Aras Kargo Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Türkiye’de kargo taşımacılığının önemli isimlerinden birisi olan Aras Kargo, ülkenin her yerine ulaşan bir firmadır. Her geçen gün hizmet ağını genişleten firma yüzlerce şubesi ve çalışanı ile kargoculuk sektöründe önemli bir yere sahiptir. Aras Kargo çalışma şartları sizlere uyuyor ise rahatlıkla iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Günümüzde en iyi firmalar arasında yer alıyor olması kişilerin iş arayışlarında Aras Kargo’ya da başvurmalarını sağlar. İş ve maaş beklentilerine en iyi şekilde yanıt veren firma çalışanlarında belirli kriterler arayışındadır. Bu nedenle işe girmeden önce mutlaka firmadaki pozisyonlar ve çalışma şartları hakkında bilgi edinmek gerekir. Firmanın kriterlerini karşılayabileceğinize inanıyorsanız iş başvurunuzu yapabilirsiniz.

Aras Kargo Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Aras Kargo Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Aras Kargo çalışan yorumları incelenerek firmanın çalışma şartları hakkında kolaylıkla bilgi edinebilirsiniz. Ancak bu bilgiler sizler için yanıltıcı olabilir. Çünkü herkesin çalışma şartlarına uygunluğu farklılık gösterebilir. Aras Kargo genel olarak tecrübeli kişilerle çalışmayı tercih eder. Fakat kendinizi iş görüşmesi sırasında çok iyi bir şekilde tanıtırsanız şirkette çalışmak için bir şans yakalayabilirsiniz.

Aras Kargo günümüzde en çok başvuru alan kargo şirketleri arasında yer alıyor. Bu firmanın birçok farklı çalışma pozisyonu bulunuyor. Bu nedenle iş başvurusu yaparken çalışma pozisyonlarına ve şartlarına dikkat etmeniz gerekir. Böylece işe alındığınız ortama çok daha iyi bir şekilde uyum sağlama avantajı elde edebilirsiniz.

 

Aras Kargo Çalışma Şartları

Aras Kargo çalışma şartları genelde standart olarak değerlendirilebilecek şartlardır. İşletmeye uyum sağlamanız bu şartları karşılayabilmenize göre değişebilir. Aras Kargo çalışanı olmak istiyorsanız firmanın sizlerden beklentilerini en iyi şekilde karşılamanız gerekiyor. Böylece firmada uzun yıllar kalabilir ve kariyer fırsatlarını daha iyi bir şekilde değerlendirme imkanı elde edebilirsiniz. Aras Kargo çalışma koşulları arasında şunlardan bahsetmek mümkün olabilir:

 • Aras Kargo bünyesinde günlük olarak 8 saat çalışmanız gerekir.
 • Bu 8 saatlik sürecin bir saati yemek ve çay molasıdır.
 • Haftalık bir gün izininiz bulunur.
 • Haftalık izin şirketin de çalışmadığı gün olan Pazar günüdür.
 • Bir yıllık çalışma sürecini doldurduysanız yıllık izin hakkından da yararlanabilirsiniz.
 • Yıllık izin bir yılı dolduran kişilere 14+2 şeklinde verilir.

Aras Kargo çalışanlarına sosyal hakları en iyi şekilde tanıyan firmalar arasında yer alır. Firmada uzun yıllar çalışmak zamanla bulunduğunuz pozisyondan farklı bir pozisyona geçebilme imkanı sunar. Aras Kargo ekibine dahil olmak ve uzun yıllar bu firmada çalışmak istiyorsanız firmaya iş başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Onaylanmanız dahilinde ise firmanın bir çalışanı olarak kariyer planlamanızı yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Aras Kargo Çalışan Yorumları

Aras Kargo çalışan yorumları birçok farklı çalışanın düşüncelerini dile getirmiş olduğu yorumlardır. Bu yorumları dikkate alarak iş başvurusu yapabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda çalışanların yorucu bir tempoyu kaldıramaması şirketi eleştiren yorumlar yapılmasına neden olabiliyor. Bu durum genelde kişiden kişiye değişen bir konudur. Böyle zamanlarda başkalarının yaptıkları yorumları dikkate almak yerine direkt olarak firmanın çalışma şartlarını inceleyebilirsiniz.

İyi bir işe sahip olmak isterseniz Aras Kargo çalışan yorumları yalnızca bilgi edinmek için dikkate alınması gereken düşünceler olmalıdır. Bu süreçte firmadan birçok çalışanın memnun olduğunu söylemek de mümkün olacaktır. Çünkü hem maaşların düzenli ödenmesi hem de kişilerin iyi bir maaş alabilme şansı bulması firma hakkında birçok çalışanın olumlu bir şekilde düşüncesini belirtmesini sağlar.

 

Aras Kargo Çalışma Saatleri

Aras Kargo çalışma şartları arasında işe başlama ve mesai bitim saatleri de önemli detaylar arasında yer alır. Bu firmada çalışmak istiyorsanız çalışma saatleri hakkında önceden bilgi edinmeniz gerekiyor. Çünkü zaman zaman mesai durumları söz konusu olabiliyor. Aras Kargo çalışma saatleri her gün sabah 09:00’da başlıyor. Şubelerin kapanış saati ise 18:00’ı buluyor. Bu saatler arasında kişiler şirket içerisinde bulundukları pozisyonun tüm işlerini yapmak durumundadırlar.

Hafta sonlarında ise şubeler cumartesi günleri açık oluyor. Sabahları 09:30’da başlayan mesai 15:00’da bitiyor. Şirketin şubeleri pazar günlerinde ise hizmet vermiyor. Pazar günleri tüm çalışanlar için tatil olan gün olarak belirleniyor.

 

Aras Kargo Çalışan Maaşları ( Part Time ve Full Time)

Aras Kargo çalışan maaşları da iş başvurusu yapacağınız zaman bilmeniz gereken detaylar arasında yer alıyor. Maaşlar konusunda firma asgari ücret üzerinde rakamlar belirliyor. Şubede çalışan büro yetkilisi olan personeller asgari ücret tutarından kadar fazla ücret alabiliyor. Bunun yanında firmada bulunan şube müdürleri asgari ücretin çok daha üzerinde maaş alabilme imkanı buluyor.

Maaş konusunda aynı zamanda prim gibi ödemeler de bulunuyor. Şubeler belirtilen aylık kotayı doldurma durumunda prim alabilme hakkına sahip oluyorlar. Yüksek standartlarda bir çalışma ortamı sunan Aras Kargo son derece kaliteli bir çalışma ortamı bulunuyor.

Okuyunuz: Yemeksepeti Banabi Kurye Yorumları

 

Aras Kargo İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aras Kargo iş başvurusu yapmayı düşünüyorsanız birtakım detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle dikkat etmeniz gereken en önemli husus iyi bir CV hazırlamak olmalıdır. CV içerisinde referanslar, iş deneyimleriniz, hobileriniz, kurs ve sertifika bilgileriniz, kişi bilgileriniz, ehliyet durumunuz yer almalıdır. Bunun yanında başvuru yaptığınız kriterleri karşılayabilecek olmanız da önemli detaylar arasında yer alıyor. Aras Kargo firmasında birçok farklı pozisyon vardır. Bu pozisyonlar;

 • Dağıtıcılar
 • Şoförler
 • Depo sorumluları
 • Avukatlar
 • Şube sorumluları
 • Gişe personelleri
 • Güvenlik görevlileri
 • İnsan kaynakları
 • Çağrı merkezi personelleri

Şeklindedir. Hemen herkesin kendine göre bir görev tanımı vardır. Bu görev tanımına uyarak gün içerisinde sizlere yüklenen tüm sorumlulukları yerine getirmeniz gerekir. Böylece firma içerisinde sorunsuz bir şekilde uzun yıllar çalışma imkanı elde edebilirsiniz.

 

Aras Kargo Yemek Parası Ne Kadar?

Aras Kargo yemek parası da iş başvurusu yapacak kişiler tarafından merak edilen bilgiler arasında yer alıyor. Aras Kargo firmasında çalışmak istiyorsanız yemek parasının ödendiğini de bilmeniz gerekiyor. Maaş ve prim ödemeleri dışında yapılan bu ödeme sayesinde ekstra yemek ücretini kendiniz ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Yemek ücretleri maaşın ’u kadar yapılıyor. Bu da sizlere her ay düzenli bir şekilde ödeniyor.

Okuyunuz: Kargo Bayiliği Veren Firmalar 

 

Aras Kargo Genel Müdürlük İletişim

Aras Kargo hakkında merak edilen bilgileri öğrenmek ya da iş başvuru sürecini başlatmak için genel müdürlük bilgilerinden yararlanabilirsiniz. Firmanın genel müdürlük bilgileri şunlardır:

 • Telefon: 0 (216) 538 55 00
 • Fax: 0 (216) 538 56 52
 • Adres: Rüzgarlıbahçe Mahallesi Yavuz Sultan Selim Caddesi Aras Plaza No: 2 34820 Kavacık/ Beykoz/ İstanbul
 • Çağrı Merkezi: 444 25 52

İletişim bilgilerinden firmaya ulaşabilirsiniz.

 

Aras Kargo’da Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Aras Kargo’da çalışmak istiyorsanız ilk olarak yoğun bir temposu olduğunu bilmeniz gerekiyor. Yoğun tempoya alışıksanız iş başvurusunu rahatlıkla yapabilirsiniz. İşe alım sürecinde deneyimli olan kişilere öncelik verilir. Eğer gişe personeli olarak çalışacaksanız sabırlı ve insan ilişkilerinde iyi olmanız gerekiyor. Böylece firmada uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edebilirsiniz.

Kargoculuk sektöründe takım çalışması büyük bir önem taşıyor. İşletmedeki diğer çalışanlarla takım ruhu yaratmanız oldukça önemlidir. Tempoya uyum sağlamalı ve çalışma arkadaşlarınız ile çok iyi bir şekilde geçinmelisiniz. Şube müdürleriniz ile iyi geçinmeye özen göstermelisiniz. Aynı zamanda işinizin sorumluluklarını bilmeli ve kargo sektöründe her geçen gün gelişime açık olmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.