Boya Bayiliği Kimler Alabilir? Nasıl Alınır?

Boya Bayiliği Kimler Alabilir? Nasıl Alınır?

Boya Bayiliği Kimler Alabilir? Nasıl Alınır?

Boya bayiliği alarak kişiler boya sektöründe adı tanınmış bir firmanın şubesi olabilir. Boya firmaları binaların iç ve dış mekanlarının farklı renklerde boyanması için gerekli tüm malzemeleri satan firmalardır. Bu firmalar yalnızca boya satışı yapabildikleri gibi ekstra boya ekipmanlarının satışını da gerçekleştirebilir. Bu nedenle bayilik almadan önce firmaların hangi alanda faaliyet gösterdiğini detaylı olarak araştırmanız gerekiyor.

Boya bayiliği alma konusunda en çok dikkat edilen konulardan birisi profesyonel davranılmasıdır. Her türlü bayilik işleminde sizlere gereken desteği sağlayan bu firmalar kaliteli hizmet alabilmeniz de önemli bir yere sahiptir. Boya firması olarak bayilik alabileceğiniz birçok firma bulunmaktadır. Bu firmaları detaylı olarak araştırdığınızda her birinin profesyonel bir şekilde hizmet verdiğini söylemek mümkündür.

Yüksek kalite standartlarında hizmetler sunan boya firmaları genellikle bayilerinin kendi ürünlerini satmasını istemektedir. Yani bir markanın bayiliğini aldığınızda başka bir markanın ürünlerini satma şansınız bulunmaz. Böyle durumlarda mutlaka firmaları detaylı olarak incelemeniz gerekir. Bayilik işlemleri konusunda en çok dikkat etmeniz gereken unsur da firmanın profesyonel bir şekilde sizlere hizmet vermesini sağlamak ve çalışmak istediğiniz firmanın ürünlerini yakından tanımaktır.

Boya Bayiliği Almanın Şartları Nelerdir?

Boya bayiliği almanın birçok önemli şartı bulunmaktadır. Firmalar bu konuda son derece profesyonel davranır. Her türlü bayilik işlemi konusunda beklentilerin tam anlamıyla karşılanacağından Emin olmalısınız. Bayilik alma aşamasında özellikle dikkat edilen unsurlardan birisi firmanın şartlarının detaylı olarak yerine getirilmesi. Bazı firmalar isim bedeli talebinde bulunmayabilir. Bununla birlikte sizlerden dekorasyon ve lokasyon konusunda ağır şartları yerine getirmenizi istenebilir. Bununla birlikte bazı firmaların marka isminin yüksek olmasından dolayı yüksek isim bedeli talep edilebilir. İsim bedeli yanında ekstra sermaye şartlarını da yerine getirmeniz gerekir. Tüm bu faktörleri yerine getirdiğinizde boya bayiliği alma konusunda hızlı yol alabilirsiniz. Bayilik alabileceğiniz boya firmaları şunlardır:

 • Dr Borya Yalıtım boyası
 • La Moravıa boya bayilik
 • Castle boya bayilik
 • Wöber yapı malzemeleri bayilik
 • FLY boya bayilik
 • RL Krom Boya bayilik
 • OSİB Boya bayilik

Firmalarından bayilik alabilirsiniz.

Boya Bayiliği Kimler Alabilir?

Boya bayiliği alma konusunda kişilerin en çok dikkat etmesi gereken unsurlardan birisi firmaların kişilerde aradığı özelliklerdir. Böyle durumlarda bayilik alma konusunda firmaların tüm şartlarını araştırmalı ve kendinizi firmaya çok iyi bir şekilde tanıtmalısınız. Boya bayiliği alabilecek kişilerde aranılan özellikler arasında şunlar yer alır:

 • Girişimci kişiler olması
 • Firma imajına katkıda bulunacak kişiler olması
 • İletişim becerisi yüksek kişiler
 • Boya sektöründe deneyimli kişiler

Bu özellikleri yerine getirdiğiniz takdirde hiçbir sorun yaşamadan bayiliğinize alabilirsiniz. Profesyonellik ölçüsünde sizlere hizmet veren bayilik firmaları son derece kaliteli hizmet alabilmeniz de önemli bir yere sahiptir.

Boya Bayiliği Nasıl Alınır?

Boya bayiliği nasıl alınır konusunda araştırma yapmak gerekirse kişilerin en çok dikkat etmesi gereken hususlardan birisi bayiliğin nasıl alındığını bilmektir. Bazı firmalar yüz yüze görüşme talep ederken bazıları online olarak başvurunuzu yeterli görmektedir. Böyle durumlarda firmaya başvuru sırasında vermeniz gereken bir takım bilgiler bulunur. Bu bilgileri detaylı olarak incelediğinizde boya bayisi olabilme şansını yakalayabilirsiniz. Firmaların boya bayiliği konusunda sizlerden istemiş olduğu bilgiler şunlardır:

 • Adınız ve soyadınız
 • Adresiniz
 • İşletmenizi açmak istediğiniz lokasyon
 • Bulunduğunuz yerde başka boya bayisi var mı yok mu bilgileri
 • İş planınız

Bu bilgiler yanında finansal durumunuz hakkında da bilgi vermeniz gerekir. Bayilik işlemleri sırasında işinizin başında durabilecek bir insan olduğunuzu karşı tarafa hissettirmeli ve firma imajına katkıda bulunabilmeniz son derece önemli faktörlerden biridir.

Boya Bayiliği Kimler Alabilir? Nasıl Alınır? makalemizin sonuna geldik. Bu makalemiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında sizinde görüşlerinizi ve tecrübelerinizi görmek bizi ve diğer ziyaretcilerin bilgilenmesinde öncülük sağlayabilir. Ayrıca En çok sorulan Dominos Pizza hakkında ki makalemizi incelemek isterseniz 2023 Dominos Pizza Bayiliği Almak Ne Kadar? makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.