Pronet Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

1995 senesinde kurulan Pronet hem ev hem de iş yerleri için güvenlik çözümleri üreten bir güvenlik firmasıdır. Profesyonel düzeyde güvenlik hizmetleri sunan firmanın birçok çalışanı bulunuyor. Pronet çalışma şartları da bu bakımdan oldukça ilgilenilen konular arasında yer alıyor. Pronet çalışma imkanları iş arayışında olan kişilerin değerlendirmesi gerekenler arasında yer alıyor.

Pronet Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Pronet Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Kurumsal bir şirket ortamında çalışmak isteyen hemen herkes Pronet firmasını değerlendirebilir. Firma bankalar, banka şubeleri, perakende mağaza zincirlerine kadar geniş kapsamda hizmet ağına sahiptir. Müşteri portföyü son derece geniş olan firmanın ticari işletmelere ve konutlara birçok farklı güvenlik hizmeti bulunuyor. Çok fazla çalışanı olması da müşteri portföyünün geniş olmasından kaynaklanıyor. Pronet çalışan yorumları incelendiğinde de firma hakkında olumlu izlenimler edinilebilir.

Pronet iş başvurusu yaparak firmanın çalışan adayı olabilirsiniz. Ancak iş başvurusu yapmadan önce mutlaka Pronet çalışma koşulları hakkında detaylı bilgiler edinmeniz gerekiyor. Aynı zamanda çalışma saatleri, personel maaşları gibi konularda da detaylı bilgi edinmek bu süreçte önemlidir. Çünkü firmada işe girdikten sonra şartlardan dolayı kısa sürede işi bırakmak CV’niz açısından iyi bir durum değildir.

 

Pronet Çalışma Şartları

Pronet İngiltere merkezli olarak kurulan bir firmadır. Özel sermaye fonu işletmecisi olan Cinven 2012 senesinde Pronet Güvenlik’in bir kısmını satın almıştır. 2018 senesine gelindiğinde ise İsveçli güvenlik şirketlerinden birisi olan Securitas Pronet Güvenlik ve Danışmanlık hizmetleri tarafından satın alınmıştır. Bu bakımdan dünya genelinde bilinen firmalardan biri olmayı başarmıştır. Bu da Pronet çalışma şartları konusunda daha fazla adayın bilgi sahibi olmak istemesine neden oluyor. Firmanın çalışma şartları arasında şunları saymak mümkün olabilir:

 • Pronet firması çalışanlarının günlük olarak 8 saat çalışmasını isteyen bir firmadır.
 • Çalışanlarına haftada iki gün izin veriyor.
 • Maaş ödemeleri ayın belirli bir gününde yapılıyor.
 • Çalışanlarının deneyimlerine göre bölümlerde çalıştırılmasına özen gösteren firmalardandır.
 • Yılını dolduran çalışanlar 14+2 izin kullanır.
 • Mesai durumları olabilir.
 • Ulaşım firma servisleri ile sağlanıyor.
 • Öğle yemeği için çalışanlara kart veriliyor.

Tüm bu detayları değerlendirerek mutlaka Pronet firmasında çalışmanız gerekir. Yoğun bir çalışma temposu olabileceği için bu konuda adayların önceden bilgi sahibi olması önemlidir. Pronet kendi sektöründe öncü firmalar arasında yer alan bir firmadır.

 

Pronet Çalışan Yorumları

Pronet birçok çalışanı ile sektöründe önemli bir yere sahip. Kalite standartları yüksek güvenlik çözümleri ile her geçen gün personel ağını da genişletiyor. Uzmanlar, danışmanlar, ofis çalışanları olmak üzere birçok farklı departmanda personeli bulunuyor. Beklentilere yanıt veren bir çalışma politikasına sahip olduğu söylenebilir. Bu da Pronet çalışan yorumları konusunda birçok olumlu fikrin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Pronet firması yoğun olarak çalışan bir firma olsa da çalışanlarına eksiksiz maaş ödemeleri yapması firmaya olan memnuniyeti artırıyor. Günümüzde birçok kişi iş arayışında olduğundan Pronet ile çalışmayı birçok kişi önemli bir ayrıcalık olarak tanımlıyor. Firmadaki çalışma koşulları çalışanların iş pozisyonlarına göre değişiyor. Bu durum da ortaya farklı yorumların ortaya çıkmasına neden oluyor.

Okuyunuz: Banka Saha Satış Temsilcisi Yorumları

 

Pronet İş Başvurusu

Pronet firmasında çalışmak istiyorsanız uygun koşullarda iş başvurusu yapmanız gerekiyor. Pronet iş başvurusu için farklı şekillerde başvurular yapabilirsiniz. Firmada birden fazla iş pozisyonu bulunuyor. İdari kadroda çalışabileceğiniz gibi saha satışlarına da katılabilirsiniz. Çağrı merkezi, güvenlik, saha satış personeli, sekreter, insan kaynakları gibi birçok farklı bölüm bulunuyor. Başvuru yaparken şu noktalara dikkat etmeniz gerekiyor:

 • Kendinizi kısa bir şekilde tanıtmalısınız.
 • Eğitimlerinizden bahsetmelisiniz.
 • Yeteneklerinizi öne çıkarmalısınız.
 • Daha önce çalıştığınız işlerden bahsetmelisiniz.
 • İşe alım sırasında mutlaka daha önceki işlerinizden neden ayrıldığınızı belirtmelisiniz.
 • Pronet firmasında neden işe girmek istediğinizi de belirtmeniz gerekiyor.

Tüm bu detaylara dikkat etmek Pronet başvurularınızın olumlu sonuçlanmasında etkilidir. İyi bir CV hazırlamak aynı zamanda sizin de profesyonelliğinizin bir göstergesidir. Profesyonel bir şekilde hazırlanan CV ile Pronet iş başvurularınızı yapabilirsiniz. Başvuru için firmanın kurumsal adresindeki başvuru formunu doldurabilirsiniz. Bunun yanında özel olarak açılan iş pozisyonu ilanlarına da başvuru yapmanızda herhangi bir sakınca bulunmuyor.

 

Pronet’te Çalışmak Nasıl?

Son derece köklü bir şirket kültürü bulunan Pronet çalışanlarına iyi bir çalışma ortamı sunuyor. Gerek çalışanlarına iyi bir ortam sunmak gerekse iyi maaş verebilmek için iyi bir İK yönetimine sahip. Seçme ve yerleştirme işlemlerinde İK uzmanları son derece titiz bir şekilde çalışıyor. Bununla birlikte iletişime açık, girişimci ruhu olan kişiler firmada daha iyi bir kariyer fırsatı elde ediyor. İnsan kaynakları departmanı kişileri ait oldukları alanlarda çalıştırabilmek için çeşitli uygulamalar yapıyor. Bu uygulamaları şu şekilde açıklamak mümkün olabilir:

 • Kişilik envanterleri
 • Genel yetenek testleri
 • Yabancı dil test uygulamaları
 • Yetkinlik mülakatları

Gibi uygulamalar ile işe alım süreci daha da şekillendiriliyor. Böylece işe alımına karar verilen adaylar en iyi iş ortamlarında çalışma şansı elde ediyor. Pronet’te çalışmak hem kariyer hem de kazanç açısından beklentilerinize yanıt veriyor. Her pozisyon için farklı bir yetkinlik modelinin bulunması doğru pozisyona doğru personel seçiminde önem taşıyor.

 

Pronet Çalışan Maaşları

Pronet çalışanı olmak isteyen kişiler için maaş da oldukça önemli bir konu. Çünkü bir işe girdiğinizde verdiğiniz emeğin karşılığını mutlaka alabilmeniz gerekir. Pronet de sizlere verilen emeğin karşılığını veren firmalar arasında yer alıyor. Ancak Pronet çalışan maaşları hakkında sabit bir rakam söylemek mümkün olmaz. Çünkü maaşlar piyasa ve rekabet koşullarına göre belirleniyor.

Bununla birlikte değişken ücret sistemi nedeniyle her pozisyon için farklı bir maaş tutarı bulunuyor. Bunlara ek olarak kişilerin yetkinlikleri ve performansları da aldıkları maaşlarda etki ediyor. Aynı zamanda firma çalışanlarının yan haklarını da ihmal etmiyor. Her sene piyasa verileri göz önünde bulundurularak ücretlerin ve yan hakların düzenlemesi yapılıyor. Adil bir ücret politikası hedefleyen firma sürekli olarak piyasa analizi gerçekleştiriyor.

Çalışanlarına çocuk yardımı, evlilik yardımı, hayat sigortası, özel sağlık sigortası, iş yeri hekim uygulaması gibi fırsatlar veriliyor. Bununla birlikte merkez binaya ulaşım servisler ile gerçekleşiyor. Öğle yemeği için de firma çalışanlarına yemek kartı veriyor. Firmadaki en düşük maaş ise asgari ücret tutarında oluyor.

 

Çağrı Merkezi Maaşları

Pronet çağrı merkezi personelleri firmaya gelen tüm çağrıların yanıtlanmasından sorumludur. Hızlı müşteri desteği olması açısından çağrı merkezi personelleri son derece iyi standartlarda hizmet veriyor. Bu çalışanların maaşları genel olarak asgari ücret düzeyindedir. Ancak çalışma süresi arttıkça maaş güncellemeleri ile çağrı merkezi maaşları da artış gösteriyor.

 

Pronet Güvenlik Maaşları

Pronet firmasının güvenlik çalışanlarının da maaşları merak edilen konulardandır. Ancak firmanın ücretleri konusunda gizlilik durumu bulunuyor. Firmanın gizlilik kurallarına göre net olarak maaşların açıklanması yasak. Fakat yine de en düşük maaşın asgari ücret düzeyinde olduğunu söylemek mümkün olabilir.

 

Saha Satış Temsilcisi Maaşları

Saha satış personelleri ofis dışında görev yapan kişilerdir. Bu kişiler firma için satış işlemlerinden sorumludurlar. İyi standartlarda maaş alan Pronet saha satış temsilcileri firmadan oldukça memnun denilebilir. Saha satış temsilcisi maaşları personellerin performanslarına göre farklılık gösterebiliyor.

 

Pronet Çalışma Saatleri

Pronet firmasında çalışma saatleri hafta içinde belirli saatler arasını kapsıyor. Ancak zaman zaman fazla çalışma durumu olabiliyor. Pronet çalışma saatleri hafta içinde 08:300 ile 17:30 arasındadır. Firma cumartesi ve pazar günlerinde çalışmıyor. Yani çalışanların haftada iki günlük izni bulunuyor. Hafta sonlarının tatil olması da çalışanlar açısından önemli bir avantaj oluyor.

Okuyunuz: Kızılay Personel Maaşları

 

Pronet İnsan Kaynakları İletişim

Pronet firmasında merak edilen her konuyu firmanın çağrı merkezinden öğrenme imkanı bulunuyor. Bununla birlikte iş başvuruları için de yine insan kaynaklarına online olarak başvuru formu göndermeniz gerekiyor. Pronet insan kaynakları iletişim numaraları üzerinden rahatlıkla firma ile iletişime geçebilirsiniz. Ancak online olarak form doldurmak da yine insan kaynakları ile iletişime geçmek için yeterli olabilir. İnsan kaynaklarına ulaşabilmek için çağrı merkezi 444 1911 numarasını arayabilirsiniz.

 

Pronet’te Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Pronet firmasında çalışmanın birden çok avantajı bulunuyor. Hem kariyer yapmak hem para kazanmak Pronet firmasının önemli avantajları arasında. Bu nedenle Pronet’te çalışmak isteyenlere öneriler kapsamında birçok önemli noktadan bahsedilebilir. İlk olarak kariyer hedeflerinizi detaylı olarak belirlemeniz gerekiyor.

Kariyer hedefleriniz doğrultusunda firmada bir alanda çalışmak istemelisiniz. Bunun yanında sizlere verilen tüm İK eğitimlerini eksiksiz almalısınız. Profesyonel bir çalışan olmak Pronet firmasında uzun yıllar çalışabilmeniz açısından büyük bir önem taşıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.