Trendyol Teslimat Noktası Olma Şartları 2023

Online alışverişin en önemli platformlarından birisi olan Trendyol geniş bir kitleye hizmet veriyor. Başarılı bir e ticaret sitesi olan firma birçok girişimciye çeşitli açılardan iş olanakları sunuyor. Trendyol teslimat noktası hizmeti de bu fırsatlardan biri. Trendyol teslimat noktaları kişilerin kargolarını gidip teslim aldıkları yerlerdir. Teslimat noktaları Trendyol müşterileri ve çalışanlar açısından önemli bir kolaylık oluyor.

Trendyol Teslimat Noktası Olma Şartları

Trendyol Teslimat Noktası Olma Şartları

Trendyol teslimat noktası başvuru ile kendinize ait bir işletme kurabilirsiniz. Trendyol’un gel al şubesi olmak hem kazandırır hem de insanlara oldukça faydalı hizmet verme imkanı sunar. Son dönemde girişimcilerin değerlendirdiği teslimat noktaları kargoların çok daha hızlı dağıtılmasına olanak tanıyor. Trendyol müşterileri bu hizmetler sayesinde evlerinde oturup kargo beklemek durumunda kalmıyor.

Trendyol e ticaret platformunun bir parçası olarak hizmet vermek isterseniz firmaya başvuru yapmanız gerekiyor. Başvurunuz olumlu sonuçlanınca şubenizi kurarak hizmet vermeye başlayabilirsiniz. Trendyol Gel Al noktası kazancı incelendiğinde oldukça karlı olabilecek iş fikirlerinden biri olduğu görülebilir.

 

Trendyol Teslimat Noktası Nasıl Olunur?

Trendyol alışveriş sitesinden satın alınan ürünleri kendinizin alabileceği noktalar bulunuyor. Bu noktalar Trendyol gel al noktası olarak isimlendiriliyor. Kişiler ürünleri satın alırken kendilerine sunulan gel al noktalarından birini seçebilirler. Bu ürünler seçilen noktaya bırakılır. Böylece kargonun ne zaman geleceği kaygısı yaşanmadan kolayca gidip şubeden alınabilir. Kargolar gel al noktasına ulaştığında kişilere e posta ya da sms ile bilgi verilir.

Satın alınan ürünler için gönderilen SMS’ler takip edilerek üç gün içerisinde alınabilir. Özellikle siparişlerde bir adres belirtmekte zorlanan kişiler için teslimat noktaları çok işlevseldir. Sipariş edilen ürünlerin teslimat noktalarından alınması işlemleri her geçen gün daha fazla tercih ediliyor. Aynı zamanda bu işlemler için gel al noktasını tercih edenlere birçok avantaj da sunuluyor.

Trendyol teslimat noktası açmak istiyorsanız mutlaka Trendyol firmasına başvurmanız gerekiyor. Bu süreçte bir başvuru formu doldurmanız isteniyor. Başvuru formunda birtakım bilgilerin doldurulması gerekiyor. Bu bilgiler kimlik bilgileriniz, işletme bilgileri, il ve ilçe, mahalle bilgileri olmalıdır. Açık adresinizi de mutlaka yazmanız gerekir. Trendyol başvurunuzu inceler ve yeterli görürse bu şubeyi açmanıza onay verir.

Trendyol’un gel al noktası olmak istiyorsanız vergi mükellefi olmanız gerekiyor. Bunun yanında iş yerinizin kişilerin rahatlıkla ulaşabilecekleri bir yerde olması gerekir. Lokasyon seçimi bu süreçte en çok önem vermeniz gereken detaylar arasında yer alıyor. Çünkü ulaşımda sorun yaşandığında gel al noktası olarak tercih edilmeyebilirsiniz.

 

Trendyol Teslimat Noktası Başvuru

Trendyol müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek için sürekli olarak yenilikler yapıyor. Bu yeniliklerden birisi de teslimat Trendyol gel al noktası oluyor. Sizler de bir teslimat noktası açmak isterseniz firmaya detaylı bir başvuru yapabilirsiniz. Başvurularınızı yaparken birtakım bilgileri eksiksiz ve doğru olarak vermeniz gerekiyor. Trendyol teslimat noktası başvuru işlemi şu şekilde yapılabilir:

 • İlk olarak Gel AL Noktası Başvuru Formu sayfasını açmanız gerekiyor.
 • Forumda yer alan adınız ve soyadınız kısmını doldurmalısınız.
 • Eposta adresi ve telefon numarasını yazmanız gerekiyor.
 • İşletme adınızı ve türünüzü belirtmelisiniz.
 • Açık adresinizi yazmalısınız.
 • Satıcı ID bilgilerinin girilmesi gerekiyor.
 • Daha sonra KVKK bilgilendirmesini okumalısınız.

Son olarak da ‘Gönder’ kısmına tıklayarak teslimat noktanızın başvuru işlemini tamamlayabilirsiniz. Başvuru incelendikten sonra olumlu veya olumsuz geri dönüş yapılıyor. Trendyol teslimat noktası açma onayınızı aldıktan sonra işletmenizi açabilirsiniz. Teslimatını yaptığınız ürün başına sizlere ücret ödenir. Ne kadar fazla kargo teslimi yaparsanız o kadar fazla kazanma şansınız olur.

Teslimat noktası açmak isteyen kişiler birçok farklı kargonun teslimini yapmak durumundadırlar. Aynı zamanda bu alanda başvuru yapabilecek olan işletmeler de başvuru formunda net olarak belirlenmiştir. Bu alanda Trendyol teslimat yeri olmak istiyorsanız mutlaka başvuru formunda belirtilen yerlerden biri olmalısınız.

 

Trendyol Gel Al Noktası Kazancı

Trendyol gel al noktaları arasından seçim yaparken kişiler kendilerine en yakın yeri seçerler. Trendyol teslimat noktası olarak hizmet veren yerler teslim ettikleri ürün başına 1 TL kazanıyor. Her ürün tesliminde bu ödemeyi aldıklarından teslimatın miktarı kazancı da belirlemiş oluyor. Bu tarz bir işi yapmanın kendine göre birçok avantajı bulunuyor. Trendyol gel al noktası kazancı elde ederken kendi ürünlerinizin de tanıtımını yapabiliyorsunuz.

Marka görünürlüğünü artırmanın en önemli avantajlarından biri oluyor. Teslimat başına 1 TL kazanç kişilere az gibi görünse de gün içerisinde yüzlerce paket teslim eden birçok işletme bulunuyor. Trendyol Türkiye’nin her yerinde hizmet veren bir e ticaret platformu. Aynı zamanda müşterilerin teslimat noktalarını tercih ettiklerinde indirim kazanmaları da önemli bir avantaj. Yaptıkları alışverişlerde teslimat noktalarını tercih eden kişiler 10 TL indirim kuponu kazanıyor.

Bu avantajlar da teslimat noktalarının cazibesini artırıyor. Kişiler evlerinde kargo beklemek zorunda olmadıkları gibi aynı zamanda siparişleri üzerinden de indirim kazanabiliyorlar. Tüm bu avantajlar da Trendyol teslimat noktalarının her geçen gün daha da fazla tercih edilmesini sağlıyor. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmaya çalışan Trendyol firması da bu tarz girişimleri oldukça destekliyor. Gün içerisinde yüzlerce teslimat yapan gel al noktası bulunuyor. Bu da aylık kazanç olarak değerlendirildiğinde son derece bir kar getirisi olarak düşünülebilir.

Okuyunuz: Vigo Kurye Maaşları ve Yorumları

 

Teslimat Noktası Olmak İstiyorum Diyenlere Öneriler

Trendyol gibi büyük e ticaret sitelerinin teslimat noktası olmak artık iyi bir para kazanma aracı olarak görülüyor. Halihazırda bir işletmeniz varsa bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Ancak bu işi yapabilmek için dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulunuyor. Teslimat noktası olmak istiyorum diyenlere öneriler kapsamında şunlardan bahsedilebilir:

 • Teslimat noktası olmak için vergi levhası olan bir işletmeniz olması gerekiyor.
 • Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bir yeri seçmeniz büyük bir önem taşıyor.
 • İşletmeniz içerisinde gelen kargoları istifleyeceğiniz yeterli alan olmalıdır.
 • Lokasyon olarak iyi bir yerde olmanız büyük bir önem taşıyor.
 • Size gelen kargoları müşteriye teslim edecek personelleriniz olmalı.
 • Hızlı teslimat yapabilmeniz gerekiyor.
 • İnsanların sizi fark etmesini sağlayacak düzeyde tanıtım çalışması yapmanız gerekiyor.

Bu detaylara dikkat ettiğiniz taktirde başarılı bir Trendyol gel al noktası açabilirsiniz. Kendi işlerinizi yaparken ekstra teslimat ile para kazanma imkanı da bulabilirsiniz. Geniş işletme yeri olan kişiler rahatlıkla bu işe başvuru yaparak iyi bir lokasyonda gel al noktası oluşturabilirler.

 

Kimler Teslimat Noktası Olabilir?

Trendyol firmasının teslimat noktası olmak isteyen kişilerin halihazırda bir işletmesi olması gerekiyor. Bu işletmenin de mutlaka vergi levhası olması önemli. Aksi halde teslimat noktası açabilme şansınız bulunmuyor. Başvuru formunda da mutlaka kriterlerin tam olarak sağlanması gerekiyor. Teslimat noktası olması konusunda dikkat etmeniz gereken önceden belirlenmiş işletmelerden birinin sahibi olmanız. Bu işletmeler arasında şunları saymak mümkündür:

 • Bilişim
 • Bijuteri
 • Baharatçı
 • Ayakkabı
 • Çeyizlik eşya
 • Cafe
 • Çiçekçi
 • Fırın ya da pastane
 • Hediyelik eşya ya da hobi mağazası
 • Giyim
 • Fotoğrafçı
 • İletişim firması
 • Kitapçı
 • Kuru temizleme
 • Bakkal, büfe ya da manav
 • Petshop
 • Şarküteri
 • Diğer

Bu tarz alanlarda bir işletmeniz bulunuyorsa rahatlıkla teslimat noktası başvurusu yapabilirsiniz. Teslimat noktası başvurusu yaparken de işletmeniz ile ilgili olan tüm detayları belirtmeniz gerekiyor. Hangi alanda faaliyet gösterdiğiniz, işletmenin adresi ve daha birçok bilgiyi detaylı olarak sunmak profesyonel bir hizmet almak adına büyük bir önem taşır.

Standartları yüksek olan bir teslimat noktası açabilmek için lokasyonun çok önemli olduğunu bilmeniz gerekiyor. Trendyol’dan alışveriş yapan kişiler sizden memnun kaldıklarında sürekli olarak teslimat noktası olarak sizi seçeceklerdir. Böylece kendi ürünlerinizi ve işletmenizi de tanıtma şansı bulabileceksiniz. Kısacası sizlere her yönden kazandıracak bir iş fikridir.

 

En Yakın Trendyol Teslimat Noktası Nasıl Bulunur?

Trendyol üzerinden verilen siparişlerde sipariş noktaları Trendyol sitesi üzerinden belirleniyor. Siparişinizi verdikten sonra en yakın teslimat noktasından birini işaretlemeniz gerekiyor. Bu noktayı belirlerken evinize ya da iş yerinize en yakın olan yeri seçmeniz gerekiyor. Trendyol sizlere en yakın teslimat noktalarını gösteriyor. Bunlar arasından seçim yaparak kargonuzun nereye gelmesini istediğiniz kolaylıkla belirleyebiliyorsunuz.

Trendyol teslimat noktası seçildiğinde tüm paketler ve kargolar bu seçilen noktaya gönderiliyor. Gönderilen paketler için de kişilere SMS ya da mail ile bilgilendirme yapılıyor. 3 gün içerisinde mutlaka teslimat noktasından bu paketlerinizi almanız gerekiyor. 3 gün içerisinde alınmayan paketler tekrar Trendyol firmasına iade ediliyor.

Okuyunuz: Trendyol Go Kurye Yorumları

 

Teslimat Noktası 20 TL Kupon Kodu?

Trendyol e ticaret sitesinin kullanıcıları siparişlerini site üzerinden verdiklerinde birçok fırsattan yararlanabiliyor. Bu fırsatlardan birisi de teslimat noktalarıdır. Teslimat noktalarının müşterilere sunduğu birçok önemli avantaj bulunuyor. Bu avantajlardan birisi de kargoyu evlerinde bekleme zorunluluğunun olmaması.

Evinizde günlerce kapalı kalıp kargo beklemek yerine siparişi verirken teslimat yeri seçilebiliyor. Bu şekilde kişiler kargolar geldikten sonraki 3 gün içerisinde kargoyu kolaylıkla alabiliyorlar. Kargoyu almaya işletmelerin mesai saatleri içerisinde gidebilme şansları oluyor.

Bir diğer avantaj ise teslimat noktası 20 TL kupon kodu oluyor. Kargosunu teslimat noktalarından almayı tercih eden kişiler Trendyol online mağazasından 20 TL kupon kodu kazanıyor. Ancak teslimat noktaları konusunda kişilerin bilmesi gereken birtakım detaylar da bulunuyor. Teslimat noktası konusunda bir adres seçilince bu adresi değiştirme durumu olmuyor. Aynı zamanda teslimat noktalarından yalnızca ürünü sipariş veren kişiler teslim alabiliyor. Diğer kişilerin teslim alabilme şansı olmuyor.

 

Trendyol Hangi Kargo ile Çalışıyor?

Trendyol online mağazadan alışveriş yapan kişiler birçok farklı kargo ismi ile karşılaşabilir. Bu kargolar arasında fiyat farklılıkları olabiliyor. Trendyol’un anlaşmalı olduğu kargolar arasında şunlar yer alıyor:

 • Yurtiçi kargo
 • MNG kargo
 • Aras kargo
 • Sürat kargo
 • PTT kargo
 • Horoz Lojistik
 • UPS kargo
 • Borusan kargo

Kargo şirketlerinden biriyle siparişlerinizi teslim alabilirsiniz. Aynı zamanda kargoların hizmet sürelerinde ve entegrasyon modellerinde farklılıklar olabilir. Bu nedenle sipariş veren kişilerin firmaların hangi kargoları tercih ettiğine de dikkat etmesi gerekiyor.

 

Trendyol Teslimat Noktası Yorumları

Trendyol çok geniş müşteri yelpazesine sahip online mağazalar arasında yer alıyor. Günümüzde 2500’ü aşkın teslimat noktasına ulaşan Trendyol online mağazası bu sayıyı ilerleyen tarihlerde 5000 üzerine çıkarmayı hedefliyor. Teslimat noktaları konusunda büyük bir başarı elde eden Trendyol müşterilerine karşı yüksek standartlarda hizmet sunuyor.

Trendyol teslimat noktası yorumları incelendiğinde müşteri memnuniyetinin yüksek olduğu görülebilir. Müşterilerin indirim kodu kazanmanın avantajları yanında aynı zamanda istedikleri yerden paketlerini alabiliyorlar. Bu da kişiler için önemli bir avantaj oluyor. Teslimat noktası üzerine yapılan yorumlar son derece olumlu. Ancak adreslerin değiştirilemiyor olması durumu zaman zaman kullanıcılar için olumsuzluk yaratabiliyor. Fakat genel olarak Trendyol’un bu uygulamasından birçok kişi memnuniyet duyuyor.

Kaynak: https://www.trendyol.com/s/gel-al-noktasi

Yorumlar

 1. Abdullah dedi ki:

  Gel al noktası ol ak istiyorum

 2. Nazan metin dedi ki:

  Gel al noktası olmak istiyorum