Gloria Jeans Bayilik Şartları Nelerdir?

Gloria Jeans Bayilik Şartları Nelerdir?

Gloria Jeans Bayilik Şartları Nelerdir?

Gloria Jeans bayilik almak konusunda kişilerin mutlaka tüm şartları detaylı olarak araştırması gerekir. Her türlü detayı araştırdığınız takdirde hiçbir sorun yaşamadan bayilik işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve işletmenizi kurabilirsiniz. Uzun bir süredir sektörde bulunan Gloria Jeans geniş müşteri kitlesine sahip firmalardan biridir. Müşterilerine en iyi standartları sunmaya çalışan firma Türkiye’de de birçok farklı yerde şube açmak istemektedir. Böyle durumlarda ilk olarak firmanın nasıl hizmet verdiğini bilmeniz gerekir.

Gloria Jeans bayilik hakkında tüm detayları bilmek için öncelikle firmayı yakından tanımanız gerekir. Firma 1979 yılında satın alınmıştır. İlk olarak hediyelik dükkanı olarak başlayan firma daha sonra kahve dükkanı olarak hizmetlerine devam etmektedir. Bir kaç yıl içerisinde kahvelerini insanlara daha da çok sevdiren firma mağaza sayısını bir anda 11’e yükseltmiştir. Bununla da yetinmeyerek 1986 yılında bayilikler vermeye başlamıştır.

Bunlara ek olarak kısa süre içerisinde Kuzey Amerika’nın en büyük kahve zinciri firmalarından biri haline gelmiştir. 1995 yılında ise Avusturya kökenli iş adamı ve kahve uzmanı Nabi Saleh ile ortağı olan Peter firmanın bayilik haklarını satın almıştır. 1996 yılında da Marina’da ilk şubelerini açmışlardır. Kısa sürede Avusturya’da tanınan firma oldukça hızlı bir pazar haline gelmiştir. Türkiye’de ise ilk olarak 1999 yılında İstanbul’da açılmıştır. 50’den fazla ülkede 1200’den fazla şube açarak insanlara kafe hizmeti vermeye çalışan bir köklü firmalardandır.

Gloria Jeans Bayilik Şartları Nelerdir?

Gloria Jeans bayilik şartları incelendiğinde firmanın aslında esnek şartları olduğu görülebilir. Hemen her firmada karşılaşabileceğiniz bu şartlar sayesinde kendi işletmenizi kolaylıkla açabilirsiniz. Firmanın Türkiye pazarında yüksek başarı elde edebilmesi için mutlaka gerekli şartları eksiksiz olarak yerine getirmeniz gerekmektedir. En önemli şartlar arasındaysa şunlar sayılır:

  • Başvurular değerlendirilirken özellikle başvuru sahibinin çalışkan ve girişimci kişiler olmasına büyük bir dikkat edilmektedir.
  • Türkiye’de yalnızca belli şehirlerde şubesi olan bir firmadır ancak farklı bir şehirde açmak isterseniz firma başvurunuzu değerlendirmektedir.
  • Yalnızca markaya ait özel ve kaliteli ürünleri şubelerde satmak durumundasınız.
  • Firmanın belirlediği bir konsept doğrultusunda kiralanan dükkanda gerekli tadilat ve dekorasyon işlemlerini yaparak hizmet vermeye başlamak zorundasınız.
  • Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu lokasyonlar başvurularınızın onay alması açısından son derece önemlidir. Özellikle genç neslin yoğunlukta olduğu yerlerin tercih edildiği söylenebilir.

Bayilerinin kolay başarı yakalayabilmesi için satışların artırılabilmesinde pazarlama desteği de vermektedir. Aynı zamanda şubede çalışacak olan personellerinize eğitimler vererek daha hızlı bir şekilde sektörde yol alabilmenize yardımcı olan bir firmadır.

Gloria Jeans Bayilik Bedeli Ne Kadar?

Her bayilik şirketinde olduğu gibi Gloria Jeans bayilik da belli bir miktar franchise bedeli ödemeniz gerekmektedir. Firma bu konuda bayilik ücreti olarak 50 bin dolar almaktadır. Bununla birlikte yaklaşık olarak 600 bin TL yatırım yapılması önemli bir konudur. Bu tutarın içerisinde donatılmış olan mağaza eğitim kılavuz ekipman gibi birçok farklı hizmette bulunur. Aynı zamanda şirketi aylık cironuzdan ortalama olarak %6 oranında ücret vermeniz gerekmektedir. Bununla birlikte harcanan sermayenizi yaklaşık olarak 6 ay gibi bir sürede çıkarma imkanı bulabilirsiniz. Gloria Jeans bayilik çok karlı bir alan olduğundan günümüzde büyük bir talep bulunmaktadır.

Gloria Jeans Bayilik Şartları Nelerdir? makalemizin sonuna geldik. Bu makalemiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında sizinde görüşlerinizi ve tecrübelerinizi görmek bizi ve diğer ziyaretcilerin bilgilenmesinde öncülük sağlayabilir. Ayrıca En çok sorulan Dominos Pizza hakkında ki makalemizi incelemek isterseniz 2023 Dominos Pizza Bayiliği Almak Ne Kadar? makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.