Link Kısaltarak Para Kazanmak

İnternetten para kazanma konusunda hayal satan bir yazı yerine, daha gerçekçi bir paylaşımda bulunmak istiyorum. Link kısalt para kazan ya da link kısaltarak zengin olun tarzında bir çok reklam ile karşılaşmışsınızdır mutlaka. Öncelikle size bunun doğruluk payını anlatayım. Link kısaltarak para kazanmak evet doğru. Ancak link kısaltıp ayda 10 bin TL gibi bir rakam kazanmayı beklemeyin. Link kısaltma siteleri ile ayda en fazla kazanabileceğiniz rakam 1000 TL ile 2000 TL arası. Bu işi daha önce yapmış veya yapmamış olmanız bir şey fark ettirmiyor. Ya da herhangi bir tecrübeye ihtiyacınız yok. Önemli olan bu işin mantığını ve ne olduğunu anlamanız. Bu makalede bahsettiğim yöntemleri denerseniz Link kısaltarak hem telefondan hem de bilgisayar üzerinden aylık 2000 TL’ye kadar para kazanabilirsiniz.

Link kısaltarak para kazanmak 1

Link kısaltarak para kazanmak 1

Link kısaltarak para kazanmak isteyenler için, tüm detayları girmeden önce kullanacağınız araçların öneminden bahsetmek istiyorum. Herhangi bir sitenin tıklama başına verdiği ücretin bir önemi yok. Yani tıklama başına 0.2 cent ya da 5 USD alabilirsiniz. Ancak önemli olan kısım, kısalttığınız linkleri hangi kanal aracılığı ile paylaşacağınızdır. Bu kanallar web siteleri, sosyal medya hesapları ve diğer medya ürünleridir. Yazı sonunda size en hızlı para kazandıracak link kısaltma taktiklerinden bahsedeceğiz.

 

Link Kısaltarak Nasıl Para Kazanılır?

Link kısaltma siteleri veya link kısalt para kazana adı altında paylaşım yapanların en büyük eksikliği sizlere bilgi vermemesi. İnternetten para kazanmaya çalıştığım ilk zamanlarda Link nedir? BGBM nedir? Linki neden kısaltalım ya da bizim kısalttığımız linke kim neden tıklasın konularında hiç bilgim yoktu. Şimdi bunları size en ince detayına kadar anlatıp, yazı sonunda ise link kısaltarak en çok para kazanabileceğiniz siteleri sizlerle paylaşacağım.

 

Link Nedir: Bir web sitesini girmeniz için, adres çubuğunu ya da arama çubuğuna yazmanız gereken adrestir. Bu yazıyı okuduğunuzda en üstte çıkan Https ile başlayan kısım link anlamına gelir. Okuduğunuz bu yazının linki 66 harften ve noktalama işareti karakterlerinden  oluşuyor.

 

Link Kısaltma Nedir: Twitter veya bazı sosyal medya sitelerinde yazı linki paylaşacağınız zaman 66 karakter uzunluğundaki bu link kötü görüntü yaratır. Ya da Twitter da uzun bir şey paylaşacaksanız karakter limiti yüzünden sorun yaşarsınız. Link kısaltma siteleri ise 66 karakterlik bu linki alıp, 11 karaktere çevirir. Bu 11 karakterlik linke tıklandığında yine aynı sayfa tıklayanların karşısına çıkacaktır.

 

Link Kısaltma Nasıl Para Kazandırır: Kısaltılan linke tıkladığınızda, link kısalt para kazan ödemesi yapan site sizi açılması gereken sayfaya yönlendir. Tabi bunu yapmadan önce 5 saniyelik bir reklam gösterilir .Bu reklam gösterilmesi ile hem link kısaltma sitesi hem de link kısaltan kişi para kazanır. Tabi burada bu organizasyonu gerçekleştiren link kısaltma sitesidir. Aldığı reklam gelirinin ortalama %30’luk kısmını sizinle paylaşırlar.

 

BGBM Nedir: Açılımı Bin Gösterim Başı Gelir demektir. Yani sizin kısalttığınız linke 1000 defa tıklanması durumunda kazanacağınız parayı ifade eder. Türkiye’de ki Link kısalt para kazan sitelerinde BGBM ortalaması 2$ iken, yurtdışı sitelerde bu rakam 6 $’a kadar çıkıyor.

 

Neden Kısaltılmış Linke Tıklansın: Bu kısım ise taktik içeriyor. Eğer insanların ihtiyacı olan bir konuda paylaşım yaparsanız, siz istemeseniz bile onlar tıklayacaktır. Hatta tıklanma rakamı 1 saatte 10 binleri bile görebilir. Size yazı sonunda bununla ilgili taktikler vereceğim. Bu taktikler link kısaltarak para kazananların tecrübesini içerir.

 

Link Kısaltarak Para Kazanmak

Adım 1 : Yukarıdaki adres çubuğunda yer alan linki kopyalayın. Daha sonra  resimde göstermiş olduğum alana yapıştırın. Bu işlemi yaptıktan sonra “SHORTEN” sekmesine tıklayın.

Link kısaltarak para kazanmak 1

Link kısaltarak para kazanmak 1

Adım 2 : URL (Link)  oluştura tıkladıktan karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa çıkacak. Bu sayfada ok ile göstermiş olduğum link sizin oluşturmuş olduğunuz kısa link. Bu linke tıklayanlar yine yapıştırmış olduğunuz uzun linkteki sayfaya yönlendirilecekler. Tabi önce 5 saniye reklam gösterilmek şartıyla.

Link kısalt para kazan 2

Link kısalt para kazan

Not : Yukarıdaki örnekte göstermiş olduğum kısa link sitesi en çok kazandıran siteler arasındadır. Sadece ücretsiz olarak reklam göstermeden bu hizmeti veren siteler de mevcut.. Eğer link kısaltarak para kazanmak istiyorsanız, hem yukarıdaki siteyi, hem de aşağıda vermiş olduğum siteleri inceleyebilirsiniz.

 

Türk ve Yabancı Link Kısaltma Siteleri

Bu listeyi oluştururken yerli ve yabancı siteleri karışık olarak hazırladım .Aslında ayrı yapabilirdim ancak adam akıllı ödeme yapan yerli link kısaltma siteleri yok denecek kadar az. Bu nedenle emeklerinizi boşa çıkarmayacak link kısalt para kazan sitelerini seçmeye özen gösterdim.

Bu sitelerde  sadece ödeme yöntemlerinde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Sitelerin bir çoğu ödeme yöntemi için kripto para, Paypal ve Payooner tercih ediyor. Paypal Hesabı Alma ve Bitcoin Hesabı Açma başlıklı yazıları okuyarak ödeme yöntemi konusunda çözüm sağlayabilirsiniz. Şimdi link kısaltarak para kazanabileceğiniz siteleri sıralamaya başlayalım.

 

1. Shorte.st Link Kısaltma 

Ödeme yöntemleri açısından en çok beğendiğim Link kısaltma sitesi. Türkiye’de bir çok kişi Paypal hesabı açarken sıkıntı yaşıyor. Ancak Shorte.st sitesi havale dahil bir çok ödeme yöntemine sahip. Minimum ödeme limiti Banka Havalesi hariç 1 $ dolar olarak belirlenmiş. Alt yapısı oldukça sağlam sitede tüm tıklama işlemlerini takip edebilirsiniz. Link kısalt para kazan siteleri arasında en çok tavsiye ettiğim site diyebilirim. Aynı zamanda en çok kazandıran ve en güvenilir link kısaltma sitesi.

Ödeme Limiti : 1 $

BGBM Ödeme : 3 $ – 10$

Ödeme Yöntemi :  PayPal, Banka Havalesi (minimum 50 $), Bitcoin, Webmoney, ePayments, Payeer

Not: Bu yazı içerisinde yer alan tüm link kısaltma servislerine göre en güvenilir ve en iyi kazanç sağlayan servis Uiz sitesidir.Bir çok site kazançlarda kesinti yaparken, bu sitede deneyimlerimize göre gelirimiz maksimum seviyeye ulaşmıştır.

 

2. BC.VC Link Kısaltma

Bc.vc sitesi link kısaltıp para kazanmak için kullanılan  sitedir. Daha önce karşınıza mutlaka çıkmış olduğunu tahmin ediyorum. Türkiye için her 1000 tıklamaya 1-2$ arası ödeme yapıyor. Bu rakam Almanya kullanıcıları için 4$ bandında. Aslında bu olayı size daha basit anlatayım. Kısa linkinize Almanya’dan tıklanırsa her tıklama için 0.006$, Türkiye’den tıklanırsa 0,003 dolar kazanırsınız. Yani oluşturmuş olduğunuz linkte BGBM gelirinin ne kadar olacağı tıklanan ülkeye bağlıdır. Bu rakamı kolaylıkla aşabilirsiniz.

Ödeme Limiti: Minimum 10 $

BGBM Ödeme: 1$ – 4$

Ödeme Yöntemleri : Paypal ve Payooner

 

3. Adshirink

Kullanıcılarını kazancının %40’ini veren bir şirket. Oldukça gelişmiş bir panele sahip. Ödemelerinizi bu panel üzerinden kolaylıkla takip edebilirsiniz. Bugüne kadar Adshirink üzerinden 500 binin üzerinde bağlantı oluşturulup 10 milyon tıklama sayısına ulaşılmıştır. Link kısaltma servisinin detaylı analitik hesaplama araçlarını incelediğinizde bana hak vereceksiniz. BGBM Türkiye için 1,8 $ olarak belirlenmiştir. Amerikalı kullanıcılar için bu rakam 6$.

Ödeme Limiti : 10$

BGBM Ödeme: 1,8 $ – 4 $

Ödeme Yöntemi : Paypal

 

4. Click.PW ile Link Kısaltın

ClickPw kullanıcılarına en yüksek ödeme yapan link kısaltma servislerinden birisidir. Her 1000 tıklama için 1,7 $ ile 6 $ arasında kazanabilirsiniz. Bu kazancınız linkin tıklandığı ülke ve reklama göre değişiyor. Ödeme yöntemleri ise oldukça fazla. Bazı link kısaltma servisleri size limit uygular. Örneğin sosyal medya veya futbol konusunda paylaşım yapamazsınız diye. Powclick’te böyle bir limit yok. Her türlü paylaşımı yapma konusunda serbestsiniz. Tabi cinsel içerikli paylaşımlar hariç.

Ödeme Limiti : 10 $

BGBM Ödeme : 1,7 $ – 6 $

Ödeme Yöntemleri: PayPal, Banka Havalesi (minimum 50 $), Bitcoin, Webmoney, ePayments, Payeer

 

5. Paybitly – En iyi Link kısaltma Sitesi

Paybitly Link kısaltma siteleri arasında en güvenilir ve ödeme oranları en iyi olan sitelerden birisidir. Her 1000 tıklama için mobil kullanıcılar için 3 $, masaüstü kullanıcılar için 2$ hak kazanırsınız. Ödeme yöntemi ise Paypal, Payooner ve Bitcoin olarak belirlenmiş. Bir süreliğine üye alımını durduran site de tekrar üye alımı aktif hale getirilmiştir.

Ödeme Limiti: 5$

BGBM Ödeme : 3 $

Ödeme Yöntemleri : Paypal, Payooner, Bitcoin

 

6. ClicksFly – Link Kısalt Para Kazan

ClickFly benim en güvendiğim link kısaltarak para kazanabileceğiniz sitelerden bir tanesi. Web sitesine girdiğiniz zaman merak ettiğiniz her konuda açıklama yapıldığını görebilirsiniz. ClickFly Google Adsense alt yapısını kullanan bir site. Bu nedenle link verdiğiniz sitelerin Adsense Politikasına uyumlu olması gerekiyor. Yani Cinsel  veya erotik içerikli sitelere link çıkışı yapamazsınız. Bu sizin için banlanma sebebidir. Günlük 1 ip adresi 1 tıklama olarak kabul edilir. Yani bir telefondan yapılan 2 tıklamanın sadece 1 tanesi kabul edilir.

Ödeme Limiti : 10$

BGBM Ödeme : 3$

Ödeme Yöntemleri : Bitcoin, PayPal, Payoneer, Payeer, TEZ, UPI

 

7. Adfly – Link Kısaltarak Para Kazanmak

Adfly link kısaltma alanında en büyük sitelerden birisi. Ancak ödeme yöntemi sadece Paypal ve Payooner ile kısıtlanmış durumda. Ödeme alabilmek için Payooner hesabınızla bağlantı kurmanız gerekiyor. Site amatör bir görüntüye sahip.

Ödeme Limiti : 15 $

BGBM Ödeme : 4 $

Ödeme Yöntemleri : Paypal, Payooner

 

Link Kısalt Para Kazan Tavsiyeleri 

Yazının başında link kısaltarak ne kadar  para kazabileceğinizden bahsetmiştim. Eğer kazanabileceğiniz rakam sizi tatmin ediyorsa bunu en güvenilir ve en iyi hangi yollarla yapacağınızı anlatayım sizlere.

İlk ve en büyük adım güvenilir bir link kısaltma sitesi seçmek. Yukarıda yazdığım siteler bu konuda sıkıntı yaşamayacağınız, sorunsuz ödeme yapan link kısaltma siteleri. Ancak ne olur ne olmaz demekte fayda var. O yüzden ben öncelikle Bc.vc sitesini tavsiye ediyorum. Çünkü bu site ile yıllardır para kazanan arkadaşlarım var. Ben de bir dönem bu platform aracılığı ile ödeme aldım. Aşağıdaki resimden aldığım 10.58 dolarlık ödemeyi görebilirsiniz.

11. ayın 29’u 2017 tarihinde almış olduğum 10.58 dolarlık ödeme.7 günde 1 ödeme yapılıyor.

Zaten aynı anda 3-4 platformda link kısaltmaya gerek yok. Kendinize tek bir platform seçmeniz yeterli. Şimdi maddeler halinde yapmanız gerekenleri sıralayacağım sizlere. Önemli olan emeğinizin boşa gitmemesi.

  • Kayıt olurken mutlaka doğru bilgiler verdiğinize emin olun.Hesap bilgilerinizle, ödeme yapılacak hesap bilgisi tutmazsa banlanma sebebi sayılabilir.
  • İnternette bc.vc hilesi veya spam bot atma gibi, yani kolay yoldan para kazanma denemeleri karşınıza çıkacaktır. Kesinlikle denemeyin. Bu sistem tarafından fark ediliyor. İçeride paranız olsa dahi hesabınız iptal edilir.
  • Link kısaltarak para kazanmak için bir web sitesine sahip olmanız gerekmiyor. Hatta web sitesinde link kısaltarak para kazanabileceğine inanmıyorum.En iyi platform sosyal medyayı kullanmak. 
  • Hedef kitlenizi doğru belirlerseniz link kısalt para kazan platformları ile günde 2 saat çalışarak aylık 2 bin TL kesinlikle kazanabilirsiniz.

 

Link Kısaltma Hedef Kitle Seçimi

Kısalttığınız linklere tıklayacak bir hedef kitlesi belirlemeniz gerekiyor. Bunun için insanların sürekli arayıp da bulamadığı, ya da gördüğü zaman anında tıklayacağı linkler seçmelisiniz. Bu işi yapıp para kazananların en çok kullandığı yöntemleri anlatayım size.

 

### Twitter da canlı maçların linkleri için yapılan paylaşımlar en çok hit alan kısa linkler arasında.

Günün her saati 100’lerce maç var. Twitter yayınlarda canlı maç dahi izleyebilirsiniz. Ancak ülkemizde bu yayın yasak olduğu için direkt engelleniyor. Bu nedenle kullanıcıların büyük bir çoğunluğu canlı maç yayınlayan linkler arıyor. Ücretsiz maç izlenebilen yurt dışı kaynaklı siteler mevcut. Eğer siz o sitenin linkini kısaltıp, sürekli maç izle diye paylaşım yaparsanız 5 dakika içerisinde rahatlıkla 1000 tıklama alabilirsiniz. Örnek resim aşağıda.

 

Maç için yapılan kısa bağlantıyı inceleyin.

### İnternette hit olan dizi ve filmler için kısa bağlantı paylaşımları yapabilirsiniz. Bu dizilerin ilk bölümleri yayınlandığı anda twitter da herkes tarafından arama yapılır. Ne kadar çok paylaşırsanız aramalarda ilk siz çıkarsınız.

 

Game of Thrones dizisi en çok aramaya sahip olan dizi.

### Sansasyonel Olay ve Haberler en çok tıklanan 3. linkler arasında yer alır. Eğer paylaştığınız haber gerçek ve ilgi çekici ise Retweet edilme olasılığı yüksektir. Bu tarz tesadüfen 10.000 retweet almış kısa bağlantı linklerinin olduğu paylaşımlar var. Bu sayede 1 günde 100 bin tıklama alınması mümkün. Bu da size en az 300 $ kazanç sağlar.

 

Kısaltılmış bc.vc linki

Bunların dışında link kısaltarak para kazanabileceğiniz paylaşım tarzları da yer alıyor. Twitter’ı incelediğiniz zaman bu paylaşımlar karşınıza çıkacaktır. Ancak benim size tavsiyem bu 3 paylaşım türü. En etkili olanı ise siyasi konularda yapılan paylaşımlar. Tesadüfen de olsa retweet aldığı zaman bir günde 1 aylık kazancı elde edebilirsiniz.

Link Kısalt Para Kazan ” başlıklı makalemizin sonuna geldik. Aklınıza takılan sorularda yorumlar bölümünden benimle iletişime geçmek için çekinmeyin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.