Playstation Cafe Açmak | PS Cafe Açma Maliyeti ve Kazancı

Playstation birçok yaş grubuna hitap eden eğlence araçları arasında yer alıyor. Özellikle çocukların ve gençlerin ilgi gösterdiği bu eğlence cihazları kolay temin edilebilen cihazlar değildir. Bu nedenle playstation cafe açmak birçok girişimci için karlı olarak görülüyor. Birçok oyun severe hitap eden bu cafelerde birçok oyun çeşidi bulunur. Bu da kişilerin bu kafelere ilgi duymasını sağlar. PS cafe açma maliyeti ve diğer tüm konularda iyi bir araştırma ile kendi işletmenizi kurabilirsiniz. Özellikle elektronik aletler, bilgisayarlar ve oyun konsolları konusuna merakınız var ise son derece ideal bir alandır. PS cafe ne kadar kazandırır diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Playstation Cafe Açmak

Playstation Cafe Açmak

Bir işletme açabilmek için hem yeterli miktarda sermayeniz olması gerekli hem de sektörde deneyimli olmalısınız. Playstation cafe açmak konusunda da aynı şekilde deneyimli olmanız son derece önemli bir konu. Bu alanda yalnızca ekipmanları bir araya getirmek ve dükkan kiralamak yeterli bir konu değil. Öncelikle işinizi sürdürebilecek nitelikte olmalısınız.

Birçok playstation cafenin bulunuyor olması sizin için bir dezavantaj olabilir. Eğer playstation tamirinden anlıyorsanız, işletme deneyiminiz var ise her yerde başarı elde edebilirsiniz. İşletmenizi ilk açtığınız aylarda tüm ekipmanlar yeni olduğundan tamir sorunu ile karşılaşmazsınız. Ancak zamanla bozulan konsolları tamir etmek ya da yerine yenisini almak gerekir. Bu durum da işletmeniz için bir maliyet oluşturabilir.

Not: Playstation Cafe Açmak dışında farklı iş fikirleri edinmek için, 112 Adet  İşyeri açma fikirleri başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

Playstation Cafe Açmak

Playstation cafe açmak konusunda planlarınız var ise öncelikle sermaye miktarınız hakkında bir araştırma yapmanız gerekir. Ne kadar para harcayacaksınız ve bu paranın ne kadar teçhizatlara gidecek bilmelisiniz. Bu alanda bir işyeri açabilmek için iki farklı seçenek bulunuyor. Halihazırda ki bir işletmeyi devralmak ya da sıfırdan bir işletme kurmak arasında karar vermelisiniz.

Bu sektörde ki bir işletme devralmak avantajlı ve daha az uğraştırıcı görünebilir. Ancak birçok dezavantajı olduğu da unutulmamalıdır. Bir işletmeyi devralmak içerisindeki cihazları da olduğu gibi almak anlamına gelir. Unutulmamalıdır ki oyun sektörü son derece dinamiktir ve her sene yeni nesil teknolojiye uygun bir oyun makinesi piyasaya sürülür. Bu nedenle devralacağınız işletmede ki oyun konsolları ve ana makineler bozuk olabilir ya da çok eski model olabilir.

Bununla birlikte bu işletmenin daimi müşterilerinin sizleri kabullenmesi de önemli bir konudur. Bazen müşteriler işletmeler el değiştirdiğinde o işletmeye gitmeyi bırakabiliyor. Bu nedenle yeterli sermayeniz var ise sıfırdan bir işletme açmak bu süreçte daha karlı ve kolay olabilir.

 

PS Cafe Açma Maliyeti

Gelişmiş bir oyun merkezi açmak istiyorsanız sermayenizin yeterli olduğundan emin olmanız gerekiyor. PS cafe açma maliyeti birçok farklı faktöre göre değişiklik gösterir. Öncelikle yalnızca bir tek bir playstation masasında LCD Tv, koltuk masa ve P&S cihazı bulunacaktır. Her masa için ortalama olarak harcamanız gereken para 10 bin TL’yi bulabilir. İlk etapta beş masa işle işletmeye başladığınızda yalnızca masalar için 50 bin TL’niz olması gereklidir. Diğer aksesuarlar ile birlikte bu maliyet 70 bin TL’yi bulur.

Eğer nakit sıkıntısı yaşıyorsanız uzun vadeli kredilerden yararlanabilirsiniz. İşlerinizin oturması ve insanların size alışma evresinin geçmesi için 6 aylık bir zaman dilimini idare edebilecek nakdiniz de olmalıdır. Başarılı olabilmek ve kısa sürede maliyetinizi çıkarabilmek için işletmenizi kuracağınız yeri iyi seçmeniz gerekir.

 

PS Cafe Ne Kadar Kazandırır?

Playstation cafe açmak son yıllarda en karlı işler arasında yer alıyor. Maliyetinize göre kazanç miktarınız da farklı olabilir. Eğer ilk etapta 5 ya da 6 masa ile bu işe başlarsanız ne kadar kazanacağınızı kolayca hesaplayabilirsiniz. Sektörde en düşük oyun fiyatları saati 8 TL gibi rakamlardan başlar. Bir masa eğer on saat aralıksız çalışırsa bu size 10 saatte 80 TL kazandırır. 6 tane masanız varsa bu da size 480 TL gibi bir kazanç getirir. Ancak burada fatura ödemelerini de dikkate almak gerekir.

Günlük olarak 480 TL kazanç içerisinde vergi ödemeleriniz ve cihaz bakım, tamir masraflarınız da olacaktır. Bu nedenle kar hesaplamasına bu masrafları da dahil etmeniz gerekir. Günlük cironuz 480 TL bu da aylık olarak 14400 TL kazanç sağlar. Elektrik faturalarınız vergileriniz bu cirodan düştüğünde yaklaşık olarak 10-12 bin arasında size kar kalır.

 

Playstation Salonu Açmak İçin Gerekli Belgeler

Playstation salonu açmak için gerekli belgeler hazırlanmadan işletmenizi açmamalısınız. Bu süreçte sizlerden istenilen birçok evrak bulunuyor. Her belgenin güncel ve eksiksiz olması iş yeri açma sürecinizi kısaltacaktır. İstenilen belgeler arasında şunları sayabiliriz:

 • 2 tane vesikalık fotoğraf
 • Okul ve dershaneler için 100 metre uzaklık kriterine uymak
 • Adli sicil kaydı belgesi
 • SGK giriş bildirimi
 • Oda faaliyet belgesi
 • İmza sirküleri
 • İkametgah belgesi
 • Kira sözleşmesi ya da tapu belgesi fotokopisi
 • Apartmanda oturanlardan izin belgesi
 • Tapu yapı kullanım izin belgesi
 • İtfaiye uygunluk raporu

Bu belgelerin ortak olarak tüm belediyelerde iş yeri açmak isteyenlerden istenilen evraklardır. Bulunduğunuz yerin belediyesinden farklı ek evrak talebinde de bulunabilirler. Bu nedenle evrak sürecinde kendi bulunduğunuz yerin belediyesinden de güncel evrak listesini mutlaka teyit etmelisiniz.

 

Playstation Cafe Saat Ücreti 2021

Playstation oyun severleri için cafeler son derece önemlidir. Yüksek standartlarda playstation cafe açmak hem kazançlıdır hem de son derece dinamik bir iştir. PS cafe açarken saatlik ücretlerin maliyetinizi karşılamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Günümüzde en düşük saat ücreti 8 TL’dir. Ancak bu ücret işletmeden işletmeye farklılık gösterir. 10 TL ve üzerinde saatlik ücreti olan cafeler de bulunuyor. İşletmenizin lokasyonu ve hizmet kalitesi saatlik ücretlere etki eden faktörler arasındadır.

Playstation cafe saat ücreti 2021 senesinde de güncellenerek kişilerin bilgisine sunulmuştur. Belirlenen fiyat tarifeleri üzerinden günün belli saatlerinde bu hizmeti vererek yüksek gelir elde etme imkanı bulabilirsiniz.

 

Playstation Cafe Açmak İsteyenlere Öneriler

Playstation cafe açmak isteyenlere öneriler sayesinde sektörde daha hızlı ilerleme kaydedebilirsiniz. Size yardımcı olabilecek öneriler arasında şunları sayabiliriz:

 • Müşteri iletişiminin iyi olmasına önem vermelisiniz. İnsanlar sizden memnun kaldıkça sizi her zaman tercih ederler.
 • İşletmenin lokasyonunu uygun bir yere seçmelisiniz. Özellikle genç ve çocuk nüfusun yoğun olduğu yerleri seçin.
 • Müşterilere taviz vermemelisiniz. Sigara ve alkol tüketimine izin vermemeniz gerekiyor.
 • Oyun hizmeti yanında içecek satışı da yapmaya özen gösterin. Bu sizin gelirinizi artıracak önemli bir detaydır.
 • Yeni nesil oyun konsollarına her zaman yer vermeye özen gösterin.
 • Oyun konsolu tamiri konusunda deneyim kazanmaya çalışın. Böylece iş yeri maliyetlerini biraz da olsa azaltabilirsiniz.
 • İş yerinizin her zaman temiz ve bakımlı olmasına özen gösterin. Özellikle oyun konsollarının hijyenine büyük önem verin.

Playstation cafe açmak sanıldığı kadar kolay değildir ve yüksek bir maliyet gerektirebilir. Ancak iyi bir deneyim ve iş yeri lokasyonu sayesinde sektörde güzel bir yere gelmek mümkündür. İş yeri deneyimi kazanmak her alanda büyük önem taşır. Bu nedenle iş yeri açmadan önce bulunacağınız sektörde başka bir işletme personeli olarak çalışmanız size güzel bir deneyim sağlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.