Turkcell Çalışma Şartları, Çalışan Yorumları ve Maaşları

Turkcell, Türkiye’nin önde gelen iletişim şirketleri arasında yer almaktadır. Binlerce kişiye iş olanağı tanıması, en değerli şirketler arasında yer almasını sağlar. Bu nedenle de Turkcell çalışma şartları en çok merak edilen konular arasında yer alır. Çalışanlarına birçok sosyal hakkı sunan firma dolgun maaşlarıyla da dikkati çekiyor. Turkcell’de çalışmak isteyen kişiler farklı pozisyonlara başvuru yaparak işe girebilme imkanı bulabilir.

Turkcell Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Turkcell Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Türkiye’de olduğu gibi dünyada da önemli operatör firmalarından olan Turkcell birçok çalışana sahip. Farklı alanlarda hizmet sunması firmadaki pozisyon sayısını artırıyor. Mühendis, çağrı merkezi, saha satış personeli gibi birçok alanda iş pozisyonu bulunuyor. Turkcell çalışan yorumları incelendiğinde farklı pozisyonlarda çalışan kişilerin firmadan memnuniyet duyduğu söylenebilir. Turkcell firmasında işe girmek isteyen kişiler bu yorumları dikkate alabilirler. Ancak yorumlar her zaman yeterli bilgi sunmaz.

Firma hakkında merak ettiklerinizi görüşmeye çağrıldığınızda da öğrenebilirsiniz. Bunun yanında firma iletişim numaralarını arayarak da bilgi edinmek mümkündür. Turkcell çalışan maaşları gibi birçok bilgi ön görüşmede sizlere verilen bilgiler arasında bulunuyor. Şirketin çalışma şartları pozisyona göre farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle başvurulan pozisyon hakkında detaylı bilgi edinmeniz büyük bir önem taşır.

 

Turkcell Çalışma Şartları

Çalışanlarına geniş haklar tanıyan Turkcell, kurumsal firmalar arasında bulunuyor. Çalışma ortamları oldukça dinamiktir. Bu nedenle de hareketli bir ortama kendinizi hazırlamalısınız. Yoğun iş temposu nedeniyle çalışanlar zorlansa da profesyonel bir ortamda olmanın çeşitli rahatlıkları da var. Turkcell çalışma şartları hakkında şunları söylemek mümkün:

 • Turkcell şirketinde günlük çalışma süresi 8 saat.
 • 8 saatin yarım saati öğle yemeğine ayrılan süredir.
 • Vardiyalı bir çalışma sistemi bulunuyor.
 • Bir yıl süreyi doldurduktan sonra yıllık izin 14+2 gün.
 • Haftada bir gün izin kullanabilirsiniz.

Turkcell çalışma şartları hemen her kurumsal firmada olduğu gibi. İş temposu pozisyona göre farklılık gösterir. Saha çalışanları sürekli olarak ayakta çalışır. Ofis çalışanları biraz daha konforlu bir iş ortamına sahiptir. Bu nedenle saha çalışanlarının mutlaka ayakta kalmaya alışık olması gerekir. Şirkette kariyer fırsatları oldukça fazla. Çünkü Turkcell sürekli olarak çalışanlarını eğitimlerle destekleyen firmalar arasında yer alıyor.

 

Turkcell Çalışan Yorumları

Turkcell firmasında çalışmak birçok kişi için önemli bir ayrıcalık denilebilir. Maaşların iyi olması ve çalışma şartlarının ağır olmaması önemli avantajları arasında bulunuyor. Turkcell çalışan yorumları incelendiğinde çalışanların beklentilerine yanıt verdiği söylenebilir. Hem şirket içinde hem dışarıda çalışanlar yaptıkları iş konusunda daima memnuniyetlerini dile getirebiliyorlar.

Ancak her firmada olduğu gibi Turkcell için de olumsuz düşünceler olabiliyor. Bu durum genelde firmanın çok dinamik bir yapıya sahip olmasından kaynaklanıyor. Genelde yoğun çalışma temposuna alışık olmayan kişiler yoğun tempodan şikayet edebiliyor. Yoğun tempoya alışık değilseniz Turkcell saha personeli olmak sizleri biraz zorlayabilir.

 

Turkcell Home Ofis Çalışan Yorumları

Turkcell firması birçok pozisyonda personel işe alımı yapıyor. Hem şirket içerisinde hem de şirket dışında çalışan yüzlerce personeli bulunuyor. Her personelin kendi pozisyonuna uygun olan birtakım iş tanımları bulunuyor. Ofis içerisinde çalışan kişiler çağrı merkezi, satış temsilcisi, şube müdürü gibi pozisyonlarda çalışabiliyorlar. Bazı personeller de evlerinden çalışabilme imkanı bulabiliyor.

Turkcell home ofis çalışan yorumları incelendiğinde ciddi şikayetler olmadığı söylenebilir. Ev ortamında çalışmanın zorlukları olsa da çalışanlar açısından bir sorun teşkil etmiyor. Ev ortamına kurulan bir sistem üzerinden herkes işini rahatlıkla yapabilme imkanı bulabiliyor. Günümüzde birçok Turkcell çalışanı kendi evinden çalışma imkanı bulabiliyor.

Okuyunuz: Turkcell Bayilik Almak

 

Turkcell Çalışan Maaşları

Turkcell çalışanları kendi çalıştıkları pozisyonlara göre maaş alırlar. Aynı zamanda yeni işe giren bir personelle eski personeller aynı maaşı almıyor. Bu nedenle maaş konusunda net bir rakam verilmesi uygun değil. Ancak en düşük olarak asgari ücret düzeyinde maaş alındığı söylenebilir. Satış danışmanları, mühendisler, müdürler çalıştıkları pozisyonun durumuna göre maaş alır. Her sene maaşlar asgari ücretlere gelen zamlara göre güncellenir.

Yönetici konumu dışındakiler genel olarak asgari ücret alıyor. Bu kişilerin aylık olarak aldıkları maaşlar kıdemlerine göre 5500- 7000 TL arasında değişebiliyor. Yönetici pozisyonunda olanlar ise 7000-9000 arasında maaş alıyor. Ancak üst düzey şirket kademelerinde bulunanların maaş durumları çok daha yüksek oluyor.

Turkcell çalışan maaşları arasında mühendisler de oldukça merak ediliyor. Çünkü Turkcell bünyesinde yüzlerce mühendis kadrosunda çalışan personel bulunuyor. Mühendis kadrosundakiler 8500- 12500 TL arasında kazanıyor. Turkcell genç yeteneklere de maaş ödemesi yapıyor. Bu kişiler genelde öğrenciler ve yeni mezunlar oluyor. Çeşitli projeler kapsamında Turkcell bünyesinde çalıştıkları için şirketten belli düzeyde maaş alabiliyorlar.

 

Saha Satış Temsilcisi Maaşı

Saha satış temsilcileri şirket dışında çalışan personel grubudur. Bu kişiler Turkcell ürün ve servislerinin satışını gerçekleştirirler. Bu kişiler satış yanında satış sonrası hizmetlerden de sorumludur. Aynı zamanda yeni pazarların tespit edilmesi ve mevcut müşteri portföyü geliştirilmesinden sorumlu kişilerdir.

Saha satış temsilcisi maaşı asgari ücret düzeyindedir. Ancak kıdemli bir çalışan ise daha yüksek olabilir. Bunun yanında bu personeller prim de alabilme imkanına sahip. Yaptıkları satışlar sonrasında kota geçildiğinde saha satış temsilci maaşına ek olarak prim ödemeleri de yapılır. Primler çalışanların performansına göre belirleniyor.

 

Kurumsal Satış Temsilcisi Maaşı

Kurumsal satış temsilcileri genelde ofis içerisinde çalışan personellerdir. Bu personellerin çalışma şartları daha rahat olsa da şirket içerisinde daima hareketli bir ortam bulunuyor. Kurumsal satış temsilcisi maaşı da yine asgari ücret üzerinden belirleniyor. Bu kişiler 5500- 6750 TL arasında değişen bir maaş alırlar. Bu kişiler telefon üzerinden satış yapmaya çalıştıkları için prim avantajlarından da yararlanabilirler.

Satış temsilcileri hem mevcut müşterilerle hem de yenilerle iletişim halindedir. Sürekli olarak yeni kampanyalardan müşterilerle diğer kişileri bilgilendirmek durumundadırlar. Son derece profesyonel olan bu kişiler ikna kabiliyeti yüksek kişilerdir. Aynı zamanda Turkcell firmasının tüm kampanyaları hakkında detaylı bilgilere sahiptirler.

 

Çağrı Merkezi Çalışan Maaşları

Turkcell şirketinin en hareketli çalışan departmanlarından birisi çağrı merkezleridir. Çağrı merkezleri satış odaklı olmaktan ziyade müşterilerin sorunlarını çözmeye yöneliktir. Bu çalışanlar her türlü sorun konusunda aktif olarak hizmet sunarlar. Aynı zamanda müşterilerin biten kampanya bilgilerini iletirler. Yeni kampanya bilgilerini de yine çalışanlara sunarlar. Çağrı merkezi çalışan maaşları asgari ücret üzerinden belirlenir.

Uzun yıllar firmada bu pozisyonda çalışan kişilerin maaşları asgari ücretten daha yüksek. Ancak yeni işe giren bir personelin alacağı maaş ortalama asgari ücret düzeyinde. Çağrı merkezi çalışanı olmak istiyorsanız telefon ile iletişim kabiliyetinizin yüksek olması gerekiyor. Aynı zamanda telekomünikasyon sektörü hakkında bilgili olmalısınız. Teknolojiye hakim olmanız bu işi kolaylıkla yapabilmenize imkan sağlar.

 

Turkcell SYL Maaşları

Turkcell SYL, şirketin ürün ve servislerinin satışından sorumlu olan iş ortağı firmadır. Bu firmada birçok personel Turkcell için çalışır. Pozisyonlar işlerin durumlarına göre farklılık gösterir. Son derece yüksek standartlarda çalışma imkanları bulunur. Turkcell SYL maaşları da bu nedenle değişiklik gösterebilir. Beklentilere yanıt veren bir maaş sistemi bulunur. En düşük maaş asgari ücret düzeyinden yüksektir.

Firmada yeni işe girenle eski personeller aynı maaşı almaz. Aynı zamanda pozisyon farkı da maaşlara yansıyan durumlar arasında. Bu nedenle de SYL maaşları hakkında net bir bilgi vermek mümkün olmaz. Ancak hiçbir çalışan asgari ücret altında maaş almaz.

 

Turkcell İş Başvurusu

İş arayışında olanlar için Turkcell ideal firmalar arasında bulunuyor. Hem Turkcell çalışma şartları hem de maaşları açısından iyi bir firma. Ancak iş başvurusu yaparken firmanın beklentilerini en iyi şekilde karşılamanız gerekir. Firmanın çalışanı olmak istiyorsanız ilk olarak Turkcell iş başvurusu yapmanız gerekiyor. İş başvurusunu kurumsal web site üzerinden yapabilirsiniz. Ancak kariyer sitelerine verilen ilanlara da başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Adaylarda aranan kriterler şunlardır:

 • İletişim gücü yüksek
 • Lise, önlisans, lisans mezunu olmak
 • Başvurulan pozisyona göre yabancı dil bilmek
 • İnsan ilişkilerinde başarılı
 • İş ortamına uyum sağlayabilen
 • Esnek çalışma saatlerine uyabilen
 • Şirketin hedeflerine katkıda bulunabilmelisiniz.

Turkcell çalışma arkadaşlarından daima esnek ve dinamik olmasını bekler. Verdiği eğitimlerle çalışanlarının kariyer gelişimlerine yardımcı olur. Gerek ofis ortamlarında gerekse sahada her türlü ekipmanı çalışanlarına sağlar. CV hazırlarken deneyim, eğitim, iletişim bilgilerine geniş yer vermelisiniz. Bu bilgiler işe alınmada öncelikle bilgilerdir.

 

Turkcell’de Çalışmak İçin Gerekli Şartlar

Turkcell firması çalışanlarını titizlikle seçer. Bu nedenle de sizlerden istenilen tüm şartları yerine getirmelisiniz. Turkcell’de çalışmak için gerekli şartlar içerisinde ilk olarak deneyim geliyor. Başvurduğunuz pozisyonda daha önce deneyim kazanmışsanız işe alımda öncelikli olabilirsiniz. Ancak Turkcell yeni mezunlara da fırsatlar sunan firmalar arasında bulunuyor.

İletişim becerilerinizin çok iyi olması gerekiyor. Müşteri ilişkilerinde başarılı olmalısınız. Şirkete yeni müşteriler kazandırabilmelisiniz. Aynı zamanda dinamik çalışma ortamına iyi uyum sağlamalısınız. Eğer pozisyon gerektiriyorsa yabancı dil düzeyi iyi olmalıdır. Çalışanların şirket tarafından verilen eğitimlere katılması gerekir. Bunun yanında verilen eğitimlerde başarı gösterilmesi de önemlidir.

Kısacası Turkcell çalışanlarından tam bir uyum ve bağlılık bekler. İş görüşmesine gitmeden önce firma hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Aynı zamanda çalışmak istediğiniz pozisyonu da araştırmanız görüşmelerde daha etkili olabilmenizi sağlar. Başvurunuz incelendikten sonra uygun görülürseniz şirket sizi mülakata çağırır. Başarılı olduğunuz taktirde belirtilen pozisyonda işe başlama imkanı bulursunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.