Türk Telekom Çalışan Maaşları, Çalışma Şartları ve Yorumlar

Türk Telekom 2022 yılının Şubat ayında bankalar ile yapılan anlaşma gereği, hisselerinin büyük bir bölümü varlık fonuna devredilmiştir. Türk telekom mağaza ve şirket genel merkezi olarak geniş bir çalışan ağına sahiptir. Bu nedenle Türk telekom çalışma şartları ve çalışan maaşları bölüm ve pozisyona göre değişiklik göstermektedir. Bu yazımızda Türk Telekom çalışan maaşları ve yapılan yorumlar ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Türk Telekom Çalışma Şartları ve Çalışan yorumları

Türk Telekom Çalışma Şartları ve Çalışan yorumları

Türk Telekom çalışan maaşları ve diğer tüm konular hakkında bilgi edindikten sonra şirkete iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Firma iş başvurusu konusunda son derece titiz davranıyor. Bu nedenle de başvuru yaparken belirli kriterleri mutlaka taşıdığınızdan emin olmanız gerekiyor. Çalışma saatleri birçok firmaya göre daha iyi olan Türk Telekom, günümüzde en çok başvuru yapılan firmalar arasında yer alır.

Türk Telekom firmasında çalışmak istiyorsanız ilk olarak hangi pozisyonda çalışmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Bunun yanında başvuru öncesinde Türk Telekom çalışan yorumları hakkında bilgi edinmek de büyük bir taşır. Böylece hangi bölgede iş başvurusu yapacağınıza da daha iyi bir şekilde karar verme şansı bulabilirsiniz.

 

Türk Telekom Çalışan Maaşları

Türk Telekom firmasında çalışmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konular arasında çalışan maaşları geliyor. Ancak Türk Telekom çalışan maaşları konusunda tek bir pozisyona göre bilgi vermek son derece yanlış olabilir. Çünkü firma maaşlar konusunda belirli kriterleri göz önünde bulundurur. Bunlardan birisi de kişilerin çalıştıkları pozisyonlardır.

Çalışanların maaşları bulundukları pozisyona göre farklılık gösterdiği gibi şirketteki kıdemlerine göre de değişir. Yeni işe giren bir personel ile 10 yıllık bir personelin maaş durumu kesinlikle aynı olmaz. Ancak birçok pozisyonda çalışanların maaşları asgari ücret düzeyindedir. Sonrasında bu ücret zamanla artış gösterebilir. Türk Telekom maaş yanında çalışanlara yol parası ve yemek parası olarak da ödemeler yapan bir firmadır. Aynı zamanda bazı pozisyonlarda prim usulü de olabiliyor.

Çalışma şartları ve maaşları konusunda en çok merak edilen konu ise ikramiyelerdir. Türk Telekom çalışanlarına yılda iki yarım maaş ikramiye veriyor. Bu da çalışanları oldukça memnun eden konular arasında bulunuyor. Bunun yanında sosyal hakların oldukça önemsendiği bir şirket ortamı bulunur. Yüksek standartlarda bir çalışma ortamı sunması sektörde Türk Telekom’u aranan firmalardan biri haline getirir.

 

 AssisTT Maaşları

Türk Telekom şirketinin önemli iş pozisyonlarından birisi assisTT pozisyonudur. Bu pozisyonda işe giren kişiler çağrı merkezinden sorumludur. Şirkete gelen telefonları ve acil aramaları karşılayan bir ekiptir. Son derece önemli olan bu pozisyon ile aynı zamanda şirketin kampanyaları hakkında da bilgiler sunulur. AsissTT maaşları konusunda da firma çalışanlarına asgari ücret ile işe başlama şansı sunar. Sonrasında zamanla çalışanların maaşlarında yükselmeler yapılır. Türk Telekom çalışma şartları bakımından birçok kişinin başvuru gerçekleştirdiği önemli şirketlerdendir.

 

Satış Danışmanı Maaşları

Türk Telekom firmasında satış danışmanlığı da önemli bir pozisyondur. Bu pozisyonda neredeyse yüzlerce çalışanı bulunur. Bu pozisyonda çalışan kişilerin maaşları genel olarak asgari ücret düzeyindedir. Ancak bu maaş durumu şirkette bulunma süresi, yapılan satışların derecesi, aile ve geçim yardımı gibi durumlara göre farklılık gösterebilir. Satış danışmanı maaşları hiçbir durumda asgari ücretten daha az değildir.

 

Mühendis Maaşları

Türk Telekom bünyesinde farklı kollarda mühendisler de çalışır. Mühendisler firmanın teknik elemanları arasında yer alır. Mühendis maaşları firmanın çalışanlarına yüksek düzeyde verdiği maaşlardır. Mühendisler bu şirkette ortalama olarak 9500 TL civarında maaş alıyor. En düşük mühendis 7000 TL alırken en yüksek maaş 12500 TL civarındadır. Firmada çalışan mühendislerin iş kolları ise akademik bilgilerine göre farklılık gösterir.

 

Türk Telekom Start Maaşları

Her sene binlerce kişiyi işe alan Türk Telekom firması maaş konusunda titiz firmalar arasında yer alıyor. Beklentilere yanıt veren ve hemen herkesin çalışmak istediği firma çalışanlarına yüksek standartlar sunuyor. Türk Telekom Start maaşları da bu bakımdan merak edilen tutarlardır. Türk Telekom Start, genç ve yeni mezun olan kişilerin staj yapabilmesine imkan tanıyan bir programdır. Bu program sırasında genç yeteneklere de önemli fırsatlar tanınır.

Yeni mezunların katıldığı bu program sonrasında firmaya kalıcı olarak katılabilme şansı vardır. Bunun yanında 18 aylık bir gelişim programına katılma imkanı da sunulur. Programa başvuran kişilerin 3. ya da 4. Sınıf öğrencisi olması gerekir. Yeni mezunların da başvurabilmesine imkan tanıyan bir programdır. Öğrenci olarak katılan kişiler 6 haftalık bir eğitim programına alınarak kendilerini gösterme imkanı elde ederler. Türk Telekom Start maaşları ise öğrenci ve yeni mezunların durumlarına göre belirlenir.

 

Müşteri Hizmetleri Maaşı

Türk Telekom firmasında müşteri hizmetleri her türlü müşteri problemi ile ilgilenen departmandır. Bu departmanda çalışan kişiler asgari ücretin %13.57 üzerinde maaş alırlar. Bu kişiler aynı zamanda geçim yardımı ve prim ile aylık ödeneklerle maaşlarında artış yaşayabilirler. Türk Telekom müşteri hizmetleri maaşı belirli faktörlere göre farklılık gösterebilir.

 

Tekniker Maaşları

Türk Telekom bünyesinde çalışan personellerin maaşları işe girmeden önce araştırılan konular arasında yer alıyor. Teknik personeller ortalama olarak 6500 ile 9000 TL arasında maaş alıyor. Maaşlar firmada çalışılan yıl süresi uzadıkça daha da artış gösteriyor. Tekniker maaşları yanında yol, yemek gibi ödemeler de bulunuyor.

 

Bölge Müdürü Maaşları

Bölge Müdürleri Türk Telekom şirketinin üst düzey yöneticileri arasında yer alırlar. Belirli yerlerden sorumlu olan bu kişiler idari kadro çalışanlarıdır. Son derece önemli bir pozisyon olması bu çalışanların yüksek maaş almasına da olanak tanır. Firmada en yüksek pozisyonda maaş alan kadro denilebilir. Bölge müdürü maaşları kişilerin şirketteki kıdemlerine göre değişebilir.

 

Türk Telekom Çalışma Şartları

Türk Telekom firmasında çalışmayı düşünen kişilerin mutlaka şirketin çalışma şartları hakkında bilgi edinmesi gerekiyor. Türk Telekom çalışma şartları kurumsal açıdan son derece iyi koşullar içerir. Birçok kişi zorlanmadan yıllarca Türk Telekom bünyesinde çalışabilme imkanı elde edebilir. Şirketin çalışma koşulları arasında şunlardan bahsetmek mümkün olabilir:

 • Şirket içerisindeki mesai saati süresi 8,5 saattir.
 • Firmada özel sağlık sigortası hakkı bulunur.
 • Çalışanların doğum izinleri bulunur.
 • Haftalık izin 2 gün olarak belirlenmiştir.
 • Yıllık izinler 15 gündür.
 • Resmi ve dini bayramlarda 1 ile 4 gün arasında izin vardır.
 • Prim ve ikramiye sistemi yılda 4 defa uygulanır.
 • Çalışanların gün içerisinde bir saat molası vardır. Bu mola ile birlikte çalışanların günlük çalışma süresi 9,5 saat olur.

Türk Telekom çalışma şartları ağır olmamakla birlikte son derece iyi standartlardadır. Kariyer olanakları, staj fırsatları, yıllık ve özel izinler olmak üzere çalışanlarına son derece iyi olanaklar sunan bir firmadır. Özellikle çalışanlarına ikramiye ve prim imkanları sunması, yemek ve yol ücreti avantajları sağlaması Türk Telekom firmasına olan ilgiyi artırır.

 

Türk Telekom Çalışan Yorumları

Türk Telekom 35 binden fazla çalışanı olan dev firmalardan biridir. Sektörde oldukça önemli firmalar arasında yer alması ve çalışanlarına geniş haklar sunması her sene yüzlerce iş başvurusu almasını sağlar. Türk Telekom çalışan yorumları incelendiğinde genel olarak bu firmadan yüksek bir memnuniyet duyulduğu söylenebilir. Firma çalışanlarının her türlü sosyal hakkına saygı duyduğu için oldukça beğenilen bir şirket konumundadır.

Türk Telekom çalışanlarına hem maaş hem de kariyer olanakları bakımından en iyi avantajları sunan firmalar arasında bulunur. Her türlü avantajın firma çalışanlarına sunulması ve kişilerin pozisyonları arasında geçiş haklarına sahip olabilmesi Türk Telekom açısından önemli konular arasındadır. Türk Telekom çalışan çalışan maaşları ve yorumlarına bakıldığında firma hakkında oldukça detaylı bilgiler edinmek mümkün olabilir.

İş başvurusu yapmayı düşünen kişilerin mutlaka firmada daha önce çalışmış olan kişilerin yorumlarına bakması gerekir. Ancak bu durum iş başvurusu yaparken belirleyici bir unsur olmamalıdır. Çünkü herkesin çalışma kriteri ve çalışma kapasitesi birbirinden farklı olabilir. Türk Telekom dinamik yapıya sahip firmalar arasında yer alır.

Bu nedenle de belli pozisyonlarda çalışma şekli son derece aktiftir. Eğer aktif ve esnek bir çalışma sistemine uyum sağlayamayacağınızı düşünüyorsanız firmada sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle yorum yapan kişilerin de bu tarz sorunlar yaşadığını göz önünde bulundurmalısınız. Ancak genel olarak çalışan yorumlarına bakıldığında birçok çalışanın Türk Telekom şirketinden memnun kaldığını söylemek mümkündür.

Okuyunuz: Türk Telekom Bayilik Şartları

 

Türk Telekom Bayi Çalışma Saatleri

Türkiye’nin önemli şirketleri arasında yer alan Türk Telekom günümüzde yabancı merkezli şirketler arasında yer alıyor. Türk Telekom şirketinde çalışan kişilerin çalışma saatleri de belirli kriterlere göre düzenlenmiştir. Firmada çalışmak isteyen kişilerin mutlaka bu çalışma saatleri hakkında önceden bilgi edilmesi gerekir.

Türk Telekom bayi çalışma saatleri genel olarak 09.00 ile 21.00 arasındadır. Türk Telekom şirketinin bayilerindeki çalışma saatleri bu şekilde olmakla birlikte bayiler aynı zamanda cumartesi günleri yarım gün şeklinde de çalışabilirler. Ancak şirket genel merkezlerinde çalışma normal devlet kurumlarında olduğu gibi belirlenmiştir. Bunun yanında kişilerin cumartesi ve pazar günleri de tatilleri bulunur.

 

Türk Telekom’da Çalışmak İçin Aranan Şartlar

Türk Telekom şirketinde çalışmak isteyen kişilerin mutlaka belirli şartları taşıması gerekir. Örneğin her pozisyonda dikkat edilen belli başlı kriterler bulunur. Türk Telekom’da çalışmak için aranan şartlar şu şekildedir:

 • En az lise mezunu olunması gerekir.
 • Erkeklerin askerlik ile herhangi bir ilişkisinin bulunmaması gerekir.
 • Bilgisayar üzerinde Office programlarını kolay bir şekilde kullanabilmeleri gerekir.
 • Pozisyonun gerektirdiği özel kriterleri taşımaları gerekir.
 • Çalışanların şirketin imajına herhangi bir şekilde zarar vermeyecek ve kurum kültürünü geliştirebilecek nitelikte kişiler olması gerekir.
 • Belli pozisyonlar için İngilizce bilme şartı bulunur.
 • Belirli pozisyonlar için en az 2 yıl ile 5 yıl arasında deneyim gerekebilir.

Tüm bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda Türk Telekom şirketinde işe girmek sanıldığı kadar zor değildir. Aynı zamanda şirketin staj programlarına katılabilmek için de öğrencilerin ve yeni mezunların belirli kriterleri taşıması önem taşır.

Okuyunuz: Turkcell Çalışma Şartları

 

Türk Telekom’da Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Türk Telekom’da çalışmak isteyen kişilerin birtakım önerileri ihtiyacı bulunur. Bu kişiler eğer Türk Telekom gibi büyük bir şirkette iyi bir pozisyonda işe girmek ya da mevcut işlerini geliştirmek istiyorlarsa belli başlı konulara dikkat etmeleri gerekir. Türk Telekom’da çalışmak isteyenlere öneriler kapsamında şunlar söylenebilir:

 • Şirkette işe girebilmek için deneyim son derece önemli olsa da firma yeni mezunlara daha geniş olanaklar sağlıyor.
 • Her zaman yenilikçi fikirlere açık ve takım çalışmasına yatkın olabilmelisiniz.
 • Kurum içerisinde verilen eğitimlere eksiksiz olarak katılmalısınız.
 • Kendi pozisyonun uzun gerektirdiği tüm işleri detaylı olarak yapmalısınız.
 • Amirlerinizle, iş arkadaşlarınızla her zaman iyi geçinmeli ve daima sorun çözme odaklı olmalısınız.
 • Pozisyonunuz ile ilgili olarak her türlü yenilik ve gelişmeyi yakından takip etmelisiniz.
 • Hayat Boyu Öğrenme felsefesinden uzaklaşmamalısınız.
 • Şirketin projelerinde aktif olarak bulunmaya önem vermelisiniz.

Tüm bu kriterlere dikkat ettiğiniz takdirde firmada uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışabilir ve iyi bir kariyer planlaması ile çok daha iyi yerlere gelebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Arimi verirsem isten atarlar dedi ki:

  Buradaki yorumlar lin gerceklerle alakasi yok. Telekom personeliyim 13 yillik asgari ucret aliyorum