Cep Telefonu Aksesuar Dükkanı Açmak | Maliyeti ve Kar Marjı

Cep telefonları günümüzde 7’den 70’e herkesin kullandığı cihazlar arasında bulunur. Özellikle akıllı ve yeni nesil cihazlar olarak tasarlanan cep telefonları günlük hayatın vazgeçilmezlerindendir. Bu nedenle cep telefonu aksesuar dükkanı açmak son derece avantajlı bir iş olanağı sunar. İş yeri açarken mutlaka hangi alanda olursa olsun iyi bir iş planı gerekir. Maliyetinden kar marjına kadar her detayı en ince ayrıntısına kadar hesaplamak son derece önem vermeniz gereken bir konu.  Cep telefonu dükkanı açma maliyeti konusunu da iş planına dahil etmeniz gerekiyor. Bunun yanında maliyetiniz ne kadar net bir şekilde belirlenirse cep telefonu aksesuarı kar marjı hakkında da o kadar detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Cep Telefonu Aksesuar Dükkanı Açmak

Cep Telefonu Aksesuar Dükkanı Açmak

Yüksek başarı getirecek bir işletme kurmak günümüzde sanıldığı kadar kolay olmuyor. Bu süreçte profesyonel danışmanlık hizmeti almayı dahi düşünebilirsiniz. Sektör eksperleri ile detaylı iş planları hazırlayarak sektörde kendinize iyi bir yer edinebilirsiniz. Cep telefonu aksesuar dükkanı açmak konusunda yer seçimi ilk önem vermeniz gereken konu oluyor. Genç nüfusun yoğunlukta olduğu ve işlek bir cadde üzeri işletme başarısı açısından son derece ideal olabilir.

İşletmenizi açarken en çok önem verilmesi gereken detaylar arasında satacağınız aksesuarların kalitesi ve çeşidi de bulunuyor. Yalnızca belli marka telefonlara yönelebileceğiniz gibi birçok farklı markanın aksesuarının da satışını gerçekleştirebilirsiniz. Cep telefonu aksesuarı satışı konusunda merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Cep Aksesuar dükkanı açmak dışında farklı fikirler edinmek için 112+ Adet dükkan açma fikirleri başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Cep Telefonu Aksesuar Dükkanı Açmak

Cep telefonu aksesuar dükkanı açmak konusunda her detaya dikkat etmeniz gerekiyor. Yasal prosedürler yanında bu işi bayilikle mi yoksa kendi başınıza mı yapacağınıza karar vermelisiniz. İşletmeyi kurmak kadar bu işi uzun yıllar devam ettirebilmek de son derece önemli bir konu oluyor. Bir iş yeri açmak için birçok evrak hazırlamak gereklidir. Aynı zamanda işletme içerisinde satılacak ürünleri de tedarik etmelisiniz. Bu işletmeyi açabilmek için gerekli belgeler arasında şunlar bulunuyor:

 • 2 tane biyometrik fotoğraf
 • Esnaf ve Ticaret odası kayıt belgesi
 • İşletmenizin vergi levhası fotokopisi
 • Yapı kullanım iznini gösteren belge
 • Adliyeden alınmış bir sabıka kaydı
 • İtfaiye raporu
 • İş yeri tapu fotokopisi ya da kira kontratı
 • Çevre temizlik vergisinin ödendiğini gösteren belge

Belgeler bulunulan yerin belediyesine göre farklılık gösterebilmektedir. Cep telefonlarında kullanılan aksesuarlar son derece fazla seçenek ile sunuluyor. Ancak bu aksesuarların nasıl kullanıldığını da bilmeli ve müşterilerinize kullanımı konusunda bilgiler sunmalısınız. Bu işletmeyi kurduğunuzda kar marjınızı artırabilmek için ürün çeşitleri hakkında bilgi edinmelisiniz. Kırılmaz telefon camları, kılıflar, selfie çubukları, kulaklık, donanım parçaları, şarj makineleri gibi birçok aksesuarı ürün skalanız içerisinde bulundurmalısınız.

 

Cep Aksesuar Dükkanı Açma Maliyeti

Kendi iş yerinizi kurmak istiyorsanız alternatifleriniz arasına cep telefonu aksesuarı dükkanını da ekleyebilirsiniz. Bu iş yerini açabilmek içkin maliyetiniz genelde farklı koşullara göre belirleniyor. İşletmenizin büyüklüğü ve lokasyon maliyeti etkileyen en önemli unsurlar arasında bulunuyor. Bunun yanında işletmeniz için alacağınız bayilik türü de maliyete etki eden bir faktör oluyor. Cep aksesuar dükkanı açma maliyeti 30 bin TL ile 250 bin TL arasında değişiyor.

Dükkanı açmadan önce işletmenizde ne tür hizmetler vereceğinizin de hesaplamasını yapmanız gerekiyor. Bu işletmeler genelde sıfır ve ikinci el telefon satışı ya da fatura ödeme merkezi olarak da hizmet verebiliyor. Bunun yanında Turkcell, Vodafone ya da Türk Telekom bayiliği alarak da işletmenize kar marjını artıracak farklı hizmetler getirebilirsiniz. Ancak işletmenizin uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışması için mutlaka iyi bir yerde iş yeri açmanız gerekiyor.

AVM içerisinde ya da yaya trafiğinin yoğun olduğu bir yerde iş yeri açmak isterseniz dükkan kiralarının maliyetinizi artıracağını bilmeniz gerekiyor. Bununla birlikte dükkan için tutacağınız binanın büyüklüğü de yine yüksek bir kira giderine neden olabilir.

 

Cep Telefonu Aksesuarı Kar Marjı

Cep telefonu aksesuar dükkanı açmak isteyenler için bu işin karlılık durumu son derece önemlidir. Kar oranının yüksek olması için birçok unsur önem taşıyor. İşletmenin yeri karlılığın artış göstermesinde çok önemli olduğu söylenebilir. Genç nüfusun yoğun olduğu bir yerde cep telefonu aksesuar dükkanı açmak her zaman daha fazla kazandırabilir. Bu işletme son derece yüksek kazanç getiren sektörler arasında bulunuyor.

Her geçen gün teknolojinin etkisi ile yeni bir model telefon piyasaya çıkması bir önceki modellerin değerini yitirmesine neden oluyor. Bu nedenle de telefonunu yenilemek isteyen kişilerin eski telefonlarını alarak ikinci el fiyatına satarak karınızı artırma şansı bulabilirsiniz. Cep telefonu aksesuarı yanında ikinci el telefon satışını da birlikte işletme içerisinde yürütme şansı bulabilirsiniz. Son yılların en popüler iş fikirleri arasında yer alan cep telefonu aksesuar satışı yapmak maliyeti düşük kazancı yüksek alanlardan biridir.

İşlek bir yerde açacağınız işletme içerisinde ürün skalanız çok geniş olursa aylık olarak en az 10 TL çok rahat bir şekilde kazanma şansınız olur. Bu kar oranları büyük bayiliklerde aylık 50 TL’yi aşmaktadır. Sadece aksesuar satışı değil aynı zamanda operatör firmalarının destekleri, bayi teşvikleri, primler kazancınızı katlayan unsurlar arasında yer almaktadır.

 

Cep Aksesuar Dükkanı Para Kazandırır mı?

Cep telefonu aksesuar dükkanı açmak kazanç elde edilebilecek sektörler arasında yer alır. Her ne kadar birçok yerde aksesuar satan iş yeri olsa da bu işletmeler büyük bayilik veren şirketler tarafından desteklenir. Rekabet gücünüz yüksek olduğunda kısa sürede maliyetinizi çıkarır ve kara geçebilirsiniz. Ancak bu süreçte iş planlamanız ve rakip analizinizin çok iyi olması gerekir.

İş yerinizi açmak en az bir aylık bir süre alacağı için dilerseniz dükkanı devir de alabilirsiniz. Devir alma sırasında işletmenin eski sahibinden size işi öğretmesi için de teklif de bulunabilirsiniz. Böylece daha önce deneyiminiz olmasa da iş yeriniz hakkında ufak bir eğitimle kolayca işlerinizi devam ettirebilirsiniz.

 

Toptan Cep Telefonu Aksesuarı Nereden Alınır?

Toptan cep telefonu aksesuarı nereden alınır sorusunun yanıtını mutlaka detaylı olarak araştırmanız gerekiyor. Çünkü işletmenizde satacağınız ürünlerden kar elde edebilmek için mutlaka en uygun fiyata toptan malzeme satın almanız gereklidir.

Toptan ürün alırken de mutlaka cep telefonu alanında ki yenilikleri, markaların yeni modellerini ve kullanıcı gereksinimlerini göz önünde bulundurmalısınız. Toptan alımlarda iş yapabileceğiniz birçok firma bulunuyor. Bu firmalarla tek tek görüşmeniz gerekiyor. Size en fazla fırsatı ve uygun fiyatı sağlayacak bir firmadan toptan alımlarınızı yapabilirsiniz.

 

Cep Aksesuar Bayiliği Veren Firmalar

Cep aksesuar bayiliği veren firmalar işletmenizi kurabilmeniz için her türlü fırsatı sizlere sağlamaktadır. Ancak kendi adınıza bir işletme açmanın ayrıcalıkları olduğunu da unutmamanız gerekiyor. Bu süreçte bayilik alabileceğiniz firmalar arasında şunlar bulunuyor:

 • İ-Stone Bayilik
 • Grittiy Franchising
 • Lİnktech Bayilik
 • Orviva Ticaret Satış Ortaklığı
 • Mobicaps Mobil Aksesuar Franchise

Cep telefonu aksesuar dükkanı açmak için yararlanabileceğiniz bayilik firmalarıdır. Bu bayilik firmalarının her biri sizlerden farklı bir bayilik ücreti isteyeceği için mutlaka detaylı bir şekilde araştırma yapmalısınız. Ayrıca hepsi ile tek tek görüşmeniz de son derece karlı iş süreci açısından önemlidir.

Yorumlar

 1. Eyüp dedi ki:

  Selam yaşım 28 yeni bir cep telefon aksesuarlar bir bayilik acmayı düşünüyorum aca nereden işe başlaya bilirim