BİM Çalışan Yorumları ve Çalışma Şartları 2023

Türkiye’nin en büyük market zincirlerinden birisi olan BİM, “Kalitemiz güvence altındadır” logosu ile müşterilerine kaliteli hizmetler sunmaya devam ediyor. Her geçen gün market sayısını artıran zincir kuruluş, Türkiye’de en geniş alanda hizmet sunan firmalar arasında da bulunuyor. BİM marketler zincirinde görev almak isteyen adayların en fazla araştırma yaptıkları konular arasında, BİM çalışan yorumları ve mağazalar hakkında güncel bilgiler yer alıyor.

Bim Çalışan Yorumları ve Maaşları

Bim Çalışan Yorumları ve Maaşları

Koşulsuz iade garantisi ile hizmetlerine devam eden BİM, Türkiye genelinde en fazla şubeye sahip olan marketler arasındadır. 2021 yılında 1081 mağaza (+37 FİLE) açarak yıl genelinde %12’lik büyüme kaydeden kuruluş, 2021 yıl sonu itibari ile ülke genelinde 9451 mağazaya sahip olmuştur. Ayrıca Türkiye haricinde Fas ve Mısır gibi ülkelerde de ticari faaliyetlerini sürdüren bir markadır.

Ülkemizde en fazla hizmet ağına sahip market işletmeleri arasında bulunan BİM, gösterdiği bu büyüme performansı ile Türkiye genelinde iş istihdamı anlamında da oldukça büyük bir yüzdeye sahiptir. Her geçen gün yeni personelleri bünyesine katan BİM, yapılan başvurular doğrultusunda, uygun olan adayları da kadrosuna katmaya devam eder. BİM çalışan yorumları güncellenerek, başvuru yapacak olan adaylara önemli fikirler sunar.

 

BİM Çalışan Yorumları

BİM, 2021 yılı sonu itibari ile 5.958’i depo, 3.449’u ofis ve 51.256’sı mağazalarda olmak üzere toplam 60.663 kişiye istihdam sağlar.  İş hayatına atılmak isteyen birçok aday sayesinde bu sayıda her geçen gün daha da artış yaşanır. Bu doğrultuda BİM çalışan yorumları ve mağazalar hakkında yapılan yorumlar, çalışmak için yeni başvuru yapacak adaylar açısından oldukça değerlidir.

Ana ilkesi temel gıda ile tüketim malzemelerinin uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli olarak müşterilere ulaştırılmasını sağlamak olan BİM market zinciri, üst düzey çalışma koşulları ile de çalışanlarını her anlamda mutlu eder. Yenilikçi kadrosunu her geçen gün geliştiren market zinciri, her dönemde dinamik çalışma kadrosu ile müşterilerine en iyi koşullarda market hizmetini sunar.

 

BİM Çalışma Şartları

BİM, personellere sunduğu imkanlar ile iş hayatına atılmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alır. Diğer marketler ile kıyaslandığında çalışma şartları açısından son derece gelişmiş niteliklere sahip olan market zinciri hem maaşları hem de çalışma koşulları açısından memnun edici koşullara sahiptir.

BİM, mağazalarda çalışmak için adaylara 3 farklı pozisyon sunar. Personel, Mağaza Sorumlusu ve Mağaza Sorumlu Yardımcısı olarak sunulan pozisyonlar arasından adaylar uygun oldukları pozisyonu tercih ederek başvurularını gerçekleştirebilir. 3 pozisyon haricinde depo ve ofis için de farklı pozisyonlarda eleman alımı yapılır. Market bünyesinde çalışmak istiyorsanız başvuru esnasında hangi pozisyonda çalışacağınızı belirterek, uygun pozisyonda alım yapılmasını bekleyebilirsiniz.

BİM marketler zinciri kadrosunda kasa ve reyon görevlisi olarak yer almak ve sunulan avantajlı çalışma fırsatlarından yararlanmak için sahip olmanız gereken şartlar şu şunlardır;

 • 30 yaş altı olmak
 • En az lise veya dengi okullardan mezun olmuş olmak
 • Satış ve pazarlama alanında beceri ve deneyime sahip olmak
 • Tercihen daha önceki dönemlerde market sektöründe çalışarak deneyim sahibi olmak
 • Yüksek iletişim becerisine sahip olmak
 • Müşteri ve hizmet odaklı olarak çalışma anlayışına sahip olmak
 • Tercihen sigara kullanmıyor olmak
 • Vardiyalı ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmek

Bu özellikleri kendinizde taşıyorsanız, BİM bünyesinde çalışmak için personel başvuru formunu doldurarak şirketin İnsan Kaynakları birimi ile iletişime geçebilir ve başvuru için ilk resmi adımı atabilirsiniz.

BİM çalışan yorumları başvuru öncesinde yeni adaylara önemli ölçüde fikir verir. Çalışanların yorumları ile de bu büyük kuruluş hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilir ve hayatınız için önemli bir deneyim kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz.

 

BİM İş Başvurusu

En kaliteli ürünü en uygun fiyata satmayı hedefleyen ve daima müşterilerinin menfaatini düşünen BİM Kariyer, bünyesinde çalışmak isteyen adaylara birçok farklı pozisyon sunar. BİM çalışan yorumları bu anlamda yeni adaylara her anlamda önemli bilgiler verir. BİM bünyesinde çalışmak için iş başvuru sürecini takip ederek kendinize uygun pozisyonlarda görev alma fırsatına sahip olabilirsiniz.

BİM çalışma şartları hakkında bilgi aldıktan sonra uygun nitelikleri taşıyan adayların yaptıkları başvurular, personel alımlarından sorumlu personeller tarafından incelenir ve personel ihtiyacına göre uygun görülen adaylar değerlendirmeye alınır. Ardından ise uygun görülen adaylar ikinci bir görüşme için ofise davet edilir. Burada adaylar kısa bir mülakata alınır. Mülakat esnasında;

 • Adaylara şirket hakkında birkaç soru yöneltilir.
 • Adayların kendilerinden kısaca bahsetmeleri istenir.
 • Neden BİM market bünyesinde çalışmak istedikleri sorulur.

Kısa bir süre içerisinde gerçekleşen görüşmede amaç adayın, başvurduğu pozisyona uygun olup olmadığını görmektir. Bu anlamda eğer başvurunun sonrasında mülakata çağrılırsanız, son derece rahat davranmanız ve kendinizi olabildiğince net bir şekilde komisyona ifade edebilmeniz önemlidir. Mülakat öncesinde eğer BİM market zincirinin kuruluşu ve yöneticileri hakkında ön bilgi edinirseniz, mülakatta kendinizi daha rahat hissedebilir ve kendinize daha fazla güvenebilirsiniz.

Mülakat sona erdikten sonra size geri dönüş yapılacağı söylenir. Pozisyon için uygun koşullara sahip olduğunuz düşünülürse bir sonraki adımda telefon ile aranır ve işe başlama öncesinde hazırlamanız gereken evraklar hakkında bilgilendirilirsiniz. Belirtilen tarihte evraklarınızı ilgili yerlere teslim ederek ve BİM market bünyesinde çalışmaya başlayabilirsiniz.

 

BİM Çalışma Koşulları

BİM çalışma şartları ve çalışma saatleri bütün mağazalar genelinde aynıdır. Herhangi bir özel urum nedeni ile değişikli yapılmadığı müddetçe mağazalar haftanın her günü 09.00- 21.00 arasında hizmete açıktır. BİM mağazalarında reyon sorumlusu ya da kasiyer olarak çalışan personeller günde 8 saat çalışır. Tam zamanlı olarak kabul edilen bu çalışma şeklinde personellerin çalışma saatlerine, mağazanın ihtiyacı doğrultusunda karar verilir.

Sabah mağaza açılışında bulunacak olan personeller saat 08.30’da iş başı yapar ve mağazayı açar. Açılışa katılan personeller 16.30’da görevlerini bırakırlar. Kapanışa katılacak olan personellerin çalışma saati ise 13.30 – 21.00 saatleri arasıdır. Bu personeller de gün içerisinde yapmaları görevleri yerine getirdikten sonra akşam dükkân kapanış işlemlerini gerçekleştirirler.

Mağaza içerisinde yapılacak olan vardiya seçimi mağaza sorumlusu tarafından planlanır. Öncesinde personele çalışma saatleri hakkında bilgi verilir. Tam zamanlı olarak çalışacak personellerin haftalık çalışma saatleri toplam 45 saate denk gelir. Haftalık 45 saatin üzerinde çalışılması gereken durumlarda, fazla çalışma saati ücrete ek olarak yansır. Personellerin esnek çalışma saatlerine bağlı olarak, gerekli durumlarda fazla çalışmaya uyum sağlaması gerekir.

 

BİM Part Time Çalışma Koşulları

BİM çalışma şartları birçok personelin tercihine göre rahat imkanlara sahiptir. Tercihe göre personeller part time olarak da BİM mağazalarında görev alabilir. Part time çalışmak isteyen personeller, çalışma saatlerine karşılık gelecek şekilde, kısmen daha az tutarlarda maaş alırlar. Çalışma saatleri içerisinde sahip olacakları görevler ise, tam zamanlı personeller ile aynıdır. Yine bununla birlikte part time personellerde aranacak özellikler de tam zamanlı personeller ile birebir aynıdır. BİM bünyesinde part time çalışmak isteyen personellerin günlük çalışma saatleri 4-5 saat arasındadır.

Okuyunuz: Yurtdışında Çalışma İmkanı Olan Meslekler

 

BİM’de Çalışanlar Ne Kadar Maaş Alır?

BİM çalışan yorumları 2021 yılında da başvuru yapacak adaylar tarafından merak edilen konular arasındadır. BİM çalışma saatleri ve personellerin aldıkları maaşlar, mağaza içerisinde personellerin rütbelerine göre değişir.

BİM marketler zincirinde ödenen maaşlar, asgari ücretin %10- 15’i düzeylerindedir. 2021 yılı itibari ile bekar olan ya da evli olup çocuğu olmayan personellerin aldıkları maaş 5500 TL’dir. BİM’de reyon görevlisi ya da kasiyer olarak görev yapan personellerin maaşları ortalama olarak 5500 -6500 TL seviyelerindedir. Personelin bir üst seviyesinde yer alan mağaza sorumlusunun maaşları ise 6000 TL ile 7500 TL arasında değişir.

BİM mağazalar zincirinde üst düzey görev alanlarından birisi de müdür pozisyonudur. BİM bünyesinde müdür olarak görev yapan personellerin maaşları ortalama olarak 7000 TL-8500 TL aralığındadır. Alınan maaş yine müdürün sahip olduğu deneyime ve ek ödemelerine göre değişiklik gösterir. BİM çalışan yorumları araştırması yapan personellerin mağazada işe başlaması durumunda alacakları ücretler bu şekildedir.

Okuyunuz: Bim Bayilik Şartları

 

BİM Bölge Sorumlusu Maaşları

BİM marketler zincirine görev alınacak en üst pozisyon bölge sorumlusudur. Bölge sorumlusu olarak görev yapan kişilerin maaşları da sahip oldukları sorumluluk dahilinde daha yüksek olur. BİM mağazalar zinciri bünyesinde bölge sorumlusu olarak görev alan kişiler aylık 8000 TL- 12000 TL arasında maaş alır. Alınan bu maaş, sorumluluk derecesi ile birlikte kişinin evli ya da bekar olması durumunda da değişiklik gösterir.

 

BİM Deposunda Çalışanlar Ne Yapar?

BİM çalışma şartları ve BİM depo çalışanlarının görev alanları gibi durumlar, başvuru aşamasında personeller tarafından sık araştırılır. BİM deposunda çalışan personelin görev ve sorumlulukları şu şekildedir;

 • Üretim ile gelen ya da tedarik edilen ürünleri takip etmek
 • Depoya getirilen ürünlerin uygun koşullarda muhafaza edilmesini sağlamak
 • Mağaza genelinde ürün giriş ve çıkışlarının günlük takibini sağlamak
 • Depodan sevk edilecek olan ürünlerin araçlara yüklenmesini sağlamak

 

BİM’de Çalışmak İsteyenlere Öneriler

BİM, kariyerinde farklı bir rota çizmek isteyen birçok kişinin çalışmak istediği bir markettir. Uzun süreli çalışmak isteyen ve kariyerinde başarılı bir performans sergilemek isteyenler BİM’e iş başvurusunda bulunurlar. Hem kalite hem de fiyat performansı açısından Türkiye’de en fazla hizmeti gerçekleştiren BİM’de çalışmadan önce edineceğiniz bilgiler ile kısa süre içerisinde işe uyum sağlayabilir ve kariyerinizde parlak bir sayfa açabilirsiniz. BİM marketler zinciri bünyesinde çalışmak istiyorsanız size verilecek öneriler şu şekilde sıralanabilir;

 • Tecrübelerinizi paylaşırken dikkatli olun.

Daha önceden rakip firmalarda çalıştıysanız, bu durumu mülakat veya başvuru esnasında gizli tutmalısınız. Aksi halde hakkınızda yanlış bit algı oluşabilir.

 • Hızlı öğrenebilme yeteneğinize güvenin.

Görüşmeler esnasında hızlı öğrenebilme ve seri hareket edebilme gibi becerilerinize vurgu yapın.

 • Hedeflerinizi açıkça belirtin.

Hedeflerinizi görüşmeler sırasında açıkça belirtin.

Market sektöründe deneyim kazanmak ve kariyer sahibi olmak istiyorsanız BİM marketler zincirine iş başvurusunda bulunabilir ve size verilen tavsiyeler doğrultusunda başarılı bir BİM çalışanı olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.