MNG Kargo Çalışma Şartları, Çalışan Yorumları ve Maaşları

MNG kargo 2003 yılında kurulmuştur. Türkiye genelinde kargo hizmeti vermektedir. MNG kargo çalışma şartları iş pozisyonuna göre değişiklik gösterir. MNG’de kurye olarak çalışmak isteyenlerde birtakım şartlar aranır. Uygun şartlara sahip olanlar şirkete başvuruda bulunabilir. Kargo firması günümüzde 81 ilde hizmet vermektedir. Kargo şirketi bünyesinde birçok iş pozisyonu bulunur. Bulunduğunuz şehirdeki iş ilanlarını takip ederek başvuruda bulunabilirsiniz.

Mng Kargo Çalışma Şartları

Mng Kargo Çalışma Şartları

MNG Holding’in iştiraki olan bir kargo firmasıdır. Türkiye genelinde 850’den fazla şubesi bulunur. 7 adet teknolojik aktarma merkezine sahiptir. Toplamda 25 aktarma merkezi bulunur. 14 bölge müdürlüğüne sahip olan firmanın 10.000’den fazla personeli vardır. 2200 adet kargo aracı ile hizmetlerine devam etmektedir. MNG kargo çalışan yorumları konusunda araştırma yaparak daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Firma, Türkiye hariç yurtdışında sayısız ülkeye kargo hizmeti verir. Günde 600 binden fazla teslimat gerçekleştirir. Başarılı teslimatları ile her bölgede müşterilerinden memnun geri dönüşler alır. MNG kargo personel maaşları asgari ücret ile yeniden güncellenmiştir.

 

MNG Kargo Çalışma Şartları

Türkiye’de hizmet veren en güvenilir kargo firmalarından birisi MNG’dir. Başarılı hizmetleri ile yüzlerce kişiye iş imkânı sunar. MNG kargo çalışma şartları ve maaş politikası oldukça memnun edicidir. Bu nedenle her dönem açılan ilanlara sayısız başvuru gerçekleşir. Personelini her koşulda koruyan firma, tanıdığı geniş haklar ile de güven kazanır.

Elektronik ortamda yapılan alışverişlerin sayısı her geçen gün artar. Kolay alışveriş imkânı sunan E-ticaret siteleri kargolar ile anlaşmalı çalışır. Müşterilerini menün etmek adına uygun fiyatlı kargo gönderimi yapar. Belirli fiyat üzerine ücretsiz kargo imkânı sunulması siparişleri daha da artırır. Bu nedenle günümüzde kargo firmalarına büyük iş düşer. Personellerin yoğun siparişler ile en iyi şekilde baş etmeleri gerekir. Bütün teslimatların zamanında ve kusursuz yapılması önemlidir. Siparişlerin yoğun olduğu dönemlerde kargo firmaların sorumlulukları artar.

MNG kargo en büyük alışveriş siteleri ile sözleşmeli çalışır. Bu kapsamda Türkiye’nin her yerine teslimat yapar. Siparişler her sabah araçlara yerleştirilerek dağıtıma çıkartılır. MNG kargo çalışma şartları siparişlerin yoğun olduğu günlerde yorucu olabilir.

Kargo firmasının tatil olduğu günler personelin izin günleridir. İşletmede bir yılı dolduran personeller yıllık izin hakkına sahip olur. Yılını dolduran personeller 14+2 gün izin hakkına sahip olur. Çalışanların yıllık izin tarihleri şefleri tarafından belirlenir. Önceden hazırlanacak çizelgeye uymak zorunludur. Yıllık izin tarihini önceden şefinizle görüşerek ortak karara varabilirsiniz.

Kargo şirketi çalışanlarına maaşa ek olarak yemek ücreti öder. Günlük olarak personelin çay, yemek ve sigara molası bulunur. Mola süreleri çalışma saatine dahildir. Personeller belirlenen sürelerde yemeğe çıkabilir.  Belirli aralıklar ile sigara ve çay molası verebilir. Aynı şekilde lavabo ihtiyaçlarını giderebilir.

Firma personelleri, özel kıyafetler ile hizmet verir. Kıyafetler firma yönetimi tarafından hazırlanır. Ürünler işletmenin marka renklerine uygundur. Her kıyafet üzerinde markayı temsil eden logo ve isim yer alır. Kargo firmasına ait olan kıyafetler mesai saatleri arasında giyilmek zorundadır. Görünüşünüze ve kıyafetinizin temiz olmasına özen göstermeniz istenir. İşi bırakmanız durumunda bu elbiseleri tekrar firmaya teslim edebilirsiniz. MGN kargo çalışan kıyafetleri şunlardır;

 • Tişört
 • Hırka
 • Mont
 • Pantolon
 • Şapka

Firma, kıyafetlerin model, renk ve tasarımında değişikliğe gidebilir. Olası bir değişiklikte personeller yeni düzene ayak uydurmak zorundadır.

 

MNG Kargo Çalışan Yorumları

En güvenilir firmalar arasında bulunan MNG ilk Teknolojik Aktarma Merkezi’ne sahip şirkettir. Çağ değiştiren teknolojik sistemleri ile mükemmel bir sistem kurmuştur. Saatte 65 bin kargoyu birbirinden ayrıştırmayı başarır. Ürünler el değmeyerek saniyeler içerisinde araçlara yükler. Teslimatların hasarsız gerçekleşmesi müşterilerde güven yaratır.

MNG kargo çalışan yorumları şirket hakkındaki ön yargıları siler. İşe başlamadan önce yorumları okuyarak olumsuz düşüncelerinizden kurtulabilirsiniz. Firma, hizmetlerini dünya standartlarında gerçekleştirir. Yüksek deneyim ve çalışma hızına sahiptir. Bu sayede müşterilerine güvenilir bir hizmet ortamı sunar. MNG kargo çalışma şartları hakkında gerekli bilgiyi yorumlarda bulabilirsiniz.

 

MNG Kargo Personel Maaşları 

Kargo şirketlerinin en önemli prensibi müşteriye güven vermektir. Firmalar kendilerine verilen kargoları zarar vermeden teslim etmekle yükümlüdür. MNG güvenilir hizmetleriyle bu firmalar arasında yer alır. Şirket bünyesinde dağıtım personelleri ön plana çıkar. Sahada çalışan personeller kargo toplama ve dağıtımı görevlerini üstlenirler. Saha haricinde içeride çok sayıda departman yer alır. Farklı görevlere sahip personeller bir araya gelerek bir bütünü oluşturur. MNG kargoda bulunan pozisyonlar şunlardır;

 • Dağıtıcı personel
 • Büro personeli
 • Depo sorumlusu
 • Operasyon şefi
 • Güvenlik görevlisi
 • Temizlik görevlisi
 • Müşteri hizmetleri görevlisi
 • Şoför
 • Bilgi İşlem Personeli
 • Şube Müdürü
 • İnsan Kaynakları İş Ortağı
 • Yükleme Boşaltma Elemanı
 • Bölge Satış Yöneticisi

Her dönemde firma bünyesinde yeni işe alım ilanları açılır. Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir, Adana başta olmak üzere sayısız alım yapılır. Ankara MNG kargo çalışma şartları diğer şehirlerden daha yoğundur. İstanbul ve İzmir gibi büyükşehirlerde de çalışma şartları zorlayıcı olabilir. Kargo hizmetlerinde yoğunluk bazen mevsimlere göre değişebilir. Antalya ve Adana MNG kargo çalışma şartları yaz sıcaklarında yorucu olabilir.

MNG kargo personel maaşları pozisyona göre değişir. Şirket politikası gereği bütün personellerin maaşları asgari ücretin üzerindedir. 2022 yılında MNG kargo çalışan maaşları 5500 TL- 12000 TL arasındadır. Buna ek olarak sigorta ve yemek ödemesi yapılır. Başvurunuz sırasında MNG kargo çalışma şartları ve maaşları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

MNG Kargo Girişimci Kurye Yorumları

Genç girişimciler MNG kargo bünyesinde aradıkları başarıya sahip olur.  MNG kargo girişimci kurye yorumları başvuru şartları hakkında bilgi verir. Girişimci bir ruha sahipseniz MNG kargo bünyesinde başarılı bir kariyer yapabilirsiniz. Girişimci kurye olmak için yaşadığınız şehirden şubelere başvuru yapmanız yeterlidir. MNG Kargo çalışma şartları herkese uygundur.

Kendinize ait bir aracınız varsa girişimci olabilirsiniz. Diğer şartlarınız uyuyorsa araç kiralayarak da bu işe girebilirsiniz. Firma tarafından size tedarik edilecek teknik donanım güvenle çalışmanızı sağlar. MNG bünyesinde girişimci kurye olanlar yüksek kazançlar elde edebilir.

 

MNG Kargo Kendi Aracıyla Çalışmak

Profesyonel hizmet kalitesine sahip olan işletmede birçok farklı pozisyonda yer alabilirsiniz. Dağıtım personeli sınıfında kendi aracınız ile çalışabilirsiniz. MNG kargo kendi aracıyla çalışmak isteyenlerde şu şartları arar;

 • Lise veya dengi okullardan mezun olmak
 • Araç sahibi olmak
 • 22 yaşı geçmek, 55 yaş altı olmak
 • Çalışma sistemine kolay uyum sağlayabilmek
 • Girişimci ruha sahip olmak
 • İş disiplinine sahip olmak
 • Psikoteknik belgesine sahip olmak

Şartlara uygunluk taşıyorsanız MNG güvencesi ile dağıtım personeli olabilirsiniz. Aracınız ile dağıtıma çıkarak paket başı ücret kazanırsınız. Çok fazla paket teslim ederek daha yüksek kazançlar elde etmeniz mümkün olur.

Okuyunuz: Aras Kargo Çalışma Şartları

 

Kargocu Olmak İçin Başvuru

Firma bünyesinde çalışmak için internet ilanlarını takip edebilirsiniz. Kargocu olmak için başvuru MNG kargo resmi internet sitesi üzerinden yapılır. İnternette iş ilanı ve kariyer sitelerinden de ilanları takip edebilirsiniz. Sitede bulunan insan kaynakları bölümünde güncel ilanlar yayınlanır. Açık pozisyon olduğunda başvuru formu ve özgeçmişinizi firmaya gönderebilirsiniz. Başvurunuz firmaya ulaştığında değerlendirmeye alınacaktır. Değerlendirme olumlu olduğunda iletişim numaranız üzerinden size dönüş yapılır. Firmaya çağırılır ve şubelerde çalışmaya başlayabilirsiniz. Uygun olursa adresinize yakın şubelerde çalışabilirsiniz. MNG Kargo çalışma şartları bu özelliği ile oldukça beğenilir.

Kargocu olmak için başvuru yollarından bir diğeri şubelerdir. Şube personeli ile görüşerek başvuru formu doldurabilirsiniz. Form doldurduğunuz esnada sizden fotoğraf ve kimlik fotokopiniz istenir. Bu belgeleri de görevlilere vererek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Doldurduğunuz formlar genel müdürlüğe iletilir. Buraya değerlendirmeye alınır. Değerlendirme sonucu size iletişim bilgileriniz üzerinden verilir.

Okuyunuz: Yurtiçi Kargo Çalışma Şartları

 

MNG Kargo İletişim Bilgileri 

MNG kargo sistemli çalışma prensibine sahiptir. Kargoları, dağıtım öncesinde planlayarak araçlara yükler. Dağıtılacak olan ürünler, teslim edilmeden önce alıcılarına mesajla bildirilir. Alıcıların adreste bulunması durumunda ürünlerin teslimatı gerçekleşir. Alıcı adreste yoksa, ürün tekrar şubeye götürülür. Belirli bir süre boyunca şubeden alınmayan ürünler göndericiye geri gönderilir. Bu durumda satıcının tekrar ürünü kargo ile göndermesi gerekir. Göndericinin adreste bulunmaması durumunda ürünler dağıtım merkezlerine bırakılır. Taraflar MNG kargo çağrı merkezi ile iletişime geçerek bilgi alabilir. MNG kargo iletişim bilgileri ve genel müdürlük adresi aşağıdaki gibidir;

Müşteri Hizmetleri: 444 06 06

Çağrı Merkezi: 0850 222 06 06

İletişim Numarası: 0212 366 55 55

E-posta: info@mngkargo.com.tr

Genel Müdürlük Adresi: Ayazağa Mahallesi Azerbaycan Caddesi 1B, Bulvar Ofis Numara:109/B 3.Kat Sarıyer/İstanbul

 

MNG Kargo Çalışma Saatleri

Kargo firmalarının çoğu haftanın 6 günü hizmet verir. MNG kargo da bu kapsamda pazar günleri hariç 08.00-18.00 saatleri arası çalışır. Firmada personeller günlük ortalama 10 saat çalışır.  Türkiye’nin en büyük kargo firmaları arasında yer alan MNG kargo sadece cumartesi günü 14.00’e kadar hizmet verir. Cumartesi 08.00-14.00 saatleri arası açıktır. Diğer günler tam gün çalışır. Pazar günleri hizmete kapalıdır.

MNG kargo çalışma saatleri özel bir durum olmadığı müddetçe değişmez. Özel günlerde yoğunluğa bağlı olarak çıkış saatleri esneyebilir. Yoğun olan günlerde çıkış saati 19.00’a kadar uzayabilir. Bu durum başvuru esnasında adaylara bildirilir. MNG kargoda çalışmak istiyorsanız, esnek çalışma saatlerine uyum sağlamanız gerekir. MNG Kargo çalışma şartları bu açıdan bazen zorlayıcı olabilir.

Türkiye’de MNG hariç başka kargo firmaları da vardır. Bu firmalar en az MNG kadar geniş hizmetine sahiptir. 81 ilde hizmet veren diğer firmalar arasında Aras ve Yurtiçi Kargo öne çıkar. Bunlar haricinde Sürat ve UPS Kargo gibi firmalar da hizmetleri ile memnun eder. MNG kargo memnun edici hizmetleriyle her gün büyümeye devam eder.

 

MNG Kargo’da Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Kargo firmasında çalışmak isteyenlere öneriler şöyle sıralanabilir;

 • Müşterileri memnun etmenin her şeyden önemli olduğunu unutmayın.
 • Her koşulda sabırlı olun ve güler yüz gösterin.
 • Ekip ile bir bütün olarak çalışmanız gerektiğini unutmayın.
 • Bazı günler fazla çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Bu duruma hazırlıklı olun.
 • Kariyerinize odaklanın ve size verilen görevleri layığı ile yerine getirin.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.