Banka Saha Satış Temsilcisi Yorumları ve Maaşları

Birçok sektörde olduğu gibi Bankacılık sektöründe de ürünlerin tanıtımını ve buna bağlı olarak satışını yapmak son derece önemlidir. Gelişen teknoloji ile birlikte artan rekabet satış temsilcilerine verilen önemi arttırmıştır. Bu yazımızda banka saha satış temsilcisi yorumları adına altında banka saha satış temsilcileri hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Banka Saha Satış Temsilcisi Yorumları

Banka Saha Satış Temsilcisi Yorumları

Saha satış temsilcileri temel olarak iki göreve sahiptirler. Bunlardan ilki bağlı olduğu firmanın ve firmanın satışını yaptırmak istediği ürünü potansiyel müşterilere tanıtmaktır. Saha satış temsilcisi olarak çalışan kişilerin ikinci görevi ise bağlı oldukları firmanın satışa sunduğu ürünlerin satışını sağlamaktır.

Saha satış temsilcileri hangi ürünün satışını gerçekleşirlerse gerçekleştirsin bazı temel özelliklere sahip olan kişiler olmak zorundadır. Peki, bir saha satış temsilcisinin özellikleri nelerdir? Saha satış temsilcileri potansiyel müşterilerle direkt iletişimde olduğundan diksiyonu düzgün kişiler olmalıdırlar. Diğer bir taraftan bu kişiler bağlı oldukları firmayı iyi tanımalıdır. Böylelikle güvenilir bir imaj çizerek ürün satışını kolaylıkla yapabilmelidirler.

 

Banka Saha Satış Temsilcisi Çalışma Şartları

Saha satış temsilcileri birçok sektörde yer alan bir iş koludur. Bankacılık sektörü de bu sektörler arasında bulunur. Satış temsilcilerinin hangi görevlerde yer aldığından bahsetmiştik. Peki, banka satış temsilcisi çalışma şartları nelerdir?

Banka saha satış temsilcileri bağlı oldukları bankanın belirlediği adreslerde banka ürünlerinin satışını ve tanıtımını yapan kişilerdir. Her sektörde olduğu gibi bankacılık sektöründe de artan rekabet ortamı saha satış temsilcilerinin asıl önemlerini anlamamıza yardımcı olmuştur. Banka saha satış temsilcileri birçok yönden banka satışlarını arttırmada en iyi oluşumlardan biridir. Banka saha satış temsilcileri müşteri ile yüz yüze bir iletişim sağladıklarının daha ikna edici olmaktadırlar.

Banka saha satış temsilcisi çalışma şartları ise çalışılan bankaya göre değişmektedir. Genel olarak bir değerlendirme yapacak olursak günde ortalama 10 saat çalışan bir meslek grubudur. Sizden satışını yapmakta olduğunuz ürün için bir kota istenebilir. Bu her firma için geçerli olmamakla birlikte yaygın bir durumdur. Bunun dışında hemen hemen her banka size satışını yaptığınız ürün karşılığında prim vermektedir.

 

Banka Saha Satış Temsilcisi Yorumları

Banka saha satış temsilcileri hakkında genel olarak çalışma şartları ve görevlerinden kısaca bahsettik. Banka saha satış temsilcisi olmak isteyen kişiler genellikle banka saha satış temsilcisi yorumları konusunu merak etmektedir. İnternette birçok sitede yer alan banka saha satış temsilcisi yorumları bazı durumlarda kafa karıştırıcı olabilmektedir.

Bankacılık ya da başka bir alanda saha satış temsilciliği yapan kişilerin belli özelliklere sahip olması gerektiğinden bahsetmiştik. Peki, bu özellikler nelerdir? Saha satış temsilcileri ister bir bankaya bağlı çalışsın ister başka bir sektörde çalışsın bazı temel özelliklere sahip olmaları gerekmektedir.

Banka saha satış temsilcilerinin öncelikle hitabetlerinin düzgün ve güçlü olması onlardan beklenen bir özelliktir. Duygusal zekâlarının gelişmiş olması gerekmektedir. Böylece karşılarındaki müşterinin duygu durumunu iyi anlayarak satışı gerçekleştirebilirler. Banka saha satış temsilcisi olarak çalışan bir kişinin elbette ki ikna kabiliyetinin yüksek olması gerekmektedir. Tüm bu özellikler sizin bu sektörde başarılı ve mutlu olmanızı sağlayan özelliklerdir. İnternette yer alan banka saha satış temsilcisi yorumları adlı yazılar sizi yanlış etkileyebilmektedir. Siz bu özelliklerin kendinizde olduğunu düşünüyorsanız çalışmak istediğiniz bankaya giderek iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Böylelikle en doğru kararı verebilirsiniz.

Okuyunuz: Kızılay Personel Maaşları

 

Banka Saha Satış Temsilcisi  Maaşları

Banka saha satış temsilcileri yorumları konusunun bazen yanıltıcı olduğundan bahsetmiştik. Benzer şekilde banka saha satış temsilcisi maaşları hakkında araştırma yapan kişiler birbirinden çok farklı rakamlarla karşılaşmaktadır. Bu sebeple bu konuda net bir rakam söylemek imkânsız hale gelmiştir.

Bankacılık sektörü ve banka saha satış temsilciliği hakkında detaylı bir araştırma sonucunda maaşlar hakkında ortalama bir tutar söylenebilir. Banka saha satış temsilcileri ortalama en düşük 5500 TL alırken ortalama en yüksek 9 BİN Türk lirası kazanmaktadırlar. Bunu ortalama bir değer olarak söylemek gerekirse banka saha satış temsilcileri aylık ortalama 6000 TL maaş almaktadır.

Banka saha satış temsilcisi olarak çalışan kişiler satışını yapmış oldukları ürün başına prim alırlar. Bu sistem sayesinde sattıkları her üründen ek gelir elde ederler. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz maaşlar prim ilavesi göz ardı edilerek hesaplanmış tutarlardır.

Bankalara İş Başvurusunda Bulunmak

Banka saha satış temsilcilerinin hangi özelliklere sahip olması gerektiğinden ve banka saha satış temsilcisi yorumları konusundan detaylı olarak bahsettik. Peki, tüm bu özelliklere sahipsiniz ve bankalara iş başvurusunda bulunmak konusunda yeterince bilginiz yok. Bu yazımızda bankalara iş başvurusunda nasıl bulunabileceğinizi ve sizleri nelerin beklediğini anlattık.

Öncelikle bankacılık sektöründe çalışmak istiyorsanız bu sektörle alakalı olan bölümlerden lisans veya ön lisans eğitiminizi tamamlamış olmanız gerekmektedir. Peki, bankada çalışabilmek için hangi bölümlerden mezun olmanız gerekmektedir? Bu bölümler şöyledir;

  • İktisat
  • İşletme
  • Maliye
  • Finans
  • Bankacılık ve Sigortacılık
  • Ekonomi
  • Kamu Yönetimi
  • Pazarlama

Yukarıda saymış olduğumuz bölümlerden birinden mezunsanız banka saha satış temsilcisi olarak çakılmanız mümkün. Eğer bu bölümlerden birinden ya da hiçbir üniversiteden mezun değilseniz gerekli sertifika ve eğitimleri alarak lise mezunu olarak iş başvurusunda bulanabilirsiniz. İş başvurusu genellikle iş arama siteleri ya da bankayla direkt görüşme şeklinde yapılır.

Saha Satış Temsilcisi Kariyer Basamakları

Saha satış temsilcileri çalışma ortamında gösterdikleri başarı sayesinde kolaylıkla terfi alabilen bir meslek gurubudur. İnsanları ikna etmek ve güvenilir bir profil çizmek zor bir iş olduğundan bunu başarılı bir şekilde gerçekleştiren kişiler işlerinde zamanla yükselirler.

Banka saha satış temsilcileri kariyer basamakları konusu sanıldığının aksine olumlu yönleri daha çok olan bir yoldur. Bir saha satış temsilcisi verilen hedefleri tutturduğu ve başarılı olduğu sürece 1 yıl gibi bir sürede 2 3 terfi birden alabilir. Banka saha satış temsilcisi yorumları kısmında maalesef bu konuya pek değinilmemektedir.

Saha satış temsilcisi olarak çalışan kişiler bir takım liderine bağlı olarak çalışırlar. Göstermiş olduğunuz başarılar sayesinde takım lideri olabilirsiniz. Burada birçok seçenek olmakla birlikte karar size bırakılmıştır. Takım lideri olmak istemeyen kişiler banklarda gişe personeli görevine yükselebilirler. Buradan banka müdürlüğü hatta bölge müdürlüğüne kadar terfi almanız mümkünüdür. Satış temsilcisi olarak çalışan biri kariyer basamaklarını başarısı doğrultusunda hızlıca çıkabilmektedir.

Okuyunuz: Şirkette Çalışan Meslekler

Bankada Çalışmak İsteyenlere Öneriler 

Bankacılık sektörü stresin yüksek olduğu hatta tavan yaptığı bir sektördür. Bankada hangi konumda çalışıyor olursanız olun stresi yönetmeyi bilmeniz gerekmektedir. Bankacılık sektöründe kendini geliştiren kişilerin terfi alması yüksek olasılıklı bir durumdur. Bu sebeple birçok kişi bankacılık sektöründe yer almak istemektedir. Örneğin banka saha satış temsilcisi yorumları konusunda da bahsettiğimiz gibi yorumlarda yer almasa da satış temsilcileri hızla terfi alabilmektedirler.

Bankacılık sektöründe hangi pozisyonda çalışırsanız çalışın önünüz açıktır. Anca terfi alabilmeniz önünde herhangi bir engel bulunmasa da bilmelisiniz ki hem insanlarla hem de o insanların paraları ile uğraşmak sizin işiniz. Bu sebeple çok büyük bir sabır göstermeniz ve çözüm odaklı olmanız sizden beklenen önemli bir davranıştır. Sektörde yer almadan önce kendinize ve taşıdığınız özelliklere iyi bakmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.