Home Ofis Çağrı Merkezi Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Son yıllarda evde çalışma ortamları oldukça popüler bir hale gelmeye başladı. Bu nedenle home ofis çağrı merkezi çalışma şartları kişilerin merak ettiği konular arasında yer alıyor. Evinizden çağrı merkezi personeli olarak çalışmak istiyorsanız bu işin tüm kriterlerini en iyi şekilde taşımanız gerekiyor. Çalışma şartları ev ortamına göre ideal gibi görünse de bu işin de birtakım zorlukları bulunur.

Eğer çağrı merkezinde çalışan bir personelseniz çeşitli nedenlerden dolayı ev ortamında çalışmanız gerekebilir. Böyle durumlarda mutlaka disiplinli bir çalışma ortamı sağlayabilmelisiniz. Evde çalışanlar için en büyük zorluk çevrelerindeki kişilerin çalışma ortamına uygun davranmaları olabilir. Ancak böyle durumlarda mutlaka işinize odaklanarak ev ortamının atmosferini bir süre arkanızda bırakabilmelisiniz.

Home Ofis Çağrı Merkezi Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Home Ofis Çağrı Merkezi Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Aksi halde ev ortamında çalışmak ve çağrı merkezi işini yapabilmek düşündüğünüzden çok daha zor olabilir. Home ofis çağrı merkezi çalışan yorumları incelendiğinde problemin ev ortamındaki disiplinsizlik olduğu görülebilir. Evinizde iş ortamı yaratmak istiyorsanız evden çağrı merkezi hizmeti vermek konusunda deneyimli kişilerden bilgi almalısınız.

 

Home Ofis Çağrı Merkezi Çalışan Yorumları

Home ofis çağrı merkezi çalışanı olmak istiyorsanız bu alanda daha önceden çalışmış olan kişilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz. Şartları sağlamanın yanında aynı zamanda uzun yıllar bu işi ev ortamında yapabileceğinizden de emin olmalısınız. Aksi halde evden de çalışsanız işiniz de yeterli başarıyı gösteremeyebilirsiniz. Çağrı merkezi işi genellikle firmaların kendi müşterilerine ve potansiyel müşteri adaylarına bilgi akışı sağlamak için verilen bir hizmettir.

Firmanın ürün tanıtımları ya da çeşitli konularda müşteri bilgilendirilmesi gerektiğinde bu hizmetlerden yararlanılır. Çağrı merkezi personeli olmak sürekli olarak insanlarla telefon üzerinden iletişim kurmayı gerekli hale getirir. Bu nedenle eğer çağrı merkezi personeli olarak çalışmak istiyorsanız insan ilişkilerinizin çok iyi olması gerekir. İnsanlarla güçlü iletişim kurduğunuzda ev ortamında da olsanız home ofis çağrı merkezi personeli olarak iyi başarı yakalayabilirsiniz.

Home ofis çağrı merkezi çalışan yorumları konusunda bilgi araştırması yapsanız da başvuru sürecinde tek belirleyiciniz olmamalıdır. Çünkü çalışanlar ev ortamında çok zorlandıklarını dile getirebilirler. Bu da herkesin kendi evinde disiplin kuram olmasından kaynaklanabilir. İş başvurularınızı yaparken çalışma şartlarını ve işe yatkınlığınızı göz önünde bulundurmalısınız.

 

Home Ofis Çağrı Merkezi Çalışma Şartları

Evden çalışmak kişilere kolay gibi görünebilir. Hatta birçok kişi esnek çalışma saatleri olacağını düşünebilir. Ancak bu durum dışarıdan göründüğü kadar kolay değildir. Her işte olduğu gibi home ofis çağrı merkezi çalışma şartları da kişileri zorlayabilecek kriterlerdir. Bu şartlar hakkında ise şunlar söylenebilir:

 • Home ofis çağrı merkezi çalışanı olmak için ev ortamında yeterli disipline sahip olmalısınız.
 • Uygun bir çalışma ortamı yaratmalısınız.
 • Teknolojiyi iyi şekilde kullanabilmelisiniz.
 • Telefon ile insanlarla kolay iletişim kurabilmeniz gerekir.
 • Tercihen en az lise mezunu olmak gerekiyor.
 • Diksiyonunuzun çok düzgün olması önemlidir.
 • Sorun çözebilecek kapasiteye sahip olabilmelisiniz.
 • Daha önce bu alanda çalışmış olmak önemlidir.
 • Bilgisayar ve sistemler üzerinde hakimiyetiniz olmalıdır.
 • Erkeklerin askerlik görevi ile ilişikleri olmamalıdır.

Bu kriterleri taşıyorsanız rahatlıkla çağrı merkezi personeli olabilirsiniz. Bunun yanında çalışacağınız firmanın bu pozisyon için özel istekleri de olabilir. Örneğin İngilizce bilmek ya da yurt dışı bağlantısı olmak gibi… Home ofis çağrı merkezi personeli olmak isteyen kişilerin esnek saatlere de uyum sağlaması önemlidir.

 

Evden Çağrı Merkezi Hizmeti Vermek

Evden çalışmak birçok kişi için son derece konforlu görünebilir. Home ofis çalışma sistemine birçok kurum da yönelmiş durumda. Ancak evden çalışmak kişiler için yeterli verimlilikte olmayabilir. Bu işin profesyonel bir seviyede yapılabilmesi için evinizin uygun olması gerekir. Evden çağrı merkezi hizmeti vermek için sessiz bir çalışma ortamı yaratmak önemlidir.

Çağrı merkezi işi sürekli olarak insanlarla konuşmayı gerektirir. Bu nedenle iletişim sırasında araya başka seslerin girmeyeceği bir ortam yaratmak gerekir. Özellikle çocukları küçük olan kişiler için bu iş son derece zorlayıcı olabilir. Bu işler vardiyalı olarak çalışmanızı gerektirebilir. Home ofis olarak çalışan kişilerin de mutlaka vardiyalı sistemlere uygun bir şekilde hareket etmesi gerekir.

Okuyunuz: Vodafone Çalışma Şartları

 

Çağrı Merkezi Çalışma Saatleri

Home ofis çağrı merkezi çalışanlarının çalışma saatleri konusunda mutlaka kurum şartlarını sağlaması gerekir. Kişiler bireysel olarak çalıştıklarında diledikleri saatlerde çalışabilirler. Ancak kurumsal bir şirketin personeli olarak çalışıyorsanız mutlaka saatlere uyum sağlamalısınız. Bazı şirketler sizden üç farklı vardiyaya uyum sağlamanızı isteyebilirler. Aynı şekilde iki vardiya olarak da çalışmanız gerekebilir.

Üç vardiya olan kurumlarda ilk grup 08.00- 16.00 arasında çalışır. İkinci grup ise 16.00- 24.00 arasında çalışır. Son grup ise 24.00- 08.00 arasında hizmet verir. Kişiler her hafta farklı bir vardiya saatinde çalışmak durumunda. Kişilerin haftalık olarak bir gün de izinleri bulunur. Kişiler çağrı merkezi işinde çok fazla mesai kavramı ile karşı karşıya kalmazlar.

Çağrı merkezi çalışma saatleri kurumdan kuruma değişebilir. Bu nedenle işe girmeden önce mülakat sırasında saatler konusunda bilgi edinmelisiniz. Kendiniz için uygun olduğunu düşünürseniz bu işlere rahatlıkla uyum sağlayabilirsiniz. Home ofis çağrı merkezi şartları içerisinde çalışma saatleri son derece önem verilmesi gereke detaylar arasında bulunur.

 

Evden Çalışmanın Kolay ve Zor Yönleri

Evde çağrı çağrı merkezi personeli olarak çalışmak istiyorsanız işin kolay ve zor taraflarını bilmelisiniz. Görüşmelere gittiğiniz zaman işin güçlü ve zayıf noktalarını bildiğiniz zaman daha iyi kendinizi ifade edebilirsiniz. Evden çalışmanın kolay ve zor yönleri oldukça fazladır. Evden çalışmanın en kolay yönü dışarıya çıkma probleminizin olmamasıdır. Uzun süre işe gitmek için hazırlanma konusunda zaman harcamamak en avantajlı yönlerinden biridir. Bununla birlikte evden çalışmak sizlere daha fazla konfor sağlayabilir. Evin istediğiniz alanında kendinize bir çalışma ortamı yaratabilirsiniz.

Bununla birlikte evden çalışmanın zor olan birçok yönü de bulunur. Öncelikle çocuğu olan kişiler için bu iş sanıldığından çok daha zordur. İşiniz için sessiz ve huzurlu bir ortam yaratmanız büyük bir önem taşır. Bununla birlikte çalışma saatleri içerisinde kesinlikle evinize misafir kabul etmemeniz gerekir. Çevrenizdeki kişilerin sizin evden çalıştığınızı bilinmesi oldukça önemli detaylar arasındadır. İşteki verimliliği yüksek olabilmesi için evinizin ortamının son derece uygun olması gerekir.

Bununla birlikte normal bir iş yerinde olduğunuzdan çok daha organize olabilmeniz gerekir. İşinizin tüm dinamiklerini hakimseniz ev ortamında da kolay kolay zorlanmazsınız. Ancak bu işte disiplin her zaman için önem vermeniz gereken detaydır. Bilgisayar, telefon ve iletişim konusunda oldukça başarılı olmanız gerekir.

Okuyunuz: Turkcell Çalışma Şartları

 

Home Ofis Çağrı Merkezi Maaşları

Home ofis çalışanlarının oldukça merak ettiği konular arasında maaş bilgisi de gelir. Evinizden çalışıyor olmanız düşük maaş alabileceğiniz anlamına gelmez. Aksine evde çalışmak şirket ortamında çalışmaktan çok daha zorlayıcı olabilir. Home ofis çağrı merkezi maaşları genel olarak kişilerin çalıştığı pozisyona göre değişir. İlk defa işe giren kişiler genelde asgari ücret üzerinden maaş tabiidir.

Ancak şirkette yıllarını vermiş olan personellerin maaş durumları biraz daha farklı olabilir. Bununla birlikte yaptığınız işin detaylarına bakılarak prim usulünden de yararlanabilirsiniz. Bazı firmalar çalışanlarına maaş ve prim ödemesi gerçekleştirir. Yeterli sayıda satış yapmanız veya şirkete müşteri kazandırmanın maaşınızın yarısı kadar prim kazanmanızı olanak tanır. Home ofis çağrı merkezi çalışma şartları konusunda oldukça yüksek avantajlar sağlayan firmalar bulunur. Bu firmalara başvuru yaparak iyi bir işin sahibi olabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Halise Yağız dedi ki:

  Evden çalışabilecegim bir iş arıyorum

  1. Patron Oldum dedi ki:

   Merhabalar, firmalar tarafından bu gönderinin altına cevap yazılabilir.

 2. İrem özgenç dedi ki:

  İyi günler iletişime geçebilir misiniz başvuru yapmak istiyorum her saat diliminde çalışabilirim acil iş arıyorum boşandım ve maddi gelirim yok lütfen yardımcı olur musunuz 05388840645