Vatan Bilgisayar Çalışma Şartları ve Çalışan Yorumları

Teknolojik ürünlerin satışını yapan Vatan Bilgisayar 1983 yılında İstanbul’da ilk mağazasını açmıştır. Bilgisayar mağazası konseptine sahip firma Türkiye’nin en büyük perakendecileri arasındadır. Vatan Bilgisayar çalışma şartları diğer mesleklere göre son derece rahattır. Çalışanların en önemli görevleri ürünlerin tanıtımını ve satışını yapmaktır.

Vatan Bilgisayar Çalışma Şartları

Vatan Bilgisayar Çalışma Şartları

Vatan Bilgisayar çok büyük bir ürün karteline sahiptir. 2000 yılından itibaren akla gelen her türlü elektronik ürün satışını yapmaktadır. 2019 yılı itibari ile firma Türkiye genelinde 54 farklı şehirde mağazaya sahip olmuştur. 2019 yılı itibari ile 136 mağazası bulunan perakende firmasında yüzlerce personel çalışmaktadır. Hasan Vatan tarafından kurulan firma toplam 200 bin metrekarelik kapalı hizmet alanına sahip olmuştur. Vatan Bilgisayar çalışan yorumları ile firmaya dair daha detaylı bilgiye sahip olunabilir.

Vatan Bilgisayar personel maaşları çok iyi düzeydedir. Firma genel olarak maaş + pirim sistemi ile hizmet verir.  Ay içinde yüksek performans gösteren personeller maaşın iki katına kadar ödeme alabilir. Firma, günümüzde birçok kişinin çalışmak istediği firmalar arasında yer alır.

 

Vatan Bilgisayar Çalışma Şartları

Dev perakende firması sabah 10.00 akşam 22.00 saatleri arasında hizmet verir. Personeller için vardiyalı çalışma sistemi bulunur. Bu sayede personeller günlük 8 saat çalışır. Günlük yemek ve çay molaları, çalışma saati içerisine dahildir.

Firmada sabah vardiyasına gelen çalışanlar 10.00- 19.00 saatleri arasında çalışır. Diğer vardiyanın çalışma saatleri ise 13.00- 22.00’dir. Bir grup personel mağazanın açılışında yer alır. Diğer vardiya çalışanları ise mağazayı kapatır.

Personellerin haftada bir gün izinleri vardır. Cumartesi günü yarım gün çalışılır. Bir yıl çalışma süresini dolduran personeller 14+2 yıllık izin hakkına sahip olur. Yıllık izin tarihleri mağaza sorumluları tarafından belirlenir. Hazırlanan tatil çizelgesine personeller uymak zorundadır.

Personeller çalışma saati dışında ekstra çalışmazlar. Özel gün ve bayramlar hafta içine geldiğinde mağaza açıktır. Bu günlerde çalışanlar ekstra mesai ücreti alır. Özel bayramlarda hizmete açık olan mağaza, dini bayramlarda saat 11.00’de açılır. Kapanış saati aynıdır.

Vatan Bilgisayar’da çalışanların kıyafetleri firmaya aittir. Firmanın belirlediği firma imajına uygun kıyafetler çalışma saatleri içerisinde giyilir. Tişört, gömlek, pantolon gibi kıyafetler marka logolu olarak personellere verilir. Bu sayede markanın kurumsal prestiji desteklenir.

Perakende firmasında personeller 81 ilde aynı hizmet şartları ile çalışır. Standartlar ve çalışma koşulları 81 ilde de aynıdır. Ankara Vatan Bilgisayar çalışma şartları nasıl ise Bursa’da da aynıdır.

Vatan Bilgisayar satış anlamında oldukça geniş ürün yelpazesine sahiptir. Firmanın bu anlamda sektördeki en büyük rakibi MedyaMarkt ve TeknoSa’dır. Rakipleri gibi Vatan Bilgisayar’da müşterilerine en uygun fiyatlar ile en kaliteli ürünü pazarlamayı amaçlar. Vatan Bilgisayar çalışma şartları saat açısından rakipleri ile aynıdır.

 

Vatan Bilgisayar Çalışan Yorumları

Perakende sektöründe rol almak istiyorsanız Vatan Bilgisayar’ın iş ilanlarını takip edebilirsiniz. İlanlara başvuru yapmadan önce internetten yorumları takip edebilirsiniz. Vatan bilgisayar çalışan yorumları firmaların çalışanları tarafından yapılır. Bu sayede işe girmeden belirli bir deneyime sahip olabilirsiniz. Maaşlar, çalışma sistemi, işe giriş şartları gibi konular yorum sitelerinde konuşulur. Vatan Bilgisayar çalışma şartları her yıl aynıdır. Edindiğiniz bilgiler ile işyeri ortamında nasıl davranmanız gerektiğine dair fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Vatan Bilgisayar Personel Maaşları

Vatan Bilgisayar bünyesinde çalışmak için çok farklı iş pozisyonları bulunur. Her birim farklı şartlara dayanarak personel işe alır. Birimlerin çalışma alanlarına göre sorumlulukları ve maaşları da değişir. Vatan Bilgisayar’da bulunan çalışma pozisyonları şu şekildedir;

 • Satış Danışmanı
 • Depo Personeli
 • Kasiyer
 • Temizlik Personeli
 • Çağrı Merkezi Elemanı
 • Bilgi İşlem Sorumlusu

Firma, personellerine asgari ücret üzerinde maaş verir. 2022 yılında en düşük Vatan Bilgisayar personel maaşları 5500 TL’dir. Yeni işe başlayan, deneyimsiz çalışanlar 5500 TL ile iş başı yapar. Tecrübeli personellerin maaşları asgari ücretin %13 kadar üzerindedir. Bu doğrultuda 2022 yılında en düşük deneyimli çalışan maaşı 6000 – 8000 TL arasındadır.

Şirkette personel maaşları pozisyon yükseldikçe artar. Özellikle üst departmanda çalışan personeller normal çalışanların 3-4 katı fazla ücret alırlar. Vatan bilgisayar çalışma şartları her yönü ile personeli tatmin edicidir. Firmanın teknik heyetinde hizmet yapan personeller pirim ödemesinden faydalanamaz. Standart çalışma süresini doldurarak maaş ödemesini alır. Yemek ödemesi bütün personeller için geçerlidir.

Okuyunuz: Media Markt Çalışma Şartları

 

Müşteri Hizmetleri Maaşı

Vatan Bilgisayar’da pirim sistemi sadece satış danışmanlarında geçerlidir. Ürün satışı ile aylık kotası dolan personel pirim hakkına sahip olur. Müşteri hizmetleri maaşı asgari ücretin bir miktar üzerindedir. 2022 yılında Vatan Bilgisayar’da müşteri hizmetleri personeli olarak ayda 5500- 7000 TL arasında ücret alabilirsiniz. Vatan Bilgisayar çalışma şartları çok rahat, ücretleri de oldukça tatmin edicidir.

 

Part-Time Çalışan Maaşı

Avrupa’nın en büyük perakende firmaları arasında yer alan işletmede isterseniz part time olarak da çalışabilirsiniz. Vatan bilgisayar çalışma şartları yarı zamanlı çalışmak isteyenler için de aynıdır. Tüm gün çalışan personel gibi firmada görev alabilir ve ürün satışı yapabilirsiniz. Firmada part time olarak çalışacağınız saatler mağaza müdürü tarafından belirlenir. Haftada 30 saat çalışarak Vatan Bilgisayar’da kariyer için ilk adımı atabilirsiniz. Vatan Bilgisayar’da part time çalışan maaşı asgari ücretin yarısıdır. Satış kotanızı doldurmanız halinde sunulan ekstra pirim ödemelerinden de yararlanabilirsiniz. Bu koşullar ile Vatan Bilgisayar çalışma şartları öğrenciler için çok uygundur.

 

Mağaza Müdürü Maaşı

Firmada bütün mağazalar genelinde en alt çalışma pozisyonunun bir üstünde mağaza müdürlüğü bulunur. Müdürler mağaza personelleri arasından seçilebileceği gibi, dışarıdan da alınabilir. Eğitim seviyesi, deneyimleri ve diğer şartları uygun olan adaylar Vatan Bilgisayar’da mağaza müdürü olarak çalışabilir. Mağaza müdürü maaşı, 2022 yılında normal statüdeki personellerin 3-4 kat üzerindedir. Vatan Bilgisayar çalışma şartları mağaza müdürleri için daha rahattır. Belirlenen saatlerde firmaya gelen müdürler temel düzen ve satış kotaları gibi konular ile ilgilenir. Mağaza müdürü olduğunuz taktirde firmadan 12000- 18000 TL arası ücret alabilirsiniz.

Okuyunuz: Teknosa Çalışma Şartları

 

Vatan Bilgisayar İş Başvurusu

Vatan Bilgisayar’da boş pozisyonlara yapılacak alımlar genelde internet üzerinden gerçekleşir. Kariyer sitelerine açılan ilanlara başvuru yapan adaylar bilgilerini forma doldurarak gönderir. Firmanın incelemesi sonucunda pozisyon için uygun olan kişiler mülakat için çağrılır. Bu aşamadan da başarı ile geçen kişiler firma bünyesinde çalışmaya başlayabilir.

Mağazalara giderek yüz yüze iş başvurusu da yapabilirsiniz. Mağaza sorumlusu ya da müdürler, başvurularınızı bizzat kabul eder. Size verilecek başvuru formunu doldurarak personele teslim edebilirsiniz. Değerlendirme sonucu iletişim numaranız üzerinden size bildirilir. İşe alınırsanız adresinize yakın şubelerde çalışma şansınız olur. Vatan Bilgisayar çalışma şartları bu açıdan da avantajlıdır. Vatan Bilgisayar’da çalışmak için sahip olmanız gereken özellikler şu şekildedir;

 • Lise mezunu olmak
 • Düzgün bir diksiyona sahip olmak
 • İnsan ilişkilerinde başarılı olmak
 • Satış ve pazarlama konusunda deneyimli olmak
 • Ürün tanıtımı yapabilmek
 • Sorumluluk olabilmek
 • Erkekler için askerlik ile ilişkisi bulunmamak

İlk etapta aranan önemli özelliklere sahipseniz başvuruda bulunabilirsiniz. İstenen evrakları hazırlayarak firma yetkililerine ulaştırarak başvurunuzun sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz. Vatan Bilgisayar iş başvurusu nasıl yapılır ve gerekli evraklar nelerdir gibi konuları kariyer sitelerinden öğrenebilirsiniz.

 

Vatan Computer Genel Merkez İletişim 

Firmanın birçok farklı şehirde genel merkezi ve şubesi bulunur. İstanbul Vatan Computer genel merkez iletişim bilgileri şu şekildedir;

Merkez Efendi Mahallesi E-5 Karayolu Güney Yan Tercüman Sitesi Çarşı Binası Seyitnizam, Zeytinburnu/ İstanbul

Merkez Telefon: 0212 414 59 00

Merkez Faks: 0212 665 56 56

 

Vatan Bilgisayar Prim Sistemi

Teknolojik ürünlerin satışında lider konumunda yer alan firmanın pirim sistemi ile daha fazla kazanabilirsiniz. Mağaza genelinde atlık olarak personellere belirli satış kotaları oluşturulur. Ay içerisinde daha fazla satış yaparak personellerden bu rakama ulaşmaları istenir. Aylık satışlarınızı artırarak bu limiti aşarsanız Vatan Bilgisayar pirim sistemi ödemelerinden yararlanabilirsiniz. Bu sayede alacağınız diğer ödemeler ile birlikte çift maaş düzeyinde gelir elde edersiniz. Bu avantajları ile Vatan Bilgisayar çok fazla iş başvurusu alır. Özellikle sektöre yeni girmek isteyenler Vatan Bilgisayar’ın avantajlı şartlarından yararlanmak ister. Vatan Bilgisayar çalışan yorumları konusunda araştırma yaparak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.