Dominos Pizza Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Dominos, dünyanın en büyük pizza zinciridir. Dünya genelinde 70 ülkede şubesi bulunur. Dominos çalışma şartları açısından oldukça rahattır. Hizmet sektöründeki firma müşterilerine lezzetli pizzalar sunar. Dominos’un dünya genelinde 10.000’den fazla şubesi bulunur. Dominos pizza çalışan maaşları da hem ülkeden ülkeye, hem de şubeden şubeye değişiklik gösterir. Tüm bu çalışan yorumlarına da yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dominos Pizza Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Dominos Pizza Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Dominos çalışan yorumları işyeri ortamına dair bilgiler verir. Çalışanların yaptıkları yorumlar yeni adaylara kolaylık sağlar. Adaylar bu sayede işletmenin sistemini önceden öğrenir. Dominos’un Türkiye’de 10.000’ den fazla çalışanı bulunur.

Dominos çalışan maaşları çalışma saatine göre değişir. Yasaya göre Dominos’ta günlük çalışma süresi 8 saattir. Bu saatin üzerinde çalışanlar ekstra pirim alır. Dominos çalışma şartları rahatlığı ile dikkat çeker. Başvuru şartlarını karşılayarak firmaya çalışma başvurusu yapabilirsiniz.
 

Dominos Çalışma Şartları 

Dominos, müşterilerine kaliteli hizmet sunmayı amaçlar. Sıra dışı hizmet kalitesi ile çalışmayı benimsemiştir. Hem çalışanlarını hem de müşterilerini memnun etmeyi arzular. Sektörde personelini memnun edebilen nadir firmalar arasındadır. Dominos çalışma şartları hakkında bilgi edinerek iş başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Dominos haftanın her günü 10.00- 01.00 saatleri arası çalışır. Firmada her pozisyonda çalışabilirsiniz. Kasa, mutfak, garson, pozisyonlarına başvurular alınır. İsterseniz kurye olarak da işe girebilirsiniz. Kurye olmak istiyorsanız motor ehliyetine sahip olmanız gerekir. Yaş sınırına uyuyorsanız diğer şartları karşılayarak paket kurye olabilirsiniz. Dominos çalışma şartları yer yaşa hitap edecek kolaylıktadır.

Personelin haftada 1 gün izin hakkı bulunur. En yoğun dönem olan hafta sonu personeller izin kullanamaz. Hafta içi dilediğiniz gün izin kullanabilirsiniz.

Bir yıl çalışma süresinin sonunda yıllık izin hakkınız doğar. Her biten yıl için 14+2 şeklinde yıllık izin kullanabilirsiniz. Personel sorumlunuz ile yıllık izin tarihini kararlaştırabilirsiniz. Belirli çalışma yılını doldurdukça yıllık izin süreniz değişir.

 

Dominos Çalışan Yorumları 

Dominos yorumları Dominos çalışma şartları hakkında bilgiler içerir. Dominos pizza çalışanları, yorumları ile çalışma sistemini özetler. Firma personellerinin yorumlarına yorum sitelerinden ulaşabilirsiniz. Çalışanlarına güvenli ortam sunan Dominos çalışan yorumları genelde iyi yöndedir. Bulunduğunuz şehrin Dominos çalışan yorumlarını inceleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Dominos’un önemli rakipleri Papa John’s, Pizza Hut ve Little Caesars’dır. Her firma kendine özgü konsepte sahiptir. Hizmet kaliteleri hepsinde değişir. Aynı firmalar Türkiye’de de hizmet vermektedir. Ancak Türkiye’de pizza denince akla Dominos gelir.

Okuyunuz: Popoyes Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

 

Dominos Çalışan Maaşları 

Dominos maaşları da Dominos çalışma şartları gibi tatmin edicidir. 2022 yılında Dominos’ta asgari 5500 TL maaş ödemesi yapılır. Daha fazla saat ile çalışanlar daha yüksek ücret alabilir. Firmada pirim sistemi bulunur. Buna göre her çalışan performansına göre ödeme alır. Bu durum çalışanları işe teşvik eder Dominos çalışan maaşları oldukça tatmin edicidir. Her pozisyonda rahat çalışabilir, güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Dominos çalışan maaşları pozisyona göre değişir. Eğitim kariyerinize göre farklı pozisyonlarda çalışabilirsiniz. Yüksek pozisyondan işe başlayarak daha fazla kazanabilirsiniz. Firma personeli ile firma sorumlusunun maaşı aynı değildir. Zaman içerisinde firma içinde pozisyonunuzu yükseltmeniz de mümkündür. Bu açıdan bakıldığında Dominos çalışma şartları son derece uygundur.

Dominos çalışanlarına maaş+ prim+ sigorta+ yemek ödemesi yapar. Aylık yemek için personellerine Ticket verir. Bütün ödemeler hesaplandığında personel maaşı daha fazlaya gelmektedir.

Dominos çalışma şartları son derece rahattır. Dominos maaş ödemesini gününde yapan nadir firmalardandır. Personeline her ay maaşını gününde öder. Maaş ile birlikte sigorta primleri de gününde yatar. Ekstra çalışma pirim sistemi ile çalışanını memnun eder. Dominos’ta maaşlar personelin banka hesabına yatırılır. Dinamik bir ortamda özgürce çalışarak yüksek kazanç sağlayabilirsiniz.

 

Dominos Vardiya Sistemi ve Çalışma Saatleri 

Dominos şubelerinin bulundukları lokasyon yoğunluklarını etkiler. Büyükşehirlerde hizmet potansiyeli daha yüksektir. Diğer şehirlerde merkezi konumda şubelerde yoğunluk hakimdir. İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerde hizmet potansiyeli oldukça yüksektir. Buna bağlı olarak İstanbul Dominos çalışma şartları daha yoğundur. Ankara ve İzmir Dominos çalışma şartları bir nebze zorlayıcı olabilir.

Dominos vardiya sistemi ve çalışma saatleri çalışanları memnun eder. 8 saat üzeri vardiyalı çalışma sistemi bulunur. Yoğun çalışma günlerinde daha fazla çalışmak zorunludur. Günde 10 ya da 12 saat çalışarak %20-30 daha fazla kazanırsınız. Fazla mesaileriniz maaşınıza ilave olarak size ödenir.

Okuyunuz:

 

Dominos Kurye Maaşları

 Dominos’ta kurye olabilmek için birtakım şartlar aranır. Kurye olmak için aranan şartlar şunlardır;

 • 18 yaşı doldurmuş olmak
 • En az lise mezunu olmak
 • Deneyimli olmak
 • Adli sicil kaydı bulunmamak
 • Güler yüzlü ve sevecen olmak
 • A2 tipi motor ehliyetine sahip olmak

Dominos kuryeleri yoğun bir çalışma sistemine sahiptir. Kurye olacaksanız yoğun çalışma sistemine uyum sağlamalısınız. Siparişleri dakikalar içerisinde adrese ulaştırmalısınız. Sizden istenen motor ehliyetine sahipseniz kurye başvurusu yapabilirsiniz. Dominos çalışma şartları kurye açısından idealdir.

Dominos kurye maaşları 2022 yılında 4.700 TL olarak belirlenmiştir. Dominos açık olduğu saatlerde kuryeler görev başında olur. Gece geç saatlere kadar çalışmanız gerekebilir. Dominos’ta gece saat 1’e kadar kurye olarak çalışabilirsiniz. Özel günlerde bu süre gece saat 3’e kadar uzar.

Dominos resmî tatil günlerinde de açıktır. Bu günlerde önemli gerekçeniz olmadıkça izin kullanamazsınız. Paket servisin yoğun olduğu günlerde ekstra performans göstermeniz gerekir.

 

Dominos Pizza’da Çalışmak İçin Şartlar

Dominos’ta müşterileri güler yüzle karşılamak çok önemlidir. Firma personeli olmak için öncelikle güler yüzlü olmalısınız. Müşterinin ne istediğini bilmeli, hizmette profesyonel olmanız istenir. Firmanın istediği şartları sağlayarak kolayca işe başlayabilirsiniz.

Dominos personelleri çalışma saatlerinde firmanın belirlediği kıyafetleri giyer. Mesai saatleri içerisinde bu kural zorunludur. Tişört, pantolon ve şapka gibi kıyafetler ile çalışırsınız. Kıyafetlerin üzerinde Dominos logosu bulunur. Kıyafetlerin tasarımı ve renkleri firma konseptine uyumludur. Kıyafetlerinizin temizliği ve düzeni size aittir. Temiz ve tertipli bir görünüme sahip olarak firmada memnuniyet kazanabilirsiniz.

Okuyunuz: MC Donalds Çalışma Şartları

 

Dominos Pizza iş Başvurusu 

Dominos’ta işe giriş başvuruları için farklı yollar bulunur. Dominos Kariyer üzerinden ya da yüz yüze başvurularını yapabilirsiniz. İnternet üzerinden Dominos iş başvurusu adresi, resmi Dominos sitesidir. Siteden başvuru formunu doldurarak yetkililere gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz başvuru incelenerek değerlendirmeye alınır. Değerlendirme sonucu tekrar size bildirilir. Dominos iş başvurusu sırasında talep edilen evraklar;

 • Kimlik fotokopisi
 • Vesikalık fotoğraf
 • Sabıka kaydı
 • Özgeçmiş

Bunlara ek olarak ilave evraklar da talep edilebilir. Başvuru esnasında gerekli evrakların neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

İnternet başvuru formunda bilgileri eksiksiz girmeniz önemlidir. Eksik bilgi bulunan formlar değerlendirmeye alınmaz. Girdiğin bütün bilgilerin doğru olması gerekir. Bilgilerin yanlışlığının tespiti başvurun iptaline neden olur. Başvuru formunda iletişim numaranızın mutlaka yer almalıdır. Başvuru sonucu iletişim bilgileriniz üzerinden size iletilir.

Dominos iş başvurusu yüz yüze olarak da yapılabilir. Acilen iş arıyorsanız yüz yüze Dominos iş başvurusu yapabilirsiniz. Yüz yüze yapılan başvurular daha çabuk değerlendirmeye alınır. Dominos genel müdürlüğü ya da şubelerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Dominos’ta Çalışmak İsteyenlere Öneriler 

Dominos, hizmet firmaları arasında yer alır. Hizmet firmalarında personeller büyük öneme sahiptir. Müşteri ile firma arasındaki tek bağ personellerdir. Firmayı birebir temsil eder ve müşteriler ile ilgilenirsiniz. Dominos’ta çalışmak isteyenlere öneriler şöyle özetlenebilir;

 • Güler yüzlü olmalı ve müşterileri güzel karşılamalısınız.
 • Müşteri her zaman haklıdır. Her zaman müşterinin isteklerini yerine getirmelisiniz.
 • Sabırlı olmalısınız.
 • Dış görüşünüze önem vererek iyi bir ilk izlenim bırakabilirsiniz.
 • Yoğun çalışma şartlarına uyum sağlamalısınız.
 • Stres yönetimini başarılı bir şekilde yapabilmelisiniz.
Yorumlar

 1. Joker dedi ki:

  Ben Şanlıurfa’da Domino’s ta çalışiyorum 9 ile 10 saat arasında çalışiyoruz 8 saaten fazla birde yıllık izniniz 15 gün değil 7 (1 hafta) veriliyor yemek süremiz yok prim yok prim olan yerlerde zorlaştırmışlar birde paketçilikten başka her işi yapıyoruz durmak dinlenmek yok motorlarımız hepsi dökülüyor sağlam motor yok anlayacağınız bizim hakkımız yeniliyor ama arkadaşlar ekmekleri için ses etmiyor yani çoğu mecbur çalışiyor benim gibi söylediğimizde bize diyorlar hesabınıza geliyorsa yoksa bize kapıyı gösteriyorlar mecbur bizde ses etmiyoruz hakkımızı bizde helal etmiyoruz söyleyeceğim bukadar daha çok şey var ama hepsini yazamıyorum saygılarımla teşekkürler