Turkcell Bayilik Almak | Bayi Açma Şartları ve Maliyeti

Turkcell kullanıcı sayısı en fazla geniş olan iletişim firmalarından biridir. Sektörde önemli bir payı olan firmanın günümüzde 46 milyondan fazla aboneye sahip olduğu biliniyor. Bu nedenle Turkcell bayilik almak günümüzde birçok kişinin düşündüğüm sektörler arasında yer almaktadır. Turkcell bayileri son derece kalabalık müşteri kitlesine sahip önemli işyerleridir. Bu alanda faaliyet göstermek isteyen kişiler öncelik ve Turkcell bayilik alma şartları konusunda bilgi sahibi olmalıdır. Öncelikle bu bayiliği alabilmek için firmanın sizlerden istediği her türlü şartı yerine getirmeniz gerekir. Aynı zamanda araştırılan konular arasında Turkcell alt bayi kazançları da bulunur. Bu konuda yüksek kazanç elde edebilmek için birçok önemli unsuru göz önünde bulundurmanız gerekir.

Turkcell Bayilik Almak

Turkcell Bayilik Almak

Turkcell bayiği sanıldığı kadar kolay bir konu değildir. Bu süreçte öncelikle tecrübe şartının yerine getirilmesi gerekiyor. Cep telefonu dükkanınız varsa ya da daha önce bu sektörde çalıştıysa nız bu bayiliği çok daha kolay bir şekilde alabilme imkanı bulabilirsiniz. Ancak bu konuda tecrübeniz yoksa da yine de endişe duymanıza gerek yoktur.

Gerekli tüm şartları yerine getirdiğiniz takdirde tecrübeniz olmasa dahi bayilik alabilme imkanınız bulunuyor. Ancak bu süreçte firmanın sizlerden istemiş olduğu lokasyon seçimi ve sermaye tutarını mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Bayilik almak isteyen kişiler yazımızın devamında ne tür bir yol haritası izlemeleri gerektiğini görebilirler.

Not: Turkcell bayilik almak dışında farklı iş modelleri hakkında bilgi almak için işyeri açma fikirleri başlıklı yazımızı inceleyebilirsinz.

Turkcell Bayilik Almak

Gençlerin yeni iş fikirlerine açık bir hale gelmesi farklı sektörlerin değerlendirilmesine olanak tanır. Bu süreçte en çok tercih edilen alanlardan birisi de Turkcell bayileri oluyor. Kişiler Turkcell bayiği açmakonusunda karar verdiklerinde bu firma ile iletişime geçerek gerekli şartlar ve belgeler konusunda ön bilgi edilmelidirler.

Turkcell bayilik alma konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığınızda hem firmayı ikna etmeniz zor olacaktır hem de bu konuda yeteri kadar uygun görülmeyebilirsiniz. Türkiye’de yaklaşık olarak 8 tane Turkcell dağıtım merkezi bulunuyor ve bayilik konusunda da bu Turkcell dağıtım merkezlerinden birine başvurmanız gerekir.

Genel olarak açılan bu dağıtım merkezleri kendi alt bayilerini oluşturmaktadır. Sizler de normal bir cep telefonu dükkanı açmalı ve sonrada alt bayilik başvurusu yapmalısınız. Böylece daha kolay bir şekilde Turkcell bayilik alma şansını elde edebilirsiniz.

 

Turkcell Bayilik Alma Şartları

Turkcell bayilik alma şartları arasında birçok farklı koşul bulunuyor. Bunların hepsini yerine getirmek ve firmanın sizlere bu bayiliği vermesini sağlamak zorundasınız. Yerine getirilmesi gereken şartlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Bulunduğunuz bölgede başka bir Turkcell bayisi olmaması son derece önemlidir.
 • Alt bayi olduğunuz dönemlerde sizlere verilen her kotayı doldurmuş olmanız gerekir.
 • Bankadan teminat mektubu gösterilmeli ve iyi bir ticari sicile sahip olmalısınız.
 • Gerekli işletme tecrübenizi ne olması önemli bir konu.
 • Personel sayınızın yeterli olması gerekir.
 • Bayinin size sunmuş olduğu tüm sözleşmenin koşullarına uymalısınız.
 • Dağıtım merkezleri ile son derece uyumlu bir çalışma ortaya çıkarmalısınız.
 • Firmanın kurumsal imajını zedeleyecek hiçbir faaliyette bulunmamalısınız.
 • Rakip firmaların ürünlerini satmamalı ve bu ürünleri kötüleyecek bir davranışta bulunmamalısınız.
 • Yönetici vasfınızın olmasına da önem vermelisiniz.

Tüm bu bayilik şartlarını yerine getirdiğinizde Turkcell firmasından bayilik hizmeti alabilir ve kendi işletmenizi kolaylıkla kurma imkânı elde edebilirsiniz. Bayilik alma aşamasında firma görüşmeleri yapılır ve bu görüşmeler sırasında mutlaka yetkilileri ikna kabiliyetine sahip olmalısınız.

 

Turkcell Alt Bayi Kazançları

Turkcell bayileri günümüzde oldukça fazla kazanç sağlayan firmalar arasında yer alır. Yüksek standartlarda kazanç elde etmeyi planlayan bu bayilerde kişiler farklı hizmetler vererek kazanç tutarlarını artırma imkânı bulabilirler. Turkcell alt bayi kazançları vermiş olduğunuz hizmetin çeşitlerine göre farklılık gösterir.

Genellikle Turkcell’in alt bayilere sağlamış olduğu kazançlar Turkcell dağıtım merkezleri tarafından sunulan prim tutarlarına göre belirlenir. Hizmetleriniz içerisinde faturalı ve faturasız hat satışı kontör satışı, kontörlü hat satışı, Superonline aboneliği, fatura ödeme primleri gibi hizmetleri vererek kazanç tutarınızın artış göstermesini sağlayabilirsiniz.

Tüm bu bilgiler doğrultusunda bu firmaların ortalama olarak aylık 15 bin lira ile 100.000 TL arasında bir gelir seviyesine ulaşabildiğini söylemek mümkündür. Ancak bu kazanç durumunu belirleyen en önemli unsur hem hizmetlerinizin çeşitliliği hem de işletmenizin bulunduğu lokasyondur.

 

Turkcell Bayilik Modelleri

Günümüzde popüler olarak görülen birçok iş fikri bulunuyor. Bu iş fikirleri arasında genellikle kişiler az sermayeli yüksek getirili sektörleri tercih ediyor. Özellikle gençlerin sıklıkla ilgi gösterdiği bayilik modelleri içerisinde Turkcell firması en gözde firmalar arasında yer alıyor. Turkcell firmasından bayilik alabilmek için kişilerin farklı bayilik çeşitleri arasından seçim yapmaları gerekiyor. Çünkü Turkcell firması bayilik modelleri doğrultusunda hizmetler veriyor ve sizlerden de bu doğrultuda şartların yerine getirilmesini bekliyor. Bununla birlikte gerekli şartları yerine getiren kişiler diledikleri bayilik modellerinden birini seçebilme şansına sahip oluyor. Turkcell bayilik modelleri arasında şunları saymak mümkündür:

 • Turkcell Shop Extra
 • Turkcell alt bayilik
 • Turkcell iletişim merkezi
 • Turkcell DYN bayilik
 • Turkcell DSN bayilik
 • Turkcell DSN Plus bayilik

Subaylık modellerinden birini seçerek sektörde yüksek standartlarda gelir elde edebilme imkanı bulabilirsiniz. Turkcell Superonline bayiliği hem TV hem de ev interneti hizmeti veren Turkcell’in alt firması olan bir bayilik modelidir. Bayilik modelleri aynı zamanda kazançlar üzerinde de etkili olmaktadır.

 

Turkcell Bayilik Açma Maliyeti

Turkcell bayilik açma maliyeti bu alanda işletme kurmak isteyen kişilerin merak ettiği konulardan biridir. Eğer bu alanda başarılı olmak istiyorsanız öncelik ve bayilik şartlarını yerine getirmeli ve sonrasında işletmenizin kurulumunu sağlamalısınız. Firmanın sizlerden istemiş olduğu şartlar içerisinde kurulum maliyetleri de bulunuyor.

Birliklerden birini alabilmek için çok yüksek sermaye tutarına sahip olmanız gerekmiyor. Ancak bir ana bayilik açmak isterseniz 300 bin lira ile 500 bin dolar arasında bir paraya sahip olmanız gerekiyor. Türkiye’de 8 tane ana bayilik olduğu düşünülecek olursa kişilerin öncelikle alt bayilik alarak sektörde tecrübe edinmesi büyük bir önem kazanır. Eğer Turkcell bayilik alarak bu sektörde başarılı bir işletmenin sahibi olmak istiyorsanız müşteri memnuniyetinizin son derece yüksek olması önem arz eder.

 

Turkcell Bayilik Açmak İsteyenlere Öneriler

Turkcell bayilik açmak isteyenlere öneriler dikkate alındığında işletme başarısını da garantiye alabilirsiniz. Bu alanda bir bayilik almak istiyorsanız öncelikle sermayenizin firmanın sizlerden istediği tutarı karşılayacak düzeyde olmasına özen göstermelisiniz. Bunun yanında dikkat etmeniz gereken bir diğer konu lokasyon seçimidir.

Bulunduğunuz yerde mutlaka insan trafiğinin olmasına büyük bir özen göstermeli ve hizmet alanınızı geniş tutmalısınız. Bir Turkcell bayisinde çeşitli alanlarda hizmetler sunabilirsiniz. Cep telefonu satışı, laptop satışı, hat satışı, kontör satışı gibi birçok farklı ürünün satışını yaparak da kar getirisini daha da yükseğe çekebilme şansına sahipsiniz.

Turkcell dağıtım merkezleri ile sürekli iletişim halinde olarak gerektiğinde profesyonellerden hizmet almalısınız. Bulunduğunuz yerde başka bir Turkcell bayi olmaması son derece önemli bir konudur. Turkcell merkez firması da bulunduğunuz yerde bir Turkcell bayisi varsa size bayilik verme konusunda çok istekli olmayacaktır. Bu nedenle yer seçimi yaparken mutlaka rakip analizi de yapmaya özen göstermelisiniz.

Turkcell Bayilik Açma Şartları” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Daha detaylı bilgi edinmek için yorumlar bölümünden bize yazabilir ya da Turkcell Dağıtım Noktalarını Arayabilirsiniz.

Yorumlar

 1. krsdhcgl dedi ki:

  Yaşadığım bölgede Turkcell tim olarak bir mağaza yok sadece Turkcell tabelalı kontör satışı ve telefon satışı yapan 2 tane yer var ben tim mağazası açmak istiyorum bu mümkün müdür