Fiyuu Kurye Maaşları, Çalışma Sistemi ve Çalışan Yorumları

Fiyuu, dijital teslimat servisi olarak belirlenen adreslere paket teslimi gerçekleştiren bir sistemdir. Bu sistem sayesinde dakikalar içerisinde paket servisler ilgili adreslere ulaştırılır. Geniş bir çevreye hizmet veren Fiyuu kurye maaşları bakımından birçok kuryenin merak ettiği firmadır. Hem çalışma şartları hem de maaşları bakımından sektörde en iyi firmalar arasında yer alıyor. Fiyuu tek bir tık ile kişilerin sipariş verebilmelerine olanak tanıyor.

Fiyuu Kurye Maaşları ve Çalışma Sistemi

Fiyuu Kurye Maaşları ve Çalışma Sistemi

Günümüzde başarılı paket servislerinden olan Fiyuu çalışan yorumları incelendiğinde birçok kişinin memnun olduğu bir sistemdir. Kaliteli mobil uygulaması sayesinde kullanıcılar yemek ya da market alışverişleri gibi konularda siparişlerini kolaylıkla verebiliyorlar. Karışık Sepet hizmeti ile aynı anda farklı markaların lezzetlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kullanıcılarına Gel Al, Konuma Teslim, Tek Tuş ve Salla Seçim gibi farklı teslimat seçenekleri sunar.

Hemen herkesin kolaylıkla hizmet alabildiği firma günümüzde çok başarılı kuryelerle çalışıyor. Firma ile çalışmak isterseniz Fiyuu kurye başvurusu yapabilirsiniz. Ancak başvuru yapmadan önce yoğun tempoya alışık olmanız oldukça önemlidir. Yaklaşık olarak gün içerisinde 20 bin farklı lokasyona hizmet sunuluyor. Bu hizmetler sırasında da 600 binden fazla teslimat gerçekleşiyor. Sektörün en iyi markaları ile çalışan Fiyuu günümüzün en geniş müşteri ağına sahip firmalar arasında yer alıyor.

 

Fiyuu Çalışan Yorumları

Fiyuu gün içerisinde binlerce siparişin teslim edildiği bir sistemdir. Firmanın yaklaşık olarak 700 kuryesi bulunuyor. Fiyuu çalışan yorumları genel olarak firma hakkında olumlu olan düşüncelerdir. Ancak zaman zaman olumsuz eleştiriler alsa da bu durum firmanın yoğun çalışmasından kaynaklanan bir durum. Yoğun bir çalışma temposuna uyum sağlamakta zorlanırsanız bu durum iş başarınızı olumsuz etkileyebilir.

Fiyuu çalışma şartları bakımından son derece dinamiktir. Kişiler bu ortamda çalışmak istiyorlarsa mutlaka firmanın çalışma şartlarını da yerine getirmeleri gerekir. Çalışanlarından birtakım beklentileri olan firma sektörde oldukça kurumsal ve titiz bir çalışma yapısına sahiptir. Çalışma saatleri de oldukça esnektir. Bu nedenle geç saatlere kadar çalışacağınızı bilerek işe başvuru yapmanız gerekir. Fiyuu çalışanları konusunda her zaman seçici davranan firmalar arasında yer alır.

 

Fiyuu Kurye Maaşları

Fiyuu çalışanlarının çok iyi kazanmasını sağlayan firmalar arasında yer alıyor. Esnaf kurye olarak çalışan firma çalışanlarına düzenli maaş ödemeleri yapıyor. Kurye maaşları da düşünüldüğünden çok daha yüksektir. Fiyuu kurye maaşları 12 BİN TL ile 16 BİN TL civarındadır. Bir Fiyuu kuryesi günde ortalama 8 saat çalışıyor.

Çalışanların maaşları paket başı olarak belirleniyor. Yani kuryeler saat ücreti olarak değil teslimat yaptıkları paket başına ücret alır. Bu da kuryelerin ne kadar çok çalışır ise o kadar fazla kazanacağı anlamına gelir. Beklentilere yanıt veren Fiyuu çalışanlarının iyi kazanç elde etmesinde son derece ideal firmalar arasında yer alır. Fiyuu çalışanları paket başına 15 TL gibi bir ücret alıyor. Bu da günde taşıdıkları pakete göre çok yüksek bir fiyat olarak değerlendirilir.

Okuyunuz: Paket Taxi Çalışma Şartları

 

Fiyuu Kurye Başvurusu

Fiyuu firmasında çalışmak isteyen kuryelerin firmaya başvuru yapması gerekir. Fiyuu kurya başvurusu için firmanın başvuru formunun doldurulması gerekir. Başvuru formunda yer alan bilgilerinizin doğru ve güncel olması gerekir. Fiyuu çalışma şartları bakımından son derece titiz bir firma olsa da çalışanlarının tüm haklarının verilmesine özen gösteriyor. Başvuru sırasında şu bilgileri forma yazmalısınız:

 • Adınız ve soyadınız
 • Doğum tarihiniz
 • Doğum yeriniz
 • Yaşadığınız il
 • Ehliyet durumunuz
 • Araç durumunuz
 • Adres ve iletişim bilgileri
 • E posta bilgileri

Gibi bilgilerin detaylı olarak doldurulması gerekir. Firma bu bilgilerin incelemesini yaptıktan sonra sizleri görüşmeye çağırırlar. Görüşmeler sonrasında işe alındığınızda bu durum tarafınıza bildirilir. Son derece detaylı bir görüşme sonrasında kişiler işe alım sürecini tamamlamak için belge hazırlamak durumundadır. Belgelerinizin de güncel ve doğru olması büyük bir önem taşır.

 

Fiyuu Esnaf Kuryelik Sistemi

Fiyuu çok geniş müşteri yelpazesine hizmet sunan firmalar arasında yer alıyor. Kısa süre içerisinde verilen siparişlerin teslim edilmesini sağlayan firma son derece titiz bir çalışma prensibine sahip. Fiyuu esnaf kuryelik sistemi paket usulüne göre çalışır. Çalışanlar açısından değerlendirildiğinde her çalışan paket başı ücret alıyor. Gün içerisinde çalışanlar ne kadar paket taşırsa o kadar fazla para kazanır.

Firmanın paket teslimat süresi 30- 40 dakika arasında değişiyor. Dünya markaları ile çalışan Fiyuu firması oldukça yüksek standartlarda bir hizmet sistemine sahiptir. Firma ile çalışacak olan kişilerin birtakım şartları taşıması gerekir. Özellikle iş mülakatı sırasında mutlaka kendinizi çok iyi ifade etmelisiniz. İşe sahip çıkabilecek, esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek personel adayları daha fazla tercih edilmektedir.

Beklentilere yanıt verebileceğinize inanıyorsanız firmanın iş başvuru formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Çalışma saatleri esnek saatleri de içine aldığından bu sistemde kişilerin yoğun tempoya da alışık olması büyük bir önem taşıyor. Müşteriler açısından sistem ise tamamen mobil üzerinden çalışır. Firmadan hizmet almak istiyorsanız App Store ya da Google Play Store’den firmanın uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

Uygulamayı telefonlara indirmek ücretsizdir. Adana ve İstanbul’da hizmet veren Fiyuu yakın bir dönemde 68 ilde daha hizmet vermeyi amaçlıyor. Kişiler firmanın uygulamasını indirdikten sonra rahatlıkla üyelik işlemlerini yapabilirler. Üyelik işlemleri manuel olarak çok basit bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Okuyunuz: Trendyol Go Çalışma Şartları

 

Fiyuu Kuryesi Olmak İçin Şartlar

Fiyuu kuryesi olmak istiyorsanız belirli koşulları taşımanız gerekiyor. Firmanın mülakatları sırasında da başvuru koşullarını taşıdığınızı net olarak ifade etmeniz büyük bir önem taşıyor. Fiyuu kuryesi olmak için şartlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kurye adaylarının mutlaka A2 ehliyetine sahip olması gerekiyor.
 • Ehliyet yaşını doldurmuş olmanız işi alabilmek için son derece önemli.
 • Esnaf kurye olarak çalışma stiline uygun hareket etmeniz gerekir.
 • Günde 8 saat çalışabilme imkanınız olmalıdır.
 • Firmanın kurumsal imajını destekleyecek biri olmanız büyük bir önem taşıyor.
 • Haftalık bir gün izin hakkınız bulunuyor.
 • Çalışma karşılığında kazancınızı da paket başına olacak şekilde alıyorsunuz.

Saat ücreti yerine paket başı ücretlendirme olanaklarından yararlanmak kazancınızın net olmamasına neden olabilir. Kuryelerin kullandıkları motosikletlerin tamamı Fiyuu şirketine ait araçlardır. Aynı zamanda bu araçlarla ilgili olan tüm masraflar da yine firmaya aittir.

Çalışanlar izin günlerinde çalışmak durumunda olmazlar. Ancak bayram ya da yılbaşı gibi günler öncesinde mesai yapabilme durumları söz konusu olabilir. Böyle durumlarda yine çalışanlar çalışma ücretlerini firmadan alırlar. Bir Fiyuu kuryesi günde ortalama 30- 40 arasında paket taşır. Firma esnaf kurye olarak çalıştığı için fatura keserek ödemesini yapıyor. Sürekli olarak bünyesindeki personel sayısını artıran firmada çalışmak için gerekli tüm şartları taşımanız önemli.

 

Fiyuu İletişim

Fiyuu firmasında çalışmak isterseniz firmanın tüm isteklerine yanıt verebilmeniz gerekir. Başvuru formunu detaylı olarak doldurmak bu süreçte yeterli olan bir konu değil. Aynı zamanda mülakatlar sırasında da komisyonu ikna edebilmeniz gerekiyor. Bu süreçte hem şartları taşımanız hem de araç kullanma kapasiteniz yeterli olmalıdır. Firmanın tüm çalışma şartları ve diğer merak edilenler konusunda iletişim bilgilerini kullanarak bilgi alabilirsiniz. Fiyuu iletişim bilgileri arasında şunlar bulunur:

 • Çağrı Merkezi: 0850 220 70 90
 • Telefon: +90 532 111 98 66
 • Web: https://fiyuu.com.tr/kariyer
 • Adres: Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi Beyazıt Han Apartmanı No:86/ 5 Şişli İstanbul
 • Adana Şube Adresi: Mimar Semih Rüstem İş Merkezi Atatürk Caddesi No:18 A Blok Kat:8/ 9 Seyhan Adana

Bu iletişim ve adres bilgileri kullanılarak firma hakkında daha detaylı olarak bilgi edinme şansı bulabilirsiniz.

 

Fiyuu’da Çalışmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Kurye olarak çalışmak birçok kişi için zorlayıcı işler arasında yer alır. Ne kadar geliri yüksek olsa da yoğun tempo çalışan bir firmada kurye olarak çalışmak sosyal yaşamı da etkileyebiliyor. Fiyuu’da çalışmak isteyenlerin bilmesi gerekenler arasında ilk olarak çalışma temposu geliyor. Eğer firmanın kazanan kuryelerinden olmak istiyorsanız iş geliş ve çıkış saatlerine tam olarak uyum sağlamanız gerekir.

Firma motosiklet ve yol masraflarını kendisi karşılar. Aynı zamanda çalışanların da uygun standartlarda kask, kurye montu, kurye çantası, dizlik ve kolluk gibi gerekli ekipmanlara sahip olması önemlidir. Kurye olarak çalışmayı düşünüyorsanız her türden hava şartında motosikleti ustalıkla kullanabilmelisiniz. Özellikle yağışlı havalarda da çalışmak durumunda olduğunuzu bilmeniz gerekiyor.

Müşteri memnuniyeti firma imajı açısından büyük bir önem taşıyor. Bu nedenle de güler yüz, müşteri gizliliği ve saygı dikkat edilmesi gerekenler arasında bulunuyor. Fiyuu kurumsal hizmetler sunan bir firmadır. Sizin de bu kurumsal çerçeveye çok iyi uyum sağlamanız gerekir.

Okuyunuz: Getir Kurye Çalışma Şartları

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.