Rent A Car Bayiliği Veren Firmalar | Araç Kiralama Bayilik

Özellikle son yıllarda oldukça revaçta olan araç kiralama sektörü, hem müşteri hem de bu işi yapan firmalar için karlı bir kazanç sağlıyor. Hal böyle olunca bu sektöre girmek isteyen girişimciler tarafından, bayilik açmanın yolları aranıyor ve Rent A Car bayiliği veren firmalar araştırılıyor. Bu yazımızda sizlere aktaracağımız Rent a car bayiliği veren firmalar listesi, en güncel şube ve bilgilerden oluşmaktadır.

Rent a car bayiliği veren firmalar

Rent a car bayiliği veren firmalar

Rent A Car bayiliği veren firmalar konusuna geçmeden önce yapılması gerekenlere kısaca bir değinelim. İlk olarak seçeceğiniz firmanın güvenilir olmasının yanı sıra elinizdeki bütçenize uygun olması da özen göstermeniz gereken önemli bir noktadır. Akabinde belirleyeceğiniz ofisiniz, iş lokasyonuna uygun nitelikte olmalıdır. Bu ofis, kiralanacak araçlar için uygun büyüklükte bir park alanına sahip olmalıdır. Ayrıca kazancınız, firma tarafından belirlenecek standart ücret tarifelerinden oluşacaktır. Bu da tercih edeceğiniz firmanın önemini bir kez daha göz önünde bulundurmanız gerektiğini hatırlatmaktadır.

 

1.Central Rent A Car Bayiliği

Türkiye’de ilk yerli günlük araç kiralama markası olarak kabul edilen Cenrtral Rent A Car şirketi, 22 ildeki 33 şubesi ile ön plana çıkıyor. 4 bin araç çeşitliliği ile hizmet noktalarını arttırmayı hedef edinen firma, başarılı çalışma portföyü ile Rent A Car bayiliği veren firmalar arasında ilk sıralarda tercih edebileceğiniz seçeneği oluşturuyor.

 

2.By Aslan Rent A Car Bayiliği

Araç kiralama sektörüne alışılmışın dışında farklı bir bakış açısı da getiren By Aslan Rent A Car, ‘aracınızı getirin kiralayalım’ hizmeti ile çok yönlü iş ortaklığı sağlamaktadır. Ayrıca Türkiye’nin dışında Gürcistan, Arabistan ve Bahreyn gibi ülkelerde uluslararası alanda da faaliyet göstermektedir.

 

3.Ema Car Rental Bayiliği

Türkiye geneli bir hizmet alanına sahip olan firma, sektörün önde gelen isimleri arasında yer alıyor. Ema Car Rental, 2005 yılında kurulmuş ve havalimanları ile birlikte 41 adet ofisi ile hizmet vermektedir. Ayrıca transfer ve şoförle araç kiralama anlayışını da benimseyerek müşterilerine sunmaktadır.

 

4.Enty Car Central Bayiliği

Türkiye geneli hizmet veren ve Rent A Car bayiliği veren firmalar arasında yer alan bir diğer kurum Enty Car Cenrtral’dir. Bu firma, 2006 yılında kurulmuştur. Hem bireysel hem de kurumsal olarak hizmet anlayışına sahiptir.

 

5.Nissa Car Rental Bayiliği

Toplam 22 adet şubeye sahip olan Nissa Car Rental şirketi, 1996 yılından itibaren sektörde yer alan köklü bayilikler arasında gelmektedir. 7/24 ve 40 farklı lokasyonda hizmet vermektedir.

 

6.Suprice Car Rentals Bayiliği

1998 yılında ve İstanbul’da kurulan firma, 25 farklı ülkede şubesi bulunan tanınmış bir firmadır. Havalimanı olan şehirlerde bayilik vermektedir.

 

7.Asis Rent A Car Bayiliği

2010 yılında kurulan Asis Rent A Car’ın ana şubesi Adana’dadır. Türkiye geneline şube vermeyi amaçlamaktadır. Eğitim ve pazarlama desteği, ortak reklam ve bölge koruması firmanın girişimcilerine sunduğu hizmetleri arasında gelir.

 

8.Ferro Car Rental Bayiliği

1986 yılından beri hizmet hayatını sürdüren Ferro Car Rental, önemli otellerin araç kiralama görevini başarı ile yerine getirerek adını duyurabilmiştir. Türkiye geneline yayılma hedefi ile hareket etmekte ve bayilikler vermektedir.

 

9.Short Car Rental Bayiliği

2015 yılından itibaren araç kiralama sektörü içinde yer alan Short Car Rental firması, istikrarlı ve ekonomik fiyat unsurlarını göz önüne alarak Rent A Car bayiliği veren firmalar arasında tercih edebileceğiniz bir markadan oluşmaktadır. Geniş araç ağı ile ülke geneline ulaşabilmeyi görev edinmiştir.

 

10.Ertur Rent A Car Bayiliği

Merkezi Adana’da olan ve havalimanı olan bölgelere bayilik vermeyi şart koşan Ertur Rent A Car markası, 2010 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Bireysel ve kurumsal kiralama, araç ve filo kiralama gibi konseptleri mevcuttur.

 

11.Exen Rent A Car Bayiliği

Sektörün öncü firmaları arasında ve Serkan Turizm bünyesinde yer alan Exen Rent A Car, 2009 yılında kurulmuştur. Günlük araç kiralama hizmetinin yanı sıra kurumsal hizmet de veren firma, proje, pazarlama, eğitim, bölge koruması, personel, ortak reklam, el kitabı ve yer seçimi konularında bayiliklerine gerekli desteği sağlamaktadır.

 

12.Avro Rent A Car Bayiliği

Anıl tur Ltd. Şti. bünyesinde bulunan ve tescilli bir marka olan Avro Rent A Car, 2004 yılından itibaren faaliyet göstermektedir. Firmanın kurucusu olan Cengiz Samancı, Avro Rent A Car’ı, ilk Türk küresel araç kiralama markası haline getirme kararı alarak aynı zamanda da Asya ile Avrupa’yı birleştiren bir marka haline gelmeyi amaçlamaktadır.

 

14.Avis Rent A Car Bayiliği

Dünya genelinde kurumsal olarak araç kiralama hizmeti veren ilk firma Avis Rent A Car’dır. 1946’da Amerika’da kurulan firma, 1976 yılında Türkiye’de hizmet vermeye başlamıştır. Toplamda 160 ülkede faaliyet göstermekte ve Türkiye’de 50 adetten fazla ofisi bulunmaktadır. Firma, Antalya şubesi Otokoç bünyesinde işletilmektedir. Ayrıca alt lisansiye şeklinde bayilik vermektedir. Bu yöntem sayesinde iç bölgelere de hizmet verilmektedir.

 

15.ZGR Rent A Car Bayiliği

ZGR Rent A Car, sektörde yer almak isteyen girişimcilerin değerlendirebileceği firmalar arasında gelmektedir. Yabancı turistler ile kurumsal şirketlere araç kiralama hizmeti sağlamaktadır. Vip taşımacılık hizmeti de firmanın diğer görevleri arasında yer alır. Kuruluş yılı 2009’dur. Tüm ofisleri için ortak bir yazılım üzerinden hizmet vermekte olup bütün araç hareket ve kayıtlarının bu sistem üzerinden gerçekleştirilmesi firma tarafından zorunlu tutulmaktadır.

 

16.Hertz Rent A Car Bayiliği

1918’de Amerika’da kurulan Hertz Rent A Car, 150 farklı ülkede hizmet vermektedir. Türkiye’deki faaliyetine ise 2001 yılında başlamıştır. Şirket, Asya Nakliyat bünyesinde görev yapmaktadır. Araç kiralamanın dışında ikinci el alım satım işi de yapmaktadır. Transfer işlemi, filo ve şoförlü araç kiralama gibi alanlarda da aktif görev almaktadır.

 

17.Didi Rent A Car Bayiliği

2009 yılında kurulan Didi Rent A Car firması, düşük maliyet ile yüksek kazanç elde edebileceğiniz bayilikler arasında gelmektedir.

 

Okuyunuz: Girişimcilerin İş Kurmadan Önce En Sık Yaptığı Hatalar

 

Rent A Car Bayiliği Almak İçin Gerekli Olan Şartlar

Rent a car bayiliği veren firmalar 2

Rent a car bayiliği veren firmalar 2

  • Öncelikle her firmanın kendince düzenlemiş olduğu belirli şartlarının olduğunu aklımızda bulunduralım.
  • En önemli şarta gelecek olursak elbette ki sahip olmak istediğiniz bayilik için belli bir yatırım gücünüzün bulunması gereklidir.
  • Rent A Car işletmeciliği konusunda deneyimli olunması aranan diğer özellikler arasında gelebilmektedir.
  • Araç park yeri hususunda gerekli alan ve güvenin temin edilmesi istenmektedir.
  • Vergi levhası, ticaret sicili belgesi, ticari faaliyet belgesi gibi evrakların tamamlanıp teslim edilmesi de gerekli prosedürleri oluşturmaktadır.
  • İmzalanacak olan sözleşmeye uygun hareket ederek firmanın istekleri doğrultusunda görev yapmayı ilke edinmeniz, sağlıklı bir ticaret açısından size olumlu katkı sunacaktır.
  • Çalıştıracağınız personelleri, şirket bünyesine uyum sağlayan portföyde seçmeniz ideal olandır.
  • Araçların teknik bakımı konusunda şirketin belirlediği şartları yerine getirmeniz gereklidir.
  • Rent A Car bayiliği veren firmalar tarafından istenecek olan raporları istikrarlı bir biçimde düzenleyip eksiksiz sunmak işinize önem verdiğinizi gösterecek ve her iki tarafı da memnun edecektir.
  • Genel anlamda iş disiplini ve ticari prensibe sahip olarak her daim hizmet verebileceğiniz bayiye ulaşmanız mümkün

 

Okuyunuz: İşletme İçerisinde Kullanılan Renklerin Anlamı ve Önemi

 

Rent a car bayiliği veren firmalar ” başlıklı makalemizin sonuna geldik. Görüşlerinizi yorumlar bölümünden bildirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.