Civil Bayilik Şartları ve Kar Marjı Nedir?

Civil Bayilik Şartları ve Kar Marjı Nedir?

Civil Bayilik Şartları ve Kar Marjı Nedir?

Civil bayilik şartları ve Civil bayilik maliyeti gibi konularda bilgi aldıktan sonra bir girişimci olarak mağazanın bayilik hizmetini verenler arasında yer alabilirsiniz. Civil hem Türkiye’de hem de dünya genelinde çocuk giyim ürünleri satışı yapan en büyük perakende markalardan bir tanesidir. Türkiye genelinde sayısız mağazası bulunan firma, kaliteli ürün satışı ile dikkat çeker. Geniş yelpazede çocukların ihtiyaçlarına çözüm olan firma köklü geçmişi sayesinde de başarıyı yakalamıştır. Günümüzün en çok sevilen çocuk giyim markalarından birisi olan Civil’in bayilik hizmetini verebilmek için ihtiyacınız olacak bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

Civil Bayilik Veriyor Mu?

Civil, Türkiye genelinde bayilik hizmeti veren firmalardan bir tanesidir. Ancak şirket prosedürleri gereği başvuru aşamasında istenen şartlar birçok durumda girişimcileri zorlar. Her dönemde şirkete bayilik için sayısız başvuru gelmektedir. Ancak şirket bu aşamada oldukça hassastır ve girişimcileri çok yönlü olarak değerlendirir. Başvuru için uygun şartlara sahip odluktan sonra firmanın resmi kanalları aracılığı ile başvurunuzu iletebilirsiniz.

Civil Bayilik Şartları

Civil, bayilik verme konusunda girişimcileri biraz zorlar. Bayilik için gelen başvuruları değerlendirme aşamasında firma oldukça titizdir. Firmanın isteklerini karşılayan girişimciler gerekli onayları aldıktan sonra önceden belirledikleri adreste Civil bayilik hizmetini vermeye başlayabilir. Civil bayilik hizmeti vermek isteyen girişimciler için firmanın talepleri şu şekildedir;

 • Girişimcilerin belirli miktarlarda sermayeye sahip olmaları gerekir.
 • Firmanın en önemli prosedürlerinden bir tanesi girişimci olarak bayilik açmak isteyen kişilerin müşteri memnuniyetine önem vermesi ve bu doğrultuda işini dikkatli bir şekilde yapmasıdır.
 • Bayilik açmak isteyen kişilerin belirli miktarda teminat göstermesi zorunludur.
 • Girişimci olan kişilerin ticaret hayatında sıkıntılı duruma düşmemiş olması şartı aranmaktadır.
 • Civil mağazacılık sistemine dahil olan kişilerin mağaza içerisinde sadece Civil ürünlerini satması zorunludur. Başka bir markaya ait herhangi bir ürünün satışına kesinlikle izin verilmez.

Civil bayilik ve franchise olarak bu hizmeti sürdürme düşüncesinde olanlar şartlara uygunluk sağladıkları durumda firma ile iletişime geçerek ön bilgi alabilir ve başvuru için gerekli süreci başlatabilirler.

Civil Bayilik Maliyeti Ne Kadar?

Civil bayilik hizmeti vermeyi düşünenler için talep edilen maliyet, diğer firmalar ile kıyaslandığında bir miktar daha fazladır. Firma girişimcilerden en az 300.000 TL bayilik bedeli ister. Bu rakam mağazanın özellikleri ve diğer şartlara göre 500.000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Civil, açılacak olan bayiliğin ana cadde veya bulvarlar üzerinde olmasını şart koşar. Ara sokaklar ve etkileşimin az olduğu bölgelerde Civil mağazası açmak isteyen girişimciler gerekli izinleri alamaz. Mağazanın yer alacağı konum, maliyetlerin daha fazla çıkmasına neden olmaktadır. Ancak gerekli şartları sağladıktan sonra Civil bayilik hizmetini vermeye başladığınızda, elde edeceğiniz kâr ile kısa sürede sermayenizi fazlası ile geri çıkartabilirsiniz.

Civil Bayilik Hizmeti Nasıl Açılır?

Civil bayilik hizmeti almak için;

 • Öncelikle resmi kanallar üzerinden firma ile iletişime geçilmesi gerekir. Bunun için https://www.civilim.com/ adresi kullanılabilir.
 • Firmanın resmi internet sitesinde bayilik adına herhangi bir bilgi yer almaz. Bunun nedeni firmanın bayilik fikrine pek sıcak bakmamasıdır. İnternet sitesi üzerinden firmaya iletişim bilgilerini öğrenerek firmaya iletişim numaraları üzerinden ulaşmalı ya da talebinizi mail yolu ile iletmelisiniz.
 • Firma ile yapılacak görüşmenin ardından ön bilgi almanız mümkün olur. Ardından bayilik için gerekli görüşmelerin yapılması adına firmanın merkez ofisine davet edilirsiniz.
 • Burada yetkililer aracılığı ile yapacağınız görüşmede size her konuda detaylı bilgi verilir.
 • Maliyet konusunda sizden istenen bedele sahipseniz mağaza için yer tespitinde bulunmanız istenir.
 • Uygun olduğunu düşündüğünüz adresleri yetkililere bildirdikten sonra firmanın araştırma ve değerlendirme süreci başlar.
 • Değerlendirme sonucu işletme açmak için önerdiğiniz adres ve diğer sahip olduğunuz özellikler uygun bulunursa firmadan görüşme için geri dönüş alırsınız.
 • Firmaya davet edildiğinizde burada son kez detaylar ve hizmet içerikleri hakkında bilgi verilir. Ardından taraflar arasında bayilik sözleşmesi imzalanır.

Sürecin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasının ardından kısa süre içerisinde Civil mağazasını açabilir ve bayilik hizmeti vermeye başlayabilirsiniz.

Civil Müşteri Hizmetleri ve İletişim

Civil Türkiye’de 100’ e yakın mağazası bulunan bir giyim markasıdır. Farklı şehirlerde hizmet veren firmanın mağazaları ağırlıklı olarak İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyükşehirlerde yer alır. Bunun dışında hemen her şehirde en az bir adet Civil mağazası görmeniz mümkündür. Bayilik hizmeti verme konusunda oldukça titiz olan firma, verdiği bütün bayiliklerde koşulsuz şartsız başarılı ve memnun edici bir hizmet sunmayı amaçlar. Civil iletişim bilgileri üzerinden firmaya ulaşabilir ve bayilik için ihtiyacınız olacak her konuda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Civil iletişim bilgileri şu şekildedir;

Firmanın çalışma saatleri içerisinde müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek ihtiyacınız olacak her konuda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Civil Bayilik Kâr Marjı Ne Kadar?

Çocuk giyim sektörü asla eskimeyecek tekstil alanlarından bir tanesidir. Bu doğrultuda çocuk giyim üzerine yapılan bir girişimcilik birçok durumda memnuniyet getirir. Civil, kalitesi ile ön plana çıkan bir markadır ve her koşulda satılan ürünün arkasında durur. Maliyet açısından yüksek olan markada eğer başarılı bir hizmet ve satış potansiyeline sahip olursanız kısa zaman içerisinde hedeflediğiniz başarılı kâr rakamlarına sahip olabilirsiniz.

Civil Bayilik Şartları ve Kar Marjı Nedir? makalemizin sonuna geldik. En çok sorulan peynirci baba hakkında ki makalemizi incelemek isterseniz Peynirci Baba Bayilik Şartları Nedir? Komisyon Oranı Nedir? makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.