Watsons Bayilik Şartları | Bayilik Başvurusu ve Ücreti

Watsons kozmetik dünyasında oldukça önemli bir yere sahip olan ve ürün skalası ile kullanıcı beklentisini karşılayan firmalardan biridir. Birçok ülkede hizmet veren kozmetik mağaza zincirlerine ait yaklaşık 7 bin mağaza bulunur. Watsons bayilik şartları da kozmetik sektöründe mağaza açmayı düşünen girişimciler tarafından oldukça merak edilir. 1800’lü yıllara dayanan bir tarihi olan Watsons firmasının 13 farklı ülkede binlerce mağazası bulunur. Bu mağazaların yaklaşık 300 tanesi de Türkiye’dedir. Bu mağazalarda neredeyse 25’den fazla ürün satılır. Watsons mağazaları gerekli şartları sağlayan kişilere bayilik vererek işletmenizi kurmanıza yardımcı olur.

Watsons kadın ve erkeklerin kullanımına yönelik olarak birçok ürünün satışında öncü mağazalar arasında yer alır. En kaliteli ürünlerin satışının yapıldığı bu mağazalarda kozmetik alanına dair birçok ürünü bulmak mümkün olur. Bu da müşteri bakımından önemli bir çeşitlilik ortaya çıkarır. Beklentilere en iyi şekilde yanıt veren firma bayilerinden de aynı kaliteli hizmeti bekler.

Marka imajına uygun hareket etmek ve markalaşma sürecinde firmaya katkı sağlayabilmek bayilik alabilmeniz için önemli noktalardır. Watsons bayilik şartları konusunda eksiksiz olmaya özen göstermeniz gerekir. Böylelikle dünyada en çok tanınmış olan kozmetik mağaza zincirleri ailesinin bir üyesi olabilirsiniz. Bu alanda profesyonel çalışan bir mağaza açmak isterseniz maliyet ve kazanç dengenizi çok iyi kurmanız gerekir. Yazının devamında tüm detayları okuyabilirsiniz.

 

Watsons Bayilik Şartları

Kozmetik satışı alanında bayilik almak sıfırdan mağaza açmaktan daha avantajlı denilebilir. Kozmetikler direkt kişilerin sağlığı ile alakalı bir durum olduğu için güven son derece önemlidir. Kozmetik markalarına ve mağazalarına güven duyulmadığında insanları çekmeniz sanıldığından daha da zor olabilir. Böyle durumlarda tek yapmanız gereken Watsons gibi markalaşmış firmalardan bayilik almaktır. Watsons bayilik şartları göz önünde bulundurulduğunda kişiler son derece avantajlı olabilir. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Bayilik için firma sizlerden en az 300 metrekare mağaza yeri istiyor.
 • Mağazaların ön alanında en az 8 metrelik boş yer olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Bankalardan teminat mektubu istenilen durumlar olabilir.
 • En az 500.000 dolar sermaye gerekiyor.
 • Eğer mağazanızı AVM içerisinde açmayı planlıyorsanız şartlarda biraz daha esnek davranabiliyorlar.

Tüm bu şartları yerine getirdiğinizde ise sizlere bayilik verilerek işletmenizin kurulumu sırasında gerekli destekler firma tarafından veriliyor. Bayilik işlemleri sırasında şartları sağlamamanız durumunda firma bayilik vermemek hakkını da elinde bulundurmaktadır. Aynı zamanda marka imajına zarar verecek bir durum olduğunda bayiliğiniz firma tarafından iptal edilebilir.

 

Watsons Bayilik Veriyor Mu?

Watsons bayilik veriyor mu sorusu bu alanda iş yapmayı düşünen hemen herkesin merak ettiği bir konudur. Kozmetik mağazası açmak istiyorsanız tanınmış bir markanın adı altında işlem yapmanız başarıyı size daha kolay getirebilir. Watsons firması sizlere bayilik vererek kozmetik mağazalar zinciri ailesine dahil olabilme fırsatı veriyor. Ancak bu firmadan bayilik alabilmek için Watsons bayilik şartları ile başvuru belgelerinin mutlaka hazırlanması gerekir.

Sizlerden istenen belgelerin başında sermayenizin gerçekten var olduğunu gösteren banka dekontu bulunuyor. Aynı zamanda bankalardan alınmış olan bir teminat mektubu da istenilenler arasında yer alıyor. Kredi skoru belgesi de talep edilebilen belgeler içerisinde bulunuyor. En az iki yıldır da kozmetik sektöründe bulunduğunuzu kanıtlayan belgeleri yine firmaya sunmanız gerekir. Tüm bu belgeleri sunmak ve yeterli miktarda ki sermayeyi ayarlamak firmadan bayilik alabilme sürecini daha da kolay hale getirir.

Okuyunuz: Kozmetik Bayiliği Veren Firmalar

 

Watsons Bayilik Açma Maliyeti

Watsons bayilik şartları içerisinde en çok dikkat edilen konu bayilik açma maliyeti oluyor. Çünkü bayilik alabilmek için girişimcilerin 500 bin Dolara sahip olması gerekiyor. Watsons firması girişimcilerinin mutlaka sermaye tutarını bankada dolar üzerinden tutmasını istiyor. Çünkü TL tutar dolar karşısında azaldığı taktirde firma ile sorun yaşayabilme durumu oluşabiliyor. Dolar karşısında TL’nin etkilenme durumunun olması nedeniyle Watsons firma yetkilileri böyle bir önlem almayı uygun görüyor.

Eğer 500 bin dolar sermayeniz varsa ve iki yıldır de bu sektörde olduğunuzu belgelerseniz rahatlıkla firmadan bayilik alabilme imkanı bulabilirsiniz. Watsons bayilik açma maliyeti konusunda iyi bir planlama yapmak bu süreçte sizin için güzel bir yol haritası olabilir. Bununla birlikte firma sizlere şube seçiminde, işletme dekorunun hazırlanmasında da gerekli destekleri sunuyor.

Yatırım sürecinin tamamlanmasına kadar her detayda firma profesyonelleri sizlerle gerekli her şekilde ilgileniyor. Bunun yanında firma bayileri ile sürekli iletişim halinde olduğundan kozmetik alanında ki yenilikleri de daha kolay takip edebiliyorsunuz.

 

Watsons Bayilik Başvuru

Watsons bayilik başvuru işlemleri için öncelikle firmanın şartlarını gözden geçirmelisiniz. Bununla birlikte yer seçiminde de son derece titiz davranmalısınız. AVM ve işlek cadde kenarları mağaza açmak için oldukça uygundur. Bayilik başvurusu için mutlaka firmanın genel merkez iletişim bilgileri üzerinden firma ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Daha sonra ise başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Başvuru yaptıktan sonra firma sizin başvurunuzu detaylı olarak inceler ve uygunluğunuzun test aşaması gerçekleştirilir. Eğer firmanın sunduğu temel şartları sağlamak konusunda yetersizseniz firma sizleri görüşmeye çağırmaz.

Fakat temel şartları sağlıyorsanız görüşme için aranırsınız. Bu süreçte sizlerden birtakım belgeler de istenir. Bu belgeler hazırlandıktan sonra firma ile görüşmeye gidebilirsiniz. Tüm görüşmeler sonrasında uygun olduğunuza karar verilir ise şubenin açılacağı yer belirlenir ve gerekli diğer çalışmalara başlanır.

 

Watsons Bayilik Almanın Avantajları

Watsons bayilik almanın avantajları son derece fazladır. Gerekli sermayenizi hazırladıysanız ve Watsons bayilik şartları da tam olarak yerine getirilebiliyor ise bayiliğinizi alabilirsiniz. Bu firmadan bayilik almanın en büyük avantajları arasında şunlar sayılabilir:

 • Watsons dünya genelinde hizmetler veren bir firmadır.
 • Dünyaca tanınmış bir firmanın adı altında işletme açmak hızlı bir şekilde fark edilmenizi sağlar.
 • İşletmenizi açmadan daha müşterileriniz hazır durumda olur.
 • İşletmenizi açarken her detay için firma desteğini alabilirsiniz.
 • Personel seçimi ve yer seçimi gibi konularda sizlere detaylı bilgiler verilir.
 • Firmanın ana merkezi tarafından yapılan reklam çalışmaları sizlere de katkı sağlar.
 • Karlılık oranı oldukça fazladır ve kozmetik alanına ilgi her dönemde yoğundur.

Tüm bunların yanında son derece bilindik bir firma ile çalışmak pek çok yönden desteklenmek anlamına gelir.

Okuyunuz: Kozmetik Mağazası Açmak

 

Watsons Genel Merkez İletişim

Watsons bayilik alabilmek için genel merkez ile iletişime geçmeniz gerekir. İletişim için şu adres ve telefon numarasını kullanabilirsiniz:

Adres: Saray Mahallesi, Site Yolu Caddesi, Anel İş Merkezi No:5, Kat: 4-5, Ofis No: 9- 10 Ümraniye/ İSTANBUL

Telefon: 0850 755 99 87

Web: 

 

Watsons Bayiliği Açmak İsteyenlere Öneriler

Watsons bayiliği açmak isteyenlere öneriler kapsamında birçok önemli nokta öne çıkar. Bayilik almadan önce mutlaka şu noktalara dikkat etmeniz gerekir:

 • İşletme yeri seçiminde titiz davranmalısınız. AVM ya da işlek cadde üzeri yerler tercih edilmelidir.
 • İşletmenizin büyüklüğünün Watsons bayilik şartları içerisinde belirtildiği gibi olmalıdır. İşletme önünde bulunması gereken mesafeye de dikkat etmeniz gerekir.
 • İşletmenizde çalışacak personellerin kozmetik alanında deneyimli olması önemli.
 • Firma genel merkezi tarafından reklam ve tanıtım çalışmaları yapılsa da ek olarak sizler de reklam yapabilirsiniz.
 • İşletmenizde bir de depo alanı bulunmasına dikkat etmelisiniz.

Bu detaylara dikkat etmek bayiliğinizin hem başarılı hem de devamlı olmasında oldukça etkilidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.