Makbul Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

2012 senesinde ilk perakende mağazasını açan Makbul, gıda sektörünün önemli isimlerinden biri. Kuru yemiş, şekerleme, bakliyat, baharat gibi ürünlerin satışını yapan mağazalar arasında yer alıyor. Birçok yerde mağazası bulunması Makbul çalışma şartları oldukça fazla araştırılıyor. Makbul mağazalarında çalışmak isteyen kişilerin belirli şartları taşıması gerekiyor. İş arayışında olan herkesin değerlendirmek isteyebileceği mağazalar zincirlerindendir.

Makbul Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Makbul Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Makbul çalışan yorumları genelde işe girmek isteyen kişilerin merak ettiği konular arasında. Online ortamlarda mağazaları hakkında birçok yoruma rastlamak mümkün. Fakat mağazacılık sektörünün yoğun olması da yorumlara etki eden unsurlar arasında yer alıyor. Makbul çalışan şartları konusunda hemen herkes şartları sağlamakta zorlanabiliyor. Bu durum da olumsuz bir şekilde yansıtılabiliyor. Yoğun bir tempo ve uzun mesai saatlerine alışık olanlar için önemli sorunların görülmediği bir ortam denilebilir.

Birçok kişinin merak ettiği bir diğer konu ise Makbul personel maaşları oluyor. Personellerin aldığı maaşlar iş yerindeki pozisyonlarına göre belirleniyor. Bu nedenle maaş konusunda net bir düşünce dile getirmek mümkün değil. Çalışma şartları, maaşlar, başvuru süreci hakkında detaylı bilgi edinerek Makbul firmasına başvurabilirsiniz.

 

Makbul Çalışma Şartları

İş arayışında olan kişilerin başvuru yapabilecekleri firmalar arasında Makbul önemli bir yere sahip. Her geçen gün birçok kişiye iş sunan Makbul çalışma şartları bakımından diğer firmalarla benzerlik taşıyor. Bu firmanın mağazalarında çalışmak istiyorsanız öne sürdüğü şartları kabul etmeniz gerekiyor. Bunun yanında belirli kriterleri taşımanız da önemli konular arasında yer alıyor. Makbul çalışma koşulları arasında şunlardan bahsetmek mümkün olabilir:

 • Haftalık olarak 45 saati geçmeyen çalışma saatleri
 • Günlük 8 saat çalışma saati
 • Öğle arası bir saatlik zaman veriliyor.
 • Çay molası olarak belirli bir süre veriliyor.
 • Çalışanları genelde evlerine en yakın şubelere veriyorlar.
 • Mesai kavramı olan bir mağaza
 • Haftada bir günlük izin kullanabilirsiniz
 • Bir yılı dolduranlar ise 14+2 izin hakları bulunuyor.

Makbul şubelerinde çalışmak isteyen kişilerin bu çalışma şartlarına birebir uyması gerekiyor. Aynı zamanda mesai saatleri nedeniyle geç işten çıkabilme durumu da bulunuyor. Bu nedenle esnek çalışma saatlerine uygun olmalısınız. Aksi halde şirket içerisindeki başarınız negatif bir şekilde etkilenebilir.

 

Makbul Çalışan Yorumları

Makbul çalışanlarının düşünceleri yeni işe girmek isteyen kişiler için önemli bir konu. Hem iş yerindeki yoğunluk hem de yöneticilerin davranışları işe girme sürecinde önemlidir. Makbul çalışan yorumları incelendiğinde farklı görüşlere yer verildiği görülebilir. Ancak bu görüşleri dikkate alarak iş başvurusu yapmamalısınız. Bu süreçte önemli olan sizin iş yerindeki şartlara uyum sağlayabilmenizdir.

Makbul çalışanlarının yorumları bu süreçte yalnızca sizleri bilgilendirmelidir. Çünkü her şubede bulunan yönetici ya da iş yoğunluğu aynı değildir. Bu nedenle de iş başvurusu yaparken hangi şubede çalışacağınız da önemli konular arasında yer alıyor. Eğer Makbul şubelerinin yoğunluğu karşısında başarısız olacağınızı düşünüyorsanız daha az yoğunluktaki yerlere de başvuru yapabilirsiniz. Makbul şubelerinde deneyim kazanmak isterseniz başvurularınızı farklı kanallar aracılığı ile yapabilirsiniz.

Makbul şubeleri genelde yılbaşında, bayramlarda ve özel günlerde çok yoğun olur. Böyle zamanlarda müşterilerin yoğunluk derecesindeki isteklerine yetişmek sizi strese sokabilir. Ancak bu durum deneyimli çalışanlar için etkileyici bir durum değil. Aksine sizler de zamanla bu yoğun tempoya kolaylıkla uyum sağlayabilirsiniz. İş yerinde hem öğrenme hem de çalışma imkanı buluyorsunuz.

 

Makbul Personel Maaşları

Makbul şubelerinde her çalışan için maaş tutarı farklı olabilir. Bu maaşlar genelde asgari ücret üzerinden belirlenir. Ancak daha önceden işe girenle yeni işe giren arasında önemli farklar var. İşe girdiğinizde ilk olarak asgari ücret alırsınız. Ancak zamanla asgari ücret üzerinden gerekli maaş artışları yapılır. Aynı zamanda şube müdürleri de maaş olarak biraz daha yüksek alırlar.

Sektöründe öncü firmalar arasında yer alan Makbul personel maaşları bakımından iyi sayılabilecek firmalardan. Firmanın asgari ücret üzerinden maaş vermesi yanında çeşitli sosyal haklar da bulunur. Yol masrafları firma tarafından karşılanmıyor. Bu konuda en güzel fırsatı eve yakın bir mağazaya vererek sunuyor. İş başvurunuz kabul edildikten sonra evinize en yakın şubeye veriliyorsunuz. Bu da sizi yol masraflarından kurtarıyor.

Okuyunuz: Makbul Bayilik Şartları

 

Makbul Çalışma Saatleri

Makbul kuruyemiş ve baharat firmasının şubelerinde çalışma saatleri merak edilen konular arasında yer alıyor. Firma haftanın 7 günü çalışıyor. Ancak her çalışanın haftada bir gün yasal izni bulunuyor. Personeller genelde izinlerini hafta içinde kullanıyor. Yüksek standartlarda çalışma ortamı bulunan Makbul çalışma saatleri standart bir bilgi verilebilir. Sabahları 09:30’da açılan şubeler akşam 21:30’da kapanıyor.

Bayram zamanlarında ilk gün şubeler kapalı oluyor. İkinci gün ise 13:00’da açılıyor. Bayramın üçüncü günü ise yine standart saatlerinde açılır. Makbul mağazalarında çalışmak istiyorsanız çalışma saatlerine uygun olarak hareket etmeniz gerekir. Zaman zaman mesai de yaşanabilmektedir.

Okuyunuz: A101 Çalışma Şartları

 

Makbul Kuruyemiş İş Başvurusu

Makbul firmasının şubelerinde çalışmak istiyorsanız firmanın insan kaynaklarına başvurabilirsiniz. İnsan kaynaklarının iletişim formunu doldurmak kolaylıkla başvuru yapmanız için yeterli. İnsan kaynakları daha iyi bir çalışma ortamı yaratılabilmesi için birtakım projeler geliştirmiştir. Geliştirilen projeler arasında şunlardan bahsedilebilir:

 • Koza Kariyer Programı

Bu program üniversitelerin 4. Sınıf öğrencisi olan stajyerler için düzenlenen bir programdır. Uzman Yardımcısı olarak istihdam edilmelerini sağlar. Önemli bir eğitim ve gelişim projesi olduğu söylenebilir.

 • Zirve Yolu Kariyer Programı

Makbul şubelerinde Mağaza Personeli olarak çalışan kişilerin yönetici pozisyonuna geçebilmeleri için önemli bir kariyer programıdır.

 • Maya Kariyer Programı

Kariyerinde mağaza yöneticisi olarak çalışan kişilerin perakende alanında profesyonel kişilerin işe alınmasını sağlayan bir programdır. Bu kişiler yine mağaza yöneticisi olarak istihdam edilirler.

 • Start-Up Kariyer Programı

Makbul şubelerinde görev alan kişilerin performanslarına göre beyaz yaka terfileri için hazırlanan bir programdır.

 • Mayep Kariyer Programı

Bu kariyer programı ise performans notu yüksek olan şube müdürleri için hazırlanmıştır. Bölge yöneticisi pozisyonuna terfi edebilmeleri için hazırlanan bir eğitim programı denilebilir. Makbul iş başvurusu yaparken tüm bu kariyer fırsatlarını da göz önünde bulundurmanız gerekir.

 

Makbul İnsan Kaynakları İletişim

Vizyonu oldukça gelişmiş bir firma olan Makbul işe alımda titiz firmalar arasında. Bu nedenle işe alım süreci gibi konularda birinci kaynaktan bilgi edinmek için firmaya ulaşmalısınız. Makbul insan kaynakları iletişim konusunda sizlere detaylı bilgiler sunabilir. Aynı zamanda firmanın kurumsal web sitesi üzerinden iş başvurusunu da gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda genel olarak şu iletişim numaraları da kullanılabilir:

 • Çağrı Merkezi: 444 8 808
 • Adres: Osman Gazi Mah. 3125 Sokak No:14- 16/1 İstanbul (Avrupa) Esenyurt
 • Sabit Telefon: 0212 659 08 69
 • Web: Makbul Kariyer

Bilgilerinden firmaya ulaşabilirsiniz.

 

Makbul’de Çalışmak İsteyenlere Öneriler

İş arayışında olan kişiler için Makbul firması da iyi fırsatlar sunuyor. İşe alım sürecinde titiz olan bu firma ile çalışmak konusunda bilinmesi gerekenler bulunur. Makbul’de çalışmak isteyenlere öneriler kapsamında ilk olarak müşteri memnuniyetine önem vermeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Çalıştığınız şubede her zaman ortama uyum sağlamalısınız. Ekip çalışmasına yatkın olmalısınız. Kurum değerlerine önem veren bir kişi olmanız önemli. Bunların yanında hijyen kurallarına uygun hareket etmeniz gerekir. Makbul birçok açıdan önemli kariyer fırsatları sunan mağazalar arasında yer alır.

Kariyer olanaklarını değerlendirmelisiniz. Yoğun tempoya alışık olmanız başarıyı getiren unsurlardandır. Bunun yanında Makbul çalışma şartları konusunda da kendinize güvenmelisiniz. Yöneticileriniz ile uyumlu olmanız iş sürecinde sorun yaşamak için önemli konulardandır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.