Amerika’da Dil Okuluna Gidip Çalışmak Mümkün Mü?

Amerika’da Dil Okuluna Gidip Çalışmak Mümkün Mü?

Amerika’da Dil Okuluna Gidip Çalışmak Mümkün Mü?

Amerika’da dil okuluna gidip çalışmak mümkün mü sorusuna yanıt arıyorsanız gerekli şartlara sahip olduktan sonra evet şeklinde cevap alabilirsiniz. Amerika’ya giriş yapmak ve yasal olarak ülkede kalabilmek için hem eğitim kurumundan davet almalı hem de vizeye sahip olmalısınız. Normal şartlarda dil eğitimi alan öğrencilerin ülkede çalışma izinleri bulunmaz. Ancak dil eğitiminizi bitirdikten sonra ülkede farklı işlerde deneyim elde etmeniz mümkündür.

Amerika’da Dil Okuluna Gitmek

Amerika’da dil okuluna gidip çalışmak hem eğitim hem de öğretim hayatınıza olumlu katkı sağlar. Yabancı bile ülkede alacağınız dil eğitimi ile anadiliniz gibi farklı dilleri konuşabilirsiniz. Amerika’da dil eğitimi veren kurumlar ile profesyonel kapsamda hizmet alabilirsiniz.

Amerika’da dil okuluna gitmek için;

  • Öncelikle ülke genelinde hizmet veren dil eğitim kurslarını araştırmanız gerekir.
  • Ardından herhangi bir kurs hakkında karar vermeli ve başvuru sürecini başlatmalısınız.
  • Online yapacağınız başvuruda seviye belirleme testine alınır ve bilgilerinizin ne seviyede olduğunu kursa bildirirsiniz.
  • Eğitim için uygun bütçeye sahipseniz diğer kriterleri de taşımanız halinde dil kursundan eğitim için davet alırsınız.

Bu süreçten sonra dil eğitimi için vize başvurusu yapabilir ve Amerika’da dil eğitimi için hazır bulunabilirsiniz.

Amerika’da Dil Okuluna Giden Çalışabilir Mi?

Amerika’da dil okuluna gidip çalışmanız mümkündür. Ancak dil okulu ile ülkeye giriş yaptığınızda çalışma için gerekli izinlere sahip olmadığınızı bilmelisiniz. Çalışma izniniz olmadan yasal koşullarda çalışmanız mümkün olmaz. Ancak ülkeye giriş öncesinde gerekli bağlantıları sağlayıp bir firma ile anlaştıysanız, firmanın göndereceği izin belgesi ile çalıma iznine sahip olabilir ve çalışma hayatınızı sürdürebilirsiniz.

Amerika’da dil okuluna gidip çalışmak fikri bir anda gerçek olmaz. Türkiye’den Amerika’ya dil eğitimi için gidiyorsanız Amerika’da dil eğitimi veren kurumlardan eğitim için vize davetini almanız gerekir. Bu davet ile Amerika’da eğitim için gerekli vizeye sahip olurusunuz. Bu vizenin geçerlilik süresi boyunca ülkede öğrenci olarak kalmanız mümkündür. Ancak vizenin süreli olduğunu unutmamalısınız. Aksi taktirde vize süreniz dolduğunda eğitiminiz bitmemmiş olsa bile ülkede kaçak durumuna düşersiniz. Tekrar konsolosluk aracılığı ile vize başvurusu yapabilir ve ülkede eğitiminize devam edebilirsiniz.

Amerika’da Dil Okuluna Gidip Çalışmak Mümkün Mü? makalemizin sonuna geldik. Bu makalemiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında sizinde görüşlerinizi ve tecrübelerinizi görmek bizi ve diğer ziyaretcilerin bilgilenmesinde öncülük sağlayabilir. Ayrıca Hukukcuların En çok soru sorduğu makalemizi incelemek isterseniz Hukuk Okuyup Yurtdışında Çalışmak Mümkün Mü? makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.