Watsons Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Kozmetik alanında perakende mağazacılık zincirlerinden biri olan Watsons çok geniş bir müşteri portföyüne sahiptir. Beklentilere yanıt veren ve birçok yerde mağaza açan Watsons son derece yüksek standartlarda hizmetler veriyor. Bu bakımdan Watsons çalışma şartları birçok iş arayan kişi tarafından araştırılıyor. Çalışanlarına karşı birçok avantajı sunan firma aynı zamanda yüksek bir ürün kalitesine de sahiptir. Bu sayede her geçen gün büyüyen Watsons şirketi sürekli olarak yeni ve dinamik çalışanlara ihtiyaç duyuyor. Çalışanlarına birçok bakımdan iyi bir çalışma ortamı sağlayan şirket maaş dışında prim ve yemek parası ödemeleri de yapıyor.

Watsons Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Watsons Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Watsons çalışan yorumları da tüm bu avantajlar sayesinde genel olarak olumlu oluyor. Şirkete karşı ciddi eleştirilerin bulunmaması kişilerin daha rahat bir şekilde iş başvurusu yapmasına olanak tanıyor. Watsons mağazalarında çalışmak isteyen kişilerin iş başvurusu yaparken de dikkat etmesi gereken detaylar bulunuyor.

Şirket tarafından kısa süre içerisinde fark edilmek istiyorsanız mutlaka dikkat çekici bir CV hazırlayarak başvuru gerçekleştirmeniz gerekiyor. Genelde kozmetik alanında deneyimli personellerle çalışmaya önem veren firmalardan biri olduğundan deneyim ve referans konularına da dikkat etmelisiniz. Başarılı bir çalışan olduğunuz müddetçe Watsons mağazalarında iyi bir kariyer yapabilme imkanı elde edebilirsiniz.

 

Watsons Çalışma Şartları

Watsons çalışma şartları bu şirkette işe girmek isteyen kişiler için son derece önemli olan konular arasında yer alıyor. Çalışma şartlarına uyum sağlamak şirkette kalıcılık açısından dikkat edilen bir konudur. Bu nedenle iş başvurusu yapmadan önce firmanın çalışma koşullarını detaylı olarak incelemeniz önemlidir. Watsons çalışma şartları arasında şunlardan bahsedilebilir:

 • Watsons mağazalarında günlük çalışma süresi 8 saattir.
 • 8 saatlik süreye yemek molası da dahil edilmiştir.
 • Hafta da bir gün hafta içinde olmak kaydı ile izin kullanabilirsiniz.
 • 1 yıldan fazla çalışanların 14+2 yıllık izin hakları bulunur.
 • Şirkette vardiyalı bir çalışma sistemi bulunuyor.
 • Prim sistemine göre maaş dışında kazançlarınız da olabiliyor.
 • Normal çalışma saatleri yoğun zamanlarda esneyebiliyor.
 • Watsons çalışanlarına yılda bir defa da ikramiye veriyor.
 • Özel günlerde, dini bayramlarda, yılbaşı ve özel günlerde çalışanlarını hediyelerle ödüllendirir.
 • Ölüm, doğum ve sağlık sorunları olduğunda izin kullanabilme haklarınız bulunur.
 • Gereken durumlarda çalışanlara araç, telefon ve şirket hattı şirket tarafından sağlanır.
 • Kariyerinizi yükseltmek isterseniz firma içi eğitimlere dahil olabilirsiniz.

Türkiye’de 65’den fazla şehirde birçok mağazası bulunan Watsons şirketi çok fazla mağaza açarak binlerce kişiye iş olanakları sunar. Kurumsal bir çalışma ortamı sunması ve çalışanlarını birçok yönden desteklemesi şirketin en önemli özellikleri arasında yer alır. Kozmetik ve bakım ürünleri konusunda çok geniş bir müşteri çevresi olması Watsons mağazalarının çok kalabalık olmasını sağlar. Bu durum da çalışanlar açısından zorlayıcı bir süreç olabilir. Fakat işe başladıktan bir süre sonra firmadaki yoğun tempoya kolaylıkla uyum sağlayabiliyorsunuz.

 

Watsons Çalışan Yorumları

Watsons çalışan yorumları dikkate alınırsa şirket hakkında son derece olumlu düşünceler dile getirildiğini söylemek mümkün. Eleştiriler alsa da bu durum yoğun çalışma temposundan kaynaklı eleştirilerdir. Her mağaza ortamında olan yoğunluk nedeniyle çalışanlar masa başında yapılan işlere göre biraz fazla yorulabilir. Ancak bu durum Watsons mağazalarına özel olan bir durum değildir. Bu nedenle de Watsons çalışan yorumları arasında yoruculuk adına yapılan eleştiriler dikkate alınmamalıdır.

Günümüzde her mağaza son derece yoğundur ve yorucudur. Bununla birlikte çalışanlarının sosyal haklarına saygılı, dolgun maaşları olan ve birçok konuda çalışanına destek veren bir şirket olarak bilinir. Bu da Watsons çalışanı olmak için son derece iyi nedenler arasında yer alır.

 

Watsons Çalışma Saatleri

Watsons çalışma saatleri de iş başvurusu yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken konular arasında yer alıyor. Öncelikle esnek çalışma saatlerine kolaylıkla ayak uydurabilmelisiniz. Eğer bu şartlara uyum sağlayamazsanız mağaza içinde zorlanabilirsiniz. Kozmetik sektöründe bir mağaza olduğundan yoruculuğu son derece fazladır.

Mağazalar şehir içerisinde kalabalık lokasyonlarda kurulabileceği gibi AVM içerisinde de kurulabilir. Bu nedenle de çalışma saatlerine dikkat etmek gerekir. AVM içerisinde yer alan mağazalar geç saatlerde kapanır. Bu durum da Watsons çalışanları açısından zorlayıcı konular arasında bulunur. Mağazalar haftanın 7 günü boyunca 10:00’da açılıyor. Gece ise 22:00’da kapanıyor.

 

Watsons Çalışan Maaşları ( Part Time ve Full Time)

Watsons çalışan maaşları her sene asgari ücret düzenlemesine göre değişebilir. Aynı zamanda mağazadaki pozisyon da maaşlar üzerinde etki eden durumlar arasında yer alıyor. Mağaza müdürü, mağaza müdür yardımcısı, kasiyer, depo görevlisi ve satış personelleri farklı maaş alabiliyor. Bunun yanında yeni işe giren kişi ile yıllarda bu mağazalarda deneyim kazanmış kişiler arasında da maaş farklılıkları oluyor.

Watsons mağazasında yeni işe giren bir kişi firmada asgari ücret düzeyinden %20 fazla maaş alabiliyor. Bunun yanında yemek ücretleri ve primler de eklendiğinde mağazaların maaşlarının oldukça dolgun olduğunu söylemek mümkün olabiliyor.

Okuyunuz: Watsons Bayilik Şartları

 

Watsons İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Watsons iş başvurusu yapma konusunda şirketin çalışma koşullarına uyum sağlayabileceğinizden emin olmalısınız. İş başvurusu ve işe alım süreci biraz zaman alabiliyor. Bu süreçte kişiler işe girene kadar şu aşamalardan geçiyor:

 • Kariyer sitelerinden ya da mağazalara CV bırakarak iş başvurusu yapmalısınız.
 • İş görüşmesine çağrılırsınız.
 • İnsan Kaynakları departmanında sözlü olarak mülakata alınırsınız.
 • Mülakat sırasında sizlere birtakım sorular sorulur.
 • Uygun görülürseniz işe alınırsınız.
 • Bazen birden fazla mülakata çağrılma durumu da olabilir.

Watsons mağazaları iş başvuru ilanları açarken özel pozisyonlar yanında acil olmayan genel ilanlar da açabilir. Bu ilanlara başvurularınızı yaparak firmada işe girebilme imkanı elde edebilirsiniz.

 

Watsons Yemek Parası Ne Kadar?

Watsons yemek parası çalışanlara sunulan haklardan birisidir. Bu şirketin mağazalarında çalışıyorsanız sizlere verilen yemek kartı ile öğle yemeklerinizi daha rahat bir şekilde yiyebilirsiniz. Yemek kartına her ay belli miktarda para yatırılır. Bu parayı hem yemek yemek için hem de mutfak giderlerinizi karşılamak için kullanabilme imkanınız bulunur. Bu para da yine maaşlarınız gibi her sene güncellenerek her sene biraz daha yüksek almanız sağlanır.

 

Watsons Genel Müdürlük İletişim

Watsons genel müdürlük iletişim numaraları üzerinden merak ettiğiniz ekstra konular hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

 • Telefon Numarası: (216) 635 68 00
 • Adres: Saray Mahallesi Site Yolu Sokak Anel İş Merkezi Kat:4 Daire:5 Ümraniye İStanbul

 

Watsons Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Watsons çalışma şartları kişilerin firmaya uyum sağlaması açısından en önemli konular arasında yer alıyor. Eğer bu şirketin bir personeli olarak uzun yıllar çalışmak istiyorsanız sizlerden beklenenleri en iyi şekilde sunabilmeniz gerekir. Bunun yanında iş görüşmesine gittiğiniz zaman konuşkan ve kendinizi iyi ifade edebilen biri olduğunuzu göstermelisiniz.

Mağaza içinde uyumlu olmak ve iş arkadaşlarınız ile iyi geçinebilmek önemli kriterler arasında bulunur. Bunların yanında mağazaların içinde düzene önem vermeli ve işinize her zaman sahip çıkabilmelisiniz. Amirleriniz ile geçinmeye özen göstermeli, müşteriyi mağaza içerisinde tutarak iyi satışlar yapabilmeye özen göstermeniz gerekir. Watsons mağazaları oldukça profesyonel mağazalar arasında yer alır. Bu nedenle sizler de bu mağazalarda profesyonel bir çalışan olduğunuzu kanıtlamalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.