Western Union Bayilik Nasıl Alınır?

Western Union Bayilik Nasıl Alınır?

Western Union Bayilik Nasıl Alınır?

Western Union bayilik birçok girişimci için son derece önemli kanallardan biridir. Profesyonel düzeyde bayilik hizmeti veren bu firmadan bayilik desteği alarak çok daha hızlı bir şekilde işletme kariyeri elde edebilirsiniz. Dünya üzerindeki en büyük para transferi şirketlerinden birisi olan Western Union 250’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda bankalar ve bayilikler aracılığıyla da hizmetlerini vermeye devam ediyor. Western Union bayilik nasıl alınır konusu bu aşamada oldukça merak edilen konular içerisinde yer alır.

Özellikle internet dünyasının gelişmesi ve insanların artık dijital ortamlarda ödemeler gerçekleştirmeye başlamasıyla birlikte dijital para transferleri oldukça önemli bir süreç haline gelmiş durumdadır. Böyle durumlarda hemen herkes güvenilir portalları tercih etmektedir. Western Union şirkete de insanların güvenli para transferi yapmasına olanak tanıyan önemli şirketler içerisinde yer almaktadır.

Böyle durumlarda sizler de güçlü bir şirketin çatısı altında kendi işletmenizi kurarak oldukça iyi standartlarda kar marjı elde edebilme imkanı bulabilirsiniz. Ancak ve firman dünya üzerindeki en titiz bayilik şirketlerden biridir ve belli şartları dahilinde sizlere bayilik vermektedir. Şartlarını incelediğinizde bu firmanın kriterlerini yerine getirebiliyorsanız başvurunuzu gerçekleştirerek bayilik hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Western Union Bayilik Şartları Nelerdir?

Western Union bayilik şartları hemen her girişimcinin bilmesi gereken detaylardan biridir. Başvuru öncesinde şartları detaylı olarak incelemek sizlere birçok avantajı beraberinde getirir. Hem ne kadar sermaye gerektiği hem isim bedelinin ne kadar olduğu hem de ne tür kriterlerde bir işletme yerine ihtiyaç duyduğunuz önemli sorular içerisinde yer almaktadır. Western Union bayilik şartları arasında özellikle şunları saymak mümkün olabilir:

 • Bu şirketten bayilik alabilmenin en önemli şartı kişilerin bir şirket sahibi olması gerektiğidir.
 • Herhangi bir şirketiniz bulunmuyorsa şirket kurmadan başvuru yapmanız reddedilmenizin en önemli nedenlerinden biridir.
 • Şirketinizi şahıs şirketi veya tüzel kişilik olarak kurabilirsiniz.
 • Sorularınızı online olarak yapabilirsiniz.
 • Şahsi firmanız var ise mutlaka şu belgeleri hazırlamanız istenir:
 • Firma vergi levhası
 • T.C. kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Güncel olarak hazırlanmış bir teminat mektubu ya da nakit teminat bilgisi
 • Noterden tasdik edilen ıslak imza
 • Bir ay süreli adli sicil belgesi
 • Eğer ortak olarak şirket sahibiyseniz başvuru sırasında şu belgeler gerekir:
  • Ticari Sicil Gazetesi

  • Vergi Levhası

  • Ortaklar ya da imza yetkisi olan kişinin adli sicil belgesi

  • Noter onaylı olan güncel tarih içeren imza sirküleri

  • Teminat bedeli ya da teminat mektubu olmalıdır.

Bu belgeleri hazırladıktan sonra firmanın bayilik başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda ortak olarak açmış olduğunuz bir firmanız varsa yine bayilik başvurusu yapabilirsiniz.

Vestern Union Bayiliği Nasıl Alınır?

Vestel Union bayiliği almayı düşünüyorsanız 3 farklı şekilde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kurumsal web site üzerinden şirkete ulaştığınızda dilerseniz temsilcimiz o kısmını tıklayarak buradan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda iletişim bilgileri içerisinde yer alan email adresine gerekli bilgileri yazarak yine şirkete bayilik başvurunuzu gerçekleştirme imkanı bulabilirsiniz.

E-posta ve web sitesi dışında telefonla da başvurunuzu yapabilir ve bayilik işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Firma sizi detaylı olarak inceledikten sonra kısa süre içerisinde sizlere geri dönüş sağlar ve olumlu ya da olumsuz bir yanıt verir. Western Union Türkiye’de dünyada yaklaşık olarak 10.400’e yakın bir bayi sayısına sahiptir.

Western Union Bayilik Kar Marjı

Western Union bayilik için herhangi bir bayilik ücreti ödemek gerekmez. Bu da firmanın önemli avantajlarından biridir. Kar marjı konusunda da herhangi resmi bir açıklama bulunmamaktadır. Ülke, şehir, ilçe ve diğer lokasyon bilgileri kar marjı üzerinde etkili olan faktörler arasında yer almaktadır.

Western Union Bayilik Nasıl Alınır? makalemizin sonuna geldik. Bu makalemiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında sizinde görüşlerinizi ve tecrübelerinizi görmek bizi ve diğer ziyaretcilerin bilgilenmesinde öncülük sağlayabilir. Ayrıca En çok sorulan Dominos Pizza hakkında ki makalemizi incelemek isterseniz 2023 Dominos Pizza Bayiliği Almak Ne Kadar? makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.