Dondurma Bayiliği Veren Firmalar | Dondurma Bayilik

Dondurma yediden yetmişe herkesin severek tükettiği bir gıdadır. Dondurma bayiliği veren firmalar gıda sektöründe oldukça fazla tercih edilen satış grubu arasındadır. Sıcak yaz günlerinde en çok tüketilen gıda olması nedeni ile dondurma çeşitlerinin bol ve sürekli kendini yenileyen sınırsız dünyasına kayıtsız kalmak nerede ise imkansızdır. Bu soğuk çekici lezzete karşı koymak son derece zordur. Özellikle çocuklar bu tatlı ve soğuk gıda karşısında adeta büyülenirler. Dondurmanın insanları mutlu kılan ayrı bir yeri vardır. İç ferahlatıcı bir yapıya sahip olduğundan zamana meydan okuyan bir gıdadır. Dondurma gıda sektörü içerisinde gün be gün gelişim gösteren önemli bir statüdedir. Hitap ettiği kitle çoğunluk kadınlar ve çocuklar olduğundan sürekli olarak değişme ve gelişime odaklıdır.

Dondurma Bayiliği Veren Firmalar

Dondurma Bayiliği Veren Firmalar

Dondurma dünyasında renk ve aroma çok önemlidir. Birbirinde farklı aromatik dondurmalar insanların dikkatini çekerek tadıma yöneltir. Elbette ki dondurmaların doğal kaynaklı olması sağlık açısından olmazsa olmazıdır. Kullanılan süt, aroma arttırıcılar dondurmanın lezzetli ve doğal olmasında etkendir. Eğer dondurma sektöründe kendinize bir yer açmak, bu konuda kendinizi geliştirmek istiyorsanız öncelikle dondurma bayiliği veren firmalar konusunda araştırmacı olmak bu işe uygun olup olmadığınızı anlamanıza, gelişmenize, kar sağlamanıza çok yarar sağlayacaktır. Bir işe atılırken artı ve eksilerini düşünmek, rol model alabileceğiniz üreticileri keşfetmek çok önemlidir.  Nasıl kar sağlayabilirim sorunuza tatmin edici cevapları ancak girişim sağlayarak bulabilirsiniz. Dondurma sektörüne girmek isteyen girişimci dostlarımıza fikir vermesi açısından bayilik alabilecekleri en iyi firmaları tanımlayalım.

 

1.Yaşar Usta Sorbe ve Dondurma

Bilindiği üzere Yaşar Ustayı bilmeyen yoktur. Dondurma ve Sorbe dünyasında adeta nam salan firma, bayilik fırsatları ile de hoş avantajlar sunmaktadır. İsim hakkı diğer firmalara nazaran çok yüksek olsa da başarılı bir girişimci için yatırımdan kar sağlamak şüphesizdir. Yaşar Usta ismi ile bayilik sağlayabilmeniz için 30 metrekarelik bahçeli bir dükkanınız olması yeterlidir. Girişimci kriteri olarak çalışkan ve gelişime açık olmak en önemli özellikler arasındadır.  Yatırımlar 3 ila 5 ayda bir geri dönüş verebildiğinden güvenilir bayilikler arasında ilk sıralardadır.

 

2. Akdo Dondurma

19 yıldır dondurma sektöründe adından sıkça bahseden Akdo dondurma kaliteli bayiliği ile her zaman ilk tercihler arasında yer almaktadır. Bunun sebebi emeğin ve azmin birleşmesi diyebiliriz. Dondurma sektörüne girişim yapacak kişiler mutlaka Akdo dondurmanın yükselmesinden ilham alarak yolunu çizmelidir. Akdo Dondurma başlangıçta küçücük bir sermaye ile mucizeler yaratan değerli firmalar arasında yer almaktadır. Maraş dondurmasını bayilikleri ile sevdiren mütevazi bir kuruluştur. Tabi bayilik alabilmeniz için elinizde güçlü bir sermayeniz olması ve yıllık olarak nasıl bir kar beklediğiniz firma tarafından değerlendirilebilecek önemli kriterlerdendir.

 

3.Enfesdo

Enfesdo, çok uygun bir sermeye karşılığında dondurma bayiliği veren firmalar içindedir. Gelişimi seven girişimcilere tüm kapılarını açmaktadır. Enfesdo’nun diğer dondurma firmalarından ayıran özelliklerinden biri de kornet tarzı dondurmalarının helal ürünlerden temin edilmiş olmasıdır. İsim hakkını günün şartlarıyla çok cazip bir fiyata almak mümkündür. Yapılan yatırımlar üç dört ayda bir yatırımcıya kar sağlayacak şekilde getiri sağlamaktadır. Bayilik almak isteyen kişiler kendi kendini geliştirebilen, atik ve ilkeli oldukları takdirde bayiliğe hak kazanabilir.

 

4.Happy Ice Cream Bayiliği

Birbirinden lezzetli dondurmalıyla damat tadına adeta taht kuran Happy Ice Cream, Ali Mutlu Uğuz tarafından kurulmuştur. Meyveli dondurma içerikleri ile dikkat çeke firma bayilik konusunda da oldukça bonkördür.  Tüm Türkiye’de bayilik vermek isteyen firma sadece güven aramaktadır. Güven duygusunu karşı taraftan alan firma bayilik onayını başlatıp işleme koymaktadır.

 

5. Kaymak Dondurma Bayiliği

Hali hazırda bir işiniz yoksa, gıda sektörüne yönelik bir iş kurmak amacındaysanız sıfırdan başlayabileceğiniz bir fırsat Kaymak Dondurma aracılığı ile girişimcilere sunulmaktadır. Dondurma bayiliği veren firmalar içerisinde belki de risk alıp, girişimcilere destek veren liderlerden olan Kaymak dondurma 3 yıllık bir dondurma fabrikasıdır.  Birlikte gelişip büyümeyi planlayan firma %100 kar odaklamayı hedeflemektedir. Toplam 10 şubesi bulunan firma bayilikleri ile ismini ülkeye duyurmayı amaçlamaktadır. Firma yeni girişimciler için değerlendirilebilir bir fırsattır.

 

Okuyunuz: Girişimcilerin İş Kurmadan Önce En Sık Yaptığı Hatalar

 

6.Dondurmacı Amca

Maraş dondurmasının yoğun kıvamını kaliteli bir şekilde tüketiciye yansıtan Dondurmacı Amca dondurma bayiliği veren firmalar arasında yerini almaktadır. Dondurma sektöründe sağlam adımlarla ilerlemek isteyen dondurmacı amca hedef kitlesini genişletmek için bayiliğini kolaylıkla sağlayan firmalar arasındadır. Keçi ve inek sütü ile üretilen dondurmaları Türkiye’nin her yerinde severek tüketilmektedir. Bayiliğini alabilmeniz için bu işi gönülden isteyip sadece emek vermeniz firma için oldukça cazip bir kriterdir.

 

7. Eve’s İceCream

Külahta aşk olarak kendini tanımlayan firma eşsiz dondurmaları ile mutluluk vermektedir.  Yabancı kökenli bir firma olan Eve’s İcecream ülkemizde bayiliklerini çoğaltarak lezzetini kanıtlamayı odaklar. Bayilik almak isteyen girişimciler bu firmaya Euro üzerinden yatırım sağlamaları gerekmektedir. Eğer bu dondurma bayiliği veren firmalar arasında Eve’s İcecream için bir girişimde bulunmak isterseniz hali hazırda 8 ile 50 metrekarelik bir dükkânın işletmecisi olmak durumundasınız.  Bayilik açığı oldukça çok olduğu için kolaylıkla elde edilebilir bir firmadır. Kar sağlamanız en kısa 8 ay, en fazla 1 sene içerisinde kendini göstermektedir.

 

8.Dondurella Tayland Dondurması

Tayland’ın inanılmaz lezzetlerinden biride tava adını verdiğimiz meşhur dondurmasıdır. Dondurmanın içeriğinde süt ve meyve vazgeçilmez öğesidir. Rulo yapılarak tüketimi sağlanan dondurma alışılmışın dışı bir lezzet olduğu için ilgi çekmektedir. İşte bunu ülkemizde daha yaygın bir hale getirmek için Dondurella Tayland Dondurması girişimcilere büyük destek sağlamaktadır. 2015 yılından bu yana faaliyet gösteren firma, maliyeti sıfır bayilik sunmaktadır. Yazlık bölgelerde özellikle insan kalabalığının yoğun olduğu yerlerde bu firmanın desteğinden kar sağlamak oldukça akıllıca bir girişim olacaktır.

 

9.Ejderha Noktası

Alışılmışın dışında bir dondurma deneyimi sunan aynı zamanda şaşırtan bir kurumdur. Ejderha Noktasını diğer dondurmalardan ayıran özelliği daha görsel bir şov ile müşteriye sunulmasıdır.  2016 yılından itibaren hayatımızın içinde olan lezzetler arasında yerini almıştır.  Bayiliğini almak isteyen girişimcilerin görsel alanlarda başarılı olması işin devamlılığı için açısından önemlidir. Görsel olarak sunulan dondurma zaman, emek ve sabır istemektedir. Girişimciler bu bayiliği alması için 10.000 lira yatırım sağlamaları gerekir. Kar olarak girişimciye kısa zamanda gelir sağlayan ilginç gıdalar arasındadır. Ürün ne kadar dikkat çekerse o kadar kar elde edildiği gerçeğini unutmamak gerekir.

 

Okuyunuz: İşletme İçerisinde Kullanılan Renklerin Anlamı ve Önemi

 

10. Sevgili Dondurma

Dondurmacı dükkânı açmak isteyenler için çok cazip bir firmadır. Ancak bu firma üzerinden bir dondurma sektörüne girişiminde bulunmak istiyorsanız elinizde 100.000 lira sermaye bulunması gerekmektedir. Firma isim hakkına 20.000 lira talep etmektedir. Dondurma çeşitliliği konusunda oldukça geniş bir yelpazesi olduğundan bu girişime açık olanlar için büyük şanstır. Tabi yatırımın size karlı bir şekilde geri dönebilmesi için beklemek gerekir. Her işte olduğu gibi yapılan her yatırımda sabırlı olmak ilk şarttır. Sevgili Dondurma’dan alacağınız bayilik size 7 ile 24 ay arasında kar sağlayacağını söylemek isteriz. Dondurma sektöründe çeşitlilik ve soslar çok önemli bir yer kapladığı için iyi bir firma ile yola çıkmak çok akıllıca olacaktır. Tüm girişimcilere bol şanslar dileriz.

 

Dondurma bayiliği veren firmalar ” başlıklı makalemizin sonuna geldik. Görüşlerinizi yorumlar bölümünden bizlere bildirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.