Oto Lastik Bayiliği Kazancı Tahmini Ne Kadar?

Oto Lastik Bayiliği Kazancı Tahmini Ne Kadar?

Oto Lastik Bayiliği Kazancı Tahmini Ne Kadar?

Oto lastik bayiliği kazancı hakkında bilgi alarak düşük maliyetli ve yüksek kazançlı bir işletme sahibi olabilirsiniz. Oto lastikçi bayilikleri, yüksek kazançlı iş fikirleri arasında yer alması ile oldukça popüler işletmeler arasındadır. Araç kullanımı mümkün oldukça eskimeyecek olan bu iş kolu, fazla bir maliyet gerektirmemesi nedeni ile özellikle yeni girişimcilerin gözdesidir. Belirli markaların bayilik hizmetini alarak sadece lastik değişimi ile kısa zamanda yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Oto lastik bayiliği kazancı hakkında daha fazla bilgi almak için diğer başlıklara göz atmanız yeterlidir.

Oto Lastikçi Açmak Kârlı Mı?

Oto lastikçi dükkanları, aylık olarak bakıldığında en fazla kâr getirisi sunan iş seçeneklerinden birisidir. Aynı zamanda son önemin en fazla tercih edilen popüler meslekleri arasında da yer alır. Kâr marjı oldukça yüksek olduğu için tercih edilen oto lastik bayiliği hem tamir hem de değişim hizmeti ile işletmecisine güzel miktarda getiri sağlar.

Her iş sektöründe olduğu gibi oto lastik bayiliği kazancı konusunda da istenilen rakamlara ulaşabilmek için dükkânın açılacağı lokasyona dikkat etmek gerekir. Konum olarak işlek ve bilinen bir adreste b u işi yapmak, kısa zamanda ciddi kâr elde etmenizi sağlar. Bunun yanında güler yüzlü hizmet ile müşterileri memnun etmeniz de önemlidir. Kısa zamanda bulunduğunuz bölgede tercih edilen bir lastikçi olduktan sonra geliriniz de düzene girecek ve aylık belirli bir seviyenin altına düşmeyecektir.

Oto lastik sektöründe bahsedilen kârlara ulaşabilmeniz için bir diğer önemli konu tecrübedir. Oto lastik bayiliği kazancı ne kadar sorusuna yanıt ararken, bu konuda elde edeceğiniz kazancın tamamen size ve hizmet koşullarınıza bağlı olduğunu unutmamalısınız. Eğer sektörde bununla ilgili daha önceye dayanan bir tecrübeniz varsa, kısa sürede sermayenizi çıkartabileceğinizi ve kâra geçeceğinizi düşünebilirsiniz.

Oto Dükkânı Açmak İçin Ne Yapmalı?

Oto lastikçi açmak istiyorsanız açılış için yerine getirmeniz gereken birkaç adım bulunur. Sırası ile bu adımları geçtikten sonra birçok farklı markanın sunduğu bayilik imkanlarından yararlanabilirsiniz. Oto lastikçi açmak isteyenler içi yapılması gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

 • Oto lastik dükkânı için lokasyon seçimi

Oto lastik bayiliği açmak onuşunda yapmanız gereken ilk şey bu iş için uygun lokasyonda bir dükkân bulmaktır. Şayet bu adım ne kadar maliyetiniz olacağını doğrudan etkiler. Dükkânın yer aldığı bölge ve dükkân büyüklüğü konusunda en doğru seçimi yaparak kısa zamanda kâr elde etmeye başlayabilirsiniz. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken şey dükkânın işlek cadde veya bu adrese yakın yerlerde yer almasıdır. Bu sayede daha fazla müşteriye ulaşabilir ve istediğiniz gelir rakamlarına ulaşabilirsiniz.

 • Dükkânı açabilmek için gerekli izin ve ruhsatları almak

Dükkân açma aşamasında hangi sektör olursa olsun dikkat edilmesi gereken en önemli detay gerekli izin ve ruhsatların alınmasıdır. Bunun için girişimciler ikamet ettikleri ilçede yer alan belediyelere başvuruda bulunur. Belediyede işyeri açmak için gerekli formlar doldurulur. Vergi için gerekli olacak ruhsat başvuruları yapılır. Gerekli izinler alındıktan sonra diğer yapılması gereken şartlar da yerine getirilerek kısa sürede dükkân açmak için girişimlerde bulunulabilir.

 • Dükkânda çalıştırılacak personellerin ayarlanması

Personel, her iş dalında her işyerinde mutlaka bulunmalıdır. Bu aşamada dükkânı açmadan önce eğer personel sorununu çözerseniz bu sizin için büyük bir avantaj demektir. Şayet çalıştıracak bir personel olmadan bu işi tek başınıza yapmak oldukça zordur. Personel konusunda gerekli araştırmaları yaptıktan sonra çalışacağınız kadroyu önceden hazırlarsanız, işyeriniz açıldıktan sonra çalışmanız hem rahat hem de kolay olacaktır.

 • Malzeme teminatı için gerekli anlaşmaların yapılması

Oto lastikçi de ihtiyacınız olacak en önemli şey şüphesiz malzemedir. Özellikle çıkma olarak tabir edilen lastikler, sizin hem müşteri potansiyeliniz artırmanız hem de işlerinizi geliştirmeniz açısından size büyük kolaylık sağlar. Bunun yanında sıfır lastik temin ederek hizmet kalitenizi daha fazla artırabilirsiniz. Bu konuda hizmet alacağınız firmalar ile önceden konuşarak hem ödeme şartlarını belirlemeniz hem de alacağınız ürünlerin kalitesini önceden belirlemeniz önemlidir.

 • Dükkânı sigortalatmak

İlk etapta akla gelmese bile bir lastikçi dükkânı için sigorta hizmeti mutlaka alınması gereken hizmetler arasında yer alır. Lastik, petrolden yapılan bir malzemedir ve bu nedenle olası bir yangın durumunda kısa zaman içerisinde dükkân içerisindeki bütün malzemeler tutuşarak yanabilir. Dükkân için alçağınız sigorta hizmeti, yapacağınız yatırımı garanti altına almanız demek olacaktır. Bu nedenle mutlaka dükkân açılışı sırasında dükkânı sigorta acenteleri aracılığı ile sigortalatmalısınız.

Oto Lastik Bayiliği Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

Oto lastik bayilikleri, günümüzün en az maliyet gerektiren iş alanları arasında yer alır. Bu konuda bayilik veren firmalar ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Bunun yanında dükkânın bayilik maliyeti haricinde herhangi bir masrafı yoktur. Şayet herhangi bir lastik firması ile sözleşme imzaladıktan sonra dükkân için gerekli olacak lastik ve diğer malzemeler ana firma tarafından temin edilir. Siz sadece bayilik hizmeti için talep edilecek fiyatı ödeyerek işletme girişim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Herhangi bir firmaya bağlı kalmadan oto lastikçi açmak istediğiniz durumlarda yaklaşık 50.000 TL ile 60.000 TL harcayarak kendi dükkanınızı açabilirsiniz. Bu bütçe ile dükkân kira bedelini ödeyebilir, lastik stoğu yapabilir ve lastik tamiri için gerekli olacak malzemeleri temin edebilirsiniz. İlk etapta bu rakamlar ile birkaç ay idare edebilir, ardından da gelirleriniz ile kendi düzeninizi kurabilirsiniz.

Oto Lastikçi Bayiliği Veren Firmalar

Oto lastikçiler ikinci el lastik satışı ile ön plana çıkar. Bu durumda birçok büyük firmanın çıkma lastikleri oto lastikçilerin dükkanlarında satışa sunulur. Büyük markaların hem sıfır hem de ikinci el lastiklerinin daha fazla alıcıya ulaşması amacı ile firmalar bayilik hizmeti vermeyi mantıklı bulur. Firmaların kendilerinden alamayacağınız ikinci el lastiklerini oto lastik bayiliklerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Türkiye genelinde oto lastik bayiliği veren firmalar şu şekildedir;

 • Dunlop
 • Continental
 • Lassa
 • Goodyear
 • Michelin
 • Brigestone
 • Pirelli
 • Hankook
 • Nokian
 • Petlas
 • Starmaxx
 • Yokohama
 • BFGoodrich
 • Uniroyal
 • Falken
 • Toyo
 • Cooper
 • Kumgo
 • Semperit
 • Firestone
 • Fulda

Bayilik hizmetini veren firmalar ile birebir iletişime geçerek bayilik maliyetlerini ve sizden taleplerini detaylı şekilde öğrenebilirsiniz. Ardından firmaların şartlarını yerine getirerek oto lastik bayilik işletmenizi açabilirsiniz. Oto lastik bayiliği kazancı ne kadar sorusuna yanıt bulduktan sonra firmaların talep edecekleri maliyet miktarı ve diğer koşullarını yerine getirmeniz yeterli olacaktır. Ardından firma ile irtibat halinde olarak işyerinizin açılışını gerçekleştirebilirsiniz.

Oto Lastikçi Bayiliği Kazancı Tahmini Ne Kadar?

Oto lastik bayiliği kazancı ne kadar sorusuna yanıt arıyorsanız, aylık olarak gelirinizin 10.000 altına düşmeyeceğini bilmelisiniz. İşinizi titiz yaparak ve müşteri memnuniyetini sağlayarak bu rakamı daha yukarılara taşıyabilirsiniz. Oto lastik hizmetinde yılın belirli dönemlerinde araçlarda yazlık ve kışlık lastiklerin değişimi zorunludur. Bu dönemlerde yoğun müşteri potansiyeline sahip olarak standartlardan daha fazla kazanabilirsiniz. Bunun haricinde araçlarda lastiklerin sürekli olarak birçok farklı neden ile yırtıldığı ve patladığı bilinir. Ufak tefek lastik tamirleri yaparak da kazancınızı katlayabilirsiniz.

Oto Lastik Bayiliği Kazancı Tahmini Ne Kadar? makalemizin sonuna geldik. En çok sorulan peynirci baba hakkında ki makalemizi incelemek isterseniz Peynirci Baba Bayilik Şartları Nedir? Komisyon Oranı Nedir? makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.