Kızılay Personel Maaşları ve Çalışma Şartları

Kızılay Türkiye’de ve dünyanın birçok yerinde çok geniş faaliyetleri olan bir yardım kurumudur. Geniş personel kapasitesi olan kurum aynı zamanda gönüllü çalışanlara da sahiptir. Kızılay personel maaşları da bu kurumda çalışmak isteyen kişilerin ilgilendiği bir konu denilebilir. Yardım kuruluşu olarak birçok yere yetişmeye çalışan Kızılay birçok personele ihtiyaç duyuyor. Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olarak faaliyet gösteren Kızılay, aynı zamanda en büyük kan bankasıdır.

Kızılay Personel Maaşları ve Çalışma Şartları

Kızılay Personel Maaşları ve Çalışma Şartları

1868 senesinden bu yana hiçbir karşılık beklemeden insani yardım hizmetlerini devam ettiren bir kurumdur. Dünyanın birçok yerinde faaliyetlerine devam eden Kızılay, personel ihtiyacı fazla kurumlardan biri. Farklı becerilere sahip ve özveri ile çalışabilecek personellerin arayışında olan firma çok detaylı şekilde çalışır. Kurumda hem kadrolu pozisyonlar hem de gönüllü pozisyonlar bulunur. Kızılay gönüllü çalışma şartları konusunda yeterli becerilere sahip kişiler gönüllü olarak da çalışabilirler.

Bunun yanında şoför, hemşire, idari memur gibi farklı iş pozisyonları da bulunur. Kızılay personel maaşları bu pozisyonların durumlarına göre farklılık gösterir. Çalışanlar hem çalıştıkları yıl kadar hem de pozisyonlarının durumuna göre Kızılay’dan maaş alırlar. Kızılay çalışanı olmak için mutlaka kurum şartlarını taşıdığınızdan emin olmalısınız.

 

Kızılay Gönüllü Çalışma Şartları

Kızılay’ın gönüllü ekipleri de diğer personeller kadar aktif bir şekilde çalışır. Doğal afetlerde sıklıkla görev alan bu kişiler Kızılay tarafından yönlendirilirler. Gönüllü çalışmalar sırasında farklı alanlarda insanlara yardımcı olan gönüllülerin mutlaka belirtilen şartları taşımaları gerekir. Gönüllü olmak için afet, kan, gençlik, ilk yardım ve eğitim kategorilerinden birini seçebilirsiniz. Kızılay gönüllü çalışma şartları incelendiğinde ise şu detaylar önemlidir:

 • Kızılay’a üye olmanız gerekiyor.
 • Gönüllü olabilmek için kurumsal web site üzerinden başvuru yapmalısınız.
 • Üye olurken mutlaka özgeçmişinizde fotoğraf bulunmasına dikkat etmelisiniz.
 • Üyelik işlemleri ücretsiz olarak yapılır.
 • Profil bilgilerinizi doldurmalısınız.
 • Sizlere verilen eğitimleri başarı ile tamamlamalısınız.
 • Sana uygun olan görevi bulmalısınız.
 • Sizlere belirtilen görevleri eksiksiz yapabilmelisiniz.

Kızılay esnek çalışabilecek, üstlendiği görevi başarı ile yürütebilecek gönüllüler arayışındadır. Özverili ve fedakar ruha sahip olan kişiler kurumun gönüllü ekiplerinde yer alabilirler. Gönüllü ekipler içerisinde farklı görevler bulunur. Başvuru sırasında hangi görev grubunda yer aldığınızı detaylı olarak belirtmeniz gerekir. Böylece kurumun gönüllü kadrosunda kendi yeteneklerinize uygun olan bir işte kolaylıkla çalışabilirsiniz.

 

Kızılay Personel Maaşları

Kızılay personelleri arasında maaşlar konusunda farklılıklar bulunuyor. Her personel kendi kademesine ve bulunduğu pozisyona göre maaş alıyor. Kurumda maaş ve ücret ödemeleri birçok kurumdan farklı bir işleyişe sahiptir. Çalışanların performanslarından daha kurumsal bir performansa doğru yol alan yapı mevcuttur. Performans değerlendirmesi yılda iki defa yapılır. Bu performans değerlendirmelerine bağlı olarak motivasyonda düşmeler ve diğer birçok ayrıntı detaylı olarak incelenir. Kızılay kurumunda bulunan kadrolar şu şekildedir:

 • Ebe
 • Hemşire
 • İzleme ve Değerlendirme Görevlisi
 • Raporlama Veri Uzmanı
 • Mali İşler Asistanı
 • İletişim Asistanı
 • Gençlik Asistanı
 • Tercüman
 • Mali İşler Uzmanı
 • Doktor
 • Çağrı Merkezi Operatörü
 • Koruma Programı
 • Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Stajyeri
 • Program/ Proje Asistanı
 • Sağlık Uzman
 • Uluslararası İlişkiler Görevlisi

Gibi kategorilerden birisini seçebilirsiniz. Bunların yanında stratejisyen ve danışman gibi kadrolar da bulunuyor. Ücretlerin ödenmesi de bu değerlendirmelere göre yapılır. Ancak performans değerlendirmesi bu süreçte tek bir belirleyici değil. Kişilerin bulunduğu pozisyonun nitelikleri de önem verilen konular arasında bulunur. Kızılay personel maaşları hakkında kesin bilgiler bulunması mümkün değil. Ancak geçmiş dönem verilerine bakarak yalnızca ortalama tahminlerde bulunulabilir.

Okuyunuz: Farklı meslekler ile ilgili bilgi almak için Çalışma Şartları başlıklı kategorimizi inceleyebilirsiniz.

 

Kızılay Şoför Maaşı

Kızılay iş pozisyonları arasında şoförlük en çok başvurulan alanlardan biri. Şoför olabilmek için kişilerin en az ilköğretim mezunu olması gerekiyor. Bunun yanında B sınıfı ehliyetinin de olması şartı aranıyor. Bu alanda işe alımlar genelde önceden belirlenen illere yapılır. Bu kişilerin alanlarında tecrübeli olmaları önemli konular arasındadır. Takım çalışmasına yatkınlık, aktif ve dinamik olmak önemli detaylar. Aynı zamanda çözüm odaklı olmak da aranılan kriterlerdendir.

Kızılay şoför maaşı pozisyonun niteliklerine ve kişilerin kurumda bulunma süresine göre farklılık gösterebiliyor. Şoför olarak Kızılay’da işe giren kişilerin aldıkları maaş asgari ücretten daha yüksektir. Ancak net olarak bu konuda bilgi bulunmuyor.

 

Kızılay Hemşire Maaşları

Hemşire olarak ilgili okullardan mezun olan kişiler Kızılay’ın kadrolu pozisyonlarında çalışabilirler. Hemşireler Kızılay kurumunda yüksek maaş alan pozisyonlar arasında bulunuyor. 2022 senesinin net rakamları açıklanmadığı için 2020 verilerine göre Kızılay hemşire maaşları 8 BİN TL maaş aldığı söylenebilir. Bu rakam 2022 senesinde gelen maaş zamları ile birlikte çok daha yüksek olacaktır.

Hemşireler her türlü doğal afette ön saflarda yer alan kişilerdir. Kişilerin yaralanmaları durumlarında acil destek ekibi olarak olay yerinde hizmet sunarlar. Sağlık ekiplerinin en önemli kolu olan hemşireler Kızılay için önemli bir pozisyondur.

 

Kızılay Çağrı Merkezi Maaşı

Kızılay’da birçok farklı pozisyon bulunuyor. Gelen ihbarları, şikayetleri ve önerilerle istekleri ilgili yerlere ileten çağrı merkezi pozisyonu da bunlardan birisidir. Kızılay çağrı merkezi maaşı asgari ücret düzeyinden yüksek olan maaşlar. Bu pozisyonda çalışan kişilerin kurumda bulundukları süre de maaşlar üzerinde etkili olan faktörler arasında yer alıyor.

 

Kızılay İdari Memur Maaşları

Kızılay’da çeşitli idari bölümler bulunuyor. Bu idari bölümlerin her birinde memurlar ve amirler görev yapıyor. Kızılay idari memur maaşları yüksek maaş grupları arasında yer alıyor. Bu alanda görev alan direktör, uzman ve danışman gibi kişilerin eski verilere göre maaşları 9500 TL ile 17000 TL arasında değişiyor. Ancak düz memur statüsünde olan kişilerin maaş durumlarının biraz daha aşağıda olduğu söylenebilir. Kızılay personel maaşları konusunda yeni verilere göre ise diğer pozisyonlar gibi memur maaşları hakkında net bilgi bulunmuyor.

 

Kızılay Genel Müdür Maaşı

Kızılay kurumunun başında bulunan kişi kurumun genel müdürüdür. Kurumda en yüksek maaşı alan pozisyondur. Genel müdürlerin maaşları 2020 maaş verilerine göre 14 bin ile 24 bin TL arasında değişiyor. Yardımcıların ise 9500 TL ile 17000 TL arasında bulunuyor. 2022 verilerine göre bu pozisyonların maaş durumları hakkında net bilgiler bulunmuyor.

Türkiye’de en yükse maaşları veren kurumlar arasında Kızılay ilk sıralarda geliyor. Buradaki rakamlar da net olmamakla birlikte piyasadan derlenen bilgiler ışığında sizlere sunulmuştur. Kızılay personel maaşları hakkında net olarak bir bilgi bulunmuyor.

 

Kızılay Çalışan Yorumları

Kızılay çalışanı olmak için kişilerin detaylı olarak araştırmalar yapması gerekiyor. Çünkü Türkiye’nin en büyük yardım ve yardımlaşma kurumu olan Kızılay’da çalışmak birtakım özverileri beraberinde getiriyor. Şehirlerarası seyahat engellerinizin bulunmaması ve esnek çalışma saatleri en çok önem vermeniz gereken konular arasında yer alıyor.

Kızılay çalışan yorumları incelendiğinde kurum hakkında bir şikayet bulmak kolay değil. Son derece titiz çalışan kurumlar arasında yer alıyor. Bunun yanında kurumun çalışanları dinamik bir yapıya alışık olduklarından görevleri ile ilgili bir şikayet dile getirmiyorlar. Kızılay çalışanı olabilmek belirli sorumlulukları üstlenmeyi gerektiriyor. Bu nedenle kurumda gönüllü olmak ya da kadrolu bir personel olabilmek için istenilen kriterleri en iyi şekilde taşımanız gerekir.

Bunların yanında Kızılay birçok yönden olumlu yorumların dile getirildiği bir kurumdur. Çünkü kurum çalışanlarının her yönden mesleki gelişimlerine değer veriyor. Yılın belli dönemlerinde düzenlenen çeşitli eğitimler ve kurslar sayesinde Kızılay çalışanları kendilerini geliştirme imkanı elde ediyor.

 

Kızılay Gönüllüsü Nasıl Olunur?

Kızılay gönüllü olmak isteyen kişilerin bilmeleri gereken önemli detaylar bulunuyor. Öncelikle gönüllü olabilmek için başvuru işlemlerinizi tamamlamanız gerekiyor. Kurumsal web sitesi üzerinden kuruma başvuru yaptığınızda bir alan belirlemeniz önemli. Çünkü Kızılay gönüllüleri bu alanlara göre hizmet veriyor. Gönüllü olabilmek için şu bilgiler önemlidir:

 • Kurumun online adreslerinden başvuru yapmalısınız.
 • Gönüllü pozisyonlarından birisini seçmelisiniz.
 • Eğer ilk yardım eğitimi aldıysanız gönüllü pozisyonlarına daha kolay alınabilirsiniz.
 • Başvurunuzda kendinizden bahsetmelisiniz.
 • Hangi alanda yetenekleriniz olduğunu mutlaka belirmelisiniz.

Görüşme yapıldıktan 3 hafta kadar sonra sizlere geri dönüş yapılıyor. Aynı zamanda bu süre üzerinde resmi tatiller ve özel tatiller de etkili olabiliyor. Gönüllü çalışmalarda Kızılay genelde birinci dereceden yakınları öncelikli olarak değerlendirmeye alıyor.

 

Kızılay Çalışma Saatleri

Kızılay’da çalışmayı düşünüyorsanız çalışma saatleri hakkında bilgi edinmeniz gerekir. Kurumun çalışma saatleri bulunduğunuz pozisyona göre değişebiliyor. Birçok resmi kurumda olduğu gibi Kızılay, hafta sonlarında ve resmi tatillerde kapalıdır.

Kızılay çalışma saatleri hafta içinde ise sabahları 08.00 ile 12.00 ve 13.00 ile 17.00 arasında hizmet sunar. Ancak bu saatler acil ve afet durumlarında farklılık gösterebilir. Çalışanların mesaiye kalması gereken durumlar da olabilir. Belirtilen saatler yalnızca rutin çalışma zamanlarındaki saatlerdir.

Okuyunuz: AFAD Gönüllüsü Maaşları

 

Kızılay’da Çalışmak İçin Ne Gerekli?

Kızılay’da çalışabilmek için ilk olarak özverili olmanız gerekiyor. Kurumun çalışma şekli son derece dinamiktir. Yorucu ve aktif bir tempoya ayak uydurabilmelisiniz. Bunların yanında Türk Kızılay’ı personel alımlarında birtakım sınavlar yapıyor. Bu sınavlarda başarılı olmanız gerekiyor. Eğer önceden ilk yardım eğitimleri aldıysanız bu durum özgeçmişinize de olumlu yansır.

Eğer Kızılay’da çalışan yakınlarınız var ise işe girme sürecinde bu size öncelik tanıyabilir. Çünkü kurum işe alımlarda birinci dereceden yakını olan kişilere öncelikli davranıyor. Kızılay farklı bölgelerde ve şehirlerde işe alımlar yapıyor. Bu nedenle başvuru yaparken bulunduğunuz şehirde bir pozisyon açığı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor.

KPSS puanı birçok kurumun aksine Kızılay’da herhangi bir durum ifade etmiyor. Adaylar başvuru yaptıktan sonra her konudan bağımsız olarak değerlendiriliyor ve işe alınıyorlar. Görüşme süreçleri de yaklaşık olarak 3 hafta gibi bir süre alabiliyor. Başvuru için ilanlar açıklandıktan sonra başvurularınızı kurumun internet sitesi üzerinden gerçekleştirmeniz gerekiyor.

 

Kızılay İnsan Kaynakları İletişim

Kızılay iş başvuruları ve işe alım süreçleri insan kaynakları tarafından değerlendiriliyor. Herhangi bir pozisyon konusunda merak edilen konular hakkında Kızılay insan kaynakları iletişim numaralarından bilgi alabilirsiniz. İletişim bilgileri için kurumun web sitesine girebilirsiniz. Buradan başvuru bölümünden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. İletişim adresi: www.kizilaykariyer.com

 

Kızılay’da Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Kızılay’da çalışmak istiyorsanız kurumun ön şartlarını bilmelisiniz. Bununla birlikte Kızılay’da çalışmak isteyenlere öneriler kapsamında şunlar da söylenebilir:

 • Kızılay’da çalışmak konusunda ilk olarak yeterli özveriye sahip olabilmelisiniz.
 • Kurumun eğitimlerine aksatmadan katılmalı ve başarı sağlamalısınız.
 • Kurumda amirler ve diğer çalışma arkadaşlarınız ile bir takım olabilmelisiniz.
 • Özellikle ilk yardım eğitimi almış olmak büyük bir önem taşır.
 • Mesleki gelişiminizi aksatmamak kurumda uzun yıllar çalışabilmek için son derece önemli detaylar arasında yer alıyor.
 • Kızılay’da çalışmak istiyorsanız sürekli olarak iş ilanlarını takip etmeniz gerekiyor.

İlanlara başvuru gerçekleştirdikten sonra başvurulan pozisyona ilişkin bir sınava tabi tutulmanız gerekebilir. Mutlaka bu sınavda da gereken başarıyı göstermeniz gerekiyor. Başvurular yalnızca internet sitesi üzerinden kabul ediliyor. Kızılay personel maaşları ve daha birçok detay hakkında bilgi edinerek kuruma başvuru yapmanız büyük bir önem taşır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.