Bebek Giyim Bayiliği Veren Firmalar

Bir dükkan açmaya karar verdiniz ve bunu sıfırdan uğraşmadan bayilik almak şeklinde yapmayı planlıyorsanız yazımızı takibe alarak devam edebilirsiniz. Zira bu yazımızda, bebek giyim bayiliği veren firmalar listesini sizler için bir araya getirdik.

Bebek Giyim Bayiliği Veren Firmalar

Bebek Giyim Bayiliği Veren Firmalar

Bebek giyim mağazası açmak ve bu kurulumu tanınmış bir firma aracılığıyla gerçekleştirmek karlı olabilecek işlerden bir tanesidir. Bebek ürünlerine dair her şey bir ihtiyaç olmakta ve anne, babalar tarafından bu ihtiyaçlar temin edilmektedir. Ancak bunu yaparken alınan ürünlerin kalitesi ve markası da müşterileri düşündürmektedir. Durum böyle iken bilinen bir firmanın ürünlerinin satışını yapmanız, size artı bir kazanç ve itibar kazandıracaktır. En güncel ve gözde olan bebek giyim bayiliği veren firmalar ise şu şekilde sıralanabilir:

 

1.Dastini Bebe Market Bayiliği

2004 yılında evli bir çift tarafından kurulmuş olan Dastini Bebe Market, şu an 39 ilde 53 adet mağazası ile öncü firmalar arasında yer almayı başarmıştır. Her geçen gün mağaza sayısını arttırmak için bayilik vermeye devam eden firma, mama, bebek arabası, bebek giyimi ve oyuncak çeşitlerine kadar 19.000 geniş ürün yelpazesi ile ön plana çıkmaktadır. Bayiliklerine otomasyon desteği, reklam desteği ve stoksuz çalışma rahatlığı sağlamaktadır. Bayilik vereceği girişimcilerden istediği belirli bir mağaza konsepti bulunmaktadır. Bu konsept içerisinde, mağaza alanının en az 60 metre kare olması, yerinin ana cadde ve alışveriş merkezlerinde bulunması, 3 metreden daha geniş yapıdaki vitrinlerin kullanımı, firmanın dekor ve tabelalarının kullanımı, kamera sistemi kurulumu ve mağazacılık programı kullanımı gibi özellikler yer almaktadır.

 

2.Dinozor Anne Bebek Bayiliği

45 binden fazla ürün ve 500’e yakın marka ile hizmet veren Dinozor Anne Bebek firması, 46 kişilik profesyonel ekibe sahip bir kurumdur. 2017 yılında kurulmuş olan firma, bebek arabaları, oyuncaklar, bebek odaları, akülü araç, mama ve bez gibi çok yönlü ürün çeşitliliğine sahiptir.

Bayilik alma süreçleri, ilk görüşme ve başvuru formunun doldurulması, değerlendirmeden sonra anlaşma için görüşme yapılması, sözleşme imzalanması, kurulacak olan mağazanın tespiti ile kiralanması, reklam-pazarlama çalışmalarının başlatılması, mimari ve dekoratif işlerin gerçekleştirilmesi, ürün temini ile mağaza kurulumu yapılması, personel eğitiminin verilmesi ve mağaza açılışının yapılması gibi işlemlerden oluşmaktadır.

 

3.Papatya Kids Bayiliği

1981 senesinde Aydın’da kurulan Papatya Bebe ve Çocuk Giyim şirketi, Ege Bölgesi’nde 3 adet mağazası bulunan bir firmadır. 0-16 yaş bebek ve çocuk giyim ürünleri, eşofman ve pijama çeşitleri, abiye ve takım elbise modelleri, 23 nisan müsamere kıyafetlerinin satışını yapmaktadır. Gerekli iş yeri özellikleri olarak minimum 50 metre kare ve 4 metre ön cepheli dükkan, bu dükkanın cadde üzeri ya da yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgede bulunması gibi şartlar aranmaktadır.

Ayrıca iş yeri kira olacak ise maksimum 3000 TL kira bedeli desteklemesi firma tarafından karşılanmaktadır. Bebek giyim bayiliği veren firmalar arasında yer alan Papatya Kids için 10 bin TL isim hakkı ve en az 50 bin TL yatırım sermayesi bedeli alınmaktadır. Firma, Söke, Nazilli, Torbalı, Uşak, İzmir, Denizli, Muğla ve Kuşadası gibi Ege bölgesinde yer alan illere bayilik vermektedir.

 

4.Karamela Bebek Giyim Bayiliği

Kotonteks A.Ş. bünyesinde bulunan Karamela Bebek giyim firması, 1989 yılında ticari hayatına başlamıştır ve Avrupa ülkelerine de çocuk giyim üzerine ihracat sağlamaktadır. Bayilik süreci, e-posta ile istek bildirimi, telefon görüşmesi, randevu talebi, ön görüşme, yer seçimi, sözleşme ve kurulum şeklinde işlemektedir. Bayilik verilecek mağaza için alışveriş merkezlerinin hazır giyim katında ya da bölgenin ana caddeleri üzerinde yer alması, alışveriş trafiğinin yoğun olduğu kısımlarda bulunması ve Karamela’nın onayından geçmesi, en az 50 ile 75 metre kare, tercihen 100 ve 125 metre karelik net alanı olması, depo alanına sahip olması, 2 ile 5 metre arasında bir ön cephesinin olması, en az 3 metre tavan yüksekliğine sahip bulunması gibi şartların yerine getirilmesi beklenilmektedir.

 

5.Hera Bebek Market Bayiliği

Hera global tekstil A.Ş. bünyesinde yer alan firma, bebek giyim bayiliği veren firmalar arasında yer alan bir kuruluştur. 15 yıllık deneyimi bulunmaktadır. Şirket amacı, vereceği bayilikler ile ürünlerini hem yurtiçinde hem de yurt dışında tanıtmaktır. Aradığı şartlar ise şöyledir:

*Mağazanın bulunduğu yer, ticari potansiyeli yüksek cadde ya da alışveriş merkezlerinde olmalıdır. Mağaza alanı 80 ya da 100 metre kare olmalıdır.

*Tüm bayiliklerde aynı tabela ve dekor kullanılmalıdır.

*Merkez tarafından belirlenen mağazacılık programı kullanılmalıdır.

*Güvenlik amaçlı mağazalara kamera sistemi kurulumu yapılmalıdır. Ayrıca personel eğitimi, mağaza yerleştirilmesi ve vitrin tasarımları gibi hizmetler firma tarafından sunulmaktadır.

 

6.Aziz Bebe Bayiliği

Bebek giyim bayiliği veren firmalar arasında değerlendirebileceğiniz bir başka şirket de Aziz Bebe’dir. 1984 yılında ticari faaliyetlerine başlamıştır. Türkiye’de 353 satış noktası ve 10 tane de kosept mağazası mevcuttur. Yurt dışında da Rusya, Fransa, İsrail, Romanya, İsviçre, Bulgaristan ve Orta Doğu ülkelerinde 245 satış noktasında hizmet sağlamaktadır. Her bölge ve o bölgedeki ilçelere bayilik verebilmektedir.

 

7.Botti Anne Bebe Ürünleri Bayiliği

Merkezi Ankara’da yer alan Botti, 1999 yılında kurulmuştur. Doğum öncesi ile doğum sonrası tüm ürünlerin hizmetini sunmaktadır. Anne bebek sektöründe lider olan ilk 3 firmadan biridir. Toplam şube sayısı 19’dur. Merkez şubesi 5 olup bayilikleri 14 adetten oluşmaktadır. Bayilik vermek istediği mağaza için en az 250 metre kare olması şartını aramaktadır. Gerekli işlemler tamamlandıktan sonra kurulum süreci 1,5 ay gibi bir zamanda gerçekleşmektedir.

 

8.Carnaval Kids Bayiliği

Yeni doğan bebekler de dahil 0-14 yaş aralığında ürün çeşitliliği bulunan Carnaval Kids şirketi, 2017 yılında var olmuştur. Toplam şube sayısı 6’dır. Hedeflediği bayilik ise 30’dur.

Bayilik süreci, başvuru yapıldıktan sonra değerlendirmeye alınarak sonuçlanması, sözleşme imzalanması, mimari uygulamanın başlatılması, personel alımı ve eğitiminin sağlanması, tanıtım malzemelerinin hazırlığının yapılması, ürün siparişlerinin verilmesi ve açılışı gibi süreçlerden oluşmaktadır.

 

9.Meg Baby Bayiliği

Yıkanabilen bebek bezi, hasta bezi ve kadın pedi üretimi yapan firma, 2014 senesinde kurulmuştur. Bebek giyim bayiliği veren firmalar arasında bulunan Meg Baby, ekonomik sermaye ile kurulum sağlayan kuruluşlardandır. İsim hakkı için 5 bin TL ve sermaye bedeli olarak 5 bin TL istemektedir.

 

Okuyunuz: Girişimcilerin İş Kurmadan Önce En Sık Yaptığı Hatalar

 

10.Zeyland Bebek Giyim Bayiliği

1970 yılında kurulan ve Zeynep Tekstil San. ve Tic. A.Ş. bünyesinde bulunan Zeyland bebe giyim, toplam 13 şubeye sahip bir kurumdur. Sermaye bedeli 100 bin TL olarak belirlenmiştir. Firmanın istediği mağaza özelliği, 80 ya da 100 metre karelik bir alandan oluşmasıdır.

 

11.ActivBaby Bayiliği

2005 yılında kurulan şirket merkezi, İstanbul’da bulunmaktadır. Bebek giyim bayiliği veren firmalar içinde bulunan  ActivBaby, toplam 80 şubesi ile ön plana çıkmaktadır. Bu şubelerin 25 tanesi, bayiliklerden oluşmaktadır. Mağaza özelliği olarak en az 70 metre karelik bir alan istemektedir. İsim hakkı bedeli 45 bin TL, sermaye bedeli ise 80 bin TL olarak belirlenmiştir. 15 günlük şube kurulum süreci mevcuttur.

 

Bebek giyim bayiliği veren firmalar” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Görüşlerinizi yorumlar bölümünden bizlere bildirebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Gülşen dedi ki:

  Muğla / Fehiye de doğru düzgün bebrk giyim mağazası yok .Aklıma bu fikir geldi fakat yeni hayata başlayacak oglum için istiyorum

  1. patronoldum dedi ki:

   Yazmış olduğunuz fikir hem sizin için hem de girişimciler için oldukça aydınlatıcı. Bu sektöre kendi markanızla girmek istiyorsanız, öncelikle Zeytinburnu, Güngören ve Merter’de ki toptancılarla tek tek görüşün ve tanışın. Sürekli ürün tedariği konusunda sizlere yardımcı olurlar.

   1. ziya dedi ki:

    Bir Konu Hakkında Bilgi alabilir miyim İstanbul ile çalışmak mı daha Mantıklı Yoksa Bursa Vişne caddesi ile mi çalışmak daha mantıklı toptancılar ile ?

    1. patronoldum dedi ki:

     Merhaba, üreticisini bulduğunuzda ikisi de mantıklı. Hatta Bursa daha mantıklı olabiliyor. Örneğin; İstanbul’da atölye üreticileri var. Onlardan çok uygun fiyatlara tedarik sağlayabilirsiniz. Bursa’da da toptan satışlarda İstanbul’a göre daha uygun mağazalar bulabilirsiniz.