Self Servis Oto Yıkama Açmak | Maliyeti ve Kar Marjı

Günümüzde insanlar araçlarının evlerinin önünde yıkama lüksüne sahip değildir. Artık yıkanması ve temizlenmesi işlemleri belirli oto yıkama yerlerinde yapılır. Bu nedenle self servis oto yıkama açmak insanlar için değerlendirilebilecek iş sektörleri arasında yer alır. Çok cüzi fiyatlarla araçlarını yıkatma isteyen hemen her araç sahibi bu oto yıkama işletmelerinden hizmet alabilir. Self servis oto yıkama açma maliyeti konusunda önceden bir iş planlaması yaparak sizde bu sektörde para kazanma imkanı bulabilirsiniz. Birçok kişinin açabileceği bu işletme hem kolay para kazandıran hem de uzun ömürlü iş alanları arasında bulunur. Self servis oto yıkama malzemeler ve sermaye konusunda planlama yapmanızı gerektiren bir sektördür. Bu alanda yüksek başarı elde etmek isterseniz yazımızın devamında gerekli tüm detayları bulabilirsiniz.

Self Servis Oto Yıkama Açmak

Self Servis Oto Yıkama Açmak

Self servis oto yıkama işletmesi kurabilmek için bir takım malzemeleri temin etmeniz önemli bir konudur. Kurulum aşamasından hizmet aşamasına geçene kadar hemen her türlü detayı önceden bilmeli ve bu konuda gerekli tüm belgeleri hazırlamalısınız. Yer şartının sağlanması ve gerekli ruhsat belgelerinin hazırlanması işletmenizi açmanıza yardımcı olacaktır.

Kendi işinizi kurmak istiyorsanız self servis oto yıkama açmak fikrini daha detaylı bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Bu alanda yüksek kazanç elde edebilmek için öncelikle profesyonel şekilde hazırlanmış bir iş planına ihtiyacınız bulunuyor. İşletmenizi küçük, orta, büyük ölçekte açabilirsiniz.

Not: Self Servis Oto Yıkama Açmak dışında farklı fikirler edinmek için 112+ Adet Dükkan Açma Fikirleri başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Self Servis Oto Yıkama Açmak

Self servis oto yıkama servisleri kişilerin en çok yararlandığı hizmet türleri arasında bulunur. Özellikle çok yoğun bir yaşam temposu olan insanlar için buralar son derece pratik hizmetler verir. Zaman tasarrufu sağlaması açısından tercih edilen self servis oto yıkama hizmetleri iş kurmak isteyen insanlar için de ayrı bir avantaj sunar. Self servis oto yıkama açmak için birçok insan önemli sayılabilecek girişimlerde bulunuyor.

Ancak bu sektörde ciddi bir müşteri potansiyelini kazanabilmek için mutlaka lokasyon seçimine önem vermeniz gereklidir. Araçları rahat bir şekilde girip çıkabilmesi ve birçok kişinin rahatlıkla işletmenizi bulabilmesi önemlidir. İşletmenin büyüklüğü ve bu süreçte önemli konular arasında bulunur. Aynı anda birden fazla araca self servis oto yıkama hizmeti vermek işletmenizin büyümesi açısından büyük bir önem taşır.

Bu süreçte yasal prosedürler ve işletme gereksinimlerini bilmek de işletmenizi ilerleyen süreçte başarı kazanması açısından önemli konular arasında bulunur. İş fikrinizin uygulamaya konulmadan önce bu alanda daha önce faaliyet göstermiş olan işletmelerle de iletişime geçebilir ve hizmet detayları hakkında bilgi bilgiler edinebilirsiniz. Aynı zamanda bu işletmelerin kullandığı makinelerin kalitesini sorgulayabilir ve nereden temin edeceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

Selfservis Oto Yıkama Açma Maliyeti

İş yeri açmak isteyen kişiler için en önemli konulardan birisi de maliyet bilgisidir. İşyerinin bütçenizi zorlamadan açılabilmesi için mutlaka maliyetini detaylı bir şekilde hesaplanması gerekir. Self servis oto yıkama açma maliyeti konusunda da detaylı araştırma yaparak bütçenizi aşmayacak ölçüde bir işletme kurabilirsiniz. Bu süreçte maliyetler hesaplanırken şu noktaları mutlaka göz önünde bulundurmalısınız:

 • Lokasyon seçiminde mutlaka araçlar tarafından kolayca görülebilecek bir yer tercih etmelisiniz. Trafiğin yoğun olduğu yerler bu iş için oldukça ideal.
 • Maliyet planlamanızı etkileyecek bir diğer unsur ise işletmenizde kullanılacak olan malzemelerdir. Hangi ekipmanları kullanacağınızı işletmenizi kurmaya başlamadan önce karar vermelisiniz.
 • Makinelerin bakım ve onarımı konusunda da ne kadar maliyet gerektiğini önceden hesaplamanız ilerleyen süreçte sıkıntı yaşamamanız açısından önemli bir konudur.
 • Kullanılacak makinelerin türü son derece önemli bir konudur. Bu süreçte jetonlu elektrikli süpürge desteği alabilirsiniz ya da cila makinesi gibi makinelere işletmenize yer verebilirsiniz.

Tüm bu detaylar konusunda ortaya çıkacak olan maliyete göre 80000 ile 200000 arasında bir sermaye gereksiniminiz bulunur. Kişiler bu sermaye tutarının bir kısmı olan 40 bin lira gibi bir tutarı makinelere ayırır ve geri kalanı için de reklam ve tanıtım çalışmaları lokasyon belirleme ve su giderleri için ayırabilir.

 

Self Servis Oto Yıkama Malzemeleri

Self servis oto yıkama açmak isteyen kişilerin malzeme konusunda titiz olması gereklidir. Bu süreçte kullanılacak olan makinelerinin mutlaka uzun ömürlü olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Aynı zamanda müşteri memnuniyetini sağlayacak nitelikte bir kaliteye sahip olması da dikkat edilmesi gerekenler arasında bulunuyor.

Self servis oto yıkama malzemeleri içerisinde jetonlu yıkama makineleri en çok tercih edilen makine türleridir. Bu makinalar daha çok 1 TL ile çalışan ve zaman ayarı olan makinelerdir. Dijital bir göstergesinin olması ve kullanıcıya gerekli bilgileri bu ekran üzerinden sunması makinelerin en büyük avantajları arasında yer alır.

Bunun yanında jetonlu süpürge makineleri ve oldukça işlevsel makinelerdir. Bu makineler zaman ayarlı bir özelliğe sahiptir. Önemli makineler arasında yıkama ve köpük makineleri olması gerekenler arasındadır. Jetonlu köpük makineleri işletme faaliyetlerinizin daha kolay bir şekilde yürütülmesini sağlar.

 

Anahtar Teslim Yıkama Kurulumu

Self servis oto yıkama açmak konusunda fikirlerinizi hayata geçirmek istiyorsanız her detayla tek tek yakından ilgilenmeniz gerekir. Ancak bu süreçte gözden kaçabilecek önemli noktalar olabilir. Bununla birlikte işletmenizde olması gereken malzemelerin temin edilmesi ve bu malzemeleri nasıl kullanılması gerektiğinin bilinmesi de önemli konular arasında yer alıyor.

Her şeyden önemlisi bir işletme açmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu süreçte birçok evrak prosedürünü açmanız ve gerekli ruhsatları alabilmeniz önem taşır. Bu konuda sizlere anahtar teslim yıkama kurulumu hizmeti veren firmalar bulunur.

Bu firmalar her türlü detayı sizin yerinize hesaplar işletme yerinizi belirler ve işletmenizin kurulumunu gerçekleştirdikten sonra sizlere anahtar teslim ederek işinizin başına geçmenize yardımcı olurlar. Anahtar teslim yıkama kurulumu alabilmek için dikkat etmeniz gereken en önemli konu bu süreçte işin ehli bir firmadan hizmet almaktır. Bu işletmeyi kendi adınıza kişisel bir firma olarak açabileceğiniz gibi daha önceden isim yapmış olan bir self servis firmasının bayiliğini de alabilirsiniz.

 

Self Servis Yıkama Bayiliği Veren Firmalar

Self servis yıkama bayiliği veren firmalar sayesinde işletmenizi çok daha kolay ve hızlı bir şekilde açabilme imkanı bulabilirsiniz. Bu firmalar sektörde uzun yıllardır bulunan ve her türlü oto yıkama hizmetini sağlayan firmalardır. Alacağınız bayilik sayesinde bu firmaların adı ile birlikte birçok kişiye hizmet verebilme imkanı bulabilirsiniz. Sıfırdan bir iş yeri açmak hem son derece zordur hem de sektörü bilmiyorsanız unuttuğunuz birçok detay olabilir. Ancak deneyimli bir self servis oto yıkama bayisi bu süreçte sizlere kusursuz ve eksiksiz bir firma açmanıza yardımcı olabilir. Günümüzde bu bayiliği veren birçok firma bulunmaktadır. Servis yıkama bayiliği veren firmalar arasında şunları sayabiliriz:

 • Globowax
 • AutoWash
 • Sonuç
 • AutoRoy
 • MyWash
 • Redline

Bu firmalardan bayilik alarak işletmenizin kurulmasına hızlandırabilirsiniz. Bu firmalar verecekleri hizmetler doğrultusunda sizlerden belli miktarda bir sermaye istemektedir. Sermaye gereksinimlerinizi karşıladıktan sonra bayilik sistemi ile marka bir isim altında işletmenizi kurabilme imkanı bulabilirsiniz. Bu bayilik firmaları sizlere reklam ve tanıtım çalışmaları, işletme yönetim eğitimi, personellerin makineleri kullanmaları için eğitim gibi konularda çeşitli hizmet desteği sağlamaktadır. Aynı zamanda lokasyon seçiminde de birtakım araştırmalar yaparak en uygun yerden işletme açmanıza yardımcı olurlar. Self servis oto yıkama açmak konusunda kararlıysanız en iyi firmalardan profesyonel destekler alabilirsiniz.

Self Servis Oto Yıkama Nasıl Açılır” başlıklı yazımızda ihtiyacınız olan tüm bilgileri aktardık. Daha detaylı bilgi edinmek için yorumalar bölümünden bizlere yazabilirsiniz. Sorularınız en kısa zamanda cevaplandırılacaktır.

Yorumlar

 1. Yılmaz dedi ki:

  Anahtar teslim self servis yıkama kurulumu için ne yapmalıyız gorusebilecemiz yer yada kurum falan var mı acaba…