Fırın Bayiliği Veren Firmalar | Fırın Bayilik

Günümüzde kişilerin kendi işlerini yapmak istemeleri bayilik sistemlerinin doğmasını sağlamıştır. Bayilik alarak herkes kendi işini daha kolay ve rahat şekilde kurma imkânı elde ediyor. Kişilerin çeşitli firmalara başvuru yaparak bayilik koşullarını yerine getirmesi gerekiyor. Sektörde oldukça fazla bayilik veren marka bulunuyor.  Fırın bayiliği veren firmalar da bu bakımdan kişilere birçok bakımdan girişim desteği sunuyor. Ancak bayilik alabilmek sanıldığı kadar kolay değildir.

Fırın bayiliği veren firmalar

Fırın bayiliği veren firmalar

Fırın bayiliği alarak kişiler unlu mamuller sektöründe daha hızlı bir ilerleme kaydedebiliyor. Tüketicilerin birçoğu bildikleri damak tadından vazgeçmedikleri için yeni firmalara fazla şans tanımayabiliyorlar. Böyle zaman dilimlerinde de mutlaka ismini duyurmuş olan firmaların üretimlerine ilgi gösteriyorlar.

 

Eğer unlu gıdalar ile ilgili olarak üretim gerçekleştirmek istiyorsanız mutlaka fırın bayiliği veren firmalar ile görüşmelisiniz. Bu firmaların sunduğu tüm fırsatlardan geniş ölçüde yararlanarak sektörde daha hızlı şekilde yükselebilir ve müşteri portföyünüzü geliştirebilirsiniz.

 

Simit Sarayı Bayilik

Fırın bayiliği veren firmalar arasında en bilinenlerden birisi de Simit Sarayı firmasıdır. Çok geniş bir müşteri portföyü bulunan Simit Sarayı neredeyse Türkiye’nin hemen her yerinde rastlayabileceğiniz mekânlardır. Günümüzde toplamda 740 küsur şube sayısı bulunan Simit Sarayı farklı konseptlerde hizmetler veriyor. Cadde Konsepti, AVM Konsepti, Kioks Konsepti olarak bayilik alabiliyorsunuz.

 

Cadde konseptinde genel olarak çok yoğun yaya potansiyelinin olduğu dükkân yerleridir. Bu konsepte uygun bir bayilik alabilmek için mutlaka iş yerinin fiziksel kriterlerinin yerine getirilmesi gereklidir. AVM konsepti daha çok alışveriş merkezlerinin ana giriş kapılarının yanında bulunan mekânlardır. Kioks olarak hizmet verilen alanlar ise metro istasyonlar, üniversiteler, benzin istasyonları gibi yerlere konumlandırılan satış alanlarıdır. Bayilik alabilmek için en az 20 en fazla 500 bin TL gereklidir.

 

Kara Fırın Bayilik

Yatırımcı dostu şartları ile Kara fırın firması birçok yerde bayilik açarak daha da büyümeyi hedefliyor. Ekmek, poğaça, börek gibi unlu mamullerin üretiminde son derece başarılı olan fırın markası franchise yatırımcılara fırsatlar sunuyor. Açılışından itibaren bayilerine her türlü desteği sunan firma muhtemel devir işlemleri konusunda da destekler veriyor.

 

Bayilik firmasının isim hakkı bedeli 50000 dolardır. Metrekare başına ise ortalama kurulum maliyeti 1500 dolar seviyesindedir. Kurulum süresi ise 45 ile 90 gün arasında değişiyor. Unlu mamulleri konseptinde hizmet veren Kara Fırın firması bayilerine personel, eğitim, proje ve pazarlama desteği sunuyor. Aynı zamanda yer ve ortak reklam konularında da gerekli bilgileri veriyor.

 

Komşu Fırın Bayilik

Ekmek, poğaça ya da diğer unlu mamullerde başarı elde etmek isterseniz fırın bayiliği veren firmalar ile çalışmalısınız. Bu firmalardan birisi de Komşu Fırın’dır. Doruk Group Holding Şirketlerinin bünyesindedir ve sektörde 30 yıldır yüksek başarılar elde etmiştir. Zincir mağaza ve fırın kavramının Türkiye’de en güzel örnekleri arasında yer alır.

 

Komşu Fırın bayiliği için öncelikle yatırımcıların ciddi anlamda eğitim almaları gerekir. Firma bu konuda gerekli eğitim desteğini sunuyor. Hem siz hem çalışanlarınız hem de müşteri ilişkileri ekipleri yoğun bir eğitimden geçirilmektedir. Firmanın üzerinde titizlikle durduğu konulardan birisi de pazarlama ve satış alanında, unlu mamul imalat sektöründe uzmanlaşmış olmanızdır.

 

Yepaş Ekmek Fırın Bayiliği

Ankara’da yaklaşık olarak 300 tane Franchising bayiliği bulunan Yepaş Ekmek, üyelerine bayilik paket içeriği sunuyor. Bayilerine sürdüğü şart ise firma ile anlaşmalı olunduğu sürece kesinlikle firmanın tedarik ettiği ürünlerin başka tedarikçilerden alınmamasıdır. Bayiliği alan kişiler mutlaka firmanın açılış ve kapanış saatlerine de uymak zorundadır.

 

Kurulum sürecinde bilgilendirme, ön görüşme, yer tespiti, bayilik sözleşmesi, kurulum ve açılış aşamaları vardır. Üyelerinden bayilik ücreti talep etmeyen bir firmadır. Bayilerine açılış desteği sunar. İndirimli ürün destekleri vardır. Aynı zamanda reklam ve tabela masraflarını da firma karşılıyor. 50000 TL sermayesi olan bir firmadır. Yatırım geri dönüşü ise 10- 14 ay çerçevesindedir.

 

Doygun Fırın Bayiliği

Fırın bayiliği veren firmalar arasında Doygun firması, 1999 senesinden bu yana sektördedir. Türkiye’de ilk defa tam buğday ekmeğini tamamen katıksız şekilde üreten bir firmadır. Üretimlerini el değmeden gerçekleştiren Doygun firması birçok yerde şu be açmayı planlıyor. Bayilerinden belirli şartları yerine getirmelerini bekleyen firma bu süreçte onlara her türlü desteği de sunuyor.

 

Bölge bazında şube sayısını artırmayı planlayan firma bayilerinden hızlı tüketim alanlarında dinamik ekipler kurarak satış hacimlerinin artırılmasını bekliyor. Başvuru yapılarak birtakım ön görüşmeler ve bölge tahsisi ile kurulum işlemlerini başlatmak mümkündür. Son bir yıl içerisinde açılan şube sayısı 6’dır.

 

İş yeri özellikleri olarak taze ürünlerin depolanması için 300 metrekare depo alanı gereklidir. Aynı zamanda donmuş ürünler için de -18 derece soğuk hava deposu gereksinimi vardır. Bir şubenin maksimum açılış fiyatı 70.000 TL’dir. Aynı zamanda işletme için de gerekli sermayeniz 120.000 TL’dir.

 

Okuyunuz: Bayilik Veren Firmalar 2022

 

Fırın Sanatı Bayilik

Kahvaltılık, kurabiye, farklı türden ekmek ve pastalardan oluşan 180’den daha fazla çeşit bulunan bir firmadır. Fırın Sanatı firması bayilik sistemi ile 3 yıllık süreç içerisinde 200 bayi sayısına ulaşmayı amaç edinmiştir. Bu firma için yatırım bütçesinin en düşük 300,000 TL olması gerekiyor. En fazla ise 450,000 TL isteniyor.

 

Kabiliyete son derece önem veren firma yönetimi iletişim ve sinerji konularına da ciddi anlamda değer veriyor. Bayilik sürecinde mutlaka bayilerini her bakımdan destekleyen firmalardandır. Bayilik veren firmalar arasında profesyonel hizmet vermeye çalışan bir firma olarak öne çıkıyor. Bayilik başvurusu sonrasında firma ile ön görüşme yapmanız ve firmanın tüm şartlarını kabul etmeniz gerekiyor.

 

Paşa Fırın Bayilik

Franchise başlangıç bedeli haricinde kişilerin ilk yatırım için 100 metre kare kapalı alana ihtiyacı bulunuyor. Aynı zamanda 50 metrekare de iç alan için yeriniz olmalıdır. Metrekare olarak 25000 TL fiyatı vardır. Yatırıma yapılan geri dönüş ise 24 a olarak belirlenmiştir. Bayilik giriş bedeli 30000 TL’dir. Yer olarak ise daha çok AVM giriş kapıları ve cadde üzeri mekânlar tercih ediliyor. Firma kahvaltı ve yemek içecek grubu satışlardan kar almıyor. Personellerin eğitilmesinde, reklam çalışmalarında sizlere gerekli desteği sunuyor.

 

Mahkeme Fırını Bayilik

Firmanın kuruluş tarihi 1892’dir. Çok uzun zamandır sektörde olması bayilik alacak kişiler tarafından tercih edilmesini sağlıyor. Firmanın yatırım aralığı ise 100 bin ile 250 bin arasında değişim gösteriyor. Bayi adaylarından firmanın beklentileri arasında geçmişten günümüze gelen köklü mirasa en iyi şekilde sahip çıkılmasıdır. Her konuda bayilerine destek veren firma birçok bakımdan bayilerinin gereksinimlerinin karşılanmasını sağlıyor.

 

Okuyunuz:  115+ Adet En Yeni İş Fikirleri 2022

Birlik Ekmek Bayilik

Kuruluş yılı 2003 olan firma bayi adaylarından uygun boyutlarda alan ve depo yeri istiyor. Firma ilk olarak Manavgat Organize Sanayi bölgesinde faaliyetlerine başlamıştır. 8000 metrekare içerisinde 3000 metrekare kapalı alana sahip bir firmadır. Aynı zamanda sevkiyat parçalarının da olması şartlar arasındadır.

 

Bayilerine hazır müşteri portföyü, reklam desteği, satış ve pazarlama konularında destekler sunuluyor. Bayilik yatırım maliyeti ise adaylarla karşılıklı olarak görüşülerek belirlenmektedir. Kuruluş yeri seçimi konusunda da firma bayi adaylarına gereken desteği ve bilgiyi sunuyor. Aynı zamanda personellerin eğitilmesinde ve kalitenin yüksek olması konularında gerekli eğitim desteklerini de sunuyor. Fırın bayiliği veren firmalar içerisinde önemli bir yere sahiptir.

Fırın Bayiliği Veren Firmalar 2

Fırın Bayiliği Veren Firmalar 2

Fırın Bayiliği Veren Firmalar ” başlıklı makalemizin sonuna geldik. Görüşlerinizi yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.