Opet Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Türkiye’nin en önemli petrol ofislerinden birisi olan Opet birçok çalışana sahiptir. Bu nedenle de iş arayışı içerisinde olan kişiler Opet firmasına başvurularda bulunabilirler. Opet çalışma şartları ağır olmamakla birlikte belirli kriterleri bulunuyor. Bu kriterleri sağlayabildiğiniz sürece firmada uzun yıllar çalışma imkanı elde edebilirsiniz.

Opet Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Opet Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Opet çalışan yorumları incelendiğinde firmanın çalışanlarından iyi not aldığını söylemek mümkün olabilir. Beklentilere yanıt veren firma her geçen gün daha fazla kişiyi bünyesine alıyor. Bu nedenle eğer iş arıyorsanız Opet şartlarını önceden bilmeniz iyi bir işe girmek için avantaj olabilir. Günümüzde birçok kişi Opet bünyesinde kariyer olanaklarını değerlendiriyor.

Birçok açıdan araştırılan firma özellikle maaşları konusunda merak ediliyor. Opet pompacı maaşları yanında diğer firma pozisyonlarındaki maaşlar da ilgi duyulan konular arasında bulunuyor. Firmada çalışmak isteyen kişiler bu bilgileri detaylı olarak araştırarak işe girme şansı elde edebilir. Günümüzde oldukça iyi çalışma şartları ile öne çıkan firmalar arasında.

 

Opet Çalışma Şartları

Opet, Türkiye’de birçok yerde petrol ofisi olarak hizmet veren firmalardan biri. Bu firmada işe girmek isteyen kişilerin belirli kriterleri taşıması gerekir. Aynı zamanda işletmenin her iş pozisyonuna göre belirli şartları bulunuyor. İşe girmeden önce tüm bu şartları detaylı olarak incelemek işlerinizde başarı için önemli bir konu. Opet çalışma şartları incelendiğinde iş koşullarının zorlayıcı olmadığı görülebilir. Opet firmasında çalışmak istiyorsanız şu şartlara uymanız gerekiyor:

 • Yoğun çalışma temposuna uygun olmalısınız.
 • Geç saatlere kadar çalışmak gerektiğinden vardiyalı sistem vardır.
 • Çalıştığınız pozisyonlarda son derece aktif olmalısınız.
 • Market ortamında çalışacak kişinin kasa, bilgisayar ve Office programlarını bilmesi gerekir.
 • Haftada bir gün izin bulunuyor.
 • Günlük çalışma süresi 8,5 saattir.
 • Mesai olduğunda bu durum çalışma saatleri ile denkleştirme yapılır.

İşe alındığınızda kısa süreli bir eğitime tabi tutulursunuz. Sonrasında da işinizi yapmaya başlarsınız. İş yerinde pratik ve hızlı olmak her zaman size önemli avantajlar sağlayan unsurlardan biridir. Opet çalışma şartları konusunda uyum sağlayabileceğinizi düşünüyorsanız iş başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Opet Çalışan Yorumları

Opet maaş bakımından iyi bir firma olduğundan çalışanları tarafından olumlu yorumlanan bir firma. Hem çalışma şartları hem de maaşlar genelde sektör ortalamalarının üzerinde. Çalışanların firmaya yaklaşımı genelde çalıştıkları pozisyonlara göre farklılık gösterir. Çünkü her iş pozisyonunun kendine göre farklılıkları bulunur.

Pozisyonların farklı olması da Opet çalışan yorumları açısından bir farklılık yaratabilir. İşletmede pompacı olarak çalışan kişilerin şartları kasiyerlerden daha farklıdır. Ancak her durumda Opet firmasının çalışanları arasında son derece uyumlu bir çalışma düzeni bulunuyor. Her anlamda kalite odaklı olarak hizmet veren firma çalışanlarının sosyal haklarını da ihmal etmiyor.

Firmada işe girişinizden itibaren iş üzerinde bir eğitime alınabilirsiniz. Bu durum özellikle deneyimsiz olan çalışanlar açısından önemli bir avanta oluyor. Bununla birlikte kişiler izin günlerinde ekstra çalışmak durumunda kalmıyor. Tüm detaylar bir arada düşünüldüğünde Opet son derece iyi standartlarda firmalar arasında yer alıyor.

Okuyunuz: Migros Çalışma Şartları

 

Opet Pompacı Maaşları

Opet firmasında maaşlar farklılık gösteriyor. Çalıştığınız pozisyona göre maaşlar farklı olabiliyor. Örneğin kasiyer ve pompacı maaşları aynı değil. Bununla birlikte yeni işe giren bir personel ile deneyimli olan da aynı maaşı almaz. Ancak yeni işe giren bir personel en az asgari ücret düzeyinde maaş alıyor. Bu maaş tutarı firmada geçirilen süreye göre değişiyor.

Opet pompacı maaşları da asgari ücretin üzerinde denilebilir. Yeni girenler her ne kadar asgari ücret alsa da bu durum işte kazanılan tecrübeye göre değişiyor. Firmanın yıllardır çalışan personelleri bu alanda daha yüksek gelir elde edebiliyor. Maaş ödemeleri aylık olarak yapılıyor. Aynı zamanda çalışanların maaşları primler, aile yardımı ve diğer koşullara göre de farklılık gösterebilir.

 

Opet Kasiyer Maaşları

Opet birçok farklı pozisyonda çalışana sahip firmalardan biri. Firmanın market bölümü de son derece aktif olduğundan burada çalışan sayısı oldukça fazla. Bunlardan birisi de kasiyerlerdir. Kasiyerler benzin istasyonundaki ödemeleri alan kişilerdir. Bu nedenle de önemli bir iş pozisyonu olduğu söylenebilir. En düşük kasiyer maaşı 2022 senesinde göre 4380 TL’dir. En yüksek kasiyer maaşı ise 5490 TL olarak belirlenmiştir.

Opet kasiyer maaşları net asgari ücretten %13.57 kadar daha fazladır. Bu ücret tutarına aile yardımı ve primler de eklendiğinde alınan maaş daha yüksek oluyor. Opet kasiyer çalışma şartları da yine vardiyalı bir sisteme dayanıyor. Bu nedenle işe girmeden önce tüm çalışma koşulları hakkında bilgi edinmeniz gerekiyor.

 

Opet İş Başvurusu

Opet firmasında çalışmak istiyorsanız mutlaka iş başvurusu yapmanız gerekiyor. Başvuru sürecinde mutlaka dikkat etmeniz gereken birçok detay bulunuyor. Bu detaylara bakıldığında firmanın sizlerden beklediği birtakım kriterler bulunuyor. Bu kriterleri göz önünde bulundurarak iş başvurusunu yapabilirsiniz. Ancak firmanın kriterleri başvuru yapılan iş pozisyonuna göre farklı olabiliyor. CV hazırlarken mutlaka şu detaylara dikkat etmelisiniz:

 • Firmanın kurum kültürüne uygun bir aday olduğunuzu belirtin.
 • İş deneyimleriniz varsa detaylı olarak yazın.
 • Mutlaka bir referans belirtmeye özen gösterin.
 • Başvuru yaptığınız pozisyona uygun yeteneklerinizi belirtin.
 • CV’de resim olmasına dikkat edin.
 • Başvuru sırasında iletişim ve adres bilgilerine yer verin.

Bu detaylara dikkat ederek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde birçok kişi Opet firmasında çalışmak için başvuru gerçekleştiriyor. Opet iş başvurusu kariyer siteleri üzerinden yapılabilir. Firma zaman zaman genel ilanlar yayınlıyor. Aynı zamanda acil personel ihtiyacı durumunda özel ilanlar da bulunuyor. Kurumsal web sitesi üzerinden de başvuru yapabilme imkanınız bulunuyor.

 

Opet Çalışma Saatleri

Opet firmasında çalışma saatleri esnektir. Bu firmada çalışmak istiyorsanız saatler konusunda detaylı olarak bilgi edinmelisiniz. Eğer esnek çalışma saatlerine uyum sağlayamayacağınızı düşünüyorsanız başvuru yapmadan önce biraz daha düşünebilirsiniz.

Vardiyalı bir sistemi vardır. Hem sabah hem de akşam çalışılır. Opet çalışma saatleri konusunda belirli bir saat dilimi vermek mümkün olmaz. Çünkü firma 24 saat çalışır. Opet firmaları günün her saatinde açıktır. Çalışanlar da bu vardiya sistemine uymak durumundadır.

 

Opet İnsan Kaynakları İletişim

Opet firmasının çalışma koşulları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız insan kaynakları ile iletişim kurabilirsiniz. İş başvuruları insan kaynakları tarafından incelenir. İşe alım da yine bu departman tarafından yapılır. Opet insan kaynakları iletişim kurumsal web site üzerinden sağlanabilir.

 

Opet’te Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Opet firmasında çalışmak istiyorsanız birtakım önerilere önem vermelisiniz. Firmada daha önce çalışan kişilerin tavsiyelerine önem vererek profesyonel bir iş yaşamına sahip olabilirsiniz. Opet’te çalışmak isteyenlere öneriler kapsamında şunlardan bahsetmek mümkün olabilir:

 • Her zaman firmanın prestijini yükseltecek çalışmalarda yer almalısınız.
 • Müşteri odaklı çalışmalısınız.
 • Firma içi amir ve iş arkadaşları ile iyi anlaşmanız önemlidir.
 • Çalışmak istediğiniz pozisyon ile ilgili iyi bir gözlemci olmalısınız.
 • İşi en kısa süre içerisinde öğrenmeye önem vermelisiniz.

Kalite standartları yüksek bir çalışma ile en iyi standartlarda hizmetleri alabilirsiniz. Bu süreçte beklentilere yanıt veren bir firmada çalışmak her açıdan önemli bir kolaylık olmaktadır. Ancak firmanın sizlerden beklentisine de yanıt vermeniz önemlidir.

Yorumlar

 1. Yasin dedi ki:

  Beş yıldır özette kasiyer olarak çalışıyorum iki kasiyer olarak çalışıyoruz yani birgun 24 calisyoyorum 24 yatiyorum ayda 360 saat yapar sözde burası opet calisanlarin hiç bir kıymeti yok mesai ücreti yok bayram yok müşterileri kaprisli burası opet burda şu olmalı bu olmalı müşteriler calisanlari dizayn etmeye çalışmaları önüne gelen tuvalete kullamqsi birde çıkarken kağıt bitmiş demezmi işte oan varya sıkmak geliyor kafasına gecenin bir yarısı uyuşturucu bağımlıları alkolikler orospular yani anlayacağınız özetin tuvaleti yol geçen hanı pavyon

 2. Hacı dedi ki:

  Bunlar yalan dolan 24 saat calısma 24 saat yatma var izin tatil yok insanlık dısı kölelik calısması var