilk işe giriş dönemlerinde zorlanabilirler. Bu durumda ufak da olsa şikayetlere neden olabilir. Ancak firmanın genel işleyişi hakkında bir şikayet durumu söz konusu değil.

Boyner çalışanları hem maaşlardan hem de diğer koşullardan oldukça memnun. Bunun yanında çalışanlara sunulan kariyer fırsatları da ekstra memnuniyet yaratan konular arasında. Boyner çalışma şartları göz önünde bulundurulduğunda çok iyi kariyer imkanları sunulduğu söylenebilir. Boyner mağazalarında çalışmak istiyorsanız başvurularınızı ilanlar doğrultusunda yapabilirsiniz.

 

Boyner Personel Maaşları

Boyner çalışanları için birçok farklı fırsat sunuluyor. Kariyer olanakları yanında maaşlar da oldukça iyi düzeydedir. Ancak her pozisyonda çalışan kişi aynı düzeyde maaş almıyor. Boyner personel maaşları konusunda belirli kriterler bulunuyor. Öncelikle mağaza müdürü ile yeni işe giren bir satış danışmanı arasında maaş farkı olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Mağazada işe giren yeni satış danışmanları asgari ücret ile iş başı yapıyor. Maaş olarak asgari ücretten fazla kazanmak istiyorsanız mutlaka şirkette belli süre çalışmalısınız. Uzun yıllar çalışan kişilerin maaşları asgari ücretten çok daha fazla. Her ne kadar yoğun bir temposu var gibi görünse de mağazanın yıllardır birçok çalışanı bulunuyor.

Firma resmi tatillerde çalışmanız gereken durumlarda mesai ödemesi yapıyor. Aynı zamanda normal zamanlarda fazla çalışma olarak da mesai ücreti alırsınız. Aynı zamanda Boyner Mağazalarında prim sistemi de bulunur. Prim sistemi satışa vereceğiniz desteğe göre değişebilir. Ancak genelde maaşın yarısı kadar da prim ödemesi alabilirsiniz. Bunun için mağazaya verilen aylık kotayı geçme şartı bulunur.

Firma çalışanlarına yol ücreti vermiyor. Ancak yemek ücreti çalışanlara her ay ödenen bir ücret türü. Her ay belli miktarda para yemek ücreti olarak hesaplarınıza yatırılır. Bunun yanında çalışanların mutlaka sigortaları yatırılır. Aynı zamanda şehirden uzakta AVM’de çalışanlar için mağaza servis imkanı da sunar.

Okuyunuz: Civil Çalışma Şartları

 

Boyner İş Başvurusu

Boyner Mağazalarında çalışmak için birtakım noktalara dikkat etmek gerekir. Başvuruyu yaparken mağazanın kriterlerini sağladığınızdan emin olmalısınız. Başvuru sırasında iyi bir CV hazırlamalısınız. CV içerisinde bulunması gereken bilgiler konusunda şeffaf olmalısınız. Doğru olmayan bilgilere yer vermek iş başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olur. Boyner iş başvurusu yaparken CV’de olması gerekenler şunlardır:

 • Adınız ve soyadınız
 • Adres ve iletişim bilgileriniz
 • Erkekler için askerlik durumu
 • Yaş bilgisi
 • Ehliyet durumu
 • Medeni hali
 • Doğum yeri
 • Referanslar
 • İş deneyimleri
 • Hobiler
 • Kurs ve sertifika bilgileri

Gibi birçok bilginin mutlaka CV içerisinde olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Böylece başvuru sonrasında CV’niz çok daha hızlı bir şekilde dikkat çekebilir. Başvurularınızı mağaza şubelerine yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyer siteleri üzerinden yayınlanan ilanlara da yapabilirsiniz. Ancak başvurduğunuz pozisyon için tam olarak uygun olduğunuza karar vermelisiniz.

 

Boyner Çalışma Saatleri

Boyner Mağazalarında çalışma süresi günlük olarak 8,5 saat olarak belirlenmiştir. Bu süre hem sabah hem de akşam çalışanlar için geçerli bir süredir. Mağazada çalışma saatleri akşam ve sabah vardiyasına göre değişebiliyor. Aynı zamanda müdür ve normal çalışanların çalışma saatleri de farklılık gösteriyor.

Boyner çalışma saatleri genelde AVM’ler ile aynıdır. Yani AVM açılış ve kapanış saatlerine göre belirlenir. Ancak çalışanlar kendi vardiya süresi dolduğunda mesaisini tamamlar. Sonraki çalışanlar işi devralır. Mağazaların alışık saatleri sabah 10:00’dur. Kapanma saati ise 22:00’dir. Çok merak edilen bir diğer konu ise part time çalışma saatleridir. Part time çalışanlar haftanın yalnızca belli günlerinde çalışırlar.

Part time çalışanlar aynı zamanda kendi çalışma saatlerini kendileri belirleyebilirler. Genelde öğrenci olan part time çalışanları okul saatlerine göre çalışma saati belirleyebilir. Maaş durumları full çalışanlardan daha azdır. Boyner çalışma şartları part time çalışanlar için de önemlidir.

Okuyunuz: English Home Çalışma Şartları

 

Boyner İnsan Kaynakları İletişim

Boyner Mağazalarına iş başvurusu yapmak isteyen kişiler firmanın kurumsal web adresini kullanabilir. Boyner insan kaynakları iletişim için genelde sitenin iletişim formu kullanılıyor. Aynı zamanda site içerisindeki kariyer bölümünden iş başvuru formu doldurulabilir.  Başvuru formunu doldururken tüm bilgilerin yer almasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda iletişim bilgilerinizi de eksiksiz yazmalısınız.

 

Boyner’de Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Mağazacılık sektörü son derece zorlu bir sektör olmasına karşın çok fazla ilgi görüyor. Günümüzde birçok kişi Boyner gibi büyük bir mağazanın personeli olmak istiyor. Ancak yoğun temposu olan bir mağazada çalışmak sizi oldukça zor durumda bırakabilir. Boyner’de çalışmak isteyenlere öneriler kapsamında şunlar söylenebilir:

 • Mağazalarda her zaman uyumlu çalışan olmaya özen göstermelisiniz.
 • Müşteriye karşı güler yüz göstermek önemlidir.
 • Dışa dönük ve iletişimi kuvvetli olmalısınız.
 • Sorunlara karşı her zaman çözümcü yaklaşmalısınız.
 • İş arkadaşları ve amirlerle iyi geçinmelisiniz.
 • Boyner çalışma şartları önceden incelenerek başvuru yapılmalıdır.
 • Verilen eğitimlere eksiksiz katılmalısınız.
 • Eğitimlerde edindiğiniz bilgileri iş sürecine yansıtmalısınız.

Tüm bu detaylara dikkat etmek iyi bir çalışan olmanızda önemlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.