Kendi Aracımla Çalışmak İstiyorum? Ne İş Yapabilirsiniz 2023 Liste

Kendi Aracımla Çalışmak İstiyorum? Ne İş Yapabilirsiniz 2023 Liste

Kendi Aracımla Çalışmak İstiyorum? Ne İş Yapabilirsiniz 2023 Liste

Kendi aracımla çalışmak istiyorum? Yeterli sermayeniz yoksa kendinize ait binek ya da Panelvan aracınız ile çeşitli sektörlerde rol alabilirsiniz. Kalıcı ya da geçici olarak çalışacağınız işler ile yeterli sermayeye sahip olabilir ve sonrasında farklı sektörlerde kendi şirketinizi kurabilirsiniz.

İş sektöründe meydana gelen yeni gelişmeler sonucunda artık birçok kişi kendisine ait aracı ile çeşitli işler yapabiliyor. Teknolojinin de gelişmesi ile farklı alanlarda iş fırsatlarının çıkması, birçok kişiyi kendi aracı ile çalışmaya yöneltiyor. Yeterli sermayeniz yoksa sadece aracınızı sermaye gibi düşünebilir ve farklı hizmetler geliştirerek kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Yeterli Sermayesi Olmayanlara Kendi Aracı ile Çalışma Fırsatı

Kendinize ait bir aracınız varsa şirket kurmak ya da bir yerde işçi olarak çalışmak yerine bu durumu fırsata çevirebilirsiniz. Aracınız varsa ve ne yapabileceğinizi bilmiyorsanız bu konuda araştırma yaptıktan sonra farklı fikirler edinebilirsiniz.

Sahip olduğunuz araç size hem gece hem de gündüz kazanç elde etme fırsatı sunar. Herhangi bir yerinde çalışmıyorsanız aracınız üzerinden part time ya da full time çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Bunun yanında eğer çalıştığınız bir işiniz varsa ancak kazancınız yeterli gelmiyorsa, kendi aracınız ile günün geri kalan vaktinde işe çıkabilirsiniz. Kendi aracımla çalışmak istiyorum ne yapabilirim 2023 liste içerikleri neler gibi sorulara yanıt arıyorsanız bu konuda sizi birçok farklı seçeneğin beklediğini bilmelisiniz.

Kendi Aracınızla Hangi İşleri Yapabilirsiniz?

Kendi aracınızla bir iş yapmak istiyorsanız kullandığınız aracın modeli ve cinsine göre tercihler yapmalısınız. Bu sayede hiç zarar etmeden direk kâr etmeye başlayabilirsiniz. Kendi arabamla çalışmak istiyorum ne iş yapabilirim diyorsanız işinize yarayacak vasıta modelleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Ticari taksi ile iş imkânı
 • Panelvan araç ile iş imkânı
 • Kurye arabası ile dağıtım iş imkânı
 • Seyyar araba ile iş imkânı
 • Motosiklet ile iş imkânı
 • Minibüs ile iş imkânı

Kendi aracınızla ne iş yapabilirsiniz 2023 yılında hangi sektörlere girebilirsiniz gibi konulara detaylı yanıt arıyorsanız aşağıdaki iş alanlarına göz atabilirsiniz.

Kendinize Ait Minibüs ile Yapabileceğiz İşler

Minibüsler iş yapma konusunda neredeyse en iyi seçenektir. Eğer yolcu taşımaya elverişli bir minibüsünüz varsa okul servisi hizmeti vererek öğrenci taşıyabilirsiniz. Bu seçenek oldukça kazançlıdır. Bunun dışında minibüs toplu taşıma konusunda idealdir. Belirli bir çevreye ulaşarak düğün, nişan ve kına gibi toplu organizasyonlara davetli taşıyarak da kazanç elde edebilirsiniz.

Aracınızın müsait olduğunu düşünüyorsanız minibüs tarzı araçlar parça taşımacılığı için de uygun olabilir. Çok ağır niteliği bulunmayan eşyaları kısa mesafe taşıyarak nakliyecilik üzerinden gelir sağlayabilirsiniz.

Binek Aracınız ile Yapabileceğiniz Diğer İşler

Binek aracınız varsa yapabileceğiniz en iyi seçim özel şoförlüktür. Belirli kişileri taşımak üzere görüşmeler yapabilir ve bu sayede özel şoförlük yapabilirsiniz. Dilerseniz aracınıza şoför tutabilir ve şoför ile aracınızı işe de çıkartabilirsiniz. Bunun dışında aracınızı kullanma kiralayarak yine gelir elde edebilirsiniz.

Motosiklet ile Yapabileceğiniz İşler

Eğer kendinize ait olan araç motosiklet ise bu durumda kuryelik en iyi seçenek olabilir. Motosiklet ile

 • Kuryecilik
 • Paket Taşımacılığı
 • Motor Kiralama
 • Motor Kullanma eğitimi verme

Gibi farklı alanlarda iş tercihi yapabilirsiniz. Paket servis ya da kuryecilik gibi işlerde yer almak için çevrede bulunan gıda ve yemek firmaları ile görüşebilirsiniz. Bunun haricinde ilan vererek motorunuz üzerinden kiralama ve kurs verme gibi iş imkanlarını da değerlendirebilirsiniz.

Kamyon ve Tır Gibi Araçlar ile Yapabileceğiniz İşler

Kamyon, tır y da Panelvan gibi geniş ve uzun araçlar ile yapabileceğiniz tek iş taşımacılıktır. Ancak taşımada sınırsız seçeneğiniz olduğunu unutmamalısınız. Tır ya da büyük araca sahipseniz;

 • Gıda taşımacılığı
 • Toptan ürün pazarlama
 • Şehir içi nakliye
 • Şehir dışı nakliye
 • Parça nakliye

Gibi işler arasından tercih yapabilirsiniz. Taşımacılık işi yaparak güzel gelir elde edebilirsiniz. Her daim kazanç getiren işler arasında yer alan nakliye hizmetini istediğiniz her adreste verebilir ve serbest zamanlı olarak çalışabilirsiniz. Dilerseniz yine bu araçları da kiralayabilir ve çalışmadan kiralık ücret alarak para kazanabilirsiniz.

Kendi aracımla çalışmak istiyorum diyorsanız seçenekler arasından tercih yapabilirsiniz. İlk etapta kendiniz ait bir kartvizit bastırarak işe başlayabilirsiniz. Kartvizit içeriğine yaptığınız iş adını ve açıklamasını yaparak telefon numaranızı ekleyebilirsiniz. Kartvizit sayesinde çok daha geniş bir kileye hitap edeceğinizi unutmamalısınız. Başarılı bir reklam ve tanıtım ile kısa zamanda aracınız üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz.

Kendi Aracımla Çalışmak İstiyorum? Ne İş Yapabilirsiniz 2023 Liste makalemizin sonuna geldik. Bu makalemiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında sizinde görüşlerinizi ve tecrübelerinizi görmek bizi ve diğer ziyaretcilerin bilgilenmesinde öncülük sağlayabilir. Ayrıca diğer çalışma makalelerimizden en çok sorulan soru ise Gemide Çalışmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Yorumlar

 1. Güven dedi ki:

  Hiç bir çözüm önerisi yok