Yurtiçi Kargo Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Kargoculuk sektöründe yıllardır çok geniş bir çevreye hizmet veren Yurtiçi Kargo Türkiye’nin birçok şehrinde şubeye sahiptir. Yüksek cirosu ve geniş araç filosu ile kendi sektöründe öncü firmalar arasında yer almayı başardı. Bu nedenle de Yurtiçi Kargo çalışma şartları bu firmada çalışmak isteyen kişilerin merak ettiği detaylar arasında yer alıyor. Eğer Yurtiçi Kargo ile çalışmak ve bu büyük ailenin bir üyesi olmak istiyorsanız çalışma şartlarını karşılayabilecek tüm niteliklere sahip olmanız gerekiyor. Yurtiçi Kargo firması hem çalışma şartları hem de çalışanlarına vermiş olduğu maaşlarla son derece iyi standartlarda bir firma olarak değerlendirilebilir.

Yurtiçi Kargo Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Yurtiçi Kargo Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Firmada çalışmak isteyenlerin mutlaka iyi hazırlanmış bir özgeçmiş hazırlamaları ve uygun bir şekilde başvuru yapmaları gerekir. Eğer kargo sektöründe bir kariyer düşünüyorsanız Yurtiçi Kargo sizin için iyi bir firma olabilir. Bu firmada iş başvurusu yaparken mutlaka çalışmak istediğiniz pozisyonu da belirtmeniz gerekiyor. Çünkü firma içerisinde oldukça fazla çalışabilecek pozisyon bulunuyor.

Yurtiçi Kargo çalışan yorumları işe girme sürecinde az da olsa araştırılması gereken konular arasında yer alır. çalışanların memnuniyet düzeyi sizin için yol gösterici olabilir. Fakat çalışanların yorumları tam olarak karar vermenizde etkili olmamalıdır. Kargo sektörü dinamik bir sektördür ve gün içerisinde yoğun temposu bulunur. Ancak harekete alışık bir yapınız var ise siz de başvuru yaparak firmanın personel adayı olabilirsiniz.

 

Yurtiçi Kargo Çalışma Şartları

Yurtiçi kargo çalışma şartları önceden mutlaka bilinmesi gereken detaylar içeriyor. Şartları karşılayacak bir personel adayıysanız başvuru yapabilir ve firma iş mülakatlarına girebilirsiniz. Yurtiçi Kargo son derece titiz personel alımı gerçekleştiren bir firmadır. Bu nedenle mutlaka belli başlı detaylara dikkat etmek gerekir. Eğer iş başvurusu yapmayı düşünüyorsanız Yurtiçi Kargo çalışma şartları arasında şunlardan bahsedilebilir:

 • Yurtiçi Kargo firmasında günlük olarak çalışma süresi 8,5 saat olarak belirlenmiştir.
 • Haftada bir gün izin kullanabilirsiniz.
 • İzinlerinizi Pazar günü kullanmanız gerekiyor. Çünkü Pazar günleri firma hizmet vermiyor.
 • Cumartesi günleri yardım gün çalışılıyor.
 • Yurtiçi Kargo çalışanları için mesai gibi bir durum söz konusu olmaz.
 • Resmi tatillerde çalışmanız gerekiyor ise sizlere mesai parası ödenir.
 • Bir yılı dolduran her personelin 14+2 yıllık izni bulunuyor.
 • Gün içerisinde acil durumlarda izin istemeniz gerekiyor ise diğer firmalar kadar katı kuralları bulunmuyor.

Yurtiçi Kargo firması çalışanlarına oldukça değer veriyor. Hem maaşların dolgun olması hem de çalışma şartlarının birçok firmaya göre daha hafif olması bu firmanın tercih edilebilirliğini artırıyor.

 

Yurtiçi Kargo Çalışan Yorumları

Yurtiçi Kargo çalışan yorumları çalışma şartlarına bakıldığında genel olarak olumludur. Yoğun bir temposu olmasına rağmen normalden daha uzun süre çalışmak zorunluluğu olmaması bu firmanın çok fazla iş başvurusu almasını sağlar.

Yurtiçi Kargo personel yorumları her anlamda firma hakkında sizleri bilgi sahibi yapmasa da önemli birer yol gösterici olabilir. Firma personellerinin sosyal haklarına karşı oldukça saygılı olmakla birlikte maaş düzenlemeleri her sene düzenli olarak yapılır. Firmada çalışan kişiler hem çalışma şartlarından hem de aldıkları maaşlardan dolayı memnuniyetlerini yaptıkları yorumlarla da dile getirirler.

 

Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri

Yurtiçi Kargo çalışma şartları arasında firmada çalışacağınız saat dilimleri de önemli detaylar arasında bulunuyor. Kargo firmasında çalışma saatleri diğer firmalardakinden çok farklı değildir. Öncelikle pazar günleri izinli olduğunuz günlerdir. Pazar günlerinde firma tamamen kapalıdır. Cumartesi günlerinde de yalnızca yarım gün çalışmanız gerekir. Bunun dışında kişiler hafta içi normal mesai saatleri içerisinde firmada çalışırlar.

Hafta içinde çalışma saati 08:00’da başlıyor. Akşam ise 19:00’da sona eriyor. Cumartesi günlerinde ise çalışma saati sabah 08:00’da başlıyor. Öğlen 13:00’da sona eriyor. Firmada fazla mesai yapma gibi bir durum bulunmuyor. Ancak resmi tatil zamanlarında çalışmanız gerekir ise şube müdürleri bir iş planı hazırlıyor. Böyle durumlarda da çalıştığınız her saat sizin için mesai olarak yazılıyor.

 

Yurtiçi Kargo Çalışan Maaşları ( Part Time ve Full Time)

Yurtiçi kargo çalışan yorumları arasında dile getirilen konular arasında maaşlar da bulunur. Çalışılan pozisyona göre farklılık gösteriyor. Yeni işe giren bir personel ile diğer personeller asgari ücrette %10 daha fazla ödeme alıyor. Her sene asgari ücrete gelen zamlarla birlikte sizin de aldığınız maaş düzenlenerek yeni rakamlar üzerinden verilmeye devam ediliyor. Yöneticilerin ve acente müdürlerinin maaşları farklı oluyor.

Firmada maaş dışında prim sistemi de bulunuyor. Her ay şubeye verilen kota aşıldığı taktirde sizlere maaş ve yemek ödemeleri dışında prim de verilir. Prim maaşın genelde 4’de 1’i kadar oluyor. Yurtiçi Kargo günümüzde oldukça fazla iş olanakları bulunan firmalar arasında yer alıyor. Bu nedenle iş başvurusu yaptığınızda kısa bir süre içerisinde görüşmeye çağrılabilme durumunuz bulunur.

 

Yurtiçi Kargo İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yurtiçi Kargo çalışma şartları sizin için uygun ise iş başvurunuzu yapabilirsiniz. Kargo firması insan kaynakları departmanı aracılığı ile personel alır. Eğer acil personel aranan bir pozisyon var ise başvuru yapılabilmesi için kariyer ve iş bulma sitelerine ilan verilir. Bu ilanlara başvuru yaparken form doldurmanız gerekiyor. Kariyer sitelerinde hazırlanmış CV var ise bu CV’leri de gönderebilirsiniz. Pozisyon açıklarına göre durumunuz incelenir ve görüşmeye çağrılırsınız. Eğer görüşmelerde de uygun görülürseniz işe alınırsınız. Şu pozisyonlarda işe girebilirsiniz:

 • Kargo operasyonları
 • Satış ve pazarlama
 • Mali işler
 • Bilgi sistemleri
 • İnsan kaynakları
 • Yönetim sistemleri

Gibi birçok farklı alanda çalışma imkanı elde edebilirsiniz. Firmanın ihtiyaçlarına göre iş başvurusu yapabilir ve çalışmaya başlayabilirsiniz.

Okuyunuz: Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları

 

Yurtiçi Kargo Yemek Parası Ne Kadar?

Yurtiçi kargo yemek parası kişilere her ay düzenli olarak ödeniyor. Bu para sizlere yemek kartı olarak veriliyor. Öğle yemeklerinizi dilediğiniz gibi yiyebilme imkanı sunuluyor. Bunun yanında kart olarak verildiği için farklı ihtiyaçlarınız için alışveriş sırasında da kullanabiliyorsunuz.  Yemek kartına yapılan ödemeler de her sene güncellendiğinden ne kadar yemek parası verildiği konusunda net bilgi vermek mümkün olmaz.

 

Yurtiçi Kargo Genel Müdürlük İletişim

Yurtiçi Kargo genel müdürlük iletişim numaraları üzerinden firmaya ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda merak ettiğiniz her konu hakkında da bilgi edinmeniz mümkündür. İletişim bilgileri şunlardır:

 • Telefon: 0212 365 23 65
 • Faks: 0212 365 24 79
 • Adres: Ayazağa Mahallesi Kemerburgaz Caddesi No: 10 D Blok Vadi Koru Sarıyer/ İstanbul

 

Yurtiçi Kargo’da Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Yurtiçi Kargo’da çalışmak istiyorsanız eğitim düzeyinin önemli olduğunu bilmeniz gerekiyor. Personellerini çoğunlukla 4 yıllık üniversite mezunları arasından seçiyor. Bunun yanında firmanın dikkat ettiği konulardan bir diğeri de çalışanlarının dışa dönük ve ekip çalışmasına yatkın kişiler olmasıdır. Kargo firmalarında ekip çalışması büyük bir önem taşıyor. Bu nedenle çalışma arkadaşlarınız ile işletme içerisinde iyi geçinmek oldukça dikkat edilen konular arasında yer alıyor.

Kargo firması aynı zamanda çalışanlarının müşterilere karşı sabırlı ve güler yüzlü olmalarına da önem veriyor. Bu süreçte iyi standartlarda hizmet verebilmek ve firma imajını daha da yükseltecek düzeyde bir personel olmalısınız. Sizlere verilen tüm eğitimlerde aktif olmalı ve firmanın beklentilerini de en iyi düzeyde karşılamaya özen göstermelisiniz.

Yurtiçi Kargo çalışma şartları ” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Daha detaylı bilgi edinmek için Yurtiçi Kargo Kariyer sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Umit dedi ki:

  DİKKAT aman arkadaşlar ben 1 senenin üzerinde çalıştım bu kadar rezalet olamaz elemanın hiç değeri olmaz mı yahu müdür diye şubenin başına getirdikleri kişiliklerin bir kaçını tanıdım çalıştım beraber sırf ego tatmin etmek için ve emir vermek için tehdit etmek için işinden etmek için uğraşan kişilikler. Yönetmeyi bilmeyen iş dağılımı yapamayan hakaret edip rencide eden tipler.
  Günde 2 saat 45 dakika mola yaptım diye imza attiriyorlar ama 5 dakika sigara içiyorsun diye lafını yapıyorlar cumartesi yarım gün 12 ye kadar çalışılmaktadır diyorlar işe alırken şubede işin bitmeden çıkamazsın asla diye seni 3 4 5 tutuyorlar sabah 9 akşam 7 denilir ama sistem 7 de kapanır çıkışın 7 40 veya 8 dır ama 7 de çıktık diye imza atarsın mecbursun kafaları atar seni çıkartmak için daha doğrusu biktirmak için sincanda çalışan bi personeli Polatlı ya,kazana,mamaga,Keçiörene pursaklara gönderirler işten çıksın diye yani daha neler var neler ama bu kadar yeter bence açıklamam benim istifamin resmi var açık açık herseyi yazdım istifa ettim hakkım haram olsun şimdi o şube müdürleri adımı duyunca şeytan ismi duymuş gibi cildiriyorlar ama allahindan bulsunlar beni işimden ettiler