Sürat Kargo Çalışma Şartları, Çalışan Yorumları ve Maaşları

Sürat Kargo, 2003 yılında kurulmuştur. Türkiye’deki en büyük kargo şirketleri arasında yer alır. Sürat Kargo çalışma şartları iş pozisyonuna göre birbirinden farklıdır. Memnun edici hizmetleri ile kısa sürede büyüyen firmanın sayısız şubesi bulunur.

Sürat Kargo Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Sürat Kargo Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Hizmetleri ile dünyaya açılan firmanın Türkiye’de 750’nin üzerinde şubesi vardır. 15 adet bölge müdürlüğü ve 25 farklı yerde transfer merkezi ile hizmetlerini sürdürür. Firma, 3000 araçlık dev bir araç filosuna sahiptir. 1100 üzerinde mobil dağıtım alanına sahip olan Sürat Kargo 5 bin üzerinde personel çalıştırır. Sürat Kargo çalışan yorumları firmanın çalışma ortamına dair önemli bilgiler verir.

Sürat Kargo personel maaşları 2022 yılında da asgari ücretin üzerindedir. Firma, personellerini mutlu etmek adına da farklı politikalar geliştirmiştir. Hizmette sınır tanımayan firmanın Türkiye’nin 81 ilinde şubesi bulunur.

Türkiye haricinde dünyada 228 ülke ile çalışan firma özenli hizmetler sunar. Hız kesmeden çalışmalarına devam eden kargo firması, düzenli olarak eleman alımı yapar. Personel olarak Sürat Kargo’da çalışmak isteyenler, internet üzerinden ilanları takip edebilir. İlan açıldığı dönemlerde kariyer siteleri ya da resmi siteler üzerinden başvurular gerçekleştirilebilir. Sürat Kargo’da çalışarak bir kariyer hedefliyorsanız firmanın iş ilanlarını takip ederek online başvuru yapabilirsiniz.

 

Sürat Kargo Çalışma Şartları

Şirket bünyesinde çalışan bütün personeller sigortalı olarak çalıştırılır. Her ay düzenli olarak personellerin sigortaları ödenir. Firma maaşların ödenmesi konusunda da titizdir. Maaşlar her ay belirlenen günde personellerin hesabına yatırılır. Ay içerisinde fazladan çalışma saati bulunan personellerin ödemeleri de maaş ile birlikte hesaba yatar. Sürat Kargo çalışma şartları bu nedenle personelleri memnun eder.

Kargo firmasının bazı pozisyonlarında pirim sistemi ile çalışılır. Farklı pozisyondaki çalışanlar, maaşlarına ek olarak pirim ödemesi alır. Büyükşehirlerde çalışma yoğunluğu daha fazladır. Buna bağlı olarak özellikle İstanbul’da çalışma şartları biraz zorlayıcı olabilir. Ankara Sürat Kargo çalışma şartları da İstanbul kadar yoğundur. Az nüfuslu şehirlerde Sürat Kargo çalışma şartları büyükşehirlere göre rahattır.

Çalışma saatleri içerisinde Sürat Kargo personellerinin firma kıyafeti giymeleri zorunludur. Kıyafet özellikleri firma tarafından belirlenir. Üzerinde logo yer alan kıyafetler belirli standartlara sahiptir. Kıyafetlerin temizliği ve düzeni çalışanlara aittir. Firmanın verdiği tişört, şapka, hırka ve pantolonlar sezonluk olarak değiştirilir. Firma kıyafet tasarımında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Sürat Kargo personel alırken birtakım kriterlere dikkat eder. Kriterlere uygunsanız ilan açıldığı dönemlerde firmaya başvurularınızı iletebilirsiniz. Sürat Kargo iş başvuru şartları şu şekildedir;

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Lise veya dengi okullardan mezun olmak (Her pozisyonda eğitim düzeyi farklılık gösterir)
 • Ehliyet sahibi olmak (Kargocular için)
 • Ekip çalışmasına yatkın olmak
 • Sonuç odaklı çalışabilmek
 • Vardiyalı çalışma sistemine uyum sağlayabilmek
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak
 • MS Office programlarına hâkim olabilmek
 • İngilizce iletişim kurabilmek

Firma, ürün dağıtımlarını genelde kapalı araçlar ile gerçekleştirir. Sektöre ilk girdiğinde Kangoo tipi araçlar ile paket teslimine başlamıştır. Günümüzde arkası kapalı Doblo ya da Transit türünde araçlar ile hizmetlerine devam etmektedir.

Türkiye’de kargoculuk sektöründe hizmet veren birbirinden kaliteli firmalar bulur. Her firma hizmette en iyi performansı ortaya koyar. Türkiye’de kargoculuk sektörünün diğer önemli firmaları Yurtiçi Kargo, MNG, Aras Kargo ve UPS’dir.

 

Sürat Kargo Çalışan Yorumları

Her sektör çalışanları, firmalarına ait duygu ve düşüncelerini yorum sitelerinde paylaşır. Yapılan yorumlar firmanın çalışma şartları ve iş ortamı konusunda bilgiler verir. Sürat kargo çalışan yorumları sayesinde firmanın çalışma ortamı hakkında bilgi alınabilir. Çalışan maaşları, çalışma saatleri gibi önemli konularda bilgi almak için yorum sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Yorum sitelerine girerek Sürat Kargo çalışma şartları hakkında en güncel bilgileri öğrenebilirsiniz.

Okuyunuz: Yurtiçi Kargo Çalışma Şartları

 

Sürat Kargo Personel Maaşları 

Sürat Kargo çalışma şartları firmanın iş potansiyeline göre değişir. İşin yoğun olduğu günlerde personeller daha fazla çalışabilir. İş durumunun sakin olduğu günlerde çalışma şartları son derece rahattır. Sürat Kargo çalışma şartları hakkında ihtiyacınız olan bilgi için yorum sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Kargo firması maaş politikası ile personellerini mutlu eder. Sürat Kargo’da maaşların diğer firmalara göre fazla olduğu bilinir. Firma, personellerine ek ödemeler ile birlikte oldukça fazla maaş ödemesi yapar. Firmanın 2022 yılında personellerine verdiği maaş en düşük 5500 TL’dir. Haftalık çalışma saatini dolduran personeller daha fazla çalıştıkları taktirde ek ödeme alır. Çalışılan pozisyonun özelliklerine göre maaşlar 12000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Sürat Kargo çalışma şartları konusunu araştırırken pozisyon maaşları konusunda da göz atabilirsiniz. Sürat Kargo personel maaşları her yönden tatmin edicidir.

 

Kargocu Olmak İçin Başvuru

Kargoculuk sektöründe faaliyet gösteren firma yeni iş ilanlarını genelde kariyer sitelerinde yayınlar. Online ortamda yayınlanan ilanlarda adaylardan özgeçmiş istenir. İş başvurusu yapmak isteyenler kariyer sitelerine üye olarak giriş yapabilir. Ardından site üzerinde bir özgeçmiş hazırlayarak bunu kargo firmasına yollayabilir. Başvurular, iş ilanı yayından kaldırıldıktan sonra değerlendirilir. Değerlendirme sonucu adaylara iletişim yolları üzerinden bildirilir. Sürat Kargo çalışma şartları konusunda araştırma yaptıktan sonra internet üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kargocu olmak için başvuru yapacağınız esnada bütün bilgilerinizin güncel olması önemlidir. Doğru olmayan bilgiler, başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olur. Bilgilerinizi girerken gerçeği yansıtmasına dikkat etmeniz gerekir. Sürat Kargo çalışma şartları her iş pozisyonunda farklıdır. Başvuru esnasında hangi pozisyonlar için eleman arandığını görebilirsiniz. Size uygun pozisyona karar verdikten sonra o alanın çalışma şartlarını ekranda görebilirsiniz.

Kargo firmalarında birçok farklı iş pozisyonu bulunur. Kargocu olmak için başvuru sayfasına ulaştığınızda firmanın diğer iş alanlarını görebilirsiniz. Firmanın diğer iş pozisyonları şunlardır;

 • Kurye
 • İnsan Kaynakları Uzmanı
 • Mali İşler Uzmanı
 • Kıdemli Yazılım Uzmanı
 • Sistem Destek Uzmanı
 • Kargo Operatörü
 • Şoför
 • Temizlikçi
 • Muhasebe Uzmanı
 • Çağrı Merkezi Personeli
 • Müşteri Hizmetleri Uzmanı
 • Şube Müdürü
 • Filo Uzmanı
 • Muhasebe Sorumlusu
 • Uzun hat sürücüsü
 • Bilgi işlem sorumlusu
 • Satış pazarlama sorumlusu
 • Bilgisayar operatörü
 • Kargo takip yöneticisi
 • Aktarma müdürü
 • Aktarma sorumlusu

 

Sürat Kargo İletişim Bilgileri 

Sürat Kargo iletişim bilgileri ve adresleri şu şekildedir;

Anadolu Bölge Müdürlüğü 1: İçerenköy Mahallesi Çayır Caddesi No:78 Ataşehir/İstanbul

Telefon: 0216 576 52 67

Anadolu Bölge Müdürlüğü 2: Yeşilbağlar Mahallesi Kaptan Sokak No:19 Helismetroofis Blok 2.Kat 206 Pendik/ İstanbul

Telefon: 0216 473 87 61

Boğaziçi Bölge Müdürlüğü: Gülbahar Mahallesi Harmanyoluüst Sokak No:4 Şişli/İstanbul

Telefon: 0212 217 00 65

Surdışı Bölge Müdürlüğü: Mahmutbey Mahallesi 2413. İstoç Sokak No:5 -22 Bağcılar/ İstanbul

Telefon: 0212 410 30 30

Sürat Kargo Çağrı Merkezi: 0850 202 02 02

 

Sürat Kargo Çalışma Saatleri

Sektörün en iyi arasında yer alan kargo firmasının haftalık çalışma süresi 45 saattir. Sürat kargo çalışma saatleri hafta içi 09.00- 18.30 arasıdır. Cumartesi günleri çalışma saatleri 09.00- 14.30 şeklindedir. Pazar günleri tatildir.

Hafta içi personellerin yemek ve çay molaları bulunur. Öğle saatlerinde firma hizmet açıktır. Yemek molası dönüşümlü olarak verilir. Mola ve çay saatleri çalışma saatine dahildir. Yoğun dönemlerde çalışma saatleri akşam daha uzun olabilir.

Kargo şirketi personellerine yemek kartı imkânı sunar. Öğle saatinde personeller yemek kartının geçerli olduğu işletmelerde ekstra ücret ödemeden yemek yiyebilir.

Okuyunuz: Aras Kargo Çalışma Şartları

 

Sürat Kargo’da Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Hizmet sektöründe çalışmak her zaman zordur. Gün içinde birçok farklı müşteri ile iletişime geçilir. Yoğun olan günlerde çalışanların ekstra güç ve emek sarf etmesi gerekir. Bütün olarak ele alındığında kargoculuk hizmetlerinde çalışmak için birçok açıdan deneyim sahibi olmak önemlidir. Sürat Kargo’da çalışmak isteyenlere öneriler şu şekilde sıralanabilir;

 • Güler yüzlü hizmet gösterin
 • Sabırlı olun
 • Müşteri ilişkilerinde sorunsuz performans gösterin.
 • Esnek çalışma saatlerine uyun.
 • Müşterilerin isteklerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışın.
 • Grup çalışmasına yatkın olun.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.