İsviçre’ye Çalışmak İçin Nasıl Gidilir?

İsviçre’ye Çalışmak İçin Nasıl Gidilir?

İsviçre’ye Çalışmak İçin Nasıl Gidilir?

İsviçre’ye çalışmak için nasıl gidilir sorusunun yanıtı son derece basittir. Türkiye’nin birçok ülke ile vize sözleşmesi olduğu bilinir. Bu kapsamda İsviçre’ye çalışmak için gitmek isteyen vatandaşların da gerekli çalışma vizesine sahip olmaları gerekir. Çalışma iznini aldıktan sonra hangi meslek dalında görev almak istiyorsanız şirketler ile iletişime geçmeli ve kendinizi kabul ettirmelisiniz. Herhangi bir şirketten çalışmanız için onay geldiğinde sahip olduğunuz vize ile kolayca İsviçre’ye çalışmaya gidebilirsiniz.

İsviçre’de Çalışmak İçin Ne Yapmalı?

İsviçre’ye çalışmak için nasıl gidilir sorusuna yanıt bularak yurtdışında kariyer yapma adına ilk adımı atabilirsiniz. İsviçre, ekonomik açıdan son derece gelişmiştir ve ülkede alışmak için birçok farklı fırsat b ulunur. Belirli bir eğitim seviyeniz varsa bu alanda size uygun işler arasından tercih yapabilir ve açık pozisyonu bulunan şirketler ile iletişime geçebilirsiniz.

Herhangi bir uzmanlık alanınız ya da mesleğiniz yoksa aracı firmalar bu konuda size yardımcı olur. Ster Türkiye isterseniz de İsviçre’de bulunan işçi kurumlarına CV bırakarak ilk adımı atabilirsiniz. Size geri dönüş yapılmasının ardından vize ile birlikte firmaların talep ettikleri evrakları hazırlayarak firmaya sunabilirsiniz. İş anlaşmanız yapıldıktan sonra uygun tarihlerde İsviçre’ye giderek bu ülkede çalışmaya başlayabilirsiniz.

İsviçre’de Çalışmak İçin Nereye Başvuru Yapılır?

İsviçre’de çalışmak için öncelikle çalışma vizesine sahip olmanız gerekir. Bu ülkeye çalışmak için gitmeyi düşünüyorsanız internet üzerinden İsviçre Konsolosluğu ile iletişime geçebilir ve doldurduğunuz çalışma izni başvuru dilekçesini iletebilirsiniz.

İsviçre’ye çalışmak için nasıl gidilir sorusuna yanıt bularak yurtdışında başarılı bir kariyer için ilk adımı atabilirsiniz. İsviçre’de çalışmak için vize başvurusunu kendiniz yapacaksanız bütün süreci kendiniz yönetmelisiniz. Ancak bu konuda hizmet veren vize merkezlerinden yardım alırsanız bütün işlemler vize merkezi personelleri tarafından takip edilecektir.

İsviçre çalışma vizesi almak kolay değildir. Bu vizeyi aldığınızda süresinin geçici olduğunu bilmelisiniz. Bu ülkede çalışmaya devam etmek istiyorsanız, vizenizin süresi bittiğinde tekrar aynı adımlar uygulayarak vize yenileme işlemini yapmanız gerekir.

İsviçre Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

İsviçre Schengen ülkeleri arasında yer almasından dolayı vizeleri de Schengen kapsamında verir. Bu ülkeye gitmek için çalışma vizesi alma adımları şu şekildedir;

  • Yaşadığınız şehirde hizmet veren İsviçre Konsolosluğu ya da vize işlem merkezi ile iletişime geçin.
  • İlgili yerden vize işlemi başvurusu için randevu alın.
  • Randevu günü konsolosluk ya da vize merkezinde hazır bulunarak İsviçre çalışma vizesi başvuru formunu doldurun.
  • Formun ardından sizden vize için istenecek belge listesinde yer alan bütün evrakları eksiksiz olarak hazırlayın.
  • Vize için gerekli başvuru ve işlem ücretini yatırın.
  • Başvuru evraklarınızı ve dilekçe formunu vize personellerine teslim edin.

Vize başvurunuzu bu işlemden sonra değerlendirmeye alınacaktır. Değerlendirmeden olumlu sonuç çıkması durumunda İsviçre çalışma vizesine sahip olabilir ve bu ülkede çalışmak için diğer başvuruları yapmaya başlayabilirsiniz.

İsviçre’ye Çalışmak İçin Nasıl Gidilir? makalemizin sonuna geldik. Bu makalemiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında sizinde görüşlerinizi ve tecrübelerinizi görmek bizi ve diğer ziyaretcilerin bilgilenmesinde öncülük sağlayabilir. Ayrıca Hukukcuların En çok soru sorduğu makalemizi incelemek isterseniz Hukuk Okuyup Yurtdışında Çalışmak Mümkün Mü? makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.