Tedi Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Tedi mağazaları 15 Haziran 2007 senesinde kurulmuştur. Günümüzde geniş bir müşteri kitlesi bulunan Tedi çalışma şartları bakımından oldukça ilgi çekiyor. Tedi mağazalarında çalışabilmek için kişilerin belirli şartları taşıması gerekiyor. Oldukça iyi bir çalışma ortamı bulunan Tedi mağazalarında birçok farklı türden ürün satışı yapılıyor. Bu nedenle de kişiler başvuru yapmadan önce ürün skalasını, çalışma şartlarını yakından incelemelidir.

Tedi Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Tedi Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Tedi çalışan yorumları başvuru sırasında belirleyici olsa da zaman zaman sizleri yanıltabilir. Bu nedenle mutlaka ilk olarak çalışma şartlarını incelemelisiniz. Eğer şartları yerine getirebileceğinize inanıyorsanız farklı şekillerde başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Mağazalarda çalışma ortamı son derece dinamik. Bu nedenle de kalabalık, yoğun bir ortama alışık olmanız zorlanmamanız açısından büyük bir önem taşır.

Çalışma şartlarına uyum sağlayabildiğiniz sürece oldukça iyi standartları olduğu söylenebilir. Tedi iş başvurusu yaparak mağazalar zincirinin bir personeli olabilirsiniz. Türkiye’nin birçok yerine giderek daha da yayılan Tedi mağazaları her geçen gün daha da fazla kişiye kapılarını aralıyor. Beklentilere yanıt veren iş ortamları, dolgun maaşları ile günümüzde en çok tercih edilen firmalardan biri.

Tedi Çalışan Yorumları

Tedi mağazalarında çalışmadan önce iyi bir sektör araştırması yapmanız gerekir. Sürekli olarak işe girip ayrılmak CV’nizde iyi bir izlenim olarak görünmeyecektir. Bu nedenle de bir işe girmeden önce sektör araştırması sizi en iyi şekilde yönlendirebilir. Tedi çalışan yorumları da sektör araştırmalarınız içerisinde yer vermeniz gereken konulardan biri. Bir şirkette uzun yıllar çalışabilen kişiler varsa bu ortamın iyi olduğu düşünülebilir.

Ancak yoğun bir tempoya alışık olmayan kişiler de olabilir. Bu kişiler işyeri ortamına uyum sağlayamadıklarında firma hakkında olumsuz yorumlarda bulunabilirler. Bu nedenle çalışan yorumları her ne kadar önemli olsa da tam bir belirleyici değildir. Şirketin çalışma şartları, çalışma saatleri, çalışanlarına sağlanan haklar bu süreçte önem vermeniz gereken detaylar olmalıdır.

Tedi çalışma şartları bakımından birçok mağaza ile aynı standartlardadır. Bu nedenle de çalışma şartları sizin için uygunsa kolayca başvuru yapabilirsiniz. Hem çalışma şartları hem de saatleri hemen herkesin uyum sağlayabileceği şekildedir.

Tedi Çalışma Şartları

Tedi mağazalarında çalışabilmek için taşımanız gereken kriterler bulunuyor. Bu kriterleri göz önünde bulundurduğunuzda iş görüşmelerinden olumlu bir sonuç almanız daha kolay. Tedi çalışma şartları arasında şunlardan bahsedilebilir:

 • Tedi mağazalarında sabah/ akşam olmak üzere iki vardiya bulunur.
 • Günlük çalışma süresi 7,5 saat.
 • Çalışma süresine yemek ve çay molaları dahil değil.
 • Haftada bir günlük izin hakkınız bulunur.
 • Eğer bir yıl çalışmayı doldurursanız 14+2 yıllık izin kullanabilirsiniz.
 • Tedi mağazalarında mesai durumu söz konusu olabilir.
 • Eğer haftalık saatte fazla çalışılan bir durum olursa diğer günlerle denkleştirme yapılır.
 • Personelin vardiyası haftalık olarak değişir.

Bu şartlara uyum sağlayabilecek olan kişiler rahatlıkla firmada uzun yıllar çalışabilirler. Gün içerisinde her çalışan işin hem çay hem de yemek molası bulunur.

Tedi İş Başvurusu

Tedi mağazalarında çalışabilmek için kişilerin uygun koşullar altında başvuru yapması gerekir. Başvuru için birçok farklı yöntem bulunur. Tedi iş başvurusu için ilk olarak mağazaların şubelerine CV bırakmak tercih edilebilir. Çevrenizde bulunan tüm mağazalara kendi hazırlamış olduğunuz resimli bir CV bırakarak rahatlıkla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda Tedi mağazalarının kurumsal web sitesi üzerinden insan kaynakları kısmından da başvuru yapabilirsiniz.

İnsan kaynakları bölümünde bulunan hazır iş başvurusu formu doldurulabilir. Bu form üzerinde yer alan tüm bilgileri eksiksiz doldurmanız büyük bir önem taşır. İş başvurusu yapacak olan kişilerin aynı zamanda kariyer sitelerini değerlendirmesi de gerekir. Kariyer sitelerinde özel pozisyonlar için açılan başvurular yanında genel başvurularda bulunur. İş başvurusu sırasında özgeçmişinizde mutlaka şu bilgilerin bulunmasına önem vermelisiniz:

 • Kimlik bilgileriniz
 • İletişim ve adres bilgileriniz
 • Daha önce çalıştığınız yerler
 • Kaç yıllık iş deneyiminizin olduğu
 • Hangi pozisyonlarda çalıştığınız
 • Referans bilgileriniz
 • Hobileriniz

Gibi birçok bilgiyi CV içerisinde bulundurmalısınız. Eğer elden CV vereceksiniz mutlaka fotoğraflı CV vermeye özen göstermelisiniz. Internet üzerinden başvuru yaparken de yeni bir fotoğraf eklemeniz işe alım sürecinde oldukça etkili bir faktördür Tedi mağazalarında işe girmek isteyen kişilerin yaptıkları başvurular insan kaynakları tarafından değerlendirilir. Kriterleriniz uygun olduğu takdirde görüşmeye çağrılırsınız.

Adaylar bazen bir bazen iki mülakata alınarak görüşmeler sonuçlandırılır. Eğer işe alımınız kabul edilirse sizlere telefon üzerinden ulaşılarak gerekli bilgiler verilir. Bu süreçte sizlerden birtakım belgeler istenebilir. İşe giriş belgelerini de hazırladıktan sonra belirtilen tarihlerde ilgili şubede işe başlayabilirsiniz.

Okuyunuz: Bim Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Tedi Çalışan Kıyafetleri

Tedi mağazalarında çalışmak isteyen kişilerin bilmesi gereken birçok önemli detay bulunur. Bunlardan birisi de çalışanların kullanmak zorunda oldukları kıyafetlerdir.  Şubelerde çalışmak istiyorsanız mutlaka mağazanın giyim kriterlerini karşılamanız gerekiyor. Öncelikle temiz, titiz ve düzenli olmanız son derece önemli bir konudur. Bununla birlikte Tedi çalışma kıyafetleri bakımından belirli standartları olan mağazalar arasında yer alır.

Çalışanlar kırmızı yakalı bir tişört giymek durumundadır. Tişörtün göğüs kısmında mutlaka mağazanın amblemi ve isminin olması gerekir. Mağaza bu tişörtü çalışanlarına kendisi sağlar. Çalışma kıyafetleri bakımından oldukça rahat olan firma yalnızca çalışanlarının üst giyim konusunda kriterleri sağlamasını bekler. Bu süreçte en çok dikkat edilen konu çalışanların dış görünüm olarak düzenli ve titiz olmasıdır.

Tedi Mağazaları Maaş

Tedi mağazalarında çalışan kişiler için maaş bilgisi önemlidir. Eğer bu mağazaların herhangi bir şubesinde çalışmayı düşünüyorsanız maaş konusunu önceden araştırmanız gerekir. Tedi mağazaları maaş bakımından diğer mağazalarla hemen hemen aynıdır. Yeni işe giren kişiler ilk olarak asgari ücret maaş alır. Bunun yanında kişilerin kıdemi, pozisyonu yükseldikçe maaşlarda da artış olur. Mağaza müdürü, yardımcısı, kasa ve satış personelleri farklı oranda maaş alabilir.

Bu kişiler belli bir süre tamamladıklarında maaşlarında da artış olabilir. Maaşlarına ek olarak yemek ücreti de verilir. Her ay ödenen yemek ücretleri farklı şekilde de kullanılabilir. Her çalışanın mutlaka sigortası her ay yatırılır. Birçok mağazadan farklı olarak yol masrafları da karşılanır. Buna ek olarak mağazalarda çalışanlar için prim uygulaması da bulunur. Günümüzde çalışma şartları bakımından en ideal mağazalar arasında yer alır.

Tedi Çalışma Saatleri

Tedi çalışma standartları oldukça iyidir. Bununla birlikte işe girmek isteyen kişiler Tedi çalışma saatleri konusunda da bilgi edinmelidir. Çünkü esnek bir çalışma saati sistemi bulunur. Tedi mağazalarında vardiyalı sistem bulunur. Bir hafta sabah çalışan personel diğer hafta akşam saatinde çalışır. Bu nedenle de geç saatlerde işten çıkacağınızı bilmelisiniz.

Tedi mağazalarında günlük olarak 7,5 saat çalışmanız gerekiyor. Mağazaların bulunduğu yere göre çalışma saatleri değişebilir. AVM içinde yer alan mağazalarda çalışma saatleri AVM açılma ve kapanma saatlerine göre belirlenir. Geç saatlerde işten çıkan personeller için mağazalar personel servisi ayarlayabilir. Çalışanlar izin günlerinde çalışmak zorunda değildirler. Normal çalışma saatlerine ek olarak bu kişiler mesai de yapabilirler.

Okuyunuz: Şok Market Çalışan Yorumları

Tedi Genel Merkez İletişim

Tedi birçok farklı yerde şubeleri bulunan mağazalar arasında yer alır. şubelerinde çalışmak isteyen kişiler iş başvurularını uygun şekilde yapmalıdır. Merak edilen her konu hakkında da Tedi genel merkez iletişim bilgileri kullanılabilir. Bu bilgiler arasında şunlar yer alır:

 • Telefon: 0 212 224 30 00
 • Fax: 0 212 245 48 01/ 00
 • Adres: Maltepe Mahallesi Litros Yolu Sokak No:6 Topkapı 34010 Zeytinburnu/ İstanbul

Bu iletişim bilgileri üzerinden rahatlıkla şirketin genel merkezine ulaşabilirsiniz.

Tedi’de Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Tedi mağazaları oldukça iyi standartları olan mağazalar arasında yer alır. Beklentileri karşılayan bu mağazalarda çalışmak isteyen kişilerin ilk olarak iletişim becerisi olmalı. Tedi’de çalışmak isteyenlere öneriler çerçevesinde birçok konudan bahsedilebilir. Özellikle şu noktalara dikkat etmelisiniz:

 • İş başvurusu sırasında kendinizi çok iyi ifade etmelisiniz.
 • Çalışma arkadaşlarınız ve amirleriniz ile iyi geçinmelisiniz.
 • Mağazaya gelen müşterilere daima sabırlı ve güler yüzlü olmalısınız.
 • Kendi alanınızı çok iyi idare etmelisiniz.
 • Sorumluluk sahibi olmalısınız.
 • Çalışma saatlerine uygun davranmalısınız.
 • Giyim, görünüm kurallarına uymalısınız.
 • Temiz ve bakımlı olmak durumundasınız.
 • İşinizi daima geliştiren bir personel olmalısınız.

Bunların yanında özellikle takım çalışmasına yatkın olmanız gerekir. Sizlere verilen kotayı aşmak konusunda azimli olmalısınız. Mağazanın kurumsal imajına ters düşmeyecek şekilde davranmalısınız. Beklentileri karşılamalı, verilen eğitimlerde yüksek başarı göstermelisiniz. Tüm bu detaylara dikkat edildiğinde mağazalarda yıllarca çalışabilirsiniz. Mesai saatlerine kaldığınızda durumu daha sonra amirinize bildirmelisiniz. Böylece fazla çalıştığınız saatleri daha sonraki günler için bir denkleştirme yapılabilir.

Yorumlar

 1. Hüseyin Cönger dedi ki:

  Her iş yerinde, kendi kurallarını ve kaideleri uygulayarak, çalışanların bu konmuş olan hükümlere uymalarını , çalışma ortamında açıklık, katılım, paylaşım ve şeffaf olmaları, en önemli güven duygusu içinde, satış temsilcileri, sorumlu ve mağaza müdürü lider olarak, şubesini en verimli ve huzurlu, neşeli yüksek performanslı canı gönülden takımını yöneterek hedeflerini gerçekleştiren örnek mağaza olacaktır. Saygılarımla,