Tarım Kredi Market Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Tarım Kredi Marketleri son dönemde oldukça fazla müşteri kitlesine hizmet veriyor. Türkiye genelinde farklı isimlerle hizmet veriyor olsa da oldukça bilinen marketler arasında. Bu nedenle de Tarım Kredi Market çalışma şartları oldukça merak edilen konular arasında bulunuyor. 2017 senesinde ilk şubesini açmıştır. 2021 senesinde ise 150 farklı şubeye ulaşmayı başarmıştır. Günümüzde ise bu sayı 500’ü bulmuş durumdadır.

Tarım Kredi Market Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Tarım Kredi Market Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Tarım Kredi marketleri kooperatif birliği ve satış markası olarak hizmet veriyor. Bu nedenle de günümüzde birçok kişinin iş başvurusu yaptığı yerler arasında yer alıyor. Tarım Kredi market çalışan yorumları incelendiğinde birçok çalışanının market yönetimlerinden memnun olduğu söylenebilir. Bu durum da marketlere olan iş başvurusu ilgisini artırıyor. Eğer iş arayışındaysanız başvuru şartlarını inceleyerek firmaya başvuru yapabilirsiniz.

Tarım Kredi market personel maaşları da diğer marketlerden az olmamakla birlikte iyi denilebilecek düzeyde. Bu nedenle de birçok yaş grubundan kişinin başvuru yapmasına ortam yaratıyor. Ancak başvurular sırasında market firmasının iş kriterlerini taşıdığından emin olmanız gerekiyor. Bu firmada çalışmak isteyen kişiler farklı pozisyonlara başvuru gerçekleştirebilirler.

 

Tarım Kredi Market Çalışma Şartları

Market ortamlarında rahat çalışabileceğinizi düşünüyorsanız Tarım Kredi marketlerini değerlendirebilirsiniz. Tarım kredi market çalışma şartları zor olmamakla birlikte günümüzde birçok kişiye rahat bir ortam sunar. Ancak market ortamlarında her zaman yoğun bir çalışma ortamı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Yoğun tempo, sürekli ayakta durma gibi konulara önem vermiyorsanız başvuru yapabilirsiniz. Tarım Kredi market çalışma şartları arasında şunlardan bahsetmek mümkün olabilir:

 • Tarım Kredi marketlerde çalışma şartları tamamen yasalara uygun şekildedir.
 • Günlük çalışma süresi 8.5 saat olarak belirlenmiştir.
 • Çalışanların haftalık olarak 1 gün izni bulunur.
 • Yılını dolduran personeller 14+2 gün izin kullanabilirler.
 • Personellerin çalışma şekli vardiyalıdır.
 • Sabah ve öğlen olmak üzere iki farklı vardiya sistemi bulunuyor.
 • Haftalık olarak bu vardiya sistemlerinde değişme oluyor.
 • Çalışma düzeni mağaza yöneticileri tarafından belirleniyor.
 • Fazla çalışma ara sıra karşılaşılabilen bir durum.
 • Fazla çalışırsanız denkleştirme yapılarak mesai ödemesi alırsınız.
 • Maaşlar genel olarak her ayın 01-05’i arasında ödeniyor.
 • Anlaşmalı bankalarda maaş hesabı açtırmanı gerekiyor.

Tüm bu kriterleri göz önünde bulundurmak iş başvurusu sırasında önemli konular arasında. Tarım Kredi market çalışma şartları hemen firmayla aynı olmakla birlikte daha düzeli bir sistemi var. Bu da iş yerinde belirli bir düzeni beraberinde getiriyor. Tarım Kredi marketlerinde çalışmak istiyorsanız mutlaka market çalışma düzenine uymanız gerekiyor.

Okuyunuz: Migros Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

 

Tarım Kredi Market Çalışan Yorumları

Tarım Kredi marketlerinde birçok çalışan bulunuyor. Firmanın çalışanlarına birçok marketten daha yüksek ödeme yapıyor olması çalışan yorumlarına yansır. Aynı zamanda yöneticiler de son derece deneyimli kişilerdir. Bu nedenle bu firma hakkında çalışan yorumları genel olarak olumludur. Bunun yanında firmada işten çıkma durumları da son derece az denilebilir. Çalışanların işletmeden memnun olması işten ayrılmaların önündeki engeller arasında yer alır. Tarım Kredi market çalışan yorumları konusunda kişiler genel olarak iyi yorumlarla karşılaşırlar.

Firmanın en çok memnuniyet uyandıran yanı ise fazla mesailerin ödenmesi. Bunun yanında herkesin çalışma saatlerinin belli olması da önemli bir kriter. Mağaza yöneticilerinin mobing uygulamıyor olması da yine çalışanların memnun olduğu konular arasında. Bunlara ek olarak maaşların düzenli ödenmesi de yine olumlu yorumlar arasında yer alan konulardandır.

 

Tarım Kredi Market Personel Maaşları

Tarım Kredi marketlerinde çalışmak istiyorsanız uygun bir pozisyona başvuru yapmalısınız. Birçok farklı pozisyon bulunması başvuru sırasında önemli detaylar arasında yer alıyor. Tarım Kredi market personel maaşları da pozisyonlara göre değişiyor. Market çalışanlarının ek maaşları ve genel maaşları hiçbir zaman aksamaz. Aynı zamanda maaşlarda düşük ya da eksik yatırma gibi durumlar söz konusu olmaz. Marketler zincirindeki iş pozisyonları şu şekilde:

 • Yönetici: 9000 TL maaş, prim ve gıda çeki
 • Şarküteri personeli: 6000- 7800 TL maaş, prim ve gıda çeki
 • Manav personeli: 5500- 6750 TL maaş, prim ve gıda çeki
 • Kasa personeli: 5500 TL maaş, 200 TL kasa tazminatı, gıda çeki ve prim
 • Reyon personeli: 5500 TL maaş, gıda çeki ve prim vb.

Olmak üzere birçok farklı pozisyon bulunur. Her pozisyonun da kendine göre bir maaş tutarı var. Ancak kişilerin firmada bulunma süreleri de maaş tutarına etki eden unsurlar arasında yer alıyor. İlk defa işe girenler asgari ücret ile işe başlıyor. Fakat belirli bir süre sonra asgari ücretten daha fazla kazanıyor. Maaş yanında gıda çeki, prim, yol parası gibi ödemeler de alıyorsunuz. Bunlar da maaşınızın dışında verilen ödemelerdir.

Gıda çekini kasada kullanabilme imkanı bulunuyor. Birçok firmadan daha yüksek standartları olduğunu söylemek mümkün olabilir. Eğer şehre uzak bir mağazada çalışıyorsanız firmanın servis olanaklarından yararlanabilirsiniz. Gıda çeki ve yol parası maaşın %10-20 kadarıdır. Ancak prim de alıyor olmanız aylık kazancınızı oldukça yükseltiyor.

 

Tarım Kredi Kooperatifi İş Başvurusu

İş başvurusu sırasında mutlaka firmanın kriterlerini bilmeniz gerekiyor. Personellerinde aradığı şartları bilmek önceden görüşmelere hazırlanabilmeniz açısından önem taşır. Başvurularınızı yapmadan önce iyi bir CV hazırlamanız gerekiyor. Başvuru için firmanın kurumsal sitesi üzerinden form doldurabilirsiniz. Aynı zamanda kariyer sitelerinde açılan ilanlara da başvuru yapabilirsiniz. Firmanın market şubelerine CV bırakmak da önemli bir çözüm olabilir. Başvur şartları arasında şunlar yer alıyor:

 • En az lise mezunu olmanız gerekiyor.
 • Perakende sektöründe kariyer yapmak isteyen kişilere öncelik veriliyor.
 • İletişim beceriniz yüksek olmalı.
 • Ekip çalışmasına yatkın olmalısınız.
 • Dinamik ve prezantbl olmalısınız.
 • İkna kabiliyetiniz yüksek olmalı.
 • Müşteri odaklı olmalısınız.
 • Erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamış olması gerekir.
 • Vardiyalı sisteme uygun olmalısınız.
 • Tercihen gıda perakendeciliğinde tecrübeli olmalısınız.

Tarım Kredi kooperatifi iş başvurusu sonrasında sizi görüşmeye çağırabilirler. Görüşmelerde sizlere birtakım sorular yöneltiliyor. Bu sorulara içtenlikle yanıt vermeniz işe alınmanızda etkili olur. Aynı zamanda mutlaka firma kültürüne uygun olmanız gerekiyor. Firma daha çok esnek saatlerde çalışabilecek personelleri işe almaya özen gösteriyor.

Okuyunuz: A101 Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

 

Tarım Kredi Market Çalışma Saatleri

Marketlerde çalışma saatleri vardiyaya göre değişiyor. Sabah ve akşam çalışanların işe gelme gitme saatleri farklılık gösteriyor. Tarım Kredi market çalışma saatleri sabah 08:30’da başlıyor. Sabah işe gelenler akşam 17:30’da işten çıkıyor. Akşam vardiyasında çalışanlar 13:30’da işe geliyor. Bu kişiler 22:00’da işten çıkıyor. Genel olarak marketlerin açılma kapanma saatleri ise 09:00 ile 22:00 arasındadır.

Tarım Kredi market çalışma şartları içerisinde saatler önemlidir. Yoğun tempo, vardiyalı sistem birçok kişiyi zorlayabilen durumlar arasında. Eğer bu koşullara uyum sağlayabileceğinize inanıyorsanız firmaya iş başvurularınızı yapabilirsiniz.

 

Tarım Kredi Genel Merkez İletişim

İş başvurusu ya da başka bir konuda bilgi almak isterseniz firmanın genel merkezine ulaşabilirsiniz. Tarım Kredi genel merkez iletişim bilgileri için firmanın kurumsal web sitesi ziyaret edilebilir. Aynı zamanda Tarım Kredi Kooperatifleri çağrı merkezi aranabilir. Çağrı merkezi numarası 444 4 855’dir.

Okuyunuz: Bim Çalışan Yorumları

 

Tarım Kredi Markette Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Market sektörü sizleri her zaman yoracak bir alandır. Ancak Tarım Kredi marketleri herkesin kendi işini yaptığı bir iş ortamı sunar. Tarım Kredi markette çalışmak isteyenlere öneriler kapsamında birçok detaydan bahsetmek mümkün olabilir. Bu alanda çalışmak istiyorsanız ayakta durmaya alışık olmanız gerekiyor.

Bunların yanında müşterilere her zaman ilgili olmanız önemli noktalar arasında yer alıyor. Firma prestijini zedeleyecek durumlardan kaçınmanız önemli detaylardan biri. Her şeyden önemlisi işe zamanında gelip gitmeye önem vermelisiniz.

Yorumlar

 1. Erkan dedi ki:

  Market Tarım Kredi Kooperatif Arnavutköy Boğazköy istiklal mh.
  Villa Fenertepe Arnavutköy Boğazköy istiklal mh. Ne de yapılsın istiyoruz market kooperatifi yeni gel geldi kooperatifi hoşgeldin . teşekkür ederim .

 2. Onur dedi ki:

  Tkk da 1 ay çalışıp ayrıldım tüm söyledikleri yalan ne yönetici ne personel bulabiliyor bi keriz bulursa yönetici veya günlük temsilci adi altında sabah 08.30 akşam 21.30 çalıştırıyor haftada 45 günde 11 saatten fazla çalışıyorsun marketlerin bk götürüyor elemansizlik tan tüm işlerin yükü sende iş yapan bir mağaza da isen zaten perişan oldun çok zorda kalmadıkça girmeyin girerken söylediği maaşı da vermiyorlar