Para Kazandıran Siteler 2023 – Oturduğunuz Yerden Kazanın

Gelir elde etmek için internetin bulunmaz bir nimet olduğundan bahsetmeye gerek yok. Ancak bu nimetten faydalanmak için doğru kanallara odaklanmanız gerekiyor. Google arama hacimlerine baktığınızda her gün yüzlerce kişinin para kazandıran siteler hakkında araştırma yaptığını görebilirsiniz. Tabi sadece araştırma yapmak güvenilir ve gerçek para kazandıracak sitelere ulaşmanızı sağlamayacak. Bir internet girişimcisi olarak para katlama ya da oturduğunuz yerden para kazanmanızı sağlayacak siteleri sizler için sıralayacağım.

Para Kazandıran siteler

Para Kazandıran siteler

Öncelikle sadece araştırma yapmanızın neden yeterli olmadığından sizlere bahsetmek istiyorum. Bir çok site maalesef yurtdışı para kazanma sitelerinin kopyası gibi. Yani Amerika’da dolar kazandıran siteler, size Türkiye’de bu paralara kazandırmayacak. Ya da bir çok site Türkiye’ye hizmet vermiyor diyebilirim. Doğru sonuca ulaşmak ve web sitesinden para kazanmak için denenmiş olan yöntemleri tercih etmelisiniz. 20 yıldır internetten para kazanma konusunda uzmanlaşmış bir girişimci olarak sizlere tüm tecrübemi bu yazıda aktaracağım.

Para kazandıran siteler listesinde yer alan bir çok fikir için kendinizi eğitme konusunda kararlı olmalısınız. Zira hiç bir site size kolay para ya da hızlı kazanç fırsatı sunmayacaktır. Acele etmeden kendinize öğrenmek için zaman tanımalısınız. Bir günde zengin olmak ya da para kazanmak istiyorsanız, yanlış adrestesinizdir.

Para Kazandıran Siteler

Para Kazanma Siteleri 2022

Para Kazanma Siteleri 2023

Aşağıda yer alan siteler ile aylık 1000 TL kazanan da var, 100 Bin TL kazanan da. Sizin ne kadar kazanacağınızı belirleyecek olan ise tercihlerinizdir. Para yatırmadan, yatırımsız bir şekilde gelir elde etmek istiyorsanız anket siteleri, reklam izle para kazan siteleri ya da görev yap para kazan uygulamaları size bu konuda yardımcı olabilir. Ancak yüksek gelir elde etmiyorsanız, mutlaka işinize ve kendinize yatırım yapmalısınız. Şimdi para kazandıran siteler listesi sizlerle.

UPWORK

Dolar kazandıran siteler ile ilgili araştırma yapıyorsanız, upwork.com bu konuda biçilmiş bir kaftan. Genellikle dijital hizmet verenler tarafından kullanılır. Logo tasarımı, yazılım ve bazı dijital yetkinliklere sahipseniz saatliği minimum 20 USD’den başlayan fiyatlarla iş alabilirsiniz. Henüz hiç bir tecrübeniz ve yetkinliğiniz yok ise para kazanmanız zor olacaktır. Ancak nereden başlayabilirim diyorsanız, sadece 2 haftalık logo tasarım eğitimi alarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

BİONLUK

Yukarıda yer alan upwork.com sitesinin Türkçe versiyonudur. Bionluk.com başlangıç aşamasında yapılan her iş için 10 TL ve  katları fiyatlandırma yapılan bir siteydi. Ancak TL’nin değerinin düşmesiyle birlikte bionluk.com üzerinden serbest fiyatlandırma yapılmaktadır. Site üzerinde fal bakma, günlük burç yorumu, makale yazma, seslendirme ve çeviri gibi birbirinden farklı hizmetler bulunmaktadır. Yeteneğiniz dahilinde ya da tercihiniz doğrultusundan kendinize uygun bir iş bulabilirsiniz. Türk para kazanma siteleri arasında en güvenilirler freelancer platformudur. 

FİVERR

Freelance yani bağımsız olarak para kazanabileceğiniz bir site. Fiverr.com sitesinin çalışma mantığı üstteki iki platform ile aynıdır. Yeteneğiniz doğrultusunda ilanlar açarsınız. İlanlara iş verenler tarafından talep gelir. Örneğin; 5 Dolara 500 kelime makale yazabilirim gibi. Genellikle sistem bu şekilde ilerlemektedir. Eğer İngilizce biliyorsanız, özellikle makale yazarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Google translate ile makale yazıp para kazanırım diye düşünmeyin. Tamamen profesyonellerin talep gördüğü bir web sitesidir.

BİNANCE

Para kazandıran sitelerden bahsederken, Binance platformunu unutmamak gerekir. Daha önce kripto para alım satım borsası olarak duymuş olabilirsiniz. Ancak sadece kripto para alım satımı olarak düşünmemelisiniz. Zira platform sizlere; NFT, staking, opsiyonlar vb. yöntemler ile gelir elde etme fırsatı sunmaktadırlar. Örneğin; bazı kripto paralar için 30 günlüğüne %45 gibi faiz verdiklerine şahit olabilirisiniz. Tüm bu işlemlerden para kazanmak için öncelikle kendinizi eğitmelisiniz. Bunun için Youtube üzerinden binlerce video mevcut.

SWAGBUCKS

Anket doldur para kazana, reklam izle, video izle ya da görev yap gibi  para kazanma yöntemlerine karşı biraz soğuk olduğumu söyleyebilirim. Zira bir çok platform güvenilir olmanın çok dışında. Ancak swagbucks bunlardan ayrılmaktadır. Kurulduğu günden bugüne 300 Milyon Doların üzerinden ödül dağıtmıştır. Web sitesi üzerinden para kazanmanızı sağlayacak bir çok yöntem mevcut. Markalar ile reklam anlaşması yapan platform, gelirlerini kullanıcıları ile paylaşarak büyümektedir. Yüksek bir kazanç fırsatı sunmasa da, ek gelir açısından ideal bir sitedir.

LETGO

Sizlere bedava para kazanmak gibi bir seçenek sunan site değildir. Hatta para kazandıran uygulamalar arasında en hızlı gelir elde etmenizi sağlayacak platformdur. Temelde ihtiyaç fazlası ürünlerin satılması için kurulmuştur. Ancak Türkiye’de bir çok kullanıcı tarafından para kazanma amaçlı kullanılmaktadır. En kolay nasıl para kazanabilirim diyorsanız, arbitraj yapmanızı önerebilirim. Yani ucuza bulduğunuz bir ürünü satın alıp, üzerine kâr marjını ekleyerek satabilirsiniz. Ucuza ürün bulma konusunda farklı siteleri, hurdacıları ya da 2. el eşya dükkanlarını inceleyebilirsiniz. Letgo yatırımsız para kazandıran siteler arasında yer almaz. Mutlaka bir sermaye ayırmanız gerekiyor.

DOLAP

Trendyol’un alt uygulaması olan DOLAP ile %13 komisyon kesintisi ile ürün satışı yapabilirsiniz. Para kazandıran siteler arasında oldukça popülerdir. Dolap ile para kazanmak için kendinize bir ürün belirleyin. Başlangıç aşamasında kâr etmeseniz bile, profilinizi zenginleştirecek uygun fiyatlı ürünüler satın. Olumlu yorumlarınız arttıkça, satışlarınızda büyük bir ivme ile artacaktır. Uygulama üzerinden genellikle çanta, butik ve elbise satanlar para kazanmaktadır.

FORUM SİTELERİ

Eskisi kadar forum sitelerine talep görmek mümkün değil. Ancak iş yapabileceğiniz en iyi pazar olma fırsatını kaybetmemiştir. Zira forum sitelerinin en büyük avantajı, üye profillerinin güven vermesidir. Geçmişte yaptığınız ticaretlere dair hakkınızda olumlu yorumların bulunmasıdır. Başlangıç için kendinize bir ürün belirleyin. Forumda satış konusu açıp, bir kaç referans edinin. Güven kazandıkça satışlarınız artacaktır. Türkiye’de lider olan forum sitelerinde şansınızı deneyebilirsiniz.

R10

Üst başlıkta yer alan forum siteleri için en iyi örnektir. Hatta R10.net forumu para kazandıran siteler arasında bir numaradır diyebilirim. Bu sitede webmaster, dijital pazarlamacılar ve girişimciler yer almaktadır. Yani Türkiye’de gelir seviyesi üst düzey olan gruplar. Forumun alışveriş bölümünden köy ürünleri, Belçika çikolatası, peynir satanlardan tutun da, dijital hizmet satanlara kadar yüzlerce girişimci mevcut. Belirlediğiniz ürünü önce deneme amaçlı bir kaç forum üyelerine gönderin. Onlardan alacağınız olumlu yorumlar doğrultusunda forumda satış yapmaya başlayabilirsiniz.

ETSY

Dünya üzerinde 750 milyondan fazla üyeye sahip olan zanaat ürünlerinin satıldığı bir sitedir. Bu site üzerinden satılan ürünlerin büyük bir bölümü el emeği ve antikadır. Türkiye’de 30 TL’ye satılan el örgüsü bir şapkanın, bu site üzerinde 50-60 Dolara satıldığını görebilirsiniz. Genellikle Amerikalı ve Avrupalı kullanıcıların bu tarz ürünlere yoğun talebi vardır. Yapmış olduğunuz ürünle birlikte kargo ve site satış komisyonu ödemeniz gerekiyor. Türkiye üzerinden ETSY’de ticaret yapan bir çok girişimci mevcut.

SHUTTERSTOCK

Fotoğraf çekerek para kazandıran siteler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Shutterstock.com ile para kazanmak için profesyonel bir fotoğraf makinesi ya da Iphone 13 gibi profesyonel çekim yapan bir telefona ihtiyacınız var. Bu site üzerindeki resimler web siteleri ve basım yapan şirketler tarafından satın alınmaktadır. Ortalama fiyatlar ise tamamen kullanım amacına göre değişiyor. Örneğin; web sitesinde kullanılacak olan bir fotoğraf 1 dolara satılırken, reklam afişinde kullanılacak olanları 100 $’a dahi satabilirsiniz.

PATREON

Yetenekli bir içerik üreticisiyseniz Patreon size para kazandıracak en iyi siteler arasındadır. Türkiye’de bir çok gazetecinin Patreon.com üzerinden abone topladığını görebilirsiniz. Web sitesi üzerinden genellikle ilgi çekici ya da son derece bilgi verici paylaşımlar yapılır. Bu paylaşımların ilk paragrafı gösterilirken, devamı için 5 Dolardan başlayan abonelik ücreti talep edilir. Eğer çok önemli konularda bilgi paylaşımı yapılıyorsa, kullanıcılar tarafından bu ücretlerin daha fazlası dahi verilmektedir.

REKLAM ACTİON

Satış ortaklığı yaparak para kazandıran siteler arasında yer alır. Sosyal medya ya da farklı mecrada kitleniz var ise, bu site üzerinden satış ortaklığı linkleri oluşturabilirsiniz. Örneğin; sizin reklamaction.com sitesi üzerinden oluşturduğunuz link ile bir kullanıcı Trendyol.com üzerinden alışveriş yaparsa, size %4 gibi bir komisyon ödemesi yapılmaktadır. Herhangi bir kitleniz yok ise, başlangıç aşamasında para kazanmanız zor olabilir.

YOUTUBE

Google Adsense sayesinden Youtube üzerindeki videolardan reklam geliri elde edebilirsiniz. Bunun için çekmiş olduğunuz videoların izlenmesi gerekiyor. Bir çok Youtuber yattığı yerden para kazanıyor gibi görünse de, işin görünen kısmı doğru değildir. Youtube üzerinden para kazanmak için montaj yapmak, çekim teknikleri ve çekim ekipmanları gibi konularda yatırım yapmalısınız. Başlangıç aşamasında cep telefonu bile yeterli görünebilir. Ancak profesyonelleştikçe ekipman ihtiyacınız artacaktır.

UDEMY

Online videolu eğitimlerin satıldığı bir web sitesidir. Udemy.com Kurucusu Türk ve tüm dünyada bir numara olan eğitim platformudur. Yeteneğiniz olan bir konuda eğitim videosu hazırlayıp, binlerce kişiye satış yapabilirsiniz. Örneğin; Facebook reklam eğitiminin 20.000 kişi tarafından satın alındığını görebilirsiniz. Bu satın alma video çeken kişiye 200.000 TL üzerinden gelir elde etme fırsatı sağlamıştır. Tabi para kazanmak için bu tarz niş yeteneklere sahip olmanıza gerek yok. Zira Amerika’da brownie tarifi eğitim videosu ile 500.000 USD kazanan kullanıcılar mevcut.

CANVA

Grafik tasarım işlerini en kolay şekilde yapabileceğiniz bir platform. Logo yapımı, afiş hazırlama, facebook kapağı, broşür tasarlama vb. gibi işleri hazır şablonlar ile kolaylıkla yürütebilirsiniz. Sosyal medya danışmanlığı yapan bir çok kişi tasarımlarını Canva.com üzerinden yapmaktadır. Ya da logo ve afiş siparişi alanlar da buna dahil. Herhangi bir bilgi sahibi olmasınız bile Canva üzerinde tasarım yapmayı öğrenmek en fazla 1 gününüzü alacaktır.

FTX

Kriptro para alımı satımı yapabileceğiniz en güvenilir ve en popüler web siteleri arasındadır. Üstelik para kazanmak için sadece kripto para ticareti yapmanız gerekmiyor.  Hisse senetleri, kaldıraçlı işlemler, mevduat faizi alma gibi bir çok seçenek mevcut. Diğer kripto para platformlarıyla arasındaki en büyük fark ise, 100 katı kazanabileceğiniz  bir çok dijital parayı bünyesinde barındırıyor olmasıdır.

MİDAS

Yurtdışı hisse senetleri satın almak için bankalara alım başına 25$ gibi komisyon ödemeniz gerekiyor. Ancak Midas bu konuda çözüm üretmek için kurulmuş bir uygulama. Sadece 1$’dan başlayan komisyon ücreti ile Tesla, Amazon, Disney gibi şirketlerin hisselerini satın almanız mümkün. 100.000’den fazla kullanıcı sayısına sahip olan Midas ile para kazanmak için hisse analizi konusunda gerekli eğitimleri almalısınız.

TWİTCH

Canlı yayınlar ile para kazanılmasını sağlayan bir sitedir. Genellikle oyun oynayanların desteklendiği bir platform. Canlı yayın videosunu izleyebilmek için kullanıcının Twtich kanalına üye olmanız gerekir. Üyelik sonrasında belirli ücret karşılığında canlı yayınları izleyebilirsiniz. Oyun videoları ile bilinse de bu konuda herhangi bir sınırlama yoktur.

GUMROAD

E-kitap satarak para kazanmak istiyorsanız Gumroad.com en iyi para kazandıran siteler arasında yer alır. Ancak kitabınızın İngilizce olması gerekiyor. Zira Türkçe bir kitap ile çıktığınız zaman pek bir alıcı bulamayacaksınız. Sizlere para kazandıracak olan kısım ise kullanıcılara e-kitap üzerinden öğreteceklerinizdir. 

Ne Tür Siteler Para Kazandırır?

Para katlama siteleri ya da gelir elde edeceğini online siteler ile ilgili araştırma yapıyorsanız 2 kere düşünmelisiniz. Ava giderken avlanmak bu sektör için geçerli bir kavramdır. Para kazanmak ve dolandırılmamak için mutlaka kurumsal ve bilindik sitelere yönlenmelisiniz. Örneğin; İnstagram üzerinden Türkiye’de on binlerce kişi para kazanıyor. Sizde İnstagram üzerinden para kazanabilecek iken, anket doldurma gibi düşük kazanç sağlayan işlere girişmeyin.

Site Kurup Para Kazanmak

Sizlere ciddi bir gelir sağlayacak yöntemdir. Web sitesi kurarak ürün satabilir ya da reklamlar üzerinden para kazabilirsiniz. Ancak kolay bir yöntem değildir, yatırımsız kazanç sağlamak ise imkansızdır. Sıfırdan web sitesi kurmayı öğrenmek en az 2 aylık bir zamanınızı alacaktır. Para kazanmak ise 1 yılı bulabilir.

Oturduğun Yerden Para Kazanmak

İnternet üzerinden görmüş ve duymuş olduklarınızın sadece %10’luk kısmına inanmalısınız. Birisi oturduğu yerden para kazandığını iddaa ediyorsa ya çok şanslıdır, ya da gerekli alt yapıya sahiptir. Herhangi bir bilgi birikiminiz olmadan, bu şekilde para kazanmanız imkansıza yakındır. Para kazandıran siteler ile internetten gelir elde etmek için mutlaka kendinize yatırım yapmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.