Kahve Dünyası Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları 2023

Kahve sektöründe müşterilerine 2004 senesinden itibaren hizmetlerine başlayan Kahve Dünyası, önemli markalar arasında yerini almayı başardı. Kendi üretmiş olduğu kahveleri müşterilerine sunarak önemli bir müşteri kitlesine ulaşmış ve oldukça yüksek bir başarı elde etmiştir. Kahve Dünyası çalışma şartları ise bu şirketin bünyesinde çalışmak isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilir. Kaç saat çalışıldığı, çalışanlarına vermiş olduğu maaşlar, tatil zamanları ve daha birçok detay iş başvurusu yapmadan önce mutlaka öğrenilmelidir. Kahve Dünyası, günümüzde birçok şehirde hizmet veren bir şirket durumundadır. Kaliteli kahveleri ve deneyimli çalışanları ile her geçen gün büyümeye de devam ediyor.

Kahve Dünyası Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Kahve Dünyası Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Kahve Dünyası çalışan yorumları genel olarak firma hakkında bilgi edinmenize yardımcı olsa da her zaman gerçekten şirket hakkında bilgi edinmeniz açısından yeterli olmaz. Türkiye genelinde 140’dan fazla şubesi olan Kahve Dünyası çok geniş bir müşteri kitlesine hizmet verir. Bu nedenle de oldukça fazla personel ihtiyacı bulunur. Eğer kurumsal ve adı bilinen bir işletmede çalışmak isterseniz Kahve Dünyası aradığınız kriterlerde bir iş yeri olabilir.

Kahve Dünyası birçok kişiye iş olanakları sunan ve bunun yanında dolgun maaşlar veren bir şirkettir. Bu şirketin kafelerinde işe girebilmek için gerekli kriterleri taşıyor olmanız büyük bir önem taşır. Ancak çok yorucu bir temposunun bulunması işe girmeden önce daha detaylı bir şekilde düşünmenizi gerekli hale getirir.

 

Kahve Dünyası Çalışma Şartları

Kahve Dünyası çalışma şartları oldukça merak edilen konular arasında yer alır. İlk olarak bu yorucu bir ortamı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Çünkü gün içerisinde sürekli olarak bir müşteri sirkülasyonu bulunuyor. Ancak her yerde aynı yoğunluktan bahsetmek mümkün değil. AVM içerisinde yer alan bir Kahve Dünyası çok yoğun olurken cadde üzeri olan bir yer biraz daha durgun bir tempoya sahip olabilir. Bu nedenle çalışmak istediğiniz şube de önemli olabilir. Kahve Dünyası çalışma şartları arasında şu detaylar öne çıkar:

 • Kahve Dünyası’nda çalışma sistemi vardiyalıdır.
 • Bununla birlikte haftanın tüm günleri açıktır.
 • Haftanın bir günü izinlisiniz. Ancak izinleri daha çok hafta içinde kullanmanız istenir.
 • Yılını dolduran çalışanların yıllık izin hakları bulunur.
 • Gün içerisinde 7.5 çalışma saati vardır.
 • Yemek saatiniz bu çalışma süresine dahil değildir.
 • Mesailer dini ve milli bayram tatillerinde çalışmanız gerekirse ödeniyor.

Servis imkanlarından ise yalnızca gece geç saatlerde çıkan personeller yararlanabiliyor. Bunun dışında çalışanlara servis olanağı sunulmuyor. İşe girerken mutlaka esnek saatlerde çalışıp çalışamayacağınıza dikkat etmeniz gerekir.

 

Kahve Dünyası Çalışan Yorumları

Kahve Dünyası çalışan yorumları son derece önemlidir. Bu işletmede işe girmek isteyen kişilerin diğer çalışanların firmadan memnuniyetini öğrenmesi ilerideki durumu açısından önem taşıyabilir. Beklentilere yanıt veren Kahve Dünyası birçok çalışanını memnun eden şirketler arasında yer alır. Maaşların gecikmemesi ve yemek+ servis gibi olanaklar sunulması birçok çalışan açısından iyi bir avantaj olarak değerlendirilir.

Kahve Dünyası ortamında kendinize bir kariyer edinmek istiyorsanız şirketin çalışma koşullarını iyi araştırarak başvuru yapmanız gerekir. Aksi halde yoğun tempoya uyum sağlayamamak sizi ciddi anlamda sıkıntıya sokabilir. Kahve Dünyası çalışan yorumları bu bakımdan incelenmeli ancak kararınızı şirketin kendi şartlarını göz önünde bulundurarak vermelisiniz.

Okuyunuz: Kahve Dünyası Bayilik Şartları

 

Kahve Dünyası Çalışma Saatleri

Kahve Dünyası çalışma saatleri işe girmek isteyen kişiler açısından son derece önemlidir. Geç saatlere kadar çalışabilme imkanınız yok ise başvuru yapmak sizi ilerleyen süreçte zor bir durumda bırakabilir. Kahve Dünyası AVM ortamlarında da bulunan işletmelerdir. Bu nedenle de AVM’ler kapanana kadar Kahve Dünyası da açık oluyor. Bu durum da işten çıkış saatlerinin geç bir saate kalmasına neden olabiliyor.

Çalışma saatleri 07:30 ile 23:00 arasındadır. Ancak vardiyalı sistem olduğu için kişiler yalnızca yasalarda belirtildiği kadar çalıştırılırlar. Bununla birlikte AVM’de bulunan bir Kahve Dünyası ise Sabah 10:00 ile 22:00 arasında açık olarak hizmet veriyor.

 

Kahve Dünyası Çalışan Maaşları ( Part Time ve Full Time)

Kahve Dünyası çalışma şartları arasında en çok merak edilen konular arasında maaşlar geliyor. Maaşlar ideal düzeyde denilebilir. Genel olarak yeni giren bir personel asgari ücret düzeyinde maaş alıyor. Ancak bu durum çalışma alanındaki pozisyonunuza göre değişebiliyor. Kahve Dünyası yöneticisi olarak çalışıyorsanız biraz daha yüksek maaş alabilirsiniz. Aynı zamanda deneyimli personellerin de yine maaşlarında az da olsa farklılık oluyor.

Bayram ve özel tatillerde çalışma durumunda kalırsanız ekstra maaşınıza mesai ödemesi yapılıyor. Ancak normal zamanlarda mesai ödemesi alamayabilirsiniz. Genelde de mesaiye kalma durumu ile karşılaşmazsınız. Kahve Dünyası her sene maaşları yeniden düzenleyerek daha iyi standartlarda ödemeler yapmaya önem veriyor.

 

Kahve Dünyası İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kahve Dünyası’nda çalışmak istiyorsanız ilk olarak iş başvurusu yapmanız gerekiyor. İş başvurusunu şubelere CV bırakarak yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyer siteleri üzerinden açılan pozisyon ilanlarına başvuru da yapabilirsiniz. Kahve Dünyası kurumsal web site üzerinden başvuru yapabilirsiniz. İş başvurusu yaptıktan sonra ihtiyaç halinde CV’ler incelenir ve iş görüşmesine gelmeniz beklenir. Görüşmeler sırasında birtakım mülakat soruları sorulur. İşe alınırsanız teslim etmeniz gereken birtakım evraklar vardır. Bu evraklar;

 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Mezuniyet belgesi
 • Sağlık raporu
 • Kan grubu kartı
 • Sabıka kaydı
 • Vesikalık fotoğraf
 • Askerlik durum belgesi
 • İş sözleşmesi ve hizmet sözleşmesi
 • Sağlık raporu
 • Aile Bildirim Formu

Bu belgeleri eksiksiz olarak tamamlayarak teslim etmeniz gerekiyor. SSK girişi için bu belgelere ihtiyaç duyulur. Belgelerin güncel ve tam olmasına özen göstermelisiniz.

Okuyunuz: Starbucks Çalışma Şartları

 

Kahve Dünyası Yemek Parası Ne Kadar?

Kahve Dünyası çalışanlarına yemek parası ödemesi de yapıyor. Bu süreçte maaşa ek olarak yapılan bu ödeme sayesinde çalışanların yaşam standartlarının yükseltilmesi hedefleniyor. Maaş dışında ödenen yemek parası kişilerin öğle yemekleri için restoranlarda kullanabilecekleri bir kart olarak verilmektedir. Bunun yanında bu yemek parasını mutfak masrafları ya da diğer alışverişler için de kullanabilme imkanınız bulunmaktadır.

 

Kahve Dünyası Genel Müdürlük İletişim

Kahve Dünyası genel müdürlük iletişim numaraları ile firmaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Firmaya ulaştığınızda merak ettiğiniz konular hakkında bilgi edinebilirsiniz. İletişim numaraları ve adresi şu şekildedir:

 • Telefon: 0850 393 70 70
 • Faks: 0 212 244 10 21
 • Adres: Ömer Avni Mahallesi Meclisi Mebusan Caddesi İnebolu Sokak Ekemen Han No:1 Kat: 4 Beyoğlu/ İstanbul

 

Kahve Dünyası’nda Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Kahve Dünyası’nda çalışmak isteyenlere öneriler kapsamında birçok konuda bilgi vermek mümkün olabilir. Bu şirketin bir personeli olmak istiyorsanız belirli kriterleri karşılayabilmeniz gerekiyor. Öncelikle sürekli olarak ayakta olmak zorunda olduğunuzu bilmelisiniz. Çünkü Kahve Dünyası müşteri akışı fazla bir yerdir. Bu nedenle de burada çalışmak isteyen kişilerin uzun süre boyunca ayakta durmaya alışık olması gerekiyor.

Yorucu bir tempoya alışık olduğunuzu düşünüyorsanız çalışma saatleri içerisinde zorlanmazsınız. Bunun yanında çok sabırlı olmanız gerekiyor. İnsanlarla uğraşmanın çok zor olduğu bir dönemde yaşadığınızı unutmamalısınız ve insanlara karşı sabrınızı korumalısınız. İletişim yönünden de dışarıya dönük olmak sizleri iyi bir çalışan durumuna getirecektir. Kahve Dünyası çalışma koşulları bakımından iyi firmalar arasında yer alır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.