Carrefour Mini Bayilik Kimler Alır? İsim Bedeli Ne Kadar?

Carrefour Mini Bayilik Kimler Alır? İsim Bedeli Ne Kadar?

Carrefour Mini Bayilik Kimler Alır? İsim Bedeli Ne Kadar?

Carrefour Mini bayilik almak zincir market sektörüne girmek isteyen kişilerin en çok ilgilendiği konular içerisinde yer alır. Carrefour Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük zincir market şirketleri içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle de firmanın birçok farklı yerde şubesi bulunuyor. Ürün skalasının geniş olması ve oldukça karlı bir alt yapısı bulunuyor olması Carrefour mini bayilik almak isteyenleri cezbetmektedir. Bu firmadan bayilik alabilmek için ise mutlaka kişilerin bayilik şartlarını yerine getirmesi oldukça önemlidir.

Carrefour Mini açmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken çok önemli noktalar bulunur. Her şeyden önemlisi bu tarz işletmeleri açabilmeniz için nüfus yoğunluğunun oldukça fazla olduğu yerleri tercih etmek gerekir. Bununla birlikte market sektöründe önemli bir deneyim kazanmış olmak oldukça önemli faktörler arasında yer alır. Bayilik almak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken konulardan bir diğeri de marketler zincirinde satılan ürünlerin yalnızca bayisi olduğunuz firmaya ait olmasıdır. Carrefour Mini bayiliği alırken yerine getirilmesi gereken ekstra şartlar da bulunmaktadır.

Carrefour firmasının birden fazla mağaza konsepti bulunmaktadır. Bu konseptlerden yalnızca iki tanesi için bayilik verilmektedir. Bunlardan birisi mini diğeri ise Carrefour süper bayiliktir. Her iki konsept için de firmanın şartları farklılık gösterir. Bu nedenle başvuru öncesinde hangi bayilik şeklini seçtiğinize dikkat etmeniz gerekir.

Carrefour Mini Bayiliğini Kimler Alır?

Carrefour Mini bayiliğini almak isteyen kişiler market sektöründe başarı elde etmek isteyen kişilerdir. Ancak yine de firma bu bayiliği verirken birtakım faktörlere dikkat eder. Carrefour Mini bayilik almak isteyen kişilerde şu özelliklerin olmasına dikkat edilmektedir:

  • Özgüveni yüksek kişiler olmalı
  • İletişim becerisi yüksek olmalıdır.
  • Firmanın gelişimine katkı sağlayacak bireyler olmalıdır.
  • İşinin başında duracak ve geliştirecek kişiler olması önemlidir.
  • Ticari geçmişi temiz kişiler olmasına dikkat edilir.

Bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda Carrefour Mini bayiliği almak isteyen kişiler başvurularını kolaylıkla yapabilirler. Firma bu konuda son derece titiz davranır ve kısa süre içerisinde bayilik alma imkanı elde edebilirsiniz. Ancak bu süreçte maliyeti çok iyi hesaplamanız gerekir.

Carrefour Mini Bayilik Şartları Neler?

Carrefour Mini bayilik almak isteyen kişilerin mutlaka bayilik şartlarını yerine getirmesi gerekir. Bu şartları dikkate alarak yerine getirdiğiniz taktirde kolaylıkla bayiliğinizi alabilme imkanı bulabilirsiniz. Carrefour Mini bayilik şartları şu şekildedir:

  • Öncelikle sermayenizin yeterli olması gerekir. Bir bankadan kefil mektubu almanız gerekir. Ürünler için de bir sermayeniz olması önemlidir.
  • Yüksek motivasyonlu biri olmanız başvuru şartları arasındadır.
  • Başka bir firmanın bayisi olmamalısınız.
  • Hali hazırda bir market sahibiyseniz bayilik alma işlemleriniz kolaylaşır.
  • En az 120 metrekarelik alan gerekir.

Bu şartları yerine getirmeniz halinde iyi bir kar marjı elde edebilir ve kazancınızı katlama şansı bulabilirsiniz. Son derece yüksek standartlarda verilen bu bayilik işlemlerinde dikkat etmeniz gereken konu işletmenizi kuracağınız lokasyondur. İşletmeniz ne kadar işlek bir yerde olursa kar marjınız da o kadar yüksek olacaktır. Bu nedenle özellikle kalabalık şehir ve semtlerde bu işletmeyi kolay bir şekilde açma imkanı bulabilirsiniz. Açılan işletmeniz kısa sürede kara geçebilir. Bu da en kısa sürede maliyetinizi çıkarmanız anlamına gelir.

Carrefour Mini Ne Kadar Kazandırır?

Carrefour Mini bayilik alarak kısa sürede iyi bir kazanç elde etmek mümkündür. Ancak bu süreçte kar marjınızı etkileyen birçok faktör söz konusudur. Bu süreçte karınızı artırabilmek için en çok dikkat edilen konu işletmenizin bulunduğu yerdir. Ne kadar kalabalık bir yerde olursanız o kadar çok kar etme imkanı bulabilirsiniz.

Bir diğer önemli konu da ürün skalasıdır. İşletmenizde ne kadar çok ürün yer alırsa o kadar fazla müşteri skalasına sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte işletmenizin yeri kalabalık olduğunda ve insanlar sizleri tuttuğunda oldukça yüksek standartlarda kazanç elde edebilirsiniz.

Firmanın yıllık cirosu yaklaşık olarak 6 milyon civarındadır. Ancak bu tahmini rakamdır daha fazla da olabilir. Günlük tahmini ciro ise ortalama 35 bin ile 50 TL arasındadır. Günde ortalama olarak 800-900 arasında müşteri gelmesi durumunda oldukça yüksek standartlarda kazanç elde edebilirsiniz. Mini konseptlerde en az 5 kişi çalışması işletmenizdeki işler açısından önemlidir.

Carrefour Mini Bayilik Kimler Alır? İsim Bedeli Ne Kadar? makalemizin sonuna geldik. Bu makalemiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında sizinde görüşlerinizi ve tecrübelerinizi görmek bizi ve diğer ziyaretcilerin bilgilenmesinde öncülük sağlayabilir. Ayrıca En çok sorulan Dominos Pizza hakkında ki makalemizi incelemek isterseniz 2023 Dominos Pizza Bayiliği Almak Ne Kadar? makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.