İnternetten Çeviri Yaparak Aylık 10000 TL Para Kazanmak

İnternetten çeviri yaparak nasıl para kazanılır? İnternetten çeviri yaparak aylık ne kadar para kazanılır? İnternetten çeviri yaparak para kazanma için kaç dil bilmem gerekiyor? İnternetten çeviri yaparak para kazanabileceğim siteler hangileri? İnternetten çeviri yaparak para kazanmak için dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir? Vb. konular hakkında detaylı bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanma

İnternetten çeviri yaparak para kazanmak günümüzde yabancı dil bilenlerin en çok merak ettiği konulardan biri olmaktadır. Dil bilmek her dönem için değerli olmuştur. Geçmişten günümüze kadar yabancı dil bilenler bilgilerinin karşılıklarını almışlardır. Günümüzde teknoloji geliştiği ve dil öğrenmek kolaylaştığı için yabancı dil bilen sayısında büyük bir artış söz konusudur. Bundan dolayı yabancı dil bilen kişiler bilgileri çevirmenlik ya da makale yazarlığı yaparak almak istemektedirler.

Yabancı dil bilmek kadar o dili pazarlamayı bilmek de önemlidir. Müşteriye ulaşamadıktan sonra yabancı dil üzerinden para kazanmanın bir yöntemi görünmemektedir. Sizler de yabancı dil biliyorsanız ve bu bilginizin karşılığını almak istiyorsanız makalemizi okumaya devam ederek nasıl müşteri bulabileceğinizi ve aylık ne kadar para kazanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İnternetten çeviri yaparak para kazanmak aslında kolay ve hızlı bir yöntemdir. Arapça, İngilizce, Farsça, İtalyanca, Portekizce, Rusça, Çince, Korece, Osmanlıca, Almanca, Japonca, İspanyolca gibi dillerden herhangi birini ve ya bir kaçını biliyorsanız online çeviri yaparak aylık yüksek paralar kazanabilirsiniz.

İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanma

İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanma

İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanabilir miyim

İnternetten çeviri yaparak para kazanmak mümkündür. Bunun için de müşteriyi nerede bulabileceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Müşteriler kimi zaman hizmet verecek kişiye doğrudan gitmekle birlikte kimi zaman da bu hizmeti sağlayan firmalara gidebilmektedirler. Peki freelance oalrak çalışarak müşteriyi nereden bulabiliriz? bunun cevabı müşterilerin bu hizmeti almak için nereye gittiklerini bilmekten geçmektedir. Doğru yerde müşteri ararsak para kazanmaya da o kadar yaklaşmış olmaktayız.

İnternetten çeviri yaparak para kazanmak için öncelikle dil bilgimizin üst seviyede ve akıcı olması geremektedir. Çeviri hizmetini akademik yazılar, dilekçeler, web site sahiplerinin makale hizmetleri, kitap çevirmenliği vb bir çok alanda verebilmekteyiz. Bundan dolayı bu alanlarda çevirmenlik yapabilmeniz için yabancı dilin kurallarına hakim olmanız ve imla kurallarını iyi bilmeniz gerekmektedir. Sadece bir dile hakim oalrak çeviri hizmeti yapılamaz. İyi bir çeviri yapabilmek için çeviri yapılan ve çeviri yapılacak her iki dile de hakim olmak gerekir.

Çeviri Programlarını Kullanarak Para Kazanabilir miyim

Çeviri programları kullanılarak para kazanmak mümkün değildir. Günümüzde teknoloji ne kadar gelişitrse gelişsin henüz çeviriyi tam anlamıyla yapabilecek bir program bulunmamaktadır. Nitekim dünyanın en büyük firmalarından biri olan Google’nin çeviri hizmeti olan Translate de bile halen çevirilir tam anlamıyla yapılamamaktadır. Çeviri işi alıp bu işi çeviri programı ile teslim ederseniz bir daha müşteri bulmanız çok zor olmaktadır. Ayrıca aldığınız işin iade edilme ihtimali oldukça yüksek olmaktadır. Bundan dolayı yabancı dile tam olarak hakim değilseniz çeviri işi almamanız gerekmektedir.

İnternetten Çeviri Yaparak Aylık Ne Kadar Para Kazanabilirim

İnternetten Çeviri Yaparak Aylık Ne Kadar Para Kazanabilirim

İnternetten Çeviri Yaparak Aylık Ne Kadar Para Kazanabilirim

İnternetten çeviri yaparak aylık ne kadar para kazanacağınızla ilgili tam olarak bir rakam verilemez. Çünkü bu gelir çeviri yapanın kaç dil bildiğine, ne kadar seri olduğuna ve ne tür çeviriler yaptığına göre değişmektedir. Bir yabancı dil bilen ile birden fazla yabancı dil bilen elbette ki aynı gelirleri elde edemez. Ya da kitap çevirmenliği yapanla makale çevirmenliği yapan kişiler de kelime başı aynı paraları kazanmaz.

Online çeviri yaparak aylık ne kadar para kazanabilirim sorusunu bir örnek üzerinden açıklamak mantıklı olabilir. Örneğin yayıncılar için makale çevirmenliği hizmeti vermek istiyorsanız bunun için 100 kelime fiyatı 12 TL – 15 TL olmaktadır. 1000 kelimelik bir makale çevirmenliği için ortalama 140 TL para kazanılmaktadır. Günlük 5 tane 1000 kelimelik makale çevirirseniz aylık 21000 TL para kazanabilirsiniz.

Çeviri Yaparak Nasıl Para Kazanılır

Çeviri yaparak para kazanabilmek için öncelikle çeviri yapacağınız dile hakim olmanız gerekmektedir. Çeviri kolay bir iş gibi gözükse de düzgün bir çeviri yapabilmek için dikkat edilmesi gereken bir çok unsur bulunmaktadır. Bunlar:

  • Çeviri yapılacak alanda bilgi sahibi olmak ve kavramsal terimlerin iyi öğrenilmesi gerekmeketedir.
  • Çeviri yapılacak metnin anlam ve bütünlüğünü korumak gerekmektedir.
  • Video ve ses kayıtları için çeviri hizmeti isteniyorsa iyi bir dinleme yeteneğimizin olması gerekmektedir.
  • Ekip olarak çalışıyorsak çeviri tamamlandıktan sonra kontrol işlemi için diğer ekip arkadaşımızın çeviriyi kontrol etmesi gerekmektedir.
  • Tek kişi olarak çeviri hizmeti veriyorsak çeviri hizmetini yaptıktan sonra grammer sitelerinden grammeri kontrol etmemiz ve çeviriyi tekrar kontrol etmemiz gerekmektedir.
  • İçeriğin orjinalliğini korumaya çalışmamız gerekmektedir.
  • Teknolojiyi takip ederek çeviri araçları ve programlarını takip etmek.

Metin çeviri, video çeviri, ses doyası çevirisi, haber çevirisi, kitap çevirisi, makale çevirisi, oyun çevirisi gibi bir çok alanda çeviri yaparak para kazanmak mümkündür.

Online Çeviri Yaparak Para Kazanma Siteleri

Çeviri yapabilmek kadar yapılacak çeviriyi pazarlamak da o kadar önemlidir. Çeviri hizmeti verebilmek için müşteri ulabileceğimiz bir çok aracı site bulunmaktadır. Online çeviri yaparak para kazanabileceğiniz sitelerden bazıları aşağıda listelenmiştir.

R10

R10

R10

R10 Türk webmasterlerin en çok tercih ettiği sitedir. R10 üzerinden hem bilgilerinizi geliştirebilir hem de çeviri hizmeti verebilmek için müşteri bulabilirsiniz. R10’a üye olabilmek için r10’a üyeliği bulunan birinin sizi davet etmesi ya da üyelik için başvuru yapmanız uygun görülmesi durumunda davetiyeye hak kazanmanız gerekmektedir. R10 üyeliğini aldıktan sonra farklı dillerde makale yazımı & satışı kategorisinden çeviri hizmeti almak isteyen müşterilere ulaşabilirsiniz.

Tomedes

Uluslararası çeviri hizmeti veren en büyük firmalardan biri olan Tomedes’e üye olmak ve para kazanabilmek için gerekli testleri başarılı bir şekilde geçmeniz gerekmektedir. Testleri başarılı bir şekilde geçtikten sonra Tomedes üzerinden çeviri almak isteyenlere çeviri hizmeti verebilirsiniz. Tomedes üzerinden çeviri hizmeti verebilmeniz için İngilizce ve Almanca’yı iyi seviyede bilmeniz gerekmektedir.

Rev

Rev dünyanın en büyük çeviri sitesi olarak hizmet vermektedir. Rev üzerinde bir çok dilde çeviri yapabilme imkanınız bulunmaktadır. Çeviri hizmeti verebilmek için Serbest çevirmen ol butonuna tıklamanız ve formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Rev dev platformlara da çevirmenlik hizmeti verdiği için Rev üzerinden çevirmenlik yapabilmeniz için ciddi tesleri başarıyla geçmeniz gerekmektedir.

Eğer yabancı dil ve ya dilleri akıcı bir şekilde biliyorsanız Rev çevirmenlik için başvuru yapabilir ve hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Rev üzerinden çevirmenlik hizmeti verebilmeniz için birden fazla yabancı dili çok iyi seviyede bilmeniz gerekmektedir. Çünkü rev üzerinden alacağınız işlerde Fransızca>Almanca, Almanca>İngilizce, İngilizce>Çince gibi çeviriler yapmanız gerekmektedir. Yani bir yabancı dilden diğer yabancı dile çeviri yapmanız gerekmektedir. Büyük firmalar için çeviri hizmeti vereceğiniz için aylık 20 bin dolar civarı para kazanabilirsiniz.

Fiverr

Fiverr

Fiverr

Fiverr dünyanın en büyük freelance platformlarından biri olarak piyasada bulunmaktadır. Freelance olarak çeviri işleri alıp aylık iyi seviyelerde para kazanabilirsiniz. Bunun için öncelikle Fiverr’e iş arayan olarak kayıt yapmanız ve güncel işleri takip edip size uygun olan çeviri işini alıp tamamlayabilirsiniz. Fiverr ile çeviri işinden para kazanabilmeniz için referansa sahip olmanız son derece önemlidir. Bundan dolayı Fiverr’e ilk üyeliğiniz sonrasında daha uygun biğr fiyata çevirmenlik yaparak referans elde edebilir ve daha büyük işleri alabilirsiniz.

Global Translations

Global Translations’da dünya çapında çeviri hizmeti yapılan bir sitedir. Bu siteye çevirmen olarak üye olabilmek için çevirmen ol sayfasına giderek çevirmenlik başvurusu yapabilirsiniz. Global Translations üzerinden Türkçe’nin de bulunduğu 80 dil için çeviri hizmeti verebilirsiniz.

Lionbridge

Belki de sektörde bulunan en eski sitelerden biri Lionbridge’dir. 40 yıldan fazla zamandır çeviri hizmeti veren Lionbridge ile çalışabilmek için çevirmen başvurusu yapmanız gerekmektedir. Başvurunuz kabul edildikten sonra büyük firmalar için bile çeviri hizmeti verebilir ve aylık onbinlerce dolar kazanabilirsiniz.

Peopleperhour

Peopleperhour

Peopleperhour

Serbest Çevirmen Ol kısmından çevirmen olmak için başvuru yapabileceğiniz Peopleperhour, sektörün en çok tercih edilen sitelerinden biridir. Milyonlarca insan çevirmen ihtiyacı için faklı platformlar üzerinden ilan vermektedir. Çevirmenlik için en çok tercih edilen sitelerinden biri de Peopleperhour’dur. Bu platfroma üye olduktan sonra çeviri işleri alıp teslim edebilirsiniz. Unutmamanız gereken şey bu tür platformlarda vermiş olduğunuz hizmeti veren bir çok insan bulunmaktadır. Ondan dolayı aldığınız işi temiz ve hızlı bir şekilde teslim etmeniz müşterilerinizi elinizde tutmanızı sağlayacak ve daha çok müşteriye ulaşmanızı sağlayacaktır.

Acclaro

Aralarında Türkçenin de bulunduğu 125 farklı dilde çeviri iş imkanlarının bulunduğu Acclaro freelance çalışan çevirmenler için son derece önemli bir yerde bulunmaktadır. Bir çok büyük firmaya da çevirmenlik hizmeti veren Acclaro ile bir çok çeviri işi alarak aylık yüksek gelir elde edebilirsiniz. Türkçe’den bir çok farklı dile çeviri işi de bulunan Acclaro ile para kazanmak için vakit kaybetemden üyelik başvurusu yapabilirsiniz. Yazılı çevirinin dışında ses ve video çevirileri için de taleplerin bulunduğu Acclaro, çevirmenler için bir çok iş imkanı sunmaktadır.

Çevirmen Arayan Ajanslar

Çevirmen Arayan Ajanslar

Çevirmen Arayan Ajanslar

Çeviri işi arayan kişiler her zaman müşterilerle yoğun diyalog işine girmek istemeyebilirler ya da müşteri takip ederek yorulmak istemeyebilirler. Bundan dolayı bir çok kişi ajanslarla işbirliği yaparak çeviri hizmeti vermektedir. Sizler de ajanslara başvuru yaparak çeviri hizmeti verebilir ve ek kazanç sağlayabilirsiniz. Çevirmen arayan bazı ajanslar şunlardır:

Okeanos Tercüme

Okeanos Tercüme bir çok dilde ve alanda tercüme hizmeti veren bir firmadır. Bir çok kişi ve firmaya tercüme hizmeti veren Okeanos Tercüme ile çalışabilmek için iş başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için CV nizi hazırlayıp info@okeanostercume.com.tr mail adresine mail atmanız gerekmektedir. Ardından firma sizinle iletişime geçip uygun görmesi durumunda görüşme için çağıracaktır.

Dilpark

İngilizce, Fransızca ve Almanca çeviri konusunda hizmet veren Dilpark çeviri hizmeti veren firmalardan biridir. Çeviri kabiliyetine güveniyorsanız careers@dilpark.com mail adresine özgeçmişinizi gönderebilirsiniz. Ardından CV’nizin beğenilmesi durumunda firma sizinle iletişime geçerek bünyesinde çalışmanız için size teklifini sunacaktır.

Focus Tercüme

Çeviri hizmeti veren firmalardan biri de Focus Tercüme’dir. Focus Tercüme bir çok dilde ve bir çok alanda çeviri hizmeti alabilirsiniz. Focus Tercüme’ye başvuru yaparak çevirmenlik yapabilir ve ek gelir kazanabilirsiniz.

ReadyPens

Türkiye’nin en büyük şirketlerine çeviri hizmeti veren ReadyPens ile çalışmak için CV’nizi güzel bir şekilde hazırlayıp firmaya çevirmenlik başvurusu yapabilirsiniz. hr@readypens.com mail adresine CV’nizi göndererek ReadyPens’te çevirmen olma imkanına sahip olabilirsiniz.

Film Çevirisi Yaparak Para Kazanma

Film çevirisi yaparak da aylık yüksek kazançlar elde etmek mevcut. Film çevirisi yapabilmeniz için bu sketörde çeviri hizmeti veren ajanslara üye olmanız gerekmekte. Fİlm çevirisi için iyi seviyede yabancı dil bilmek gerekiyor. Çünkü yazı ile video arasında hem telafuz hem de dil oyunu olarak çok fark bulunmaktadır. Video çevirisi için hem dil bilgisine hem de yöresel dile hakim olmak gerekmektedir.

Sonuç olarak internetten çeviri yaparak para kazanma için bir çok yol bulunmaktadır. Sizler de yabancı dillere hakimseniz ve para kazanmak istiyorsanız, yazmış olduğumuz yöntemlerden birini deneyerek aylık güzel kazançlar sağlayabilirsiniz.

Diğer iş fikirleri için de bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.