Hepsiburada Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Hepsiburada Türkiye’nin en önemli online alışveriş platformlarından biridir. Hemen her alanda ürün satışı gerçekleştirilen platform çok fazla personeli ile kusursuz bir hizmet sunar. Beklentilere en iyi şekilde yanıt veren Hepsiburada çalışma şartları bakımından oldukça merak edilen firmalardandır. Firmada çalışmak isteyen kişilerin mutlak çalışma şartları, maaşlar gibi konularda detaylı bilgi edinmesi gerekir.

Hepsiburada Çalışma Şartları

Hepsiburada Çalışma Şartları

Firma ortamında çalışanlara sunulan yemek, ulaşım imkanları en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Aynı zamanda molalarda iş yeri dışına çıkabilme imkanı gibi detaylar da bilinmesi gerekenler arasındadır. Ancak firmanın ücret gizliliği nedeniyle kişilerin aldıkları maaş tutarı hakkında net bilgi vermek mümkün olmayabilir. Sadece ortalama tutarlar üzerinden iş pozisyonlarına uygun olarak rakamlardan bahsedilebilir. Hepsiburada çalışan yorumları incelendiğinde genel olarak firmadan yana bir memnuniyetten bahsedilebilir.

Hepsiburada firmasının çalışma şartlarından bahsetmeden önce firma hakkında kısa bilgi vermek gerekebilir. Firma 1998 senesinden bu yana faaliyette olan online bir platformdur. İnternet üzerinden hizmet veren firma 2011, 2012, 2013 senelerinde Türkiye’nin en sevilen markası seçildi. Bunun yanında 2013 senesinde de yılın e ticaret sitesi seçilme imkanını elde etti. Platform aylık 100 milyondan fazla ziyaretçiye kapılarını aralıyor. Hepsiburada iş başvurusu yapmak isteyen kişiler birçok farklı şekilde başvurularını gerçekleştirebilirler.

 

Hepsiburada Çalışma Şartları

Hepsiburada sitesi her ne kadar online bir platform olarak hizmet verse de firmanın da kendine özel çalışma alanları bulunuyor. Firmanın idare merkezi, danışma ve çağrı merkezi departmanı, depo ve dağıtım alanlarından bahsedilebilir. Bununla birlikte firmanın ofiste ve sahada çalışan birçok personeli bulunuyor. Satışı yapılan ürünler genel olarak Gebze Operasyon Merkezi’nde depolanıyor. Aynı zamanda firma tedarikçi farklı firmalarla da çalışıyor. Hepsiburada çalışma şartları hakkında şunları söylemek mümkün olabilir:

 • Firmada birden fazla pozisyon bulunuyor. Her pozisyonun çalışma saatleri farklı olabiliyor.
 • Çalışanların haftada bir günlük izni bulunuyor.
 • Büro ve saha çalışanları için çalışan maaşları farklı olabiliyor.
 • Çalışanların öğle yemeği için maaş dışında aldıkları belirli miktarda ücretler bulunuyor.
 • Hepsiburada çalışanlarına sağlık sigortası gibi konularda da olanaklar tanıyor.
 • Şirket içi birçok avantajdan yararlanma imkanı sunuyor.

Kısacası Hepsiburada çalışanlarına yüksek standartlarda avantajlar sunan firmalardandır. Bu firmada çalışmanın ayrıcalığını yaşamak isteyen kişiler firmaya başvurularını gerçekleştirebilirler.

 

Hepsiburada Çalışan Yorumları

Hepsiburada günlük olarak en fazla ziyaret edilen online alışveriş platformlarından biridir. Birçok farklı alanda ürün satışı gerçekleştirmesi Hepsiburada’nın müşteri yelpazesinin de geniş olmasını sağlamıştır. Bu bakımdan hem dijital ortamla ilgili olarak işe aldığı personeller hem de şirket içerisindeki diğer personeller yoğun bir tempoda çalışır. Bununla birlikte en yoğun çalışanlar arasında genellikle kurye vazifesini gören saha çalışanları bulunur. Bu bakımdan Hepsiburada çalışan yorumları işe girmek isteyen kişilerin en çok dikkat ettiği konulardandır.

Hepsiburada firmasında çalışan kişiler genel olarak firmanın çalışma koşullarından oldukça memnundur. Standart bir işyerinde olabilecek her türlü avantaj Hepsiburada çalışanlarına da sunulmaktadır. Gerekli sosyal hakların verilmesi, yüksek maaş ödemeleri gibi avantajlar Hepsiburada çalışanları için önemli birer avantaj olarak görülür. Beklentilere yanıt veren bir çalışma ortamı sunması bu firmada çalışmak isteyen kişi sayısını artırır.

Okuyunuz: Trednyol Go Çalışma Şartları

 

Hepsiburada İş Başvurusu

Hepsiburada her sene belirli pozisyonlarda personel alımı gerçekleştirir. Sürekli olarak çalışan sayısını artıran Hepsiburada aynı zamanda müşteri kitlesinde de önemli bir artış yaratır. Sizlere sunduğu iş olanakları çerçevesinde farklı pozisyonlara başvurular yapabilirsiniz. Başvuru yaparken mutlaka şu kriterleri göz önünde bulundurmaya özen göstermelisiniz:

 • İdari kadroda personel alımlarında genellikle yabancı dile önem veren bir firmadır.
 • Dışa dönük ve iletişimi kuvvetli personeller çalıştırmaya özen gösteren bir firma.
 • Firmanın kurumsal imajını destekleyecek kişilere öncelik tanınır
 • Farklı eğitim statülerinde olan kişilere iş olanakları sağlanır.
 • Başvurduğunuz pozisyonla ilgili olarak deneyim sahibi olmanız önemlidir.

Tüm bu kriterlere dikkat ettiğiniz takdirde Hepsiburada iş başvurusu olumlu sonuçlanabilir. Firma genellikle deneyim ve iletişim becerisi yüksek kişilere ağırlık vermektedir. Oldukça üstün standartlarda çalışma koşulları bulunan Hepsiburada genellikle yetenekli kişilere şans vermeye özen gösterir. Özellikle genç ve dinamik bir kadro ile çalışmaya önem veren firmalar arasında yer alır.

 

Hepsiburada’da Çalışmak

Günümüzde birçok kişi iş arayışında oldukça sıkıntılı bir dönem geçirebilir. Böyle durumlarda klasik firmaları tercih etmek yerine online platformları da tercih edebilirsiniz. En çok tercih edilen platformlar arasında Hepsiburada en bilindik markalar arasındadır. Hepsiburada da çalışmak kişilere birçok önemli avantajı beraberinde getirir. Hepsiburada’da çalışmak hemen herkesin iyi bir kariyer elde edebilmesine imkan sağlar.

Her şeyden önemlisi çok prestijli bir firmanın önemli bir üyesi olma yolunda ilk adımı atmış sayılırsınız. Çalıştığınız pozisyonlarda sizlere her zaman için eğitimler verilir. Bu eğitimler sonucunda gösterdiğiniz başarıya göre çeşitli kariyer planlarından yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte işe girerken kendi yeteneklerinizi ölçüsünde seçebileceğiniz birçok pozisyon bulunur.

Bu pozisyonlara başvurduğunuzda ön görüşmelerle birlikte eğer uygun görülürseniz sizleri iş için çağırırlar. Hepsiburada insan kaynaklarına yapılan iş başvuruları titizlikle değerlendirilir. İş görüşmeleri olumlu geçen kişiler ilk olarak ufak çaplı bir eğitime tabi tutulur. Sonrasında ise kolaylıkla işinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Hepsiburada Çalışan Maaşları

Bir işe girerken en çok önem verdiğiniz konu her zaman için maaş durumu olabilir. İnsanların verdikleri emeğin karşılığını tam olarak almak istemesi normal karşılanan durumlardandır. Ancak her firmada kişiler aradıkları maaş standartlarını yakalayamayabilir. Böyle durumlarda sektörde tanınmış marka firmalarla çalışmak her zaman için birçok avantaj sağlar. Hepsiburada çalışan maaşları her ne kadar net olarak bilinmese de sektördeki en iyi maaşları veren firmalar arasında.

Başvurduğunuz iş pozisyonuna göre aldığınız maaş tutarları değişebilir. Ancak firmadaki en düşük maaş tutarı asgari ücret düzeyindedir. Bununla birlikte genel müdür, müdür asistanları, danışma ve çağrı merkezi personelleri gibi farklı pozisyonlarda çalışan kişilerin maaşları da farklılık gösterir. Yönetici konumunda olan kişilerin aldıkları maaş asgari ücretten çok daha yüksektir. Bununla birlikte kuryelerin maaş tutarları da Yine oldukça yüksek sayılır.

Okuyunuz: Letgo’da En Çok Satılan Ürünler

 

Hepsiburada Stajyer Maaşı

Hepsiburada firmasından normal çalışanlar yanında stajyerlerde çalışmaktadır. Genellikle üniversitenin 3. ya da son sınıfında olan öğrencilerin deneyim kazanmak için başvurdukları pozisyon stajyerlik pozisyonudur. Öğrencilerin bu pozisyonda bulunması okulları tarafından bir zorunluluk olarak gösterilir. Bununla birlikte ilk defa işe giren kişilerin işe alıştırma dönemlerinde de bulundukları pozisyon stajyer konumu olarak değerlendirilebilir.

Böyle durumlarda bu kişilerin de firmada yaptıkları iş karşılığında aldıkları belirli bir ücret tutarı bulunur. Ancak bu ücret tutarı her sene asgari ücrete göre yenilendiği için kesin bir rakam vermek mümkün olmayabilir. Böyle durumlarda mutlaka firmanın insan kaynakları ile görüşülmelidir. Ancak stajyer maaşları da en düşük firma çalışan maaşlarından daha az değildir.

 

Hepsiburada Depo Elemanı Maaşı

Hepsiburada firmasının toplam mallarının biriktiği alanlar depo olarak adlandırılır. Bu depolarda çalışan kişilerin iş yoğunluğu son derece fazladır. Bununla birlikte malların istiflenmesi, araçlara yüklenmesi, ve sipariş adreslerine gönderilmesi yine depolarda gerçekleştirilir. Depoların yanında tedarikçi firmalar da yine Hepsiburada üzerinden gerekli satış işlemlerini gerçekleştirebilir. Hepsiburada depo elemanı maaşı merak edilen konular arasında yer alır.

İş yükünün fazla olması ve mesai saatlerinin zaman zaman uzayabilmesi depo çalışanlarına verilen maaşın da farklı olmasına etki eder. Depo elemanı olarak yeni işe giren bir kişinin alacağı maaş tutarı genel olarak asgari ücret düzeyindedir. Bununla birlikte mağazada uzun yıllardır çalışan bir depo personeli yeni işe giren bir kişi ile aynı maaşı almaz. Çalışılan kıdem ve yapılan işin ağırlığına göre kişilerin aldığı maaşlarda da yine farklılık gösterir.

 

Hepsiburada Kargocu Maaşları

Hepsiburada tüm ürünlerini kargo ağı sayesinde Türkiye’nin her yerine ulaştırır. Oldukça profesyonel düzeyde hizmetler sunan Hepsiburada firması Kargo ağı bakımından kurumsal düzeyde hizmetler sunar. Bu bakımdan Hepsiburada kargocu maaşları da oldukça merak edilen detaylar arasında yer alır. Bu firmada kargocu olarak çalışmayı düşünüyorsanız yine alacağınız maaşı en düşük olarak asgari ücret olacaktır.

Bununla birlikte her sene asgari ücrete gelen zamlarla birlikte maaşlarınızda da belli tutarda artışlar olur. Hepsiburada kargocu maaşları belirli standartlara göre değerlendirildiğinde yüksek sayılabilecek maaşlardır. Kişilerin yaptığı işin detayları maaşların miktarının belirlenmesinde en önemli hususlardan biridir.

 

Hepsijet Maaşları

Hepsiburada firmasının anlaşmalı olduğu birçok kargo şirketi bulunuyor. Bunlardan birisi de Hepsijet kargo şirketidir. Hepsiburada müşterileri aldıkları ürünleri bu kargo şirketi aracılığı ile kolaylıkla kapılarında teslim alırlar. Hepsiburada araçlı kuryelerin hizmet verdiği bu firmada 18 yaşın üzerindeki kişiler çalışırlar. Hepsijet maaşları konusunda teslimi yapılan her paket başına 5 TL ödeme yapıyor.

Günde 40 tane paket adrese ulaştıran kişiler 140 TL kazanır. Bu da başlangıç seviyesinde çalışan bir kuryenin ortalama olarak ayda 4830 TL civarında kazanç elde etmesi anlamına gelir. Deneyimli çalışanlar ise günde neredeyse 100 tane paket teslimi yaparlar.

 

Hepsiburada İnsan Kaynakları İletişim

Hepsiburada insan kaynakları ile görüşerek iş başvurusu hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Merak edilen her konuda bilgi almak için Hepsiburada insan kaynakları iletişim için çağrı merkezini arayabilirsiniz. Çağrı merkezi numarası 0850 252 40 00’dır. Her gün 08:00 ile 01:00 arasında hizmet veriyor. Buradan insan kaynaklarına sizi yönlendirmelerini isteyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.