Vodafone Çalışma Şartları, Çalışan Yorumları ve Maaşları

Vodafone önemli telekomünikasyon şirketleri arasında yer alır. 1991 senesinde Birleşik Krallık merkezli olarak kuruldu. Vodafone çalışma şartları bakımından Türkiye’de ilgi gören şirketlerdendir. Birçok ülkede şubeleri bulunan firma Türkiye’de Telsim’i satın aldı. Daha sonra Vodafone olarak faaliyetlerine devam etti.

Vodafone Çalışma Şartları ve Çalışan Maaşları

Vodafone Çalışma Şartları ve Çalışan Maaşları

Vodafone çalışan yorumları başvuru sürecinde sizlere fikir verebilir. Çalışanlarında birtakım kriterler arayan firmalar arasında bulunuyor. Telekomünikasyon sektöründe çalışmak size cazip gelirse başvuru yapabilirsiniz. Hem maaşları hem de çalışma şartları bakımından idealdir. Ancak bu süreçte haklarınızla sorumluluklarınızı bilmeniz gerekir.

Vodafone birçok kişinin çalışmak istediği kurumsal firmalar arasında bulunuyor. Vodafone personel maaşları özellikle en merak edilen konular. Dolgun maaş, sigorta, yemek parası çalışma şartlarını belirleyen unsurlar. Firmada işe girmeden önce mutlaka detaylı araştırma yapmanız önemli. Vodafone farklı pozisyonlarda işe alım gerçekleştiren firmalardandır.

 

Vodafone Çalışma Şartları

İletişim sektöründe önemli yeri olan Vodafone birçok operatöre sahip. Hem internet hem telefon iletişiminde önemli firmalardan biri. Sektörün devleri arasında bulunması kariyer düşünen kişilerin ilgisini oldukça çeker. Vodafone çalışma şartları şunlardır:

 • Vodafone’da günlük çalışma süresi 8 saattir.
 • Her çalışanın hafta bir günlük izni bulunur.
 • Eğer bir yılınızı doldurmuşsanız 14+1 yıllık izin kullanabilirsiniz.
 • Personeller vardiyalı sisteme göre çalışır.
 • Vardiya sistemi her hafta değişir.
 • Sabahçı akşamcı vardiyaları şube müdürü tarafından hazırlanır.
 • Resmi, dini milli bayramlarda çalışanlar mesai alabilir.
 • Günlük fazla çalışanların da mesaileri ödenir.
 • İzin günleri Pazar dışında herhangi bir gün olabilir.

Haftalık izinleri personel dilediği bir güne alabilir. Vodafone çalışma koşulları açısından en iyi GSM şirketlerindendir. Bu nedenle de çok yoğun iş başvurusu aldığı söylenebilir. Şirket bünyesinde bulunan herhangi bir pozisyona başvurabilirsiniz. Vodafone işe alımda titiz firmalar arasında yer alır. çalışanlarının eğitim, deneyim geçmişine önem verir. Bu nedenle başvuru öncesinde şirket kriterlerini incelemek önemlidir. Aynı zamanda esnek çalışma saatlerine uygun olmalısınız.

 

Vodafone Çalışan Yorumları

Vodafone yaklaşık olarak 96 bin çalışana sahip firmadır. Birçok çalışanı ile dev firmalar arasında bulunuyor. Vodafone çalışan yorumları incelendiğinde firmadan memnuniyet görülebilir. Binlerce çalışanı olmasına rağmen oldukça sevilen bir şirkettir. Hem maaş hem de koşulları açısından oldukça memnun olunan firmalar arasında bulunur.

İş başvurusu öncesinde yorumları inceleyerek bilgi edinebilirsiniz. Özellikle kişilerin pozisyonlarının koşulları hakkında net fikir edinilebilir. Birçok başvuru alan şirket çalışanları tarafından sevilen firmalardandır. Ancak yoğun tempoya dayanıklı olmayanlar için yıpratıcı olabilir. Aynı zamanda esnek çalışmaya yatkın olmanız iş memnuniyeti bakımından önemlidir. Başvurular sırasında işin niteliğinin size uygunluğunu dikkate almalısınız.

 

Vodafone Personel Maaşları

İşe giriş sürecinde en önemli detaylar arasında maaşlar bulunur. Vodafone personel maaşları tatmin edici düzeyde denilebilir. Çalışanlarına asgari ücret katları şeklinde maaş veren firmalar arasında yer alır. Ancak her çalışan eşit miktarda maaş almaz. Maaşların farklı olmasının birçok nedeni bulunur. Bunlardan ilki çalışanların şirketteki pozisyonudur.

Amirlerle satış personelleri arasında kıdem farkı bulunur. Bunların yanında firmadaki çalışma süresi de maaşlarda etkilidir. Yıllardır çalışan kişilerin maaşları daha yüksek olabilir. İlk defa işe girenler asgari ücretle işe başlar. Kıdemle yıl arttıkça maaşlarda da artış olur. Bununla birlikte çalışanlara yemek ücretleri ödenir.

Yemek ödemesine karşın yol masrafı verilmez. Yemek ücretleri kart şeklinde verilir. Kartlara her ay maaş gibi yemek parası yatırılır. Bu paralar restoran gibi birçok yerde geçerlidir. Dilerseniz mutfak masraflarınız için de kullanabilirsiniz. Maaşa ek olarak firmada prim sistemi bulunur.

Aylık olarak belirlenen kota dolarsa prim hakkı kazanırsınız. Primler maaş kadar yüksek olabilir. Bu da hem sizin hem de arkadaşlarınızın performansına bağlıdır. Primler maaşınıza ekstra olarak yatırılır.

 

Vodafone Saha Satış Temsilcisi Maaşı

Sana satış temsilcileri şirket dışında çalışan kişiler. Yeni işe girenle eskisi arasında farklılık olabilir. Vodafone saha satış temsilcisi maaşı yanında prim sistemiyle çalışır. Bu personeller sahada satış odaklı olarak çalışırlar. Saha satış personelleri şirkete yeni müşteriler kazandıran kişilerdir. Müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışırlar.

Şirkete kazandırdıkları müşterilerin takibiyle Pazar araştırması gerçekleştirir. Firmanın hedeflerine katkıda bulunan kişilerdir. Dinamik çalışma koşulları olduğundan harekete alışık olmalısınız. Müşterilere Vodafone tekliflerini ileterek yeni müşteriler kazanmaya çalışırlar. Bu işte çalışabilmek için ikna kabiliyetiniz yüksek olmalı. Müşteri ile doğru diyalog kurabilmelisiniz.

Sıkı bir iş takibi yapabilmeniz gerekir. Yoğun çalışma şartlarına uyabilmeli, sonuç odaklı olabilmelisiniz. Bu pozisyon için sektöre hakimiyet büyük önem taşır. Düzenli raporlama kabiliyetinizin olması da işi almanız açısından önemli.

 

Vodafone Çağrı Merkezi Maaş

Çağrı merkezleri Vodafone’da en yoğun telefon trafiği olan departmandır. Bu alanda çalışmak istiyorsanız teknolojiyle yakın olmalısınız. Çağrı merkezi çalışanları müşteriyle birebir iletişim kuran kişilerdir. Firmaya gelen tüm çağrılara ilk yanıtı vermekle görevlidirler. Arayan kişileri ilgili alanlara yönlendirirler.

Aynı zamanda telefon aracılığıyla müşterileri kampanyalardan haberdar ederler. Kısacası oldukça geniş bir görev tanımları vardır. Vodafone çağrı merkezi maaş durumu çalışana göre farklı olabilir. Yeni işe girenle eski çalışan aynı maaş almaz. Ancak maaşlar asgari ücret üzerinden belirlenerek verilir. Her asgari ücret artırımında çalışan maaşlarına da bu durum yansır.

 

Vodafone İş Başvurusu

Vodafone’da çalışmak istiyorsanız farklı şekillerde başvuru yapabilirsiniz. Firma kariyer siteleri üzerinden birçok ilan açar. İlanların bazıları genel bazıları özel pozisyonlardır. Genel ilanlara yapılan başvurular firmanın insan kaynaklarında havuza alınır. Gerek duyulduğunda kişilere aktarılır. Firmada çalışabileceğiniz pozisyonlar ise şunlardır:

 • Saha satış personeli
 • Kasa sorumlusu
 • Pazarlama stajyeri
 • Kurumsal satış temsilcisi
 • Çağrı merkezi personeli
 • Mağaza yöneticisi
 • Aktivasyon elemanı
 • Mağaza müdürü
 • Mağaza müdür yardımcısı

Olmak üzere birçok pozisyon bulunur. Deneyimlerinize göre Vodafone iş başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru sırasında sizi iyi anlatan bir özgeçmiş hazırlamalısınız. Bu özgeçmişi firmanın şubelerine, bölge müdürlüklerine bırakabilirsiniz. Özgeçmişiniz uygun görülürse firma sizi görüşmeye davet eder. Mülakat sürecini geçerseniz işe alımınız gerçekleştirilir. İş mülakatları bazen birden fazla olabilir.

Okuyunuz: Vodafone Bayilik Almak

 

Vodafone Genel Merkez İletişim

Vodafone Türkiye’nin hemen her şehrinde mağazası olan firmalardandır. Firmaya iş başvurusu yapmak için kurumsal web sitesini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Vodafone genel merkez iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz. Bu bilgiler şunlardır:

 • Telefon numarası: +90 212 367 00 00
 • Müşteri hizmetleri: 0850 542 0 542
 • Adres: Vodafone Plaza Büyükdere Cad. No: 251 Maslak 34398 İstanbul

Bilgilerinden firmaya ulaşılabilir.

 

Vodafone’da Çalışmak İçin Öneriler

Binlerce çalışanı olan Vodafone birçok çalışan almaya devam ediyor. Bu şirketin personeli olmak sizlere birçok ayrıcalık sağlayabilir. Ancak bu firmayı yakından tanımanız başarılı olmak için önemli. Vodafone’da çalışmak için öneriler mutlaka dikkate alınmalı. Firmada daha önce çalışan kişilerin görüşlerine önem vermelisiniz.

İletişim gücünüzün yüksek olması başarıda en önemli detay. Aynı zamanda firmaya yeni müşteriler kazandırabilmelisiniz. Firmaya yeni müşteri kazandırmanın yanında takibini yapabilmelisiniz. Vodafone imajına katkı sağlayabilecek bir personel olmalısınız.

Esnek çalışma şartları karşısında şikayet etmemelisiniz. Çalışma ortamına uyum sağlamak firmada kalıcılık sağlayacağını bilmelisiniz. Çevrenizle iyi geçinmeli, müşteri memnuniyetine önem vermelisiniz. İşe geliş gidiş saatlerine uymalısınız. Amirleriniz ile aranızı daima iyi tutmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.